HIRDETÉS

Magyarország most

Kameruni árusok tört angolsággal árulják a japán motívumos kínai törülközőket a pannonmagyar deszkásoknak.

Re: Magyarország most

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.11.27. 09:28

Kánya írta:Ezt olvasám:
"Mit tettetek ezzel a szép országgal?"
és ezt:
"Stoffán György nyílt levele az MSZP elnökének"

Hát nem érdekes/jellegzetes, hogy az ország határain kivül élõ jeles magyar értelmiségieket jobban aggasztja MO sorsa, mint a bentlakókat?

Hát nem érdekes/jellegzetes, hogy az ország határain kivül élõ , valahavolt nemzettestvéreink bizonyos egyedeinek fogalma sincs arról, hogy a " bentlakókat " mennyire aggasztja Mo. sorsa?! Mert, ha volna, kb napi 50 hasonló tartalmú és színvonalú cikket, pamfletet, észosztást idézhetne a "bentlakóktól, de hát minek is? Nem találkozik a (pre)koncepcióval, akkor nincs is! :)
Az se zavarjon, te egyed, hogy Mo-on sokévszázados hagyomány a nemzethalál-vízió, a mindenkori kormány, uralkodó, vezető réteg kurvaanyázása, könyvtárat lehetne tölteni velük, Tinóditól kezdve napjainkig, hadd ne soroljam a tényleg jeleseket, mert pl Stoffánt jeles értelmiséginek nevezni finoman szólva tájékozatlanság, durvábban pedig oltári hülyeség!

Ami pedig a Koncsol-szöveget illeti, mindaz a nyomorúság, bűn, baj, betegség amit felsorol - ha arányaiban változóan is - de mindig megvolt Mo 1000 éves fennállása alatt. Mondjuk, volt kb 20 év, amikor nem. Ez Kádár alatt történt. Ez hiányzik? Ez persze nem mentség az éppen illetékes kormányzatnak, amely valóban szarul teljesített, de illene észrevenni, hogy a "szegény" magyar nép tevékeny közreműködése nélkül nem lehettek volna ennyire "sikeresek"! A "szegény" magyar nép -ha csak teheti - nem adózik, feketén dolgozik, lerokkantosítja magát, munkájáról számlát nem ad és egyébként is, lop mint a szarka! Mindemellett, természetesen igényt tart az összes létező segélyre, kompenzációra és támogatásra. Ha úgy érzi, hogy a kormány -bármilyen kormány - a kiváltságaiba tapos, azonnal demonstrál, sztrájkol és népszavaz. Tudod te azt Kánya, hogy egy magyar család jövedelmének 35%-a állami támogatás formájában kerül hozzá? Erre az a válasz, hogy persze, mert ugyanakkor 50% körül van az adóelvonás. Ez bizony igaz, csakhogy azt az 50%-ot kb 2,5 millió polgár fizeti, a 30%-ot meg 10 millió kapja! Ki tart el szívesen még 3-4 embert? ! Viszont a 3-4 több mint az 1, a szavazóurnáknál csak ez számít! Lehet kombinálni.

Amúgy, a Koncsol-szöveg vérzik még néhány sebből, főleg amit Jézusról mondott, de ez már más laska.
Föl-föl, ti rabjai a földnek!
endígarszia

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.11.27. 13:35

És hol lehet beleolvasni abba az 50 cikkbe? No meg az "ellen"-cikkekbe is - de úgy, hogy TGM ne legyen köztük, mert hoppárét kapok tõle?
Nem irányadó, hogy én öszvisz 1+1+2+5 napot voltam MO-on, mert most már van internet és megami kommunikálni/informálódni, de én nem találtam egy "új-magyart" sem (akár "bentlakó", akár kivándorolt), aki legalább feleannyira fesztíven hazafias lenne, mint az átlag-román. (Igen, az itteni '56-os magyarok azok olyanok - de hát õk egy emlékvilágban élnek.) Pedig, - minden kritériumod szerint - (a románok) rosszabbul élnek, mint a (MO-i) magyarok. (Mára már a romániai átlag-magyar rosszabbul él, mint a romániai átlag-román, de ez más lapra tartozik.) Persze, mondhatnád, hogy "a magyar inkább interiorizálja érzelmeit" - de ugyebár tudjuk, hogy ez nem igaz; és különben is, furcsán szeretheti, mikor köp egyet (ha feljön a téma). Nnameg a Balkán is kihat rájuk - lazábban veszik a lopás/csalás fogalmát.
Mindazt a sok csúnyát, amit mondtál a magyar adófizetõre, lelkiismeretfurdalás nélkül megteszi az átlagkanadai is - azaz megtenné, ha lehetne - mert itt, szigorúbbak a(z adó)törvények. Én is szaladok minden hátsó-kiskapú után, mert az 56%-os adókulcsban vagyok (az átlagkanadai valahol a 42%-nél tart), de itt nincs államilag támogatott fizetés (kivéve mondjuk az épp munkába-belépõk 10%-át - hosszú mese - nem egy összeg). Mellesleg, fizettem én már 73%-os adót is (Izráelben), és sok olyan országról tudok, ahol magasabb az adó, mint MO-on (pl. Svédország). A szakirodalom is azt tartja, hogy minnél magasabb az adó, annál "leleményesebbé" válik a nép. Én a néppel tartok....
Tavaly-tavalyelõtt agyszer már bemutattam , hogy az átlag-MO-i, a WWII (1945) óta, úgy 80-100 US$--al többet fogyaszt évente, mint termel. Apraja-nagyja - mind a 10-millió - átlagban - kormányszinezettõl függetlenül. Szerintem, a fõbûnös KádárJános volt, aki rászoktatta a népet a takarón-túl-nyújtózkodásra ("gulyáskommunizmus").
(A'szem, az [origo]-ban(?)-"üzleti negyed") olvastam, hogy MO-ot a gazdasági világkrízis mentette meg a csõdtõl - szerencséjére, azok az amerikai hipercégek/hitelbankok hamarabb buktak meg, és nekifogott mindenki (IMF) dadogni. Bár talán nem fejeztem volna ki magam pont ilyen drasztikusan, úgy éreztem, mintha az én elméleteimre bólintottak volna rá....
Tudod, én a tavaly majdnem vettem egy majort(farmot?) BP-tól 20-30 percre nyugatra - halastavastól, mindenestõl, no gypsy, 4-milla forintokért; visszatartottam magam, mert
1. van egy három-diplomás 42 éves rokonyom (mind a három valami agrár- meg állattenyésztési izé), aki szallagmunkás a váci lámpagyárban (hallom, azt is most fogják bezárni) - hát hogy a f@szomba tanult ez 15 évig fölöslegesen?
2. munkástoborzás a falu két kocsmájának akármelyikébõl - esetleg bikacsökkel - mondom, bikacsökkel, mert "meglátogattam" mindkét kocsmát 8-) .
Mint mondod, "Tinódi óta mindig is így volt, esetleg más-más rálátással", no meg hogy "a magyar nép tevékenyen közremûködött" a tönkretételben. Nos, pont ez az (a részletkérdés), amire a külföldre "esett" nagy-, kis-, de akár picurkát is plusz/minusz-jeles értelmiségi nem tér ki: mármint, hogy a nép is lehet hibás - csak arra, hogy hát "megint rossz" - mégha most már mégmásképpen is akár. És persze azzal a (hazafias) pátosszal, ami MO-on nem divat. Mondom, "hazafias", mert ha nem érdekelne, egyszerûen röhögnék az egészen.
Ez az a megvilágitás, amit belföldi kritika, márcsak természetétõl fogva sem tud adni - akármennyire is színvonalas (volna).
Hisz' csak emberi, hogy ha elfelejtjük amit apáink mondtak, akkor újnak találjuk a mait.

