HIRDETÉS

Gazdasági válság - ez mi ez?

Itt tehetsz gazdaggá másokat is.

Re: Gazdasági válság - ez mi ez?

HozzászólásSzerző: segito » 2009.06.10. 07:11

Lya írta:Köszi a tippet, de felénk az árak a magaslatos egekben vannak.
Várni kell mig alább mennek .Ja....és valami még mindig kell:cash money , mert a bankok nemigazán hiteleznek.
Az oksik, azt jósólják, hogy jővőtől helyre billen az egyensúly.

a bankok ott is arvereznek, ami azt jelenti, hogy nem kell teljes arat fizetni a portekaert. ha nincs penzed, akkor fol kell epiteni a credit vonalad, hogy ha kolcsonre szorulsz akkor konnyebben juss hitelhez. ha megbizhato leszel a hitelezesben akkor majd nem gyozol valogatni az ajanlatokban.

a tozsdei befektetesekre talan az 'idoor' melyebben be tud avatni. de szerintem e jelen esetben ez eleg komplikalt, hisz itten mostanaban mindenki csak veszitett :(

meresznek kell lenned ha van egy jo otleted.
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.06.10. 09:40

Azt olvastam most valahol, hogy -"ha egyenlően felosztanák az emberek között a világ összes vagyonát, pár év múlva
ugyanazok lennének gazdagok , akik a felosztás előtt is voltak, és a korábban szükülködök újfennt szegénnyé válnának .
Vagyis létezik valamiféle sajátos hozzállás , tudás, amely gazdaggá tesz, hiánya pedig szegénységben tart ."

Érdekes , vajon valóban igy lenne ?Szerintem valami igazság van a szavakban .

Köszi a tippeket, igaz én merész vagyok, és inkább a háttérből szeretem adni a lendületet,az ötleteket .
Lya

HozzászólásSzerző: segito » 2009.06.11. 03:37

Lya írta:Azt olvastam most valahol, hogy -"ha egyenlően felosztanák az emberek között a világ összes vagyonát, pár év múlva
ugyanazok lennének gazdagok , akik a felosztás előtt is voltak, és a korábban szükülködök újfennt szegénnyé válnának .
Vagyis létezik valamiféle sajátos hozzállás , tudás, amely gazdaggá tesz, hiánya pedig szegénységben tart ."

Érdekes , vajon valóban igy lenne ?Szerintem valami igazság van a szavakban .

Köszi a tippeket, igaz én merész vagyok, és inkább a háttérből szeretem adni a lendületet,az ötleteket .

szoval vannak otleteid, meresz is vagy - de nem eleg meresz - mert odaig meg nem jutottal, hogy gyakorlatban is kiprobald. a fenti idezetedben lehet igazsag.

inkabb erezd magad 'biztonsagban', mint hogy a borodet vasara vidd. vagyis, ahogyan mondani szoktak, ha valami penzt ossze gyujtottel azt a matrac ala teszed, mert igy biztonsagban erzed magad. ezzel csak annyi a baj, hogy igy nem nagyon tudod kamatoztatni ha valamire be nem fekteted.

vegul is, szerintem a penz nem garantalja a boldogsagot. - ha jol emlegszem, tobbnyire a kevesbe feljlett orszagokban voltak a legboldogabbak az emberek vs. fejletebb orszagokhoz viszonyitva.
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.06.11. 20:35

A boldogsagerzethez , pusztan a penz nem eleg, ez egy sokkal komplexebb dolog-szerintem egy topikot is megerne,
de , azert , azt nem hinnem , hogy a fejletlenebb orszagbeliek , boldogabbak, mint pl. a az oceantuliak.
A matracos elmelet, nem ervenyes ram, de ezt nincs is honnan tudjad.
Lya

HozzászólásSzerző: segito » 2009.06.11. 21:33

A boldogsagerzethez , pusztan a penz nem eleg, ez egy sokkal komplexebb dolog-szerintem egy topikot is megerne,
de , azert , azt nem hinnem , hogy a fejletlenebb orszagbeliek , boldogabbak, mint pl. a az oceantuliak.

pl., szazalekban lemerve a milliomosok kozul tobben kabitoszereznek mint a nincstelenek, tobben elnek viharos csaladi eletet mint a nelkulozok - szerintem. mas-mas lehet a feleloseg erzet is. pl. ha valaki beleszuletik a gondtalansagban, az nem ismer olyant, hogy valamit, valakit ertekelni is kell, kellene - persze tisztelet a kivetel. de ha valaki megtud elegedni azzal amije van, az mar kiegyensulyozottabb eletet tud elni vs aki allandoan elegedetlenkedik - mert ez szuli az irigyseget, a boszusagot - ha pl. a szomszedja hirtelen jolletbe kerul. itten mar szerintem boldogsagrol nem beszelhetsz, de lehet szinlelni azt.

