HIRDETÉS

Gazdasági válság - ez mi ez?

Itt tehetsz gazdaggá másokat is.

Gazdasági válság - ez mi ez?

HozzászólásSzerző: Sarastro » 2008.12.22. 14:35

Azon gondolkodom, bár nem újdonság, hogy a sz@r hangulat mindig megelőzi a tényleges válságot. Gyorsabban elért hozzánk, mint a konkrét recesszió. Az ínséges időkre való felkészülést ráadásul egyáltalán nem segíti ez az depresszív hangulat, ami a szaksajtóból árad.

Szerintetek milyen mértékben okozza a válság ezt a hangulatot és milyen mértékben okozza, alakítja maga a hangulat a válságot?
Sarastro

Re: Gazdasági válság - ez mi ez?

HozzászólásSzerző: Kuttyuska » 2008.12.23. 16:34

Fogalmam sincs, mi ez. Sajnos. Csak annyit látunk belőle, h nincs pénz, nincs pénz. Eddig sem volt. De most komolyan. Mindenki úgy elvan. A legkisebb üzletek tulajdonosai is, hogy gazdasági válság, meg babám... Valaki mondja el, hogy konkrétan ez mit is jelent. Miért nincs pénze pl. a General Motorsnak? És így tovább. Köszönöm
Kuttyuska

HozzászólásSzerző: Kánya » 2008.12.23. 20:40

Válságvers

(a megszorítások miatt csak két soros)

Csiribiri, csiribiri, jó Isten,
nemhogy lófasz, ló sincsen.
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: segito » 2008.12.24. 00:23

valsag? ezt hogy ertitek (?) csak eggyesek vannak valasagba, vagy mindenki valsagba van, vagy villag valsag van?
- mert szerintem csak az anyaghoz kototteknel lehet nemi valsag. vagyis, aki nem rabszolgaja az anyagi vilagnak azt szerintem nem erinti ez a pillanatnyi valsag. szerintem EZ egyszeruen ki kellett pukkadjon (mint meg az elejen mar emlitettem volt), mert maskeppen mar nem mehetett ez igy tovabb - ez az anyagi majszolas. eggyesek hegyeket epitettek belole, egyszeruen lelkuk bekejet adtak erte. de az egyszeru emberek ilyenkor csak hatra dolnek, es a legnagyobb nyugodsaggal kijelentik, hogy meg szerencse, hogy nekunk ilyen gondjaink nincsenek...
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: idoor » 2008.12.24. 08:06

Lelasssul a gazdasági növekedés vagy csökken a nagyobb gazdaságokban. Emiatt a kormányok a tartalékaikhoz nyúlnak már ha van, vagy csökkentik a kiadásaikat.
idoor

HozzászólásSzerző: idoor » 2008.12.24. 21:38

Valószínű ismét pénzkivonás lesz az USA nagy befektetési alapjainál januárban, talán nem olyan nem olyan durva mint október elején. Sok jóra nem számíthatunk a tőzsdéken januárban.
idoor

HozzászólásSzerző: Rideg » 2008.12.24. 21:52

segito írta:v de az egyszeru emberek ilyenkor csak hatra dolnek, es a legnagyobb nyugodsaggal kijelentik, hogy meg szerencse, hogy nekunk ilyen gondjaink nincsenek...

Se gondjuk, se állásuk...mostmár nyugodtan majszolhatják az anyagot. De miből fizetik meg?! :shock:
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.24. 22:21

Sarastro írta:Szerintetek milyen mértékben okozza a válság ezt a hangulatot és milyen mértékben okozza, alakítja maga a hangulat a válságot?

Bár a kérdésben felvetett két tényezõ kétségtelenül mindig is szétválaszthatatlanok egymástól, de az igazi 'lefele'-, vagy éppen 'felfele'-spirálnak a létrejöttében szerintem mindig inkább az utóbbi felvetés szerinti a ludas, vagyis a hangulat okozza, alakítja a válságot, mégpedig az elsõéénél sokkal számottevõbb mértékben.

Egyébként ismét megfigyeltem, hogy a fenti kérdésre is - akárcsak az összes többi hasonlókra is - a legértelmesebb és legtöbbetmondóbb válaszokat, szokás szerint most is éppen a jelenlegi válságnak az epicentrumában élõ és mûködõ két kollegánktól kaptuk ... Mintegy a lehetõ legmegbízhatóbb helyszíni és hangulati jelentésekként. :mrgreen:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára döbrögi 2008.12.24. 23:03-kor.
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.24. 22:30

segito írta:mert maskeppen mar nem mehetett ez igy tovabb - ez az anyagi majszolas. eggyesek hegyeket epitettek belole, egyszeruen lelkuk bekejet adtak erte...