Nem venném lelkemre, ha most (a fentiek miatt - vagy miattam), kormánypártiból hirtelen átesnél a szélsõ-jobboldalra.... ;)
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.11.28. 09:44

endí: A "szegény" magyar nép -ha csak teheti - nem adózik, feketén dolgozik, lerokkantosítja magát, munkájáról számlát nem ad és egyébként is, lop mint a szarka!

Várható volt: Nyolcszáz H1N1-elleni védőoltás tűnt el ismeretlen körülmények között az ÁNTSZ szekszárdi székházának raktárából - közölte az MTI-vel pénteken a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság. Az oltóanyag november 24-én érkezett Szekszárdra, a hiányt november 27-én jelentették be a rendőrségen - tájékoztatott Farkas Kinga, a főkapitányság sajtóreferense. Erőszakos behatolásra utaló jeleket nem találtak, a TMRFK ismeretlen tettes ellen lopás gyanújával indított nyomozást. A nyolcszáz vakcina értéke mintegy 1,3 millió forint.
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.11.28. 21:00

Kánya írta:És hol lehet beleolvasni abba az 50 cikkbe? No meg az "ellen"-cikkekbe is - de úgy, hogy TGM ne legyen köztük, mert hoppárét kapok tõle?
Nem irányadó, hogy én öszvisz 1+1+2+5 napot voltam MO-on, mert most már van internet és megami kommunikálni/informálódni, de én nem találtam egy "új-magyart" sem (akár "bentlakó", akár kivándorolt), aki legalább feleannyira fesztíven hazafias lenne, mint az átlag-román.
....

Tudod, én a tavaly majdnem vettem egy majort(farmot?) BP-tól 20-30 percre nyugatra - halastavastól, mindenestõl, no gypsy, 4-milla forintokért; visszatartottam magam, mert
1. van egy három-diplomás 42 éves rokonyom (mind a három valami agrár- meg állattenyésztési izé), aki szallagmunkás a váci lámpagyárban (hallom, azt is most fogják bezárni) - hát hogy a f@szomba tanult ez 15 évig fölöslegesen?
2. munkástoborzás a falu két kocsmájának akármelyikébõl - esetleg bikacsökkel - mondom, bikacsökkel, mert "meglátogattam" mindkét kocsmát 8-) .

Nem venném lelkemre, ha most (a fentiek miatt - vagy miattam), kormánypártiból hirtelen átesnél a szélsõ-jobboldalra.... ;)

Ha rászánod magad és végignyálazod az itteni lapok on-line mutációit, továbbá átrágod magad a bloggerek agymenésein, biztos hogy még többet is találsz. Nem túl élvezetes sport, elismerem. Ámbár, ha -amint érzékelni vélem- te csak "fesztív", pátoszos megnyilvánulásokat akarsz olvasni, akkor ajánlom beírogatni az idevágó keresőszókat a mindenható Googleba, nna az talál majd eleget. Én kerülöm ezeket messzire, pátoszból nem lesz se szalonna, se GDP. Nem vagyok tájékozott román hazaffyasság-ügyben, de mért kéne etalonnak lennie?

