HIRDETÉS

Gazdasági válság - ez mi ez?

Itt tehetsz gazdaggá másokat is.

Re: Gazdasági válság - ez mi ez?

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.07.31. 13:12

http://www.honline.ro/?action=telegraf&phase=2373

hnockh, 2009.04.21. 18:56

Borbely ur!....mikor fogtok kisebb fizetést szavazni magatoknak?

Köszönöm a tegezést! Nem hiszem, hogy azon múlik a gazdaság helyzete, hogy mekkora a fizetése a képviselőnek, vagy miniszternek. Elmondhatom mennyi. A havi képviselői juttatás kézbe kb. 5.000 új lej. Ezek demagóg kijelentések. Lehetne persze kisebb vagy nagyobb, de még egyszer mondom, nem ez a problémája a román gazdaságnak.

:lol: :lol: :lol: :lol:
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: fulop janos » 2009.11.12. 13:44

Az RFV csalás – kipukkan a szappanbuborék

At RFV egy hazugság melyből csak azon kevés személynek lesz előnye kik tudatában vannak, hogy a részvények értékét nem támasztja alá pénzügyi helyzet, vagyis nem más mint egy híresztelésekkel felfújt lufi. Ebben az évben kimondottan gyorsan növekedett a részvények értéke, de kipukkan a szappanbuborék, ha napvilágot lát az igazság: nézzétek csak mi történik a fejéri szerződéssel, vagy a határon túl, Romániában.

Nagy dobra verték, hogy az erdélyi terjeszkedés a részvények értékének növekedését célozza, viszont mostanig elértek két dolgot: panaszt tettek ellenük a rendőrségen, és korrupció gyanúja végett felhívták magukra a román hatóságok figyelmét. Hogyan sikerült ez nekik? Egyszerű: Székelyföldön, mégpedig Gyergyószentmiklóson, rá sem hederítve a júniustól fűtés és melegvíz nélkül maradt lakósságra, tisztességtelen játékba keveredtek és kenőpénzt osztogatnak, hogy csődbe vigyék a hőközpontokat üzemeltető céget. Makra József és az RFV vezetősége nagyon jól ismeri a helyzetet. Ha tényleg érdekel, hol van a kutya elásva, Szőcs Tivadarnál, a gyergyószentmiklósi közművek igazgatójánál érdeklődjetek, ő el tudja mondani mi történik. Akiknek volt már szerencséjük az RFV-vel együttműködni ismerik a munkamódszereiket: alaptalan ígéretek, kenőpénz és zsarolás mert a cég vezetősége kimondottan haszonleső. Biztosak lehettek abban, hogy nem fogják elodázni a részvények eladását, aztán minden összeomlik és utánuk a vízözön: kijátsztott, becsapott részvényesek, helyi közösségek, melyeket negatívan érint a szerződések be nem tartása, vagy az államkasszából származó forintok milliója – amit szintén tőlünk hajtanak be. Talán itt az ideje, hogy a mi kormányunk is ellenőrizze, hogyan jutott az RFV szerződésekhez és milyen módon teljesítette azok feltételeit.
fulop janos

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.11.22. 11:15

1 orája linux van a gépemen az elso benyomásaim jok ... a lényeg az , hogy ingyenes...engem amugy nagyon megérintett a válság) :lol: :lol:
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: Kehidakustány » 2009.12.04. 12:00

engem egyáltalán már jóval előtte úgy le voltam égve ... :oops: :evil:
Kehidakustány

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.12.04. 12:20

engem egyáltalán már jóval előtte úgy le voltam égve ... :oops: :evil:

kellett neked annyit napozni, ugye.. :lol:

1 orája linux van a gépemen az elso benyomásaim jok ... a lényeg az , hogy ingyenes...

Mééér, a zixpéjért fizettél? :ugeek:
dwork

HozzászólásSzerző: Kehidakustány » 2009.12.04. 12:52

ugyan előlem még a napot is elzárták ... :lol:

valami linuxot én is használok de primitiv
Kehidakustány

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.12.04. 12:57

Mééér, a zixpéjért fizettél?

...nem, de az majdnem olyan instabil volt mint a kormanyunk ...(van nekem windows 7is) :lol: :lol:
hnockh

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.12.07. 14:27

hnockh írta:(van nekem windows 7is) :lol: :lol:

Pajtás, téged csúnyán becsaptak.... vindózból 1 bővön elég, méghogy 7... :roll:

ugyan előlem még a napot is elzárták ... :lol:

hmmm, jól nézz körül, ha sokmindent elzártnak látsz, akkor lehet téged zártak el.... :mrgreen:
nézz ki az ablakon, s ha sárga házban vagy, akkor neked annyi.... :lol:
dwork

HozzászólásSzerző: Kehidakustány » 2009.12.07. 15:05

Hát bizony hogy elzártak nem is egyszer és asszem el is engedtek de ügyelnek rám jelenleg is házi őrizetben vagyok, abban a tévhitben élnek hogy így nem tudok lopni stb stb nahát mélységesen tévednek még csak így megy igazándiból a munka ..:mrgreen:
Viszont van rossz oldala is neki a dolognak például épp ma vagyis az éjjel így reggel fele arról álmodtam hogy most szombatra tervezik a kivégzésemet, ez halál komoly :cry: :lol: még jó hogy csak hétfő ;) nem hivatalos kivégzés csak hogy eltesznek láb alól, és pont anyám :oops:
Ahol én voltam 2 évet Szamosújváron rózsaszínű a börtön , a Jiláván 1 év naott pedig kékeszöld - 3 emeletes blokk persze engem legfelső emeletre szoknak Jiláván a pszichiátriára Szamosújváron pedig a veszélyesekhez :mrgreen:
Kehidakustány

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.12.07. 19:39

[quote="Kehidakustány"
Ahol én voltam 2 évet Szamosújváron rózsaszínű a börtön , a Jiláván 1 év naott pedig kékeszöld - 3[/quote]

A batáviai fegyház belsô folyosójának falfestése zöld olaj világos kerettel. Balra van a fôfoglár szobája, jobbra a keresztfolyosó (onnan a lejárat a munkaterembe.)
Föl-föl, ti rabjai a földnek!
endígarszia

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.07. 19:58

endígarszia írta: Balra van a fôfoglár szobája, jobbra a keresztfolyosó (onnan a lejárat a munkaterembe.)

Viszont személyes tapasztalatom szerint, ezt a bal- és jobboldali dolgot is erõsen csak annak a függvényében kell értelmezni, hogy az említett folyosón való végigrugdalása közepette az ember éppen mikor fekszik arccal a rózsaszínû mennyezet, és mikor a patkányszürke márványutánzatú padló felé. Ilyen esetekben gyakran fordul elõ az, hogy nem mindig tudja kapásból kiszámítani, hogy melyik is lehet a jobb vagy a bal keze.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vagogeza 2009.12.07. 20:07-kor.
vagogeza

HozzászólásSzerző: Kehidakustány » 2009.12.07. 20:06

Szamosújváron 1. emelet a 33as (nem biztos) a karantén szoba 21 napot kell tölteni ott az elnevezés magáért beszél, na onnan vittek a 3. emeletre 88-as szobába ez szuperbiztos, 3 hónapot ültem megborotváltam a WC kazánt ezért (is) vittek le Jilávára az elmebetegekhez na meg azért is mert kérvényeztem ügyészségileg a pszichiátriai kivizsgáltatásomat na itt még 3 hónap ..Ez lenne az első számú kaland ..
Kehidakustány

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.12.07. 20:20

vagogeza írta:
endígarszia írta: Balra van a fôfoglár szobája, jobbra a keresztfolyosó (onnan a lejárat a munkaterembe.)

Viszont személyes tapasztalatom szerint, ezt a bal- és jobboldali dolgot is erõsen csak annak a függvényében kell értelmezni, hogy az említett folyosón való végigrugdalása közepette az ember éppen mikor fekszik arccal a rózsaszínû mennyezet, és mikor a patkányszürke márványutánzatú padló felé. Ilyen esetekben gyakran fordul elõ az, hogy nem mindig tudja kapásból kiszámítani, hogy melyik is lehet a jobb vagy a bal keze.