Már bocsánat, hogy megkérdezem, de ennek a hegyes dolognak van egyáltalán valami lényeges köze ahhoz a bizonyos mohamedi dilemmához is, avagy csak az van, hogy mérhetetlen eg(g)yügyûségemben csak én mind próbálom itt valahogyan még azt is beleértelmezni? ...
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.25. 00:38

segito írta:- ez az anyagi majszolas. eggyesek hegyeket epitettek belole, egyszeruen lelkuk bekejet adtak erte. de az egyszeru emberek ilyenkor csak hatra dolnek, ...

... bár asszem, hogy egy kis utólagos gondolkodás után magamtól is rájöttem: Mohamednek abszolút semmi köze nincs, és soha nem is lehetett ehhez a bizonyos említett hegyhez! Ez tény. Itt ugyanis most nem vele, hanem inkább Sziszifusszal kapcsolatban kell értelmezni az egészet, nem igaz? :?

... így jár az, aki elõbb ír, és csak azután gondolkozik ... pfff
döbrögi

HozzászólásSzerző: segito » 2008.12.25. 03:55

Szerző: Rideg » Tegnap, 21:52

segito írta:
v de az egyszeru emberek ilyenkor csak hatra dolnek, es a legnagyobb nyugodsaggal kijelentik, hogy meg szerencse, hogy nekunk ilyen gondjaink nincsenek...

Se gondjuk, se állásuk...mostmár nyugodtan majszolhatják az anyagot. De miből fizetik meg?! :shock:

hat igen, ... mindenesetre szomoru, hogy az emberi kapzsizsag miatt milliok kerulnek kiszolgaltatott helyzetbe. abban persze igazad van, hogy
... miből fizetik meg?!
de talan majd Gyurcsany ezen is segiteni fog. :oops:

kiszolgaltatottan a nepet mar jobban sakkba lehet tartani, ez ma egy kifinomult rabszolgasag. igy koteleznek es koteleztek mar el tobb orszagot is. a josagos penzes bacsi penzt ad, de azt ugy adja, hogy azt ne konnyen tudd vissza fizetni (de a legjobb ha azt nem is tudod vissza fizetni - az legyen nemzetkozi, vagy nepi szinvonalon) - s ha ez mar meg van, akkor ugye, hogy csapdaba estel, meg van a halacska. de erre ott terem a nep, mert O mindent megtesz, hisz az anyag az vonzo, foleg a nyugatibb civilizaciokban.
... miből fizetik meg?!
- s akkor megint itt van az elobbi kulcs szo.
- de ha az anyagon nem latunk tul, ha csak ez adja meg eletunk celjat, akkor erre egyre nehezebb lesz a valasz megtalalasa is - mer az anyag mindig utunkat fogja allani, ugyan ugy mint a 'Berliny nagy fal', egesszen addig amig azt nem tudjuk tul szarnyalni.
a tortenelem mar tobbszorosen is megmutatta, hogy neha van megoldas, de neha nincs... "to be, or not to be", William Shakespeare szavait idezve. de ha az anyagot mindenek fole helyezed, akkor legyen meg a te akaratod...

KEGYELMEKBEN GAZDAG KARACSONYI
UNNEPEKET MINDENKINEK
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.25. 12:41

de talan majd Gyurcsany ezen is segiteni fog.

de erre ott terem a nep, mert O mindent megtesz, hisz az anyag az vonzo

a tortenelem mar tobbszorosen is megmutatta, hogy neha van megoldas, de neha nincs... "to be, or not to be", William Shakespeare szavait idezve.