A farmmal meg ne erőlködj, sztem nem éreznéd jól magad itt, ezt most nem a politikára értem, egyszerűen nem az a gazdasági-társadalmi rendszer működik itt mint amit te megszokhattál. No persze, a hazafiságodat fesztíven kinyilváníthatnád, a vicc az, hogy sztem, ez kevesebbeket érdekelne mint Kanadában:), de ha segitonek jók az információi, talán felakasztanak vagy ilyesmi és akkor öreg napjaidra jut még egy kis izgalom is.Lol

Ez a kormánypárti-dolog úgy néz ki, hogy bár Gyurcsányt mindig is ripacsnak tartottam, de Medgyesi után valóságos reveláció volt, legalább is a szavak szintjén. Úgy gondoltam, hogy ha csak a felét megcsinálja a nagy pofával előadott reformoknak, már elégedett leszek. Hát nem csinálta meg, még a tizedét sem, most mindegy miért. Bár senkinek semmi köze hozzá, de soha nem szavaztam az MSZP-re, hol a Fidesz, hol a Szadesz volt a favorizált. A Fidesz szélkakas-ideológiáját nem akarom követni, ez a mindenkijóbármekkorafaszcsakránkszavazzon, ez nekem nem jön be, a Szadesz meg segget csinált a szájából, ugynolyan korrupt lett mint a többi, ráadásul, kormányon sem nyújtott sokat. A szélsőjobb pedig ostoba és undorító nézeteket vall, azok a válaszok amelyeket bizonyos problémákra ad, csak még több problémát generálnak, egyszerűen úgy tesznek, mintha nem a XXI.-században élnénk. Ocsmány népség, nna.
endígarszia

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.11.29. 05:59

Hogy ez a határo(ko)n átkiabálás milyen nehezen megy, az nem normális. Mégavégén LM-nak lesz igaza: fine-tuning igényeltetik - I hate to say,
Me'például, a Koncsol-szöveg is olyan, mint a MagyarNóta: nincs mit a babám után sóhajtoznom, ha az itt ül mellettem. Ugyanakkor Koncsolt is meg kellene érteni, hisz' az õ babája nincs õmellette - pláne hogy egyazon babáról van szó (a kis qrwa! - haza - ment).
Miért-miértnem, egy MoldovaGyörgy-novella jut eszembe, amiben hazajön az öreg ámerikás és áttemetteti hajdani -idõközben elkurvult s elhúnyt- kedvesét. (Olvastam én is egy MoldovaGyörgyöt.)
Pedig csak annyiban vág ide, hogy én sem az áldozat jobb-rosszabb túlélési trükkjeit itélem el.
Hanem a mindenkori kormányt.
Hehehe: jut eszembe, milyet esett szememben a FiDeSz, mikor áthelyezték a SztKoronát a múzeumból az OrszágHázba. Szimbolika, szimbolika (Neked: szimbólumok), de nekem itt messze, világos jel volt, hogy rongyrázáson van a hangsúly, és nem nemzetépítésen.

([origo]: "3.5 milliárd forintok jön az EU-tól szõlõírtásra" - brávó: még egy jellegzetességgel kevesebb. Apropó Koncsol-szöveg.)
([origo]: "Lengyelországban törvényt fogadtak el a vöröscsillag és egyéb fasisztoid jelvények viselésének börtönnel büntetésére. Apropó Stoffán-duma.)
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.11.29. 12:35

Ecce casus 'pekingi katcha' at its best :o]
vagogeza

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.11.29. 20:54

vagogeza írta:Ecce casus 'pekingi katcha' at its best :o]

:)
Btw!

Ember rendel egy pekingi kacsát a pekingi reptéri étteremben, megkapja, a vendég beledugja az ujját a kacsa seggébe, megnyalja és közli, ez nem pekingi kacsa, hanem szecsuáni. Jön a főnök, bocsánat, tényleg, hozza a másikat, Da capo, ez nem pekingi kacsa, ez sanghaji.Kicserélik, ujj a kacsafarban, ez nem pekingi kacsa, ez tajvani. Erre a szomszád asztalnál feláll egy részeg tag, letolja a gatyáját, "uram, kicsit berúgtam, nem tudom, hová való vagyok, segítene?"

Kánya kolléga, neked nem kéne egy ilyen gourmand? :mrgreen:
endígarszia

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.11.30. 02:40

:D
Mondom: "nicsak, két dejó cikk!"
Válaszod: "ó, ez semmi, ötvenével számolom itthon."
Kérdem: "hol-hol-hol?"
Mondod: "keresd meg magadnak."
Mondom: én megértem, hogy nincs, hisz' neked nem kell. Értsd meg te is, hogy nekünk igen."

Ha nem tudnám jobban, azt mondanám, hogy ezt a pekingi nem-választ bizony a kacsalábon forgó zománcozott mészárszék pszihopata cirkuszistája szolgálta fel - így azonban csak sajnálom: én megpróbáltam értekezni....
Nem voltak otthon. 8-)
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.11.30. 11:41

Kánya írta:... sajnálom: én megpróbáltam értekezni....
Nem voltak otthon. 8-)

HEHEHE :lol:
Na, ez aztán tényleg egy nagyon frusztráló érzés lehet! :)
És amit persze még csak elvitatni sem igazán szabad tõled ugye, hiszen ha így érzed, akkor így érzed, és végsõsoron is most éppen TE érzed így, nem igaz?!!
Viszont miért, miért nem, keresetlenül is most az jut az eszembe, hogy biza én már hosszú-hosszú évek óta vagyok ugyanígy, és érzem ugyanezt: VELED. Amit pedig szóvá is tettem kismilliószor, de sajnos, az ajtót még olyankor sem akarták soha kinyítani.

Node, helyes hozzáállással akár még a személyes megvilágosodás pillanatai is lehetnek ezek. Hisz' olyan ez is, mint az anyapicsázás: igazán csak akkor tikkogunk tõle, amikor már magunk is személyesen vagyunk involváltak benne. :o
vagogeza

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.11.30. 11:58

Kánya írta:
Mondom: "nicsak, két dejó cikk!"
............

