HIRDETÉS

Mondd, te kit választanál?2010április 11.Csonka-Magyarország

Rommagyar gumiszoba. Ei cu ei, noi cu voi.

Re: Mondd, te kit választanál?2010április 11.Csonka-Magyarország

HozzászólásSzerző: Rideg » 2010.04.14. 16:29

Ancora írta: Annyira unalmas, hogy melózni is elkezdtem.
:D

Santa Madonna! Olasz nyelvlecke? :)
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.14. 16:52

Rideg írta:

Nem.
:)

Február óta ingatlanozom, illetve "ingatlankezelek", merthogy a Szabi bankja már nem lakoltatja ki a lakáshiteleseket, ha nem tudnak fizetni, hanem lakásbérletté alakítják a szerződéseket, szóval van 177 lakás/ház és két pub, akik maradhattak és ha van valami bajuk, akkor szólnak. De nem nagyon van gondjuk, úgyhogy nem kell megszakadni és sajna a bérleti díjat sem kell beszednem.

Mondjuk, csak december 31-ig maradunk Írországban, utána megint máshova megyünk, szóval csak időtöltés ez meló, mert Londonban egy évig, itt meg augusztustól februárig nem csináltam konkrétan semmit, de Dublinban tényleg meg lehet halni az unalomtól, ha nincs semmi dolgod, úgyhogy muszáj volt kitalálni valamit, hogy ne legyek alkesz.
Ancora

HozzászólásSzerző: Rideg » 2010.04.14. 17:59

Ancora írta:
Rideg írta:

Nem.

Február óta ingatlanozom, illetve "ingatlankezelek",

Höhö, ne eufémistáskoggy, házmester annak a becsületes neve! Azé' tartsál egy vicét, aki lehordja a szemetet! :)

BTW, szemét! India összejött?
Rideg

HozzászólásSzerző: hnockh » 2010.04.14. 18:30

...érdeklodve várom hogyan b...a meg nyugati szomszédainkat a jobbik... :twisted: :twisted:
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.14. 20:20

Rideg írta:
Höhö, ne eufémistáskoggy, házmester annak a becsületes neve! Azé' tartsál egy vicét, aki lehordja a szemetet! :)

BTW, szemét! India összejött?

Ahhoz sajnos nem értek, én csak izmos vagyok, nem erős.

Jah, karácsonykor mentünk ki Goa-ra. Delhiben kellett átszállni, ott volt 4 óránk, de Delhi valami egészen undorító. Konkrétan fél óra alatt asztmarohamot kaptam és fuldokolni kezdtem, akkora ott a szmog. Kajak nem lehet 100-150 méternél messzebb ellátni a városban, úgy gomolyog a füstköd. Iszonyat, úgyhogy inkább visszamentünk a tranzitba.

Goa viszont mesés. Ott 38-40 fok van december-januárban és konkrétan olyanok voltunk, mint a britek a gyarmatokon. Mi a Holiday In Goa-ban voltunk, ami Goa legjobb szállodája és kb. egy rezervátumra hasonlít azzal a különbséggel, hogy nem minket akartak bent, hanem a helyieket kint tartani. Rendesen puskával járőröztek a szálloda parkjának szélén.
A nyomor ugyanis valami egészen elképesztő arrafelé, ennek megfelelően az árak is valami elmondhatatlan alacsonyak és mindenre van ember. Hihetetlen volt, ahogy kajak ollóval nyírták a szálloda gyepét. Nem akartam elhinni, hogy ilyen még létezik.
Frankón olcsóbb azért alkalmazni 3-4 embert, hogy kézzel és ollóval füvet vágjanak egyenesre, mint venni egy fűnyírógépet.

