HIRDETÉS

Arab diákok Kolozsváron

Kameruni árusok tört angolsággal árulják a japán motívumos kínai törülközőket a pannonmagyar deszkásoknak.

Arab diákok Kolozsváron

HozzászólásSzerző: KNORR » 2008.12.22. 14:07

Egyre több az arab diák (fiatal? vendégmunkás?) az utcákon. Állítólag valami kormányközi egyezmény révén hirdettek ösztöndíjakat Tunéziában, így kerültek ide, bár nem vagyok biztos benne. Egész jó kis muszlim közösség működik már a városban, van már mecset is a Hadészban, meg arab vendéglő is.
KNORR

Re: Arab diákok Kolozsváron

HozzászólásSzerző: Sarastro » 2008.12.22. 15:10

Az arab diákok egy jelentős része Franciaországon keresztül jön a kolozsvári Orvosira, ahol franciául is leadnak. E diákok nagyrésze valóban francia állampolgár, a többi a maghrebi országokból jön egyenest franciául tanulni a jóval olcsóbb Romániába.

Ugyancsak az orvosin tanul egy kisebb sereg békés palesztin is, akik egy kevéske drúz fiatallal együtt izraeli állampolgárok. Esznek-isznak, román csajokat ágăţálnak és nem tudnak franciául, csak angolul, arabul és ivritül.
Mesélte egyszer nekem valaki, akinek mesélte valaki, hogy a kolozsvári arabok úgy érzik, mintha figyelnék őket a titkosszolgálatok. Na.
Sarastro

HozzászólásSzerző: kvari.volt » 2008.12.29. 11:31

Sarastro írta: Ugyancsak az orvosin tanul egy kisebb sereg békés palesztin is, akik egy kevéske drúz fiatallal együtt izraeli állampolgárok. Esznek-isznak, román csajokat ágăţálnak és nem tudnak franciául, csak angolul, arabul és ivritül.
Mesélte egyszer nekem valaki, akinek mesélte valaki, hogy a kolozsvári arabok úgy érzik, mintha figyelnék őket a titkosszolgálatok. Na.

Ugyanez volt 30 évvel ezelött. De a nagy verekedések inkább a fekete-Afrikából érkezett négerekkel voltak. Viszont a palesztineket nagyon-nagyon figyelték, mert külpolitikai bonyodalom támadt volna ha valami balhéba keverednek. Lehet, hogy ez most is fenáll. Vagy csak a szájhagyomány mondatja velük, hogy figyelve érzik magukat.
kvari.volt

HozzászólásSzerző: Van der Graaf » 2009.01.13. 22:06

Sarastro írta:Az arab diákok egy jelentős része Franciaországon keresztül jön a kolozsvári Orvosira, ahol franciául is leadnak. E diákok nagyrésze valóban francia állampolgár, a többi a maghrebi országokból jön egyenest franciául tanulni a jóval olcsóbb Romániába.

Ugyancsak az orvosin tanul egy kisebb sereg békés palesztin is, akik egy kevéske drúz fiatallal együtt izraeli állampolgárok. Esznek-isznak, román csajokat ágăţálnak és nem tudnak franciául, csak angolul, arabul és ivritül.

Hát csak figyeljék is... Megbízhatatlan gyanús társaság.
Van der Graaf

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.01.15. 22:16

Van der Graaf írta:

figyelnek azok másokat es, pl. a magyarokat, székelyeket Kólozsváron, feszt, állandóan
pedig már nem is gyanusak azok
Ó, ha rózsa bimbó lehetnék
powershot

HozzászólásSzerző: Bip-bip » 2009.01.31. 20:52

powershot írta:
Van der Graaf írta:figyelnek azok másokat es, pl. a magyarokat, székelyeket Kólozsváron, feszt, állandóan

Minden relatív. :-)

Namármost, én ezen a honlapon a következőket olvastam: "Dupa desfiintarea centrelor operationale in 1996, botosaneanul Atudoroaie a fost numit sef al Directiei Interne a SRI, denumita conspirativ Diviziunea E. Dupa aceasta etapa, a ajuns in Banat ca sef al granitei de vest in cadrul Centrului zonal de lupta antiiredentista si supervizor informativ al traficului cu motorina pe relatia cu Iugoslavia."

Tehát 1996-ban voltak, és valszeg ma is vannak regionális irredenta-ellenes központok Ro-ban.
Ezekről hol lehetne bővebben olvasgatni? (:naiv:)
Bip-bip

HozzászólásSzerző: MrSecret » 2009.02.13. 10:30

Van der Graaf írta:

Nana nem kell mindenkit egy kalap alá venni.
powershot írta:
figyelnek azok másokat es, pl. a magyarokat, székelyeket Kólozsváron, feszt, állandóan

Már miért nem gyanusak ?
MrSecret

Valamiből kimaradtam?

HozzászólásSzerző: altwien1 » 2010.07.19. 18:21

Boccs a kérdésért, de mostanában, mint, ha egyre többet foglalkoznánk ezzel a témával!
Már szakdoli is született velük kapcsolatban.
Sőt az iszlám is felmerült már mint téma!
Aztán kiderült, hogy vallási problémáik vannak (is) vannak az európai élettel!
Nem értem, ez lenne a legnagyobb probléma, hogy hogy érzik ezek a kamikázék magukat? (kamikázé-a feladatra önként jelentkezett-lásd eljött romániába tanulni)
Valahogy tudom, hogy alkoholt fogyasztok, ezért nem megyek arab országba, tudom, hogy erkölcsi-etikai szempontból csak 1 feleséget birok el egyszerre, nem megyek el mormonnak (meg arabnak sem)-tudom ezzel az utóbbival kicsit sarkosra vettem-, de igazából becsülni sem tudom, azért mert próbálkozik!
Kemény, de ne felejtsétek el Kölnben már épül európa legnagyobb mecsetje, hátha befogadja őket!
altwien1

Re: Valamiből kimaradtam?

HozzászólásSzerző: hnockh » 2010.09.06. 19:49

altwien1 írta:Kemény, de ne felejtsétek el Kölnben már épül európa legnagyobb mecsetje, hátha befogadja őket!

...erre a mecsetre gondoltál...(?)1248. augusztus 15-én kezdték építeniKép állitolag napjainkba se fejezték be... de mi rőpke 20 év alatt rengeteget épitettunk belőle....
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

Vissza: V I L Á G