így azonban csak sajnálom: én megpróbáltam értekezni....
Nem voltak otthon. 8-)

Igen, én meg mondtam, hogy:
1. egyik sem cikk
2. véletlenül se "de jó"
3. idézem magam " hasonló színvonalú"-ból napi kb 50-es termés van
4. én kerülöm őket
5. keresd meg, ha kell :)

Tököm tudja, mért hiányzik neked a fesztív, amikor te is mindenféle közgazdasági érveket hozol elő, hát ezekben a pátoszcirkalmakban milyen racionális érvelést vélsz fölfedezni?! Ne mondd már nekem, hogy a cigányzenés sírvavigadós
meg az anti-kommancs taknyos-nyálladzós a kedvenc műfajod ha éppen "értekezni" óhajtasz! Mer' akkor tényleg elmentek hazulról! ;)
endígarszia

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.11.30. 12:36

Édeskéim, annyi, de annyi minden más van, mint lehetett volna ma Gyarország.
Mondanám, hogy a lélekállapota a testállapotával a legjobb összhangzásban legyen.
A szenvedély ellensége az egészségnek minő az indulat, a határtalan öröm s.a.t. melyszerint kell, hogy az ember, emígyen ti is, magát szenvedélyektől gyötörtetni ne engedje.
Ingerültség, indulat, harag, bosszú alatt soha senki, ígyen ti se, ne egyék, ne igyék.
Ébernek, reménytelyjesnek, szerencsés szerelmesnek kell lenni. Keresni kell az emberi társaságot, részt kell venni nyilvános mulatságokban, nem kell a szinházi élvezetektől magát visszavonni, s kitől kerül, tegyen körutakat is.
A lelkifoglalkozás és lelkitehetség közt sulyegyent kell tartani. De minden lelkifoglalkozást abban kell hagyni, ha fárasztó lesz. A lelket nappal, és nem éjjel kell foglalkoztatni. A csend és elégültség tápszere a jólétnek, valamint a vallásosság is.
Az ám. Hej, Nemzetem s Hazám! Hallga'csak:

"Édes Hazám, drága Nemzetem,
bocsáss meg, hogy így megszólítalak – nem is szokás, meg hát a mindenekfeletti tisztelet okán nem mondható túl gyakorinak sem, hogy bármely fiad, leányod a hűségen, a rajongáson és az imádaton túli húrokat is megpengessen, s téged megbotránkoztasson –, de álljunk meg egy szóra!
Úgy értem, zökkenj ki napi rutinodból, és méltóztass meghökkenni. De hadd vegyem elejét rögtön – itt, ennyi kép között – egy lehetséges félreértésnek: Tenmagadon hökkenj meg, édes Hazám, ne a téged ábrázoló s a rólad alkotott képeken! Ezeken és azokon a fiaidon-leányaidon, viselt dolgaikon rökönyödjél meg – ne pedig a viselt dolgok kiteregetésén.
Ezt azért is mondom, mert most itt – testednek és lelkednek ebben az emlékezésnek szentelt szögletében –, mi tagadás, a szennyes kiteregetése következik. A te szennyesedé, édes Hazám. A mi szennyesünké. Viselt dolgainké. Részint olyanoké, amelyekről a magyar nép legzivatarosabb századának igazán botrányos lapjai szólnak. Részint viszont mai dolgoké, amelyek legfrissebb, szabad korszakod szégyenletes melléktermékei, drága Nemzetem.
Nem tudom, jársz-e újabban az utcán. Vagy – mondjak egy kézzelfoghatóbb helyzetet – ki szoktál-e merészkedni valamely közteredre saját ünnepeiden, midőn dicsőséges napjaidról, egy-egy újjászületésedről emlékeznénk meg? Mert – mi tagadás – újabban épp ilyenkor dől ki a legtöbb mocsok az utcára. Ez is ugyanígy volt azelőtt? – te hogy emlékszel?
Azért kérdem, mert ezt a kiállítást azért hozták létre alkotói, nehogy feledésbe merüljön az, aminek nem szabad. S kivált úgy ne történjék, hogy a szóban forgó jelenség históriája elfelejtődik, s beletompul a tudatlanságba – miközben észjárása, eszmevilága és gyakorlatozása nemhogy nem vész el a történelem süllyesztőjében, hanem minden ízében kivirul a régi szemétdombon.
Vagyis nemcsak emlékeztetni hívnak ezek a fotográfiák és mozgóképek, ezek a jelvények és szimbólumok, ezek a tárgyi és írott és íratlan emlékek, hanem a dermesztő áthallások miatt vannak ide kiállítva – igen, szándékosan, nyíltan vállalt módon az aktualizálásért, az eltökélt figyelmeztetésért. De nem is áthallás ez – hisz áthallásnak mindez oly erős, hogy már szemet szúr. Annyira fülsértő.
Neked magyarázzam, Hazám? És épp itt, e falak között?
Vegyük ezeket a jelképeket – kiváltképp az árpádsávos zászlót! Amely azóta, hogy a nemzetvezető kilenc sávosra újrarajzolta, nyilaskereszttel látta el, és hatalomra jutva úton-útfélen használta – az utcán többé már nem történelmi ereklye. Hanem a nyilas hagyomány továbbörökítője. Amellett, hogy revizionista és antikommunista szimbólum – a demokrácia-ellenes, kirekesztő gyűlölet jelképe: az antiszemitizmusé, a rasszizmusé, a cigánygyűlöleté. Akkor is, ha trükkösen változtatják sávjainak számát vagy magyar-gárdista-mód sálként viselik.
A szélsőjobboldali alakulatok – miközben általában kultiválják az árpádsávot és a turulmadarat – persze sokfélék: az egyikben majdnem-nyilas karszalagot hordanak, a másikban nyíltan éltetik a hajdani vezért, a harmadik-félék a megszólalásig két-háború-közti katonai egyenruhások, a negyedik tipusúak öltözéke csupán paramilitáris – noha alakzatban, vezényszóra mozognak. Az ötödiknek a tagjai – mivel az egy párt – a megtévesztésig úgy öltöznek, mint a politikusok (körükben a fekete mellény és a piros-fehér-csíkos nyakravaló inkább különcködésnek hat), viszont ennek a pártnak az elnöke alapította az elôbbi paramilitárisokat, akik egyébként úgy élnek és virulnak, hogy be vannak tiltva. És vannak, akik politikai nézeteik nyomán törnek-zúznak, ütnek-vernek, robbantanak, merényleteket terveznek és hajtanak végre, s mint hajdan: úgymond faji alapon gyilkolnak.
Ne mossuk egybe őket mind, ezt mondod, drága Nemzetem? És ne fessük az ördögöt a falra, ne vegyük komolyan azt, ami eleve is csak üres provokáció, s inkább szánalmasan nevetséges, semmint félelmetes, ne keltsünk fölöslegesen pánikot, ne nagyítsuk föl jelentőségüket a saját reakcióinkkal, ilyeneket is mondasz, édes egy Hazám?
Rendben, de akkor törvénykezz és ítélkezz úgy, hogy ne támadjanak kétségeink afelől, hogy te valóban demokratikus jogállam vagy-e, s hogy polgáraidat megvéded-e azoktól, akik az életükre törnek, akik az ô testi-lelki épségüket veszélyeztetik, és akik félelmet keltenek bennük. Segíts azokon, akiken segítened kell, s törvényes eszközökkel üldözd, akit és amit üldöznöd kell! Tiltsd be, amit be kell tiltanod, tiltásodnak pedig szerezz érvényt, édes Hazám! Aztán pedig teremtsél széleskörű összefogást azoknak az elszigetelésére, akiket nem törvényeid szigorával, hanem rettenetes eszméik érvénytelenítésével, megvetésünkkel sújthatunk. Hogy végül egyszerűen kinevethessük azokat, akik csupán ásatag maskarák nevetséges bohócai, semmi egyebek.
És mondd meg, Hazám, mit tehetünk a félrevezetett vesztesekkel, akik ha szörnyűeket ordibálnak, együttérző szánalmat kiváltó nyomorultak akkor is? Hát azokkal a gyerekekkel, akiket – látjuk a képeken – apjuk, nevelőjük beöltöztet, vezényszóra masíroztat, s minden másban is határozottan eligazít? Ezeket a kisfiúkat bizonyára nagyon és jól kéne szeretni.
De mitévők legyünk, drága Nemzetem, ha évről évre azt látjuk, egyre-másra olyasmi következik be, ami pár éve még a rémálmainkban sem fordult elő? Ha azt tapasztaljuk, hogy egyes szélsőjobbos csoportocskák ugyan nevetségesen elenyésztek, mások azonban – professzionális infrastruktúrával, fiatalos eszköztárral – ijesztően előre törnek. Akár mint betiltott gárda, akár mint – szégyen és gyalázat, de – legitim párt, amely maholnap, ha nem vagyunk észnél, bejut a parlamentbe?
Édes Hazám, legyél, kérlek, észnél, és be ne szavazd már!
És magyarázd el már nekem, hogy lehet az, hogy betiltottad az egyiket, de számottevő parlamenti képviselet esélyével, legitim módon kormányzás-közeli helyzetbe engedheted vagy hozhatod a másikat – miközben mi is különbözteti meg egyiket a másiktól?
Neonácikat és újnyilasokat készülsz beemelni saját törvényhozásodba, drága Nemzetem? El ne menjen már teljesen az eszed!
Búcsúzóul még kettő – talán a legfontosabbak közül: Találj gyógyírt, és sürgősen orvosold azokat a társadalmi-gazdasági bajokat, szociális katasztrófákat, amelyekre politikusaid rendre nem lelnek megoldást, s amelyek azért is fenyegetőek, mert táptalaját képezik a kirekesztő gyűlölet politikájának!
Végül pedig: Az árpádsáv nemcsak tegnap volt és ma van, de a holnapja is küszöbön áll. Álld útját ezért annak, hogy a fenyegető hatalmi túlsúly – a jobboldal és a szélsőjobb esetleges összefogása révén – parlamentáris demokráciánkat, köztársaságunkat magát veszélyeztesse, hogy végül valami populista vezér tekintélyuralma jusson osztályrészedül s jusson minekünk, drága Nemzetem!
Mert abban az esetben félő – hogy finoman fogalmazzak –, hogy egészen újra kell rendeznünk sorainkat, merőben másképpen és mást kell tennünk, mutatnunk, szólnunk és írnunk, édes Hazám.
Szólj ügyészedre, ki ne tépje a tollunkat…!"

(Závada Pál megnyitóbeszéde AZ ÁRPÁDSÁV TEGNAP ÉS MA című kiállításon, Holokauszt Emlékközpont 2009. november 25.)
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.11.30. 13:19

Phúúú ... hogy erre fel aztán micsoda 'értekezéseknek' nézünk mi most elébe! ... :geek:
Még tiszta szerencse, hogy LM kolléga a taknyos-nyáladzós pátoscirkalmakkal való játszadozást már eleve mind kizárta .. :D
vagogeza