Ettől eltekintve mesés hely. Mint a filmekben. Gyönyörű a tenger és a part, nincs tömeg még turistaszezonban sem, szóval isteni két hét volt kint és elefántháton voltunk december 31-én éjfélkor. Behaltam tőle.
Ancora

HozzászólásSzerző: Rideg » 2010.04.16. 12:40

Ancora írta:
Goa viszont mesés. Ott 38-40 fok van december-januárban és konkrétan olyanok voltunk, mint a britek a gyarmatokon. Mi a Holiday In Goa-ban voltunk, ami Goa legjobb szállodája és kb. egy rezervátumra hasonlít azzal a különbséggel, hogy nem minket akartak bent, hanem a helyieket kint tartani. Rendesen puskával járőröztek a szálloda parkjának szélén.
A nyomor ugyanis valami egészen elképesztő arrafelé, ennek megfelelően az árak is valami elmondhatatlan alacsonyak és mindenre van ember. Hihetetlen volt, ahogy kajak ollóval nyírták a szálloda gyepét. Nem akartam elhinni, hogy ilyen még létezik.
Frankón olcsóbb azért alkalmazni 3-4 embert, hogy kézzel és ollóval füvet vágjanak egyenesre, mint venni egy fűnyírógépet.

Ettől eltekintve mesés hely. Mint a filmekben. Gyönyörű a tenger és a part, nincs tömeg még turistaszezonban sem, szóval isteni két hét volt kint és elefántháton voltunk december 31-én éjfélkor. Behaltam tőle.

Úgy érzem, bejön neked a kolonialista fíling. :) Persze, Goában nem nehéz, mongyuk Afganisztán vagy a Falkland-szk nem ennyire passzionátus vidék.
Hanem, sose hittem volna, hogy közelebbi ismeretséget kötsz egy ekkora szőrös jószággal! :o
Rideg

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.16. 14:48

Jah, bejön. :)
Mondjuk az út elég fárasztó tud lenni, mert előbb ide jöttünk karácsonyra és december 26-án indultunk tovább, de csak úgy volt járat, hogy Budapest-Isztambul, Isztambul-Delhi, Delhi-Goa, visszafelé meg Goa-Delhi, Delhi-London, London-Dublin, az átszállásoknál meg 3-4 órákat simán kellett várni, úgyhogy 24 óra volt az út, a banknak pedig odafelé csak Isztambulban, visszafelé meg csak Londonban volt külön várója, úgyhogy gatter székeken kellett héderelnünk órákat.
Jellemző módon amúgy Ferihegyről - légtérzsúfoltság miatt - ráadásul eleve két órás késéssel indultunk...Izgi volt, hogy Budapesten, ahonnan max. félóránként száll fel/le egy gép, légtérzsúfoltság van....

A fánti egyébként tényleg gigantikus, de telerakták pléddel, úgyhogy nem szőrözött össze. :D

Még izgibb egyébként az lesz, hogy most meg légtérzár van, úgyhogy nem tudom, vasárnap hogyan tudunk egyáltalán visszamenni és bár nem akarok hátrafelé kiabálni, de kurvajó, hogy másfél éve leléceltünk innen, mert iszonyat nyomasztó ez az ország és ez az egy hét kezd egy kicsit sok lenni.

Nna, és Te, becsajoztál már?
Ancora

HozzászólásSzerző: judy » 2010.04.16. 18:16

Ancora írta:Jah, bejön. :)

Hogyne,rám már évek óta.... ;)
judy

HozzászólásSzerző: Rideg » 2010.04.17. 10:19

Mondjuk az út elég fárasztó tud lenni, mert előbb ide jöttünk karácsonyra és december 26-án indultunk tovább, de csak úgy volt járat, hogy Budapest-Isztambul, Isztambul-Delhi, Delhi-Goa, visszafelé meg Goa-Delhi, Delhi-London, London-Dublin, az átszállásoknál meg 3-4 órákat simán kellett várni, úgyhogy 24 óra volt az út, a banknak pedig odafelé csak Isztambulban, visszafelé meg csak Londonban volt külön várója, úgyhogy gatter székeken kellett héderelnünk órákat.
Jellemző módon amúgy Ferihegyről - légtérzsúfoltság miatt - ráadásul eleve két órás késéssel indultunk...Izgi volt, hogy Budapesten, ahonnan max. félóránként száll fel/le egy gép, légtérzsúfoltság van....