Húha! ... Na, ha én ezt így tudom, hogy a világgazdaság tudománya az ilyen borzasztóan komplikált egy dolog, és hogy annak a mûvelését és magyarázását is legfõképpen csak a hagyományos amerikói biblia-övezet clevelandi vándorprédikátorképzõ szabadegyetem félévenként megtartott egésznapos kurzusain lehet és ajánlatos a legmélyebb szinten elsajátítani, akkor én bizonyisten soha nem is szóltam volna bele az egészbe! ... :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára döbrögi 2008.12.25. 13:36-kor.
döbrögi

HozzászólásSzerző: Rideg » 2008.12.25. 13:32

Hádde a naccsosasszonyt megtéveszti a szofisztikált kifejezésmód, pedig a lényeg ott van összefoglalva egy félmondatban, hogy aszongya:"hisz az anyag az vonzo" ! És ezzel bizony nem lehet vitázni, ez mindent visz, ez üt, sőt, odabasz! Őszintén megmondom, én képtelen vagyok lejönni róla, ezzel is növelem a válságot, amely viszont csökkenti az olajárakat merthogy kevesebb energia kell egy válságos világban, a csökkenő termelés viszont jót tesz a környezetnek, ha sok a munkanélküli, kevesebbet utazgatnak, ergo még talán lesz idejük is a spirituális énjük keresgélésére is, ha szerencséjük van, meg is találják még mielőtt beáll az éhenhalás utolsó fázisa! :)

Ajánlott irodalom:http://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q
Rideg

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.25. 14:01

Rideg írta:Hádde a naccsosasszonyt megtéveszti a szofisztikált kifejezésmód

Hát igen, most már szerintem is sokkal becsületesebb lett volna bevallanom, hogy én bizony már valahol a 'Berliny nagy fal' magasságában elveszítettem a fonalat ...
döbrögi

HozzászólásSzerző: Kánya » 2008.12.26. 08:09

Kuttyuska írta:Miért nincs pénze pl. a General Motorsnak?

Ejsze jókat kérdezel, hallod-e?!
Hogy egy szemléltetõ példával példálózzak szemléletesen, monygyuk én, Gazsi, Zsiga meg Mózsi összedobtunk tíz dolcsit meg miegyebbet, és kreáltunk egy kis vándormûhelyt, ahol rézüstöket kalapálunk össze(-vissza).
Közben telik az idõ, egyrészt mindenkinek van már rézüstje, másrészt kiderül, hogy a jappán kukta olcsóbb is, ki se lyukad oly hamar mint a rézüst, meg a gulyást is ízletesebbre fõzi - maradunk megfürödve a sok eladhatatlan üsttel.
S akkor te kérdezed, "miért nincs a mûhelynek pénze?" - hát sose volt (nekije beléje), mert a profitot mindannyiszor azonnyomban elosztottuk egymás közt, és el is költöttük: én nõkre, a Gazsi piára, Zsiga repülõgépekre, Mózsi pedig elkártyázta.
Persze, a probléma sokkal nagyobb ennél, de te csak ennyit kérdeztél - ennyire válaszoltam - ne mondd, hogy tolakodó vagyok. 8-)
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: Rideg » 2008.12.26. 10:45

Ez az írás egész jól összefoglalja, hogy hogy mi, mikor, miért történt.
http://www.hirszerzo.hu/cikk.2008_a_nag ... 92014.html
Rideg

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.26. 11:47

Kánya írta: - ennyire válaszoltam - ne mondd, hogy tolakodó vagyok. 8-)

Na ja, a többire majd Vas fog 'válaszolni' ... Sze' valamibõl még õt is fenn kell tartani, nem igaz?
Nem lehet könnyû, az biztos ... :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: zalazar » 2009.01.10. 00:15

Ennek a válságnak egy jó oldala van, mégpedig: rájönnek, rájöttek az emberek, hogy minden sz@rt nem kell megvenni, vagy nem kell kettőt venni belőle, nem kell minden percen a bankba rohangálni hitelért, mert a tavlay hitelre vett tv, mosogép vagy társai már nem trendi, és a szomszéd is mást vett.
zalazar

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.01.10. 14:05

Fura mód, de a magyar tv. csatornák sokkal borúlátobban kezelik a válságot.Talán mert mi magyarok hajlamosabak vagyunk a depresszios hangulatra ?
Talán inkáb azon kellene morfondirozni, hogy mi az a jó amit ki lehet szedni a válságból?
Lya

HozzászólásSzerző: idoor » 2009.01.11. 05:04

http://index.hu/gazdasag/vilag/roub090109/

Lya írta:Fura mód, de a magyar tv. csatornák sokkal borúlátobban kezelik a válságot.Talán mert mi magyarok hajlamosabak vagyunk a depresszios hangulatra ?
idoor

Következő

Vissza: P É N Z