csak egy pl. amennyire ezt ide be lehet illeszteni;

ha egy New York-i turista le megy Floridaba 'neha' libaborosok lesznek az alkalmazottak, mert NY-ra jellemzo a turelmetlenseg, a gyorsasag, es neha nagyon parasztosan tudnak viselkedni. De ha pl. egy PA turista jelenik meg, az mar sokkal kellemesebb tud lenni mint NY vs PA. mas es mas az elet vitel, NY-ban sokkal stresszesebb, sokkal gyorsabb minden, a penz sokkal gyorsabban cserel gazdat - vagyis sokkal nagyobbak a lehetosegek, mig PA ben az emberek sokkal nyugotabbak PA vs NY. - persze mindig ertsd oda, hogy tisztelet a kivetel.

szoval szerintem a penz az csak bajt csinal - persze jo ha van, nagy a vonzasi hatalma - de ne ess a penz, az anyag szolgajava. probaly meg szabadon elni, es ne hanyagold el korulotted a szeretetteid- ok szerintem tobbet ernek.

A matracos elmelet, nem ervenyes ram, de ezt nincs is honnan tudjad.

:lol:

de van abban is igazsag, hogy aki ad az kap.
Szabad világ

--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: segito » 2009.06.18. 04:39

..... Ötven évnyi vagyontalanság után az ország lakosságának még mindig az alapvető szükségletek kielégítése a legfontosabb. Amíg nyugaton a boldogságot a szabadidőbe nagyságában, a kultúrához való hozzáférésben mérik, addig Romániában még az anyagi javak halmozása van előtérben. .....
Szabad világ

--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: segito » 2009.06.20. 17:47

arrol ne is beszelve, mikor valaki kijelenti, hogy O tobbnyire pappir munkat vegez, s ha nem vagy eleg figyelmes, akkor az illeto meg egyszer megismetli azt, hogy biztos legyen benne, hogy Te regisztralod a dolgokat. s ha egy kicsitt figyelmesebben ra nezel akkor latni fogod, hogy a szeme meg fol is csillan ilyenkor mert buszkeseg tolti el teljes lenyet, hogy ezt neked kitudta nyilvanitani. mert tobbnyire ezek azok, akik szeretik hangoztatni azt, hogy mindenki mas csak analfabeta, vagy koldulo ott az utcasarkon. az a koldulo, ha munka hiany van sem veszik fol. s ilyenkor az aki ezeket mind 'ertelmesen kinyilvanitja', s Te egy kicsit figyelmesebben odafigyelsz, latni fogod hogy meg egy par centit no is az illeto. ilyenkor tortenik meg az, mikor csak ugy fontrol le-le neznek rad, mert az illeto ugy erzi, hogy O annyival magasabb lett, es csak 'fontrol lefele fog mukodni az egesz'. Te csak csodalkozol, hogy 'ezt' meg mi erte, talan egy pszichologusra lenne szuksege, mondom a jobbik esetben ...

kerem szepen, ma a tarsadalom az elhulyules fele tart.

elfigyeltem a mostani 'first lady'-t aki eleg gyakran latogat meg szegeny sorban eloket, ahol eltolt nehany orat kozottuk, vagy kerteszkedik veluk, mert O is tudja, atelte az eletnek ezt a valtozatat is. nem egy percet, ot-tiz percet, ahogyan ma az szokas a vilagban, egy kep erejeig, hanem teljes odaadassal, oszinteseggel, nem fentrol lefele, hanem egy szinten, eltolt, elbeszel ember tarsaival.
Szabad világ

--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.06.22. 15:21

segito írta:arrol ne is beszelve, mikor valaki kijelenti, hogy O tobbnyire pappir munkat vegez, ....

kerem szepen, ma a tarsadalom az elhulyules fele tart.

elfigyeltem a mostani 'first lady'-t aki eleg gyakran latogat meg szegeny sorban eloket, ahol eltolt nehany orat kozottuk, vagy kerteszkedik veluk, mert O is tudja, atelte az eletnek ezt a valtozatat is. nem egy percet, ot-tiz percet, ahogyan ma az szokas a vilagban, egy kep erejeig, hanem teljes odaadassal, oszinteseggel, nem fentrol lefele, hanem egy szinten, eltolt, elbeszel ember tarsaival.

Hencegok mindig is voltak, sot bekepzeltek is , de , tudod, lehet szelektalni :ki az akit megilletunk figyelmunkel es ki az , akin atnezunk .
Lya

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.06.25. 09:12

/ Quo vadis?/

,,Vakok, ha hízik bankszámlájuk,
de megváltó világossággal
hirdetik: Zsákutca a bankút,
ha kirekesztik, s nem jut. Áll a
nagyságos értelmiség vára!
De mára, infúzióra várva,
kacsint, a kifosztottak hadára:
Fogjunk mindent a gazdaságra!

A gazdaság működtet mindent,
az tett sokadrendű polgárrá
és nem az emberi gyarlóság,
- hazudják, hazudják, hazudják!
Materializálták az észt,
s zsebre vágták az emberérzést,
mindegy itt már mit gondol a nép,
média kántál kánon-zenét.