A fánti egyébként tényleg gigantikus, de telerakták pléddel, úgyhogy nem szőrözött össze. :D

Még izgibb egyébként az lesz, hogy most meg légtérzár van, úgyhogy nem tudom, vasárnap hogyan tudunk egyáltalán visszamenni és bár nem akarok hátrafelé kiabálni, de kurvajó, hogy másfél éve leléceltünk innen, mert iszonyat nyomasztó ez az ország és ez az egy hét kezd egy kicsit sok lenni.

Rohadt igazgatótanács, nem küldték értetek a Gulfstreamet, tényleg ideje szétütni a bankszektorban! Nade, ha mákotok van, csak elindul valami vicinális vasárnap.
Amúgy, nem is értem, hogy nem élvezed az itthoni légkört, itt aztán mindent lehet, semmi understatement, remek komcsik, naccerű nácik, igazi retrohangulat! :)

Csajok?! Hát, az akad mindig, de igazából jodyra vagyok beindulva, remek segge van a szöszinek és jól kavar, csak kicsit hangos olyankor, ha érted, hogy mondom! :lol:
Rideg

HozzászólásSzerző: judy » 2010.04.17. 11:20

Rideg írta:

Rohadt igazgatótanács, nem küldték értetek a Gulfstreamet, tényleg ideje szétütni a bankszektorban! Nade, ha mákotok van, csak elindul valami vicinális vasárnap.
Amúgy, nem is értem, hogy nem élvezed az itthoni légkört, itt aztán mindent lehet, semmi understatement, remek komcsik, naccerű nácik, igazi retrohangulat! :)

Csajok?! Hát, az akad mindig, de igazából jodyra vagyok beindulva, remek segge van a szöszinek és jól kavar, csak kicsit hangos olyankor, ha érted, hogy mondom! :lol:

Rajtad már nem is csodálkozom,de ,hogy még Ancora se vinne egy nőt Goa-ba se,hát ez elgondolkodtató.
judy

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2010.04.17. 18:54

judy írta:
Rideg írta:

Rajtad már nem is csodálkozom,de ,hogy még Ancora se vinne egy nőt Goa-ba se,hát ez elgondolkodtató.[/quote]

Judybéjjbí, te aztán képes vagy fordítva ülni a lóra! :lol: Lady Godiva...hajjaj!
Föl-föl, ti rabjai a földnek!
endígarszia

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.17. 20:15

Rideg írta:Rohadt igazgatótanács, nem küldték értetek a Gulfstreamet, tényleg ideje szétütni a bankszektorban! Nade, ha mákotok van, csak elindul valami vicinális vasárnap.

Nem kell bántani az igazgatótanácsokat, mert az amcsi bankok arcátlan bónuszairól szóló hírek szóról-szóra igazak, úgyhogy nagyon rendes emberekből állnak :D

Ami meg a hangokat illeti olyankor, hát sejtem....Láttam a Sikoly I-II-t.
Ancora

HozzászólásSzerző: Rideg » 2010.04.17. 20:56

Ancora írta:Nem kell bántani az igazgatótanácsokat, mert az amcsi bankok arcátlan bónuszairól szóló hírek szóról-szóra igazak, úgyhogy nagyon rendes emberekből állnak :D

Meséjj csak, referálnom kell idoornak, hátha pályát módosít! :)
Rideg

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.17. 21:12

Rideg írta:Meséjj csak, referálnom kell idoornak, hátha pályát módosít! :)

Hát, legyen elég annyi, hogy a Szabi Pesten sem keresett rosszul, átlagosan 1,2-1,5 milka között havonta, plussz amit összetőzsdézett, de amennyit most kap, az tényleg egészen hihetetlen. Amikor tavalyelőtt megkapta az első utalást, én azt hittem, rosszul látok, vagy elírták, vagy pedig megkapta előre a teljes évi zsetonját, pedig az még csak a negyedéves bónusz-előlege volt.
Nekem is voltak elképzeléseim, hogy mennyinek kellene lennie egy rendes fizetésnek, de még engem is meglepett, hogy a jenkik mennyit fizetnek és azóta kezd egy kicsit megváltozni a korábbi negatív véleményem az amcsikról.
Ancora

