HIRDETÉS

Nagyvilág és erdélyiek

Kameruni árusok tört angolsággal árulják a japán motívumos kínai törülközőket a pannonmagyar deszkásoknak.

Re: Nagyvilág és erdélyiek

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.22. 12:35

Lúdas Mátyás írta:
judy írta: igenis rengeteg erdélyi itthon lebzsel most per pillanat

Számszerűleg? Mennyiből mennyi? Hányból hány?

Fölöttébb érdekes hangokat hallani mostanában (lásd a judyét is), a baróti református templomban a bardóci református lelkész érzékeltetni akarván a 'lélek kialszik' jelenséget, elmesélte, hogy egy Mo-ra kitántorgott székely csóró hazaérkezett a 'kolumbántrasszal' "lebzselni" s pofát járatni ;) , még be se lépett a portán, köszönésképpen kibírhatatlan éhségét ecsetelte, s mikoron édesanyja eléje tette a mitomén milyen levest, akkor az úrfy fogta a tányért s a moslékos vederbe locsintá, mondván, hogy ehetetlen.
Én személy szerint ezt valahogy nem tudom elhinni!

A tiszteletes úr ismeri a székely ember fondorlatos mivoltát, ami vetekszik bármilyen nemzet okosságával.
judy

HozzászólásSzerző: hnockh » 2010.01.22. 15:32

...szar ember vagyok szarhelyen, mar othon se vagyok mert kitettek volna a lakasombol ha nem cserelem el kissebre...mondja mar meg valaki ,szarembernek lehet velemenye vagy funkcio is koll meleje...?
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.22. 15:47

hnockh írta:...szar ember vagyok szarhelyen, mar othon se vagyok mert kitettek volna a lakasombol ha nem cserelem el kissebre...mondja mar meg valaki ,szarembernek lehet velemenye vagy funkcio is koll meleje...?

Ez jó kérdés.
judy

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.01.22. 16:38

Lúdas Mátyás írta:Annyira azért nem magától értetődő, főleg annak fényében, hogy (lehetséges!) nem hívott ide senki.

:twisted: :twisted:
Ez valami sértés akar lenni?
Csak nem vedlett ultraszékely bigottá ez a rovat?
:twisted: :twisted:
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: epydem » 2010.01.22. 17:28

Rideg írta:judy írta:[
Sajnos az erdélyi magyar enyhén szólva gerinctelen,oda húz ahol jobb az élet.Utána hazajön Bukarestbe ,mert felajánlanak egy jó posztot neki ,és akkor meg Románia egy jó hely lesz.

Kinek ment volna el az esze h. pont Bukarestbe telepedjen le a székelység helyett. Ez nem áll. Udvarhely polgármestere felhívást intézett ötven db. épitési telek kiutalására aminek előfeltétele az volt, h. a hazatelepülők vállalkozásba kezdjenek odahaza. Karácsony elött, már 210 pályázó volt. Mit gondolsz, az a befektetés kinek kedvez? Azok a hazatelepülők, akik majd a vállalkozások által munkát adnak majd a rokonaidnak, azok is gerinctelenek ?
Aki meg otthon "lebzsel" szerinted, inkább tedd össze a kezedet és imádkozz egyet, h. nem ismered azt a keserű kenyeret amin a "lebzselők" éltek, és élnek munkahely hiányában. Aki elment pénzt keresni, nem biztos h. kalandvágyból vagy jódolgába ment el. A magyarországiak, akik most román nyelvtudás nélkül Váradon, Aradon, Szatmáron és más határmenti településeken dolgoznak manapság, azok sem heccből ingáznak. Könnyű meg itélni valakit anélkül h. elgondolkodnánk a dolgok miértjén. Sokszor csalóka a látszat. Nem kell elhamarkodottan véleményt alkotni felületes ismeretek alapján.
epydem

HozzászólásSzerző: epydem » 2010.01.22. 17:29

Bocsánat ! Ezt nem Ridegnek szántam !
epydem

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.22. 17:39

epydem írta:
Rideg írta:judy írta:[
Sajnos az erdélyi magyar enyhén szólva gerinctelen,oda húz ahol jobb az élet.Utána hazajön Bukarestbe ,mert felajánlanak egy jó posztot neki ,és akkor meg Románia egy jó hely lesz.

Kinek ment volna el az esze h. pont Bukarestbe telepedjen le a székelység helyett. Ez nem áll. Udvarhely polgármestere felhívást intézett ötven db. épitési telek kiutalására aminek előfeltétele az volt, h. a hazatelepülők vállalkozásba kezdjenek odahaza. Karácsony elött, már 210 pályázó volt. Mit gondolsz, az a befektetés kinek kedvez? Azok a hazatelepülők, akik majd a vállalkozások által munkát adnak majd a rokonaidnak, azok is gerinctelenek ?
Aki meg otthon "lebzsel" szerinted, inkább tedd össze a kezedet és imádkozz egyet, h. nem ismered azt a keserű kenyeret amin a "lebzselők" éltek, és élnek munkahely hiányában. Aki elment pénzt keresni, nem biztos h. kalandvágyból vagy jódolgába ment el. A magyarországiak, akik most román nyelvtudás nélkül Váradon, Aradon, Szatmáron és más határmenti településeken dolgoznak manapság, azok sem heccből ingáznak. Könnyű meg itélni valakit anélkül h. elgondolkodnánk a dolgok miértjén. Sokszor csalóka a látszat. Nem kell elhamarkodottan véleményt alkotni felületes ismeretek alapján.

Én nem ítélem el azt aki dolgozni megy ki Angliába ,Magyarországra ,Kanadába.Azokat az embereket ítélem el akik hol itt ,meg hol ott vannak ,amikor jobb itthon akkor itt, amikor ott jobb akkor ott.Lassan mindenhol nehéz és nem tápláltam soha illúziót ezzel kapcsolatban, de szidni Romániát, és utána dicsőíteni ez szerintem óriási képmutatás ,és mindezt a pénz miatt.
judy

HozzászólásSzerző: epydem » 2010.01.22. 18:33

judy írta:Szerző: judy » 31 perccel ezelőtt

Én nem ítélem el azt aki dolgozni megy ki Angliába ,Magyarországra ,Kanadába.Azokat az embereket ítélem el akik hol itt ,meg hol ott vannak ,amikor jobb itthon akkor itt, amikor ott jobb akkor ott.Lassan mindenhol nehéz és nem tápláltam soha illúziót ezzel kapcsolatban,...

Akkor végülis egy dologrol beszélünk. Ha az önkiszolgálóban több pénztár van, biztosan oda megyünk fizetni, ahol kevesebben állnak sorban. Nem ? Ahhoz a pékhez megyünk kenyérért, aki többet ad, kevesebbért. Nem? Mindenki oda megy dolgozni( HA TEHETI !), ahol több pénzt kap a munkájáért. Szerintem ezidáig is egyenes !!! Csak irigykedni nem kell azokra, akik idegenben dolgoznak, mert annak a munkának nagy az ára, s azt csak ők maguk tudják h. mit miért áldoznak fel.
Ha valaki képmutató, az meg legyen az ő baja. Attól MI, nem leszünk kisebbek.
epydem

HozzászólásSzerző: Rideg » 2010.01.22. 20:08

judy írta:
Rideg írta:
judy írta:[

S.

Tökfej! Vagy viccelsz? Nem kéne.

Na mi van magadra ismertél,te is jönnél Bukarestbe ,mert Magyarországon szar lett,na ez a baj az erdélyivel ,ahol jó, ott a haza.

Én aztán kurvára mennék, pedig mégcsak gerinctelen erdélyi se vagyok! :lol: Viszont, beszélek úgy románul, mint segito magyarul,astfel as putea sa am succes. Esetleg, n-am sa mai fiu boschet, daca-mi iese?! Segitoül meg , astfel am sa am succes, joje?! :mrgreen:
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.23. 06:38

a.[/quote]

Én aztán kurvára mennék, pedig mégcsak gerinctelen erdélyi se vagyok! :lol: Viszont, beszélek úgy románul, mint segito magyarul,astfel as putea sa am succes. Esetleg, n-am sa mai fiu boschet, daca-mi iese?! Segitoül meg , astfel am sa am succes, joje?! :mrgreen:[/quote]
Gyere iubitule,várlak....
judy

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2010.01.23. 08:36

Lúdas Mátyás írta: a Római Katolikus Egyháznak 7 milliárd

Bocs, helyesen valamivel több mint 3 milliárd. Elnézést.
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Bip-bip » 2010.01.23. 19:26

Úgy érzem a topikot kezditek elvinni a poénkodás és a népieschkedő stílus felé. Nem kellene!

Amikor valamit kijelentünk, mindig el kell gondolkodni, hogy mennyire általános, ill. mennyire egyedi az az eset, helyzet, életsors stb. amiről beszélünk. Igazából, statisztikai adatokra lenne szükség, de ez olyan terület, amit a közvéleménykutató cégek nem kutatnak, mert nem ad erre pénzt senki.

A kérdés lényegére visszatérve, ti. hogy akkor valaki menjen vagy maradjon, ill. hazatérjen vagy sem, erre csak hasznos tanácsokat lehet megfogalmazni, mindenkire érvényes receptet nem. Különben is, a helyváltoztatás joga mindenkit megillet - nincs jobbágyság -, és ez így van jól. Én, személy szerint, nem örülök annak, ha főleg magasan képzett emberek külföldre mennek dolgozni, de ha nincs más lehetőség, akkor nem tudom őket ezért elítélni. Sajnos, olyan politikusaink vannak, akikről még fel is lehet tételezni azt, hogy a náluknál úgy szakmailag, mint erkölcsileg jobb embereket elűzik otthonról. Ez van Romániában és Magyarországon is.
Bip-bip

HozzászólásSzerző: Bip-bip » 2010.01.23. 21:48

epydem írta:Csak irigykedni nem kell azokra, akik idegenben dolgoznak, mert annak a munkának nagy az ára, s azt csak ők maguk tudják h. mit miért áldoznak fel.

Egyébként, az otthoniak gondolkodásában sok a gyerekesség és a rosszindulat is néha.
Kétségkívül vannak sikertörténetek, de azok aránya 1:100, mint mindenütt máshol. Ha nem lettél gazdag külföldön, akkor keveset érsz? Milyen felfogás ez?

Sok olyan otthonit ismerek, aki ha meglátogatja külföldi rokonát, elvárja, hogy minden kívánsága teljesüljön, amikor meg hozzá mennek, akkor is elvárja, hogy neki vigyenek jó sok ajándékot, és lehetőleg a költségeket is térítsék meg. Azért ez pl. egy olyan embernek, aki egy bőrönddel jött el otthonról, rosszul tud ám esni.
Bip-bip

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.24. 07:50

Bip-bip írta:
epydem írta:Csak irigykedni nem kell azokra, akik idegenben dolgoznak, mert annak a munkának nagy az ára, s azt csak ők maguk tudják h. mit miért áldoznak fel.

Egyébként, az otthoniak gondolkodásában sok a gyerekesség és a rosszindulat is néha.
Kétségkívül vannak sikertörténetek, de azok aránya 1:100, mint mindenütt máshol. Ha nem lettél gazdag külföldön, akkor keveset érsz? Milyen felfogás ez?

Sok olyan otthonit ismerek, aki ha meglátogatja külföldi rokonát, elvárja, hogy minden kívánsága teljesüljön, amikor meg hozzá mennek, akkor is elvárja, hogy neki vigyenek jó sok ajándékot, és lehetőleg a költségeket is térítsék meg. Azért ez pl. egy olyan embernek, aki egy bőrönddel jött el otthonról, rosszul tud ám esni.

Nekem sajnos külföldön olyan rokonom van,hogy még a paradicsomot,sőt a kenyeret is sajnálta és szóvá tette ,hogy megettem.kb tízszerese a fizetése az enyémnek.Amikor hazajön természetes,hogy főzünk ,mert nekünk ugyebár jön az égből.Kérdem én mit ér az ha az ember jól keres,és zsugori.
judy

HozzászólásSzerző: Bip-bip » 2010.01.24. 21:39

judy írta:Kérdem én mit ér az ha az ember jól keres,és zsugori.

Azért nem ez a jellemző, lásd be. Egy sógornőm apja mesélte kb. 15 éve, amikor náluk jártam, de akkor nem tulajdonítottam ennek nagy jelentőséget, hogy Amerikába szakadt rokonánál volt látogatóban, két hétig volt ott. Rá egy vagy 2 évre a rokon is hazalátogatott Erdélybe, és ajándékba adott vagy vett az erdélyi rokonának egy kocsit. Majdhogynem durcásan mondta, hogy "Elvégre a testvérem!", és ez valahogy megmaradt a fejemben.
Bip-bip

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.25. 07:52

Biztos vannak kivételek is.Tudok ám olyanról is aki órákig ecseteli,hogy mi mindent hordott haza Németországból,ahhoz,hogy kiderüljön,hogy egy euróval nem segítette ágyban fekvő anyját.
judy

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.01.25. 09:24

judy írta:Biztos vannak kivételek is.Tudok ám olyanról is aki órákig ecseteli,hogy mi mindent hordott haza Németországból,ahhoz,hogy kiderüljön,hogy egy euróval nem segítette ágyban fekvő anyját.

Hehehe: az ilyen már elmentekor is ilyen szûkmarku volt, nemcsak visszajöttekor! :(

Másrészt, véleményed szerint, mennyivel kellett volna segítse "ágyban fekvõ anyját"?
(Ezt azért kérdem, mert mintha kiéreznék egy rosszindulatu zöngést - immár sokadjára hallom ezt a megkönnyeztetõ ruhába öltöztetett véleményt, mely szerint a visszajövõ szét kellene ossza mindenét.... :( )
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.25. 09:43

Kánya írta:
judy írta:Biztos vannak kivételek is.Tu
Hehehe: az ilyen már elmentekor is ilyen szûkmarku volt, nemcsak visszajöttekor! :(

Másrészt, véleményed szerint, mennyivel kellett volna segítse "ágyban fekvõ anyját"?
(Ezt azért kérdem, mert mintha kiéreznék egy rosszindulatu zöngést - immár sokadjára hallom ezt a megkönnyeztetõ ruhába öltöztetett véleményt, mely szerint a visszajövõ szét kellene ossza mindenét.... :( )

Gyógyszerre pénze nem volt,és a Magyarországra kitelepedett testvér hozott lélegeztetőgépet.Kb egy pár euró lett volna a német állampolgárnak,ez nem gondolom ,hogy mindene lenne neki....
judy

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.01.25. 19:18

judy írta:Gyógyszerre pénze nem volt....

De hisz', tudomásom szerint, Romániában az orvosság ingyen van (vagy valami hasonló)! S akkor, miért lenne muszáj a német testvért verni költségbe, pláne ha még a magyar testvérnek is könnyebben jött?

(Így - ilyen, fondorlatosan fenntartott szentimentális társadalmi zsarolással - adóztatja meg a román állam külföldreszakadt polgárait - ahelyett, hogy eleget tenne vállalt kötelezettségeinek.... :oops: )

Nem akarom én az öreg mami életét veszélybe sodorni, de a'szem, ezt a valamit nem értem.... :(
Kánya

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.25. 22:16

Kánya írta:
judy írta:Gyógyszerre pénze nem volt....

De hisz', tudomásom szerint, Romániában az orvosság ingyen van (vagy valami hasonló)! S akkor, miért lenne muszáj a német testvért verni költségbe, pláne ha még a magyar testvérnek is könnyebben jött?

(Így - ilyen, fondorlatosan fenntartott szentimentális társadalmi zsarolással - adóztatja meg a román állam külföldreszakadt polgárait - ahelyett, hogy eleget tenne vállalt kötelezettségeinek.... :oops: )

Nem akarom én az öreg mami életét veszélybe sodorni, de a'szem, ezt a valamit nem értem.... :(

Igen ez a beszélgetés kezd morbid lenni.A gyógyszer itt van akinek egy havi nyugdíjába kerül amellett ,hogy ingyenes,utána meg miből él....
judy

ElőzőKövetkező

Vissza: V I L Á G