HIRDETÉS

Gazdasági válság - ez mi ez?

Itt tehetsz gazdaggá másokat is.

Re: Gazdasági válság - ez mi ez?

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.05.05. 15:17

idoor írta:A többség mielőtt keresni kezdett volna, az előtte vesztett is.

Nagyon kevesen tudták eltalálni a lejtő alját azok közül, akik emelkedésre vártak.
A short spekulánsok már biztosan jól jártak.
Az 1/10 értékűre esett részvény ár még nem garancia a 10x emelkedésre, aki mégis "idejében" vásárolt,az ne felejtsen el idejében realizálni is. :)

aaaaqqqq írta:A válságon nyerni is lehet mert például a SIF részvény értéke tízszeresére eset vissza és most emelkedik,aki vásárol az jól jár.

es hanynak kell vesziteni ,hogy 1 kaszalhasson/? :lol: :lol: :lol: :lol:
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: aaaaqqqq » 2009.05.07. 22:28

hnockh írta:
idoor írta:A többség mielőtt keresni kezdett volna, az előtte vesztett is.

Nagyon kevesen tudták eltalálni a lejtő alját azok közül, akik emelkedésre vártak.
A short spekulánsok már biztosan jól jártak.
Az 1/10 értékűre esett részvény ár még nem garancia a 10x emelkedésre, aki mégis "idejében" vásárolt,az ne felejtsen el idejében realizálni is. :)

aaaaqqqq írta:A válságon nyerni is lehet mert például a SIF részvény értéke tízszeresére eset vissza és most emelkedik,aki vásárol az jól jár.

es hanynak kell vesziteni ,hogy 1 kaszalhasson/? :lol: :lol: :lol: :lol:

Sajnos sokan veszítetek és most azért ajánlom másnak is a vásárlást hogy nyerjenek minél tőben és ne csak azok akik eddig is nagyon sokat nyertek. Legyen részük az Erdyieknek is a Romániai válalatokbol.Járjanak jól tőben ne csak egyesek .A részvényt meg úgyis csak az adja el akinek a pénz kel.Így legalább megmozgatjuk a gazdaságot.
aaaaqqqq

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.05.08. 08:17

...majd ha sliccgombért adjak a részvényt akkor veszek...nincsen nekem 1 vasam se.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: aaaaqqqq » 2009.05.08. 22:03

Én is úgy kezdtem ,hogy munkahelyre mentem és nagyon spóroltam azért,hogy ne csak sliccgombom legyen.
aaaaqqqq

HozzászólásSzerző: aaaaqqqq » 2009.05.08. 22:04

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
aaaaqqqq

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.05.08. 23:56

aaaaqqqq írta:Én is úgy kezdtem ,hogy munkahelyre mentem és nagyon spóroltam azért,hogy ne csak sliccgombom legyen.

akkor te broker vagy...? :o
hnockh

HozzászólásSzerző: idoor » 2009.05.09. 03:55

Egyáltalán nem helyes részvény vásárlásra buzdítani olyanokat akiknek nincs kellő ismerete a várható kockázatokról.
A gazdaság nem mozog a kisbefektetők részvényvásárlásaitól kivéve az új kibocsátásokat. Sőt ha udvarias akarok lenni, akkor mondhatnám "rosszat" tesz, mivel a fogyasztástól von el forrást, ami közvetlenül is mélyíti a gazdaság visszaesését.

Annyiban igaz, hogy viszont nem ront a várható külker egyenlegen. :)

aaaaqqqq írta:Sajnos sokan veszítetek és most azért ajánlom másnak is a vásárlást hogy nyerjenek minél tőben és ne csak azok akik eddig is nagyon sokat nyertek. Legyen részük az Erdyieknek is a Romániai válalatokbol.Járjanak jól tőben ne csak egyesek .A részvényt meg úgyis csak az adja el akinek a pénz kel.Így legalább megmozgatjuk a gazdaságot.
idoor

HozzászólásSzerző: aaaaqqqq » 2009.05.10. 22:37

hnockh írta:
aaaaqqqq írta:Én is úgy kezdtem ,hogy munkahelyre mentem és nagyon spóroltam azért,hogy ne csak sliccgombom legyen.

aaaaqqqq Nem vagyok bróker hanem kárpitos
aaaaqqqq

HozzászólásSzerző: aaaaqqqq » 2009.05.10. 23:06

idoor írta:Egyáltalán nem helyes részvény vásárlásra buzdítani olyanokat akiknek nincs kellő ismerete a várható kockázatokról.
A gazdaság nem mozog a kisbefektetők részvényvásárlásaitól kivéve az új kibocsátásokat. Sőt ha udvarias akarok lenni, akkor mondhatnám "rosszat" tesz, mivel a fogyasztástól von el forrást, ami közvetlenül is mélyíti a gazdaság visszaesését.