First hand experience? Seriously?! :shock:
endígarszia

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.12.07. 20:22

Kehidakustány írta: mert kérvényeztem ügyészségileg a pszichiátriai kivizsgáltatásomat

Olvastad a 22-es csapdáját? Joseph Heller könyve.
endígarszia

HozzászólásSzerző: Kehidakustány » 2009.12.07. 20:34

Olvastam, még beszéltünk is erről Ancora idejében csak nem tudom megmondani mit ..
Kehidakustány

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.07. 20:36

endígarszia írta:First hand experience? Seriously?! :shock:

Igen. Látogatóban voltam az egyik nem tegezõ viszonyban lévõ, de annál kedvesebb barátomnál, amikoris a testet gyötrõ viszontagságos odautazásom következtében pillanatnyilag olyannyira szarul néztem ki, hogy a szakmája gyakorlásának éppencsak kezdeti fázisában lévõ helybéli segédfoglár még az én kétségbeesett aprehendálásom ellenére is percekig csak az egyik, onnan éppen elõzõ napon megszökött fegyencnek nézett, és mielõtt még bárki is közbeléphetett volna, addigra rajtam már a közvetlenül vacsoraosztás elõtti belsõ felvonultatási rituálék kényesebb mozzanatait is sikeresen végrehajtotta. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vagogeza 2009.12.07. 20:44-kor.
vagogeza

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.12.07. 20:44

vagogeza írta:a közvetlenül vacsoraosztás elõtti belsõ felvonultatási rituálék kényesebb mozzanatait is sikeresen végrehajtotta.

- (x.y) Mit inna?
- (vagogeza) Ha már kérdi, vacsoraosztás előtt pálinkát, utána bort.
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.12.07. 20:58

vagogeza írta:
endígarszia írta:First hand experience? Seriously?! :shock:

Igen. Látogatóban voltam az egyik nem tegezõ viszonyban lévõ, de annál kedvesebb barátomnál, amikoris a testet gyötrõ viszontagságos odautazásom következtében pillanatnyilag olyannyira szarul néztem ki, hogy a szakmája gyakorlásának éppencsak kezdeti fázisában lévõ helybéli segédfoglár még az én kétségbeesett aprehendálásom ellenére is percekig csak az egyik, onnan éppen elõzõ napon megszökött fegyencnek nézett, és mielõtt még bárki is közbeléphetett volna, addigra rajtam már a közvetlenül vacsoraosztás elõtti belsõ felvonultatási rituálék kényesebb mozzanatait is sikeresen végrehajtotta. :(

Hihetetlen! Már nem úgy, nna, tudod, hogy értem!
Elég cudarul nézhettél ki, ha ez a lehetőség fölmerült benne.Bár, hogy egy szökött rab mér menne vissza a sittre...?! :?
Kártérítés, ilyesmi?
endígarszia

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.12.07. 21:00

Kehidakustány írta:Olvastam, még beszéltünk is erről Ancora idejében csak nem tudom megmondani mit ..

Olaszország, 1943. Cathcart ezredes folyton emeli az amerikai bombázópilóták bevetésének számát. Yossarian kapitánynak és társainak nincs más lehetősége, minthogy megpróbálja orvosi úton leszereltetni magát. Ezzel azonban beleesnek a huszonkettes paragrafus csapdájába. A szabály szerint ugyanis leszerelni csak azt a katonát lehet, aki ezt az elmeállapotára hivatkozva kéri. Aki viszont ezt kéri, az nyilvánvalóan nem lehet őrült, csupán ki akarja magát vonni a harci állományból. Vagyis nem szereltethető le.
endígarszia

HozzászólásSzerző: Kehidakustány » 2009.12.07. 21:39

Biztosra vehető hogy ott Jiláván is olvasták mert engem sem akartak sehogy 'leszereltetni és lényegében nem is a leszereltetést kértem hanem a megszakítást ám visszagondolva részemről ez a megszakítási kérelmezés nem volt egyéb mint az akkori bőven termő infantilizmusom gyümölcseinek egyike, ilyesmit hosszú távon szokás nem fél éves kis büntetések esetén... :lol:
Kehidakustány

ElőzőKövetkező

Vissza: P É N Z