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.11.30. 14:06

vagogeza írta: mind kizárta

Mert kelletik az eleve kizártsága ama konfabulációknak eme konfessziókkal drága végé, s nem utolsó sorban essen nehány szó itten a szemüvegek közhasznosságáról, kezdvén rögvest ama ténnyel, hogy a szemüveg csak a rövid és messzelátóknak, meg a gyenge szemüeknek valók. A rövidlátást a jó szemüvegek meg is gyógyíthatják, a messzelátást, a szemek gyöngeségét pedig csak védhetik a nagyobb romlás ellen.
Mertháthogy a született rövidlátóknak föltétlen szükséges szemüvegeket viselni, ha csak egypár lépésre képesek látni, ha a szempillák félig hunyvák a tárgyak s egyebek kémlelése alatt, ha a kémlendő tárgyat s egyebet oly közel kell vonni a szemekhez, hogy folytán ennek csak egy szemmel lehetséges a felfogása, megkülönböztetése, lásd ennek okán e kincsesvárosi agóra büntetésvégrehajtási alkalmazottait, köznek értéséért: gondolat kiseprőit, és nem utólszor, ha alkonykor a szemek a legkisebb tárgyat s egyebet felfogni képesek, midőn a legnagyobbat nappal sem.
Továbbá, a messzelátó is azonnal szemüvegekhez nyuljon, ha az apró tárgyakat s egyebeket szemeitől távol kell tartania, hogy láthassa, midőn olvasni csak úgy képes, ha háttal áll az ablakhoz, és ha este a gyönge világ elé tartott könyvből képes csak olvasni árnyékolva, ha már apró írást, nyomtatást olvasni nemhogy nem képes, de értelmezni is csak észbéli gyulladás árán, ha a sorok összeolvadnak olvasás előtt, ha a szemek minden erőltetett dolgozatban feszültséget, teleséget, fárasztó érzelmet éreznek, valamint ha a látás fölkeléskor gyönge és csak nehány órák múlva erősül.
A gyenge szemüek csak akkor vegyenek szemüveget, ha már egész bizonyossággal merült föl szemüknek s szellemüknek tompasága.
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: segito » 2009.12.05. 16:46

Horthy Miklósról és Önökről…
(Nyílt levél Lendvai Ildikónak)

Tisztelt Elnök Asszony!

Levelem megírására, az Ön sajnálatos kommunista öntudatáról tanúskodó ízetlen megnyilvánulása ösztönöz. Elöljáróban le kell szögeznem, hogy Horthy Miklós kormányzó személye nem lehet politikai csatározások alapja, indoka, érve, oka és ellenérve. Horthy Miklós kormányzó a mai pártok és a mai ország vezetés számára mintakép, etalon kellene, hogy legyen.

Amit Ön mond, miszerint államfői hivatalának kezdete a „fehérterrorral” kezdődött és a „deportálásokkal ért véget”, egyszerűen hazugság, csúsztatás, tudatlanság. Ám, ha ezen a mezsgyén haladva kísérjük végig az Önök immár kilencven esztendős magyarországi létét, működését, akkor Horthy Miklós kormányzót sokszorosan példaképként kell Önök elé állítani. Hiszen ama bizonyos „fehérterror” csupán az Önök ostoba vagy mélyen magyarellenes történészei szerint volt az, aminek nevezni méltóztatnak. Ez nem volt más, mint egy vérforraló, gyilkos kommunista diktatúrában résztvevők elleni indokolt és jogos megtorlás, amelyet egyébként maga Horthy Miklós állított le, s helyette a bűnözők számonkérését a továbbiakban törvényes jogi eljárásokban rendelte végrehajtani.

Miért is volt jogos az Önök által „fehérterrornak” nevezett néhány hónapos, de az Önök gyilkos hadjáratát megtorló „önkényeskedés”? Mert az Önök elődei Tisztelt Elnök Asszony röpke 133 nap alatt olyan bűnlajstromot állítottak össze önmaguk ellen, amelyet a mai viszonyok között a hágai nemzetközi törvényszék elé kellene vinni, és amire ma azt mondják; emberiség ellen elkövetett bűncselekmények sorozata. Közalkalmazottakat, egyszerű polgárokat, postatiszteket, katonákat, papokat (keresztényeket és zsidókat egyaránt), szerzeteseket öltek halomra az Önök szellemi elődei, de Horthy Miklós a nép Önök iránti gyűlölete ellenére is, a jogi eszközöket kötelezte alkalmazni, s félreállította azokat, akik törvénytelenül álltak jogos bosszút a tömeggyilkosokon, azaz, az Önök elődein. Itt kezdődött az Önök uralma.
Horthyt Önök azért gyűlölik, mert 25 éves kormányzósága idején nem engedte az Önök ma is tapasztalható népnyomorító és tudatromboló, elnemzetietlenítő szellemiségét terjedni, s nem engedett teret a felforgató, értékromboló kommunista söpredéknek. Ezért kerülhetett börtönbe, majd megegyezés alapján szovjet száműzetésbe az Önök későbbi nagy ideológus pártvezére, diktátora, Rákosi Mátyás. Igaz, a másik szocialista politikust, Szálasit is börtönbe vetették ebben a korszakban, mert minden olyan eszmét, amely a nemzetre veszélyt jelentett, a kormányzó gyökerestül akart kitépni a magyar tudatból.
E 25 év után Önök visszajöttek, és tovább folytatták azt a gyalázatos és magyarellenes politizálást, amelyet 1919-ben kényszerűen és fogvicsorgatva befejeztek a szegedi kormány megalakulását követően. Ám, az 1945-ös visszatéréskor az 1919-ért való bosszúállás is sarkalta Önöket arra, hogy futószalagon öljék le a volt hatalom hivatalnokait, értelmiségét, katonatisztjeit, papjait, és Esztergom érsekét, nem kímélve a többi egyház vezetőjét sem. Hétszázezer magyart küldtek Önök a Gulágra, s Isten a megmondhatója, milyen kárt okoztak azzal, hogy az egyházi iskolákat bezárták, a szerzetesrendeket feloszlatták, a betegápoló szerzeteseket kitették a kórházakból… Önök milliónyi magyart és a magyarokkal együtt élő nemzetiségit gyilkoltak meg, aláztak porig, tettek tönkre, deportáltak, s vették el – lopták el - javaikat.
1956 után Önök olyan megtorlást hajtottak végre ártatlanokon, kiskorúakon, nőkön és férfiakon, amely szintén a háborús, az emberiség ellen elkövetett bűn fogalmát kimerítik. Önökkel nem az volt a legnagyobb baj, hogy kommunisták, hanem az, hogy magyargyűlölők. Sőt! Önök nem csak magyarokat öltek és gyaláztak meg, hanem olyan zsidókat is, akik éppen, hogy csak visszaértek a nemzeti szocializmus által épített lágerekből… máris tovább kellett menniük a szocialista lágerekbe, ahonnan már nem volt visszatérés a számukra. Hol van ezekhez a bűnökhöz az Önök által gyalázott Horthy kormányzó bűnlajstroma?
Tisztelt Elnök Asszony!
Emlékszik-e, ha egyáltalán tanult effélét – arra, hogy kinek a parancsára szüntették be a deportálásokat? Emlékszik-e Ön arra, Elnök Asszony, hogy ki mentette meg Koszorús Ferenccel a budapesti Gettó lakosait? Tud-e arról Elnök Asszony, hogy amíg lehetett, a Kormányzó parancsára hány ezer üldözött lengyel és zsidó talált menedékre ebben a hazában?
Önökkel szemben Horthy nem gyűlölte és nem sarcolta a magyarságot, hanem szíve minden dobbanásában ott volt a vállalt feladat súlya, és a magyarság iránti elkötelezettsége. Hosszú történelmi felvilágosítást kellene Önnek tartanom, de nem teszem. Hiszen Önök ismerik a valóságot, de soha nem fogják elismerni, mert a kommunista történelemhamisítás, a hazudozás, a tények szemrebbenés nélküli tagadása az Önök egyetlen fegyvere. És persze a nemzetellenesség… - amit nem abban látok, hogy a Magyar Gárdát és a Jobbikot Önök betiltják vagy sem, hiszen ez csak egy ingyen cirkusz, hanem abban, amit Önök a gazdaságpolitikájukkal és az egészségpolitikájukkal ártanak ennek a népnek. Abban látom a nemzetellenességet, hogy Önök erkölcstelenül lopják meg a nemzetet, szolgálnak ki úgy Uniós és egyéb érdekeket, hogy egyetlen szóval sem igyekeznek megvédeni a nemzeti érdeket. Felteszem a kérdést Önnek Elnök Asszony: - Hány olyan negatív dolgot tud felsorolni Horthy Miklós ellen, amilyen erkölcstelenségeket Önök nap-nap után elkövetnek, ami pénzt uram-bátyám módra maguk között elosztogatnak, ellopnak… Hány olyan minősíthetetlen, és saját ország-vezetéséről szóló beszéde volt a Kormányzónak, mint amilyen Balatonöszödön Gyurcsány Ferencnek, amit Ön is és a párt minden prominense lehajtott fejjel és ellenkezés nélkül, bűnpártolóként, bűnsegédként hallgatott végig. Önök mindent megtartottak abból, amit 1919-ben célul tűztek ki. A párt neve változhat ezerszer is, de Önök soha semmiben nem fognak változni, mert az az eszme, amit Önök a magukénak tartanak, mindaddig létezni fog, amíg a normális, értékalapú, erkölcsös, tisztességes, hazaszerető szellemiség is létezik. Önök a normálisnak az ellentéte, s ezt jól tudják, érzik és félnek is emiatt. S ez a páni félelem mondat Önnel és párttársaival is efféle ostobaságokat, amelyeket a későbbi Kormányzó Budapestre való bevonulásának 90. évfordulóján mondott.
Lehet fasisztázni, és a világ előtt fasisztának kikiáltani mindenkit, aki nem kommunista, azaz, nem az Önök szellemiségét követi. Horthyra azonban azt nem lehet mondani, még tévedésből sem, hogy fasiszta lett volna.
Hogy indokolt-e a fehérlovas emlékező vonulás ma a Horthy Miklós úton, nos, ebben nem vitatkozom sem Önnel, sem mással, mert szerintem ez az úgynevezett megemlékezés is csupán egy színdarab-részlet, egy felvonás azon színdarabból, amelyeket Önök rendeznek, hogy közben fasisztázhassanak.

Tehát, hogy Horthy Miklós hol és milyen körülmények között kezdte kormányzói hivatását és milyen ívet írt le pályafutása, jó volna Önnek is tanulmányoznia, mert bizonyára azt a keveset is elfelejtette már, amit az iskolában tanult, a sajátos kommunista szemlélet szerinti oktatásban.
Az Önök pályáját azonban röviden lehet összefoglalni: - Önök 1919-ben tömeggyilkosságokkal kezdték nemtelen és nemzetellenes diktatúrájukat, majd 25 év békés Magyarországából (Horthy-korszak) a háború után a Szovjetunió érdekeit és egy nemzetidegen eszmét kiszolgálva – és ezzel a magyar népet kiszolgáltatva – gyilkosságsorozattal folytatták, s közvetett gyilkosságsorozattal folytatják a mai napig hazugságokkal teli – vagy csak hazugságokból álló – diktatúrájukat. Horthy Miklós fasisztázása is ennek a folyamatnak a része. (Emlékeztetnem kell Önt, hogy bár a Kormányzó igyekezett rendet tartani az országban, Önök eközben is tudtak ártani. Fürst Sándor és Sallai Imre aktívan vett részt a biatorbágyi viadukt felrobbantásában, s a Hiller István által megtartani és őrizni javasolt szellemiséget valló spicli, terrorista, Ságvári Endre több rendőrt is megölt szolgálatuk teljesítése közben.)
Kérem Tisztelt Elnök Asszonyt, hogy egyes egykori magyar vezetőket ne keverjen bele a mai, eddigi történelmünkben a legaljasabbnak nevezhető napi politikába, mert ez méltatlan és a fent írtakat igazoló cselekedet. S kérem Önt arra is, hogy gondolja át mai és egykori saját tevékenységét, MSZMP-s pártszolgálatát, amely szolgálattal egy gyilkos és velejéig romlott, bűnös múltú, és bűnös jelenű magyarellenes politikát segített, és segít, irányít ma is. A történelmet meg lehet hamisítani, de a tények azért tények maradnak, amelyeket csak ideig-óráig lehet titokban tartani. Bizonyára sem Ön, sem én nem éljük meg, hogy a késői utókor hogyan ítéli meg Horthy Miklós kormányzói pályáját, s hogyan az Önét és pártjáét. Ám, bizonyos vagyok abban, hogy a Kormányzó felé billen majd a történelmi mérleg pozitív nyelve.

Maradok tisztelettel:

Bécs, 2009. november 22.

Stoffán György író, újságíró
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.05. 20:11

segito írta:Horthy Miklósról és Önökről…
(Nyílt levél Lendvai Ildikónak)
... Stoffán György író, újságíró

Most tudtam meg, hogy Európától az Államokig pontosan kilenc nappal kell az internetnek többet utaznia, mint például Kanadáig.
vagogeza

HozzászólásSzerző: segito » 2009.12.11. 03:46

Wass Albert találó szavai a háromféle magyarról

Háromféle ember van ebben az országban, háromféle magyar. Mind a három egyezik abban, hogy elégedetlen a világgal, a kormánnyal, ami ennek a világnak a nyakán ül, a rendszerrel, mindennel. Panaszkodnak, morognak, keseregnek, átkozódnak.

Aztán egy részük úgy próbálja megoldani a maga bajait, hogy kiszolgálja a hatalmon lévőket. Csatlakozik hozzájuk. Hasán csúszik, farkát csóválja, s ha odalöknek neki egy koncot, s befogadják cselédnek, akkor veszettebb lesz a veszett kutyánál, marósabb a vad farkasnál, kegyetlenebb az ellenségnél, kommunistább a kommunistánál, csakhogy bebizonyítsa a maga hűségét, és nagyobb koncot kapjon érte.

Egy másik részük az ellenkezőjét teszi: feláll a két lábára és verekszik. Védi azt, amiről úgy érzi, hogy az övé. A maga jussát az élethez. A maga jussát a szabadsághoz. A maga jussát ehhez a földhöz, melyen született, s mely a hazája. Verekszik másokért is, mindenkiért. A mások jussáért, a mások szabadságáért. A még csak meg sem születettekért is verekszik. Mindenkiért és mindenki helyett.

Aztán van a harmadik csoport, a nagy csoport, amit úgyis nevezhetünk: a nép. Akinek nincsen arca, sem rossz, sem jó. Sem szép, sem csúnya. Se nem hős, se nem áruló. Senki és semmi. Tömeg. Nyáj. Nem tesz se jót, se rosszat. Semmit se tesz. Csak meghúzódik és vár. És mint a fű a rátaposó láb alatt, meghajlik, meggörbed tűr, mindent eltűr, s amikor tovább lép a nagy láb, akkor lassan felegyenesedik megint. De sohasem egészen. Egy kissé mindég meghajolva marad, készen arra, hogy újra lelapuljon egy másik láb alatt. Érted? Eszébe sem jut, hogy tegyen valamit a rátaposó láb ellen, megvágja, megszúrja, küzdjön ellene, kockázatot vállaljon jussáért, a szabadságáért, bármiért, érted? Ez a nagy tömeg. Ez a nép.

(Wass Albert)
---------------------------------
persze, a janicsarok nem tartoznak egyik csoportba sem, hogy a tevedeseket elkeruljuk.
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.17. 19:48

Tényleg visszavonták volna Kertész Imre Nobel-díját? Ebbõl mi igaz?
(Mert szerintem, a könyv, az jó - csak a szerzõje utálatos. ;) ):

http://tacskomuki.blog.hu/2009/11/10/vi ... obel_dijat
http://postaimre.euroweb4you.eu/comment ... t.news.467
Kánya

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.12.19. 13:06

Kánya írta:Tényleg visszavonták volna Kertész Imre Nobel-díját? Ebbõl mi igaz?
(Mert szerintem, a könyv, az jó - csak a szerzõje utálatos. ;) ):

http://tacskomuki.blog.hu/2009/11/10/vi ... obel_dijat
http://postaimre.euroweb4you.eu/comment ... t.news.467

Ojjan fukin átláccó vagy, mintha nem is lennél! Te janitschar. :mrgreen:
endígarszia

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.19. 14:21

endígarszia írta:Ojjan fukin átláccó vagy, mintha nem is lennél!

S ezt mind csak a 'zsidók javára válásának' az érdekében teszi ... :lol:

No de miért kellene mindjárt mindent észrevenni? Hagyni kell, hogy ilyenkor ha egyébnek nem is, de legalább rettentõen ravasznak érezhesse magát ...
Mert azt, hogy tulajdonképpen õ is ugyanannyira buta, mint az általa frekventált 'fesztív' oldalak legtöbb kommentelõi is, azt valszeg úgysem érzi. :mrgreen:
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.19. 14:34

Kánya írta: ... és sok olyan országról tudok, ahol magasabb az adó, mint MO-on (pl. Svédország). A szakirodalom is azt tartja, hogy minnél magasabb az adó, annál "leleményesebbé" válik a nép.

Én a néppel tartok....

Hát, ez tényleg egy végtelenül megindító, hogy ne mondjam 'fesztív' választás volt a részedrõl.
De az idevonatkozó szakirodalmadat azért ejsze mégiscsak bátran feldughatod valahová, mert ha már említetted, akkor Svédországban a magasabb adó alternatíváját történetesen éppen maga a nép válassza. Mer' õk meg inkább az általános jóléttel 'tartanak' ...
vagogeza

ElőzőKövetkező

Vissza: V I L Á G