Annyiban igaz, hogy viszont nem ront a várható külker egyenlegen. :)

aaaaqqqq írta:Sajnos sokan veszítetek és most azért ajánlom másnak is a vásárlást hogy nyerjenek minél tőben és ne csak azok akik eddig is nagyon sokat nyertek. Legyen részük az Erdyieknek is a Romániai válalatokbol.Járjanak jól tőben ne csak egyesek .A részvényt meg úgyis csak az adja el akinek a pénz kel.Így legalább megmozgatjuk a gazdaságot.

aaaaqqqq Én úgy gondoltam ,hogy akinek pénze van félretéve az elkölti részvényre és akinek kel a pénz az eladja a részvényét és lehet ,hogy a pénzért vásárol valamit ez már élénkíti a gazdaságot.Kockázat persze van de én azt hiszem hogy most még egy néhány hónapig kisebb a kockázat mint az eddigi évekbe volt. :P
aaaaqqqq

HozzászólásSzerző: idoor » 2009.05.11. 09:37

Ez csak abban az esetben igaz, ha feltételezzük, hogy ugyan arra a pályára áll vissza a SIRF vállaltok nyereségessége, amilyen a válság kezdete előtt volt.
Itt azért vannak kételyek, és a válságnak nincs vége. :)

aaaaqqqq írta:Kockázat persze van de én azt hiszem hogy most még egy néhány hónapig kisebb a kockázat mint az eddigi évekbe volt. :P
idoor

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.05.11. 18:11

aaaaqqqq írta:
hnockh írta:

aaaaqqqq Nem vagyok bróker hanem kárpitos

nem baj ha karpitos vagy ,de mi a fraszt csinaljak ha a munkanelkuliseg is rekordot dontott nem csak ithon hanem europaszerte...lehetnek en is karpitos...?..mert ha igen akkor 1 halom reszvenyt vennek a megtakaritott penzbol hadd mozogjon az a gazdasag... :lol: :lol:
hnockh

HozzászólásSzerző: idoor » 2009.05.14. 11:30

Világosan beszél legalább Bokros Lajos...
http://www.ebroker.hu/pls/ebrk/new_cikk ... =217785938
idoor

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.05.24. 14:54

hnockh

HozzászólásSzerző: segito » 2009.05.24. 23:04

ha jol emlekszem, ekkor vetette fol a kerdest az Olsza kormany, hogy a vissza telepulni vagyoknak biztositani kell minden lehetoseget ha erre ra kerulne a sor - ha nem valtozik az argentinai helyzet kep. tudni kell, hogy az argentin lakosaganak tobb mint fele Olasz leszarmazott.
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.06.04. 19:36

segito írta:ha jol emlekszem, ekkor vetette fol a kerdest az Olsza kormany, hogy a vissza telepulni vagyoknak biztositani kell minden lehetoseget ha erre ra kerulne a sor - ha nem valtozik az argentinai helyzet kep. tudni kell, hogy az argentin lakosaganak tobb mint fele Olasz leszarmazott.

talán ...nekünk is vissza kellene hivnunk emigránsainkat.
hnockh

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.06.04. 21:01

hnockh írta:talán ...nekünk is vissza kellene hivnunk emigránsainkat.

Talán ... ki az a "mink"? Mer' vissza is jönnének egyesek/sokak, ha volna egy vezér.... :(
A napokban olvastam Kós Károly korabeli munkaügyi miniszter írását: "Levél a balázsfalvi gyűlésről" (Sztána, Kalotaszeg, 1911. szeptember 4) - elküldöm Neked, ha kéred - hát, semmi sem változott azóta: ugyanolyan vakok és gõgõsek vagyunk - és ugyanúgy nem MO-tól kellene várnunk a "megváltást"....
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.06.05. 05:56

Kánya írta:
hnockh írta:talán ...nekünk is vissza kellene hivnunk emigránsainkat.

Talán ... ki az a "mink"? Mer' vissza is jönnének egyesek/sokak, ha volna egy vezér.... :(
A napokban olvastam Kós Károly korabeli munkaügyi miniszter írását: "Levél a balázsfalvi gyűlésről" (Sztána, Kalotaszeg, 1911. szeptember 4) - elküldöm Neked, ha kéred - hát, semmi sem változott azóta: ugyanolyan vakok és gõgõsek vagyunk - és ugyanúgy nem MO-tól kellene várnunk a "megváltást"....

:lol: ...egyetértek, küld el lécci...
hnockh

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.06.08. 09:02

A gazdasági válság inkább a " nagyok " kiváltsága.
Nekünk , hétköznapibb embereknek, inkább arra kell törekedjünk , hogy sikeresen átvészeljük.
Sokan ezt ki is használják, hisz előadásokkal okítanak, arra, hogyan is csináljuk,hogy megmaradjunk.
Spórlás...???Igen, ez is lehet megoldás .Talán szelektivebben , ésszerübben kellene költekezni .
Más trükkök vannak ???
Lya

HozzászólásSzerző: segito » 2009.06.09. 01:49

igen, a gazdasagi valsag egyeseknek az arany banya lehetosegeit tarja fo. pl. egy a sok kozul: sokan elveszitik a hazukat, epuleteiket - szoval most az ideje, hogy epuletekbe befektessel - mivel az ertekenel alacsonyabb aron meg lehet venni. ez ami a legjobban tartsa az arat. real estate.
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.06.09. 13:50

segito írta:igen, a gazdasagi valsag egyeseknek az arany banya lehetosegeit tarja fo. pl. egy a sok kozul: sokan elveszitik a hazukat, epuleteiket - szoval most az ideje, hogy epuletekbe befektessel - mivel az ertekenel alacsonyabb aron meg lehet venni. ez ami a legjobban tartsa az arat. real estate.

Köszi a tippet, de felénk az árak a magaslatos egekben vannak.
Várni kell mig alább mennek .Ja....és valami még mindig kell:cash money , mert a bankok nemigazán hiteleznek.
Az oksik, azt jósólják, hogy jővőtől helyre billen az egyensúly.
Lya

ElőzőKövetkező

Vissza: P É N Z