Sütögették pecsenyéjüket,
- apák lelkében ördög-óda-
színlelt igaz idő ketyegett,
s mihasznákat, első sorokba
pottyantott a gólya. Szűzkislány-
- nyafogásba kezdtünk, - mi bátrak!-,
s kiseperték vágyálmainkat,
állat-atavizmus lett a máma.

Dicsőségport vert fel ruhájuk
amerre jártak, - apjuk átka
verte szájba, bírálók, bábuk…,
hazugságban kínsors lett gyáva
intellektualista pofákat-,
s göngyölítette a hálózat:
Kit hogyan annulál bohózat-
magyarázatként a világnak."
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.06.30. 11:03

hnockh írta:/ Quo vadis?/

,,Vakok, ha hízik bankszámlájuk,
de megváltó világossággal
hirdetik: Zsákutca a bankút,
ha kirekesztik, s nem jut. Áll a
nagyságos értelmiség vára!
De mára, infúzióra várva,
kacsint, a kifosztottak hadára:
Fogjunk mindent a gazdaságra!

A gazdaság működtet mindent,
az tett sokadrendű polgárrá
és nem az emberi gyarlóság,
- hazudják, hazudják, hazudják!
Materializálták az észt,
s zsebre vágták az emberérzést,
mindegy itt már mit gondol a nép,
média kántál kánon-zenét.

Sütögették pecsenyéjüket,
- apák lelkében ördög-óda-
színlelt igaz idő ketyegett,
s mihasznákat, első sorokba
pottyantott a gólya. Szűzkislány-
- nyafogásba kezdtünk, - mi bátrak!-,
s kiseperték vágyálmainkat,
állat-atavizmus lett a máma.

Dicsőségport vert fel ruhájuk
amerre jártak, - apjuk átka
verte szájba, bírálók, bábuk…,
hazugságban kínsors lett gyáva
intellektualista pofákat-,
s göngyölítette a hálózat:
Kit hogyan annulál bohózat-
magyarázatként a világnak."

Ki irta ? Nagyon lesujto a szoveg.
Lya

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.07.04. 13:41

[/quote] Ki irta ? Nagyon lesujto a szoveg.[/quote]
http://noi.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=66350
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: eredeti0 » 2009.07.07. 23:43

:idea: A Román tőzsde magyarra lefordítva ha valaki részvénybe szeretne fektetni pénzét.Ha rákattintasz a Román szövegre akkor nem fordítja tovább magyarra.
:arrow: http://translate.google.hu/translate?u=http%3A//www.bvb.ro/TradingAndStatistics/IndexTransactions.aspx%3Findex%3DBET-FI&hl=hu&langpair=auto|hu&tbb=1&ie=UTF-8.
Egyébként még találsz ilyen jó oldalakat itt. :arrow: http://sites.google.com/site/eredeti0 ;)
eredeti0

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.07.14. 09:58

Tőzsdézni ilyenkor? Az már harakiri.... :lol:
Lya

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.07.16. 11:24

hnockh

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.07.16. 12:27

Vissza a múltban ? Na , nem ....
Mindig előre !!! :lol:
Lya

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.07.16. 18:05

Lya írta:Vissza a múltban ? Na , nem ....

annyira lassan változnak a dolgok ,hogy nem tudom eldönteni elöre haladunk vagy vissza...? :lol: :lol: (de mintha vissza, ott se tartunk hol 89-ben)
hnockh

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.07.16. 18:08

Re: SZÉKELY ÖNRENDELKEZÉS

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.07.04. 14:20
Az ember harca!

No lám, csapdában ujjong a jog!
Senki sem lehet büszke ürge',
semmire semmi használható,
csalni, lopni mindenki fürge,
és senkit semmi sem érdekel.
Táncol a múlt! Az érdek tombol!
Fetreng sárban, lelkeket rombol,
szárnyal újra, szárnyal a tőzsde!

Homokba dugja fájó fejét,
- kiszolgáltatott itt az ember!-
életével adózott a nép,
csak ők, okosok, veszíthetnek!
Uszítnak mind, mint éhes ebet,
uszítanak a trónra vágyó
kiskirályok, ott a svábhegyről,
uszítanak, tehetetlenek.
hnockh

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.07.17. 10:01

hnockh írta:
Lya írta:Vissza a múltban ? Na , nem ....

annyira lassan változnak a dolgok ,hogy nem tudom eldönteni elöre haladunk vagy vissza...? :lol: :lol: (de mintha vissza, ott se tartunk hol 89-ben)

Azért sokminden jó irányban változott , és még ha minden nem kerek, attól még lehet reménykedni , hogy lesz még jobb is.

Azt hiszem , személet kérdése is :van aki a félig telt pohárral , úgy van, hogy azért kesereg mert , milyen sok kell még , hogy megteljen és van , aki annak örül, hogy hoppa. már majdnem tele van !
Lya

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.07.18. 07:03

http://penz.transindex.ro/?hir=1480... és ki fogja majd vissza adni kamatostol... :lol: :lol:
hnockh

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.07.18. 07:07

hnockh

ElőzőKövetkező

Vissza: P É N Z