HIRDETÉS

Nagyvilág és erdélyiek

Kameruni árusok tört angolsággal árulják a japán motívumos kínai törülközőket a pannonmagyar deszkásoknak.

Re: Nagyvilág és erdélyiek

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.01.26. 00:31

judy írta:
Kánya írta:
judy írta:Gyógyszerre pénze nem volt....

De hisz', tudomásom szerint, Romániában az orvosság ingyen van (vagy valami hasonló)! S akkor, miért lenne muszáj a német testvért verni költségbe, pláne ha még a magyar testvérnek is könnyebben jött?
(Így - ilyen, fondorlatosan fenntartott szentimentális társadalmi zsarolással - adóztatja meg a román állam külföldreszakadt polgárait - ahelyett, hogy eleget tenne vállalt kötelezettségeinek.... :oops: )
Nem akarom én az öreg mami életét veszélybe sodorni, de a'szem, ezt a valamit nem értem.... :(

Igen ez a beszélgetés kezd morbid lenni.A gyógyszer itt van akinek egy havi nyugdíjába kerül amellett ,hogy ingyenes,utána meg miből él....

Tehát arra haragszol, aki nem ad elég alamizsnát, nem arra, aki ebbe a nyomoruságos helyzetbe hozott!
Ide akartam kilyukkadni - köszi türelmedet.
Látod, mi ezért mentünk el - egy hadseregnyien.
Az igaz, hogy tíz hadseregnyi otthon maradt - de azok nem haragusznak: azoknak BarkóMéla is jó.
Persze, hogy (erõsen) túloztam - de csak azért, mert nagyon nem tetszett, ahogy feltetted a problémát....
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.01.26. 01:06

Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.26. 07:58

[quote=
N...[/quote]
Tehát arra haragszol, aki nem ad elég alamizsnát, nem arra, aki ebbe a nyomoruságos helyzetbe hozott!
Ide akartam kilyukkadni - köszi türelmedet.
Látod, mi ezért mentünk el - egy hadseregnyien.
Az igaz, hogy tíz hadseregnyi otthon maradt - de azok nem haragusznak: azoknak BarkóMéla is jó.
Persze, hogy (erõsen) túloztam - de csak azért, mert nagyon nem tetszett, ahogy feltetted a problémát....[/quote]
Nem várok én senkitől alamizsnát,én csak azt írtam ,hogy a másik a hétezer euró keresete mellett az anyán sem segít,gondolom te is ilyen lehetsz.Markó Béla nem jó,úgy ahogy Gyurcsány sem,de ő van ott.Könnyű külföldről szövegelni ,amikor semmit sem tudsz az itteni helyzeterő,csak olvasol róla.
judy

HozzászólásSzerző: Bip-bip » 2010.01.26. 15:24

judy írta:Nem várok én senkitől alamizsnát,én csak azt írtam ,hogy a másik a hétezer euró keresete mellett az anyán sem segít,gondolom te is ilyen lehetsz.Markó Béla nem jó,úgy ahogy Gyurcsány sem,de ő van ott.Könnyű külföldről szövegelni ,amikor semmit sem tudsz az itteni helyzeterő,csak olvasol róla.

Nenenene!
Attól, hogy elmentünk, sok mindent tudunk az otthoni helyzetről. Sőt, egymástól 70 km-re lakó rokonoknak néha én mondom el a friss híreket, amelyeket telefonon vagy skypeon csikartam ki belőlük, mert amúgy szűkszavúak, mintha az is pénzbe kerülne. Sőt, a politikai csűűrcsavarokkal én tán még jobban is tisztában vagyok, mint ők. Sőt, egyes jogszabályokat én jobban ismerek, mint ők. Mondok egy példát, amikor kijött a hír, hogy a minisztérium megtéríti a napelemek telepítési költségének nagy részét, ők nem is hallottak erről. Nekem kell innen ösztökélni őket, hogy pályázzanak. Az elmaradottság a fejekben, a mentalitásban van elsősorban, nem ott, hogy milyen kocsid van stb.
Mindehhez természetesen hozzátartozik, hogy én belenézek a román újságok internetes kiadásaiba, sőt, néhanapján fórumozok is ott román nyelven.
Bip-bip

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.26. 15:34

[q.[/quote]

Nenerről. Nekem kell innen ösztökélni őket, hogy pályázzanak. Az elmaradottság a fejekben, a mentalitásban van elsősorban, nem ott, hogy milyen kocsid van stb.
Mindehhez természetesen hozzátartozik, hogy én belenézek a román újságok internetes kiadásaiba, sőt, néhanapján fórumozok is ott román nyelven.[/quote]
Persze ,persze itt mindenki elmaradott,csak akik elmentek azok okosak és műveltek.Na és mi van ha én nem értek egyet Markó Bélával, attól megváltozik itt a helyzet meg lesz munkahely,nem hiszem....
judy

HozzászólásSzerző: Bip-bip » 2010.01.26. 15:55

Egyébként érdemes olvasgatni a román lapokat, ha már megvan nekünk ez az előnyünk, hogy értünk románul.
Épp az előbb néztem be az EVZ-re.

Két rész ragadta meg a figyelmem, de nagyon:
1. Ez a rész Cseucseszkuról szól:
"Mi s-a părut grăbit, glasul hârâit, răguşit, cuvântul scurt, provocator, ochii lui mă priveau sec, ochi în ochi, suspicios, exact ca ochii ţăranului care n-are încredere în nimeni şi e gata, dinainte, să spună, "să vedem, să mai vedem, să ne lămurim ce vrei dumneata, ce ascunzi, de fapt, că n-ai venit dumneata la mine, fără vreun interes"."
Azoknak, akik nem tudnak románul: ...ha hozzám jöttél, biztos érdekből jöttél...

Egy érdekes személyes élmény: Épp a tegnap hívtam fel VOIP-on egy kb. 70 éves távoli rokon nagynénémet. Kb. 10 éve nem láttuk egymást, és nem is beszéltünk, és mivel ráakadtam a telefonszámára, gondoltam felhívom. Hogy van stb. majd felajánlottam neki, hogy ha valamre szüksége van, szívesen segítek neki (megkérdeztem van-e tüzelője ebben a nagy hidegben, gyógyszere, ha szed vmit stb.) Meglepte, megköszönte, közölve, hogy a nyugdíjat jól besiztja, így elég neki arra, amire szüksége van, de azért azt is gyorsan hozzátette, hogy eltartási szerződést kötött egy másik rokonnal, úgyhogy a lakását rá fogja hagyni.... Ugye értem?
Jót nevettem magamban, egyébként én más rokonoknak is küldtem már régebben is pénzt, ezt azt, nem vártam semmit, és nem is kaptam semmit cserébe.

A másik érdekes részlet az említett cikk végén lévő kommentár:
"Doar ,, un compromis pentru arta”!
de GEORGE, duminică, 24 ianuarie 2010 - 20:03
Asta a savarsit Dinu Sararu in trecut. Doar pentru sustinerea artei s-a luptat sa ajunga in audienta la Ceausescu.
Doar pentru biserici s-au compromis o sumedenie de preoti. Doar pentru o functie mai inalta s-au compromis, putin, unii dintre vecinii sau colegii nostri. Doar pentru ca fiii sa nu le ajunga in armata sau pentru a intra la o facultate, MAI sau MAN, s-au compromis, putin, unii parinti. Doar pentru o paine mai alba si mai usor de castigat s-au compromis, putin, alti romani. Si uite asa , pana-n ’89, aveam o tzara de compromisi.
Animozitatea si nemultumirea multora dintre noi s-a ivit cand, de la an la an, tot cate un nume – cu semnatura de compromitere la activ – se impunea sau razbea si-n noua societate de dupa ’89 prin diverse functii sau foruri de conducere : Voiculescu, Talpes, Serban Mihailescu, Bartolomeu, Ghise, Buruiana, Pimen, Cozmanca, Vadim, Corneanu, Paleologu, Quints, Rodica Stanoiu si foarte, foarte, multi altii.
Fiecare – precum ..."
Bip-bip

HozzászólásSzerző: Bip-bip » 2010.01.26. 16:11

..és, hogy fokozzam a hangulatot:

A tegnap beszélgettem egy régi ismerősömmel, aki egy erdélyi egyetemen oktatott 89 előtt. Ma már nyugdíjas, szakmai felkészítőket tart, amelyekért nagyon jól megfizetik Nyugaton. Felajánlotta pár erdélyi felsőfokú oktatási intézmények még évekkel ezelőtt, hogy ingyenesen, szállás esetleg koszt fejében néha hazamenne, hogy átadja tudását. A kutya sem kereste, nem volt rá szükségük. Nekem is 2 egyetemi diplomám van, régebben megfordult a fejemben, hogy tudásommal segítek a szülőfalumnak, vagy annak a városnak, ahol a középiskolámat végeztem.

Soha senkinek nem volt rá szüksége. A polgármester egy érettségivel rendelkező nálamnál fiatalabb ember, el van foglalva azzal, hogy az EU-s pénzeket hogyan lehet elkölteni, és gondolom zsebre is tenni belőlük. Mi, magasan képzett Erdélyből elszakadtak csak zavarnánk ott, nincs ránk szükség....
Az RMDSz-nél is, azt vettem észre, hogy minél hülyébb valaki, annál jobb.
Bip-bip

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.26. 16:37

Bip-bip írta:..és, hogy fokozzam a hangulatot:

A tegnap beszélgettem egy régi ismerősömmel, aki egy erdélyi egyetemen oktatott 89 előtt. Ma már nyugdíjas, szakmai felkészítőket tart, amelyekért nagyon jól megfizetik Nyugaton. Felajánlotta pár erdélyi felsőfokú oktatási intézmények még évekkel ezelőtt, hogy ingyenesen, szállás esetleg koszt fejében néha hazamenne, hogy átadja tudását. A kutya sem kereste, nem volt rá szükségük. Nekem is 2 egyetemi diplomám van, régebben megfordult a fejemben, hogy tudásommal segítek a szülőfalumnak, vagy annak a városnak, ahol a középiskolámat végeztem.

Soha senkinek nem volt rá szüksége. A polgármester egy érettségivel rendelkező nálamnál fiatalabb ember, el van foglalva azzal, hogy az EU-s pénzeket hogyan lehet elkölteni, és gondolom zsebre is tenni belőlük. Mi, magasan képzett Erdélyből elszakadtak csak zavarnánk ott, nincs ránk szükség....
Az RMDSz-nél is, azt vettem észre, hogy minél hülyébb valaki, annál jobb.

Na látod ebben tökéletesen igazad van ,hogy itt nincs szükség művelt emberekre, a régi rendszer emberi vannak mindenhol ,tehát a nyugaton érvényesül ,itt nem .Csak ezért nem biztos ,hogy minden erdélyi hibás,mert nem akar idegen lenni egy más országban...
judy

HozzászólásSzerző: epydem » