HIRDETÉS

Mondd, te kit választanál?2010április 11.Csonka-Magyarország

Rommagyar gumiszoba. Ei cu ei, noi cu voi.

Mondd, te kit választanál?2010április 11.Csonka-Magyarország

HozzászólásSzerző: powershot » 2010.04.10. 07:02

Kire szavazol, szavaznál holnap Csonka-Magyarországon?

Én a Fideszre szavaznék, egyértelműen.
Ó, ha rózsa bimbó lehetnék
powershot

Re: Mondd, te kit választanál?2010április 11.Csonka-Magyarország

HozzászólásSzerző: székely2 » 2010.04.10. 14:58

powershot írta:Kire szavazol, szavaznál holnap Csonka-Magyarországon?

Én a Fideszre szavaznék, egyértelműen.

Én a Jobbikra szavaznék, egyértelműen.
székely2

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.04.10. 15:25

Hehehe: csak hogy lásd, egyes kõrök "egyértelműen" rosszindulatúan összemossák e kettõt (de akármit, csak fekete legyen), olvasd el ezt:
"Ungaria se indreapta catre nazism"
:(
Ezeknek még magyarázni sincs mit, se kinek.

(Mellesleg, eljátszhatsz ezzel: http://www.szavazatszonda.hu .)
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: leutschau1859 » 2010.04.10. 18:45

székely2 írta:Én a Jobbikra szavaznék, egyértelműen.

Hát igen. Vannak olyan megoldási javaslataik, elképzeléseik, amik érdekes módon főleg a Fidesszel megegyeznek. Ezekkel a gondolatokkal szimpatizálnak is sokan. De a többségi győzelemhez kevesen.
Meg van azért néhány aprócska gond.
1. Túlontúl radikális nézeteik is vannak, amelyek ma Mo-on normális körülmények szóba sem jöhetnek, mint megoldások.
2. Nemigen látni jelenleg közöttük pl. egyet sem, aki mondjuk akár pl. egy minisztériumot is el tudna vezetni. Ehhez azért kellene némi előzetes tapasztalat a közigazgatásban is. A "csak" politikai meggyőződés, beszéd a gyűléseken, plakátszöveg nem biztos, hogy elég.
3. Miniszterelnöknek azért talán a Vona Gábor sem alkalmas, ehhez még fel kellene nőnie.
4. Nem látni a "hátterüket" sem, sem a politikait (itt sok a mende-monda), sem a közigazgatásit sem azt az értelmiségi többséget, amelyiknek adhatnák a feladatokat. Nehéz lenne elképzelni mondjuk egy olyan Jobbikos politikust a Magyar Nemzeti Bank élén, aki ebben a kampányban is részt vett. Vagy KSH elnökként. Kik lennének azok?
5. Stb.
Valószínű, hogy sokan fognak rájuk szavazni, főleg természetesen Észak és Kelet-Magyarországon, gondolom én. Az nagyon is jó lenne, ha ott lennének a parlamentben. Akkor ott azután felvehetnék a "kesztyűt" az MSZP ellen és a LMP ellen (akik ugyis a liberálisok utódai). Biztos vagyok benne, ha olyan javaslataik, terveik, elképzeléseik lesznek, ami normális, tényszerű és az adott körülmények között végrehajtható, a FIDESZ támogatni fogja. Ilyen lehet pl. az elszámoltatás, a mentelmi jog átgondolása.
Na tehát, ezért szavazok én a FIDESZ-re. Szeretnék az abszolut győztes mellett lenni végre nyolc év után. És hogy végre rend és nyugalom legyen. Demokratikus, európai módszerekkel. És ilyenek vagyunk nagyon-nagyon sokan. Hála Istennek.
Hajrá Magyarország, hajrá FIDESZ. a kétharmadért a jövőért az első menetben! :D
"Emlékek nélkül népeknek híre csak árnyék"
leutschau1859

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.04.13. 12:07

"Szász Jenő romániai magyar politikus még vasárnap este a Fidesz rendezvényén az [origo]-nak azt mondta, bíznak a kettős állampolgárság elfogadásában, de azt csak szimbolikus dolognak tartják, és nem igénylik a szavazati jogot."

Miféle SzászJenõ-marhaság ez? :roll:
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: leutschau1859 » 2010.04.13. 18:32

Ha Szász Jenő valóban pontosan ezt mondta, akkor neki sincs fogalma arról, hogy a kettős állampolgárság és a szavazati jog két teljesen különböző dolog.Ez volt eddig is a baj, hogy összekeverték a kettőt. A szavazati jogot általában össze szokták kötni az állandó lakhellyel. Amúgy meg nem kötelező felvállalni :twisted:
Másfelől a magyar parlament, amikor dönteni fog erről, nem egy-két ember véleménye alapján dönt majd. Mindig is arról beszélt a FIDESZ, hogy a határontúli magyarok közös érdekeit veszi figyelembe. Egyébként Romániában létezik a kettős álampolgárság intézménye, ezt meg Markó Béla mondta tegnap pl. :)
Szlovákiában nem hiszem, hogy pl. Fico véleménye döntő ebben a kérdésben, mert a Felvidék magyarjai egyöntetűen akarják, csak hallani kell. Szlovákiában nem tiltott a kettős állampolgárság, sok német-szlovák van pl. :lol:
Kárpátalján tilos, de nem szankcionálják, mert elég sok kettős állampolgárságú van ott is. ;)
Ausztria, Szerbia, Horvátország, Szlovénia már kinyilvánította, hogy nincs semmi akadály, a döntés a magyar parlament kezében van. :D
Vagy lehet, hogy rosszul értelmezem?
leutschau1859

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.04.13. 19:17

leutschau1859 írta:Vagy lehet, hogy rosszul értelmezem?

:(
Attól félek, hogy igen:
1. (valahol az [origo]-ban olvastam, hogy) kábé 5.000 külföldre telepedett (tehát kettõs/többszörös állampolgásággal rendelkezõ) magyar élt jogával és ment el választani - számukra, elõrehozott választásokat tartottak, a követségeken/konzulátusokon;
2. a romániai választások odáig mentek, hogy a pártoknak volt "afrikai", észak-amerikai, stb" jelöltjeik, és a külföldretelepedettek azokra szavazhattak (emlékezetes a marosvásárhelyi RMDSz-cirkusz az "afrika"-jelöltjével);
3. nem szabadna eltúlozni a külföldi választók eredményeltoló hatását: 40.000 torontói magyarból nem sikerült összehozni egy autóbuszravalót, akik elgurultak volna Ottawa-ig, a követségre (itt nincs konzulátus: bezárták nemrég). Ugyanakkor, a román választásokra, a torontói konzulátuson olyan szûk-és-lassú volt a hozzáférhetõség, hogy (a 80.000-es nagyságu helyi románság) többezer jelentkezõjébõl alig 300-nak sikerült leadnia a voksát;
4. és ugyanigy megy ez a szerb-szlovák-szlovén-cseh-horvát-stb nemzeteknél is (t'án kevesebb csalással - de nem tudok részleteket);
5. csak annyi, hogy másodrangu magyarnak sem akarok beállni. :oops:
Kánya

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2010.04.13. 20:44

Kánya írta:5. csak annyi, hogy másodrangu magyarnak sem akarok beállni. :oops:

Úgy őszintén Kányapajtás, mi a nyavajának akarnál te beleszólni idegen államok politikai berendezkedésébe? Vegyél farmot akár Szigeten, akár Mo-on, fizess adót, honosulj egyet és máris tiéd a pálya! Nade addig?!
Föl-föl, ti rabjai a földnek!
endígarszia

HozzászólásSzerző: judy » 2010.04.13. 20:48

endígarszia írta:
Kánya írta:5. csak annyi, hogy másodrangu magyarnak sem akarok beállni. :oops:

Úgy őszintén Kányapajtás, mi a nyavajának akarnál te beleszólni idegen államok politikai berendezkedésébe? Vegyél farmot akár Szigeten, akár Mo-on, fizess adót, honosulj egyet és máris tiéd a pálya! Nade addig?!

:mrgreen: Végre valami vicces,hajrá Fradi
judy

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.04.13. 21:56

judy írta:
endígarszia írta:....fizess adót,...

:mrgreen: Végre valami vicces,hajrá Fradi

:D
Tényleg vicces: eltomboltátok a nemzet vagyonát, s most mással fizettetnétek ki a számlát, vagyonadó címen.
Tudod-é azt, hogy itt nincs vagyon-, csak jövedelemadó?
Úgyhogy, ha én (egyáltalán) voksolnék, azt jóindulatu tanácsként, gesztusként tenném.
Mert nem hiszem, hogy OV megoldja majd a problémákat - lett volna rá alkalma 2002 elõtt.
Sajnos.
Kánya

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2010.04.13. 23:36

Kánya írta:Tényleg vicces: eltomboltátok a nemzet vagyonát, s most mással fizettetnétek ki a számlát, vagyonadó címen.
Tudod-é azt, hogy itt nincs vagyon-, csak jövedelemadó?

eltomboltátok? , fizettetnétek? Hájja, a katolikus papok meg pedofilok! :lol:
Amúgy meg, az ingatlanokra nem vonatkozik a vagyonadó, csak a légi, vizijárművekre és 170 LE-nél erősebb teljesítményű autókra. Hadd ne sajnáljam őket!
endígarszia

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.14. 00:57

Én meg jól nem mondom meg, hogy kire szavaztunk, bár csak ezért, meg az adóbevallások miatt jöttünk vissza szombaton egy hétre, de vasárnap léc is innen újabb min. fél évre.
:)
Ancora

HozzászólásSzerző: hnockh » 2010.04.14. 07:27

...ennek semmi értelme.
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2010.04.14. 10:22

Ancora írta:Én meg jól nem mondom meg, hogy kire szavaztunk, bár csak ezért, meg az adóbevallások miatt jöttünk vissza szombaton egy hétre, de vasárnap léc is innen újabb min. fél évre.

Malév-voks, he? :) Hallod Zs., írhatnál kis színeseket a spannokról, a tetszhalott topikodba!
endígarszia

HozzászólásSzerző: leutschau1859 » 2010.04.14. 10:31

Kánya írta:1. (valahol az [origo]-ban olvastam, hogy) kábé 5.000 külföldre telepedett (tehát kettõs/többszörös állampolgásággal rendelkezõ) magyar élt jogával és ment el választani - számukra, elõrehozott választásokat tartottak, a követségeken/konzulátusokon;

Egész pontosan 6851 fő volt, de mindegyikük magyarországi állandó lakhellyel rendelkező magyar állampolgár volt. Ebből az következik, hogy nagyobb részük nyilván turista volt, kisebb részük a hivatalos kiküldetésben kint tartozkodók.
És a végén kiderült, hogy sem nem osztottak, sem nem szoroztak az eredmény szempontjából.
leutschau1859

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.14. 12:47

endígarszia írta:
Malév-voks, he? :) Hallod Zs., írhatnál kis színeseket a spannokról, a tetszhalott topikodba!

Hey!
Te a RIDEG vagy? :)

Már azt sem tudom, hol van az a topic, meg aztán tényleg csak vasárnapig vagyunk Pesten, utána meg irány vissza Dublin, ott meg inkább Blackberry-n nyomatjuk, szóval nem igazán netezek.
Ancora

HozzászólásSzerző: Rideg » 2010.04.14. 13:51

Ancora írta:Hey!

Már azt sem tudom, hol van az a topic, meg aztán tényleg csak vasárnapig vagyunk Pesten, utána meg irány vissza Dublin, ott meg inkább Blackberry-n nyomatjuk, szóval nem igazán netezek.

Na, hápersze, klónozódtam a moderáció kiszámíthatatlanságából kifolyólag! :)
Szal, ha nem, hát nem, de mi a herét nyomattok az ócskapiacon?!
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: judy » 2010.04.14. 14:02

Rideg írta:
Ancora írta:Hey!

Here,az engem is érdekelne :) ,Ancora vigyél engem is ...
judy

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.04.14. 14:10

leutschau1859 írta:És a végén kiderült, hogy sem nem osztottak, sem nem szoroztak az eredmény szempontjából.

Hát, én azt biztosra tudom, hogy nem-turisták keresik fel a konzulátusokat elõrehozott szavazásokra, de ez csak mégjobban bizonyítja, hogy a külföldi szavazatok hatásával való riogatás az csak annyi: egy nagyon-nagyon rosszindulatú, a magyarság megosztását célzó politika.
Gondolj bele: pénzt és idõt fektetni abba, hogy keressek egy konzulátust (ez nálam 600km - Erdélyben átlag 150km) csak annyiért, hogy "talán(?)" szavazhassak.... Tömeg erre nem képes: se pénze, se ideje, és a motiváció sem elég erõs.
Kánya

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.14. 14:12

Rideg írta:

Jah, vágom. :D

Amúgy meg a Szabi ott kapott melót, reorganizálja a bank írországi részét, vagy valami ilyesmi. Ezelőtt Londonban csinálta ezt egy évig, de ott sem nagyon értettem, mondjuk igazából nem is érdekelt, mert London nagyon zsír hely.
Egyébként Dublin nagyon szép város, tiszta meg minden, csak dögunalmas. Annyira unalmas, hogy melózni is elkezdtem.
:D
Ancora

Következő

Vissza: K Ö Z É L E T