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.17. 21:17

Tényleg, idoor megvan még?
Nagyon rendes csóka, bírtam a búráját. Ha beszélsz Vele, akkor üdvözlöm és remélem, jól van!
Ancora

HozzászólásSzerző: Rideg » 2010.04.17. 21:31

Ancora írta:Nekem is voltak elképzeléseim, hogy mennyinek kellene lennie egy rendes fizetésnek,

Jaja, emléxem, voltak vitáid a boylertestűvel erről. :)

Hát, hálisten lesz forgalma a D&G-nek idén is. Fő, hogy tartsátok a színvonalat. Szabadság-térrel mi lett? Kiadtátok?
Amúgy, van egy ismerős csaj, aki a Capiban szokott pultoskodni, ő mondta hogy eltűnt pár aranyos arc. :) Vazze, hiányoztok a csajoknak!!! :lol:
Rideg

HozzászólásSzerző: Rideg » 2010.04.17. 21:33

Jaja, megvan a Pisti, beleszeretett a lovakba, állandóan nyargalászik! De, szigorúan a kancákon!
Röpültök holnap?
Rideg

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.17. 21:40

Rideg írta:
Ancora írta:Nekem is voltak elképzeléseim, hogy mennyinek kellene lennie egy rendes fizetésnek,

Jaja, emléxem, voltak vitáid a boylertestűvel erről. :)

Hát, hálisten lesz forgalma a D&G-nek idén is. Fő, hogy tartsátok a színvonalat. Szabadság-térrel mi lett? Kiadtátok?
Amúgy, van egy ismerős csaj, aki a Capiban szokott pultoskodni, ő mondta hogy eltűnt pár aranyos arc. :) Vazze, hiányoztok a csajoknak!!! :lol:

Hát, lesz forgalma, az biztos. Most már nem nagyon bánom, hogy közös számlánk van. :D

Eredetileg ki akartuk adni a kéglit, de aztán egyrészt magánszemélynek nem igazán mertük, másrészt meg volt egy olasz cég, ami kivette volna, hogy aztán turistáknak adja ki 1-2 hétre, csak az meg azért volt rázós, mert telecigizik a digók, úgyhogy végülis üresen maradt, anyuék járnak fel néha megnézni, hogy rendben van-e.

Amúgy meg jah, hát hagytunk egy kis űrt magunk után, de ami a csajokat illeti, pont ugyanannyi esélyük van most nálunk, mint azelőtt, hogy leléptünk volna.
Ancora

HozzászólásSzerző: Ancora » 2010.04.17. 21:43

Rideg írta:Jaja, megvan a Pisti, beleszeretett a lovakba, állandóan nyargalászik! De, szigorúan a kancákon!
Röpültök holnap?

Aztán vigyázzon magára!

Elvileg holnap délig meghosszabbították a légtárzárat, szóval esély van rá, hogy valamelyik esti géppel tudunk utazni, de meg is hosszabbíthatják, úgyhogy egyelőre nem tudjuk, hogy mi lesz holnap.
Mondjuk, ha fel is oldják holnap délben, akkor sem tudni, hogy a mi járatunk elindulhat-e időben, vagy előbb elkezdik a péntek óta törölt járatokat sorrendben indítani, mert akkor a mi járatunk is biztos, hogy átkerül hétfőre.
Szóval, passz.
Ancora

HozzászólásSzerző: Rideg » 2010.04.17. 21:56

http://flightradar24.com/

Évek óta nézegetem a fenti szájton a légtérforgalmat, de ilyet még nem láttam! :) Mongyuk, pár sci-fiben fejtegették, mi történne ha beütne egy kisebb aszteroida vagy egy komoly vulkánkitörés, és telemenne a légkör pormacskával, de azért élőben elég szürreális.
Rideg

ElőzőKövetkező

Vissza: K Ö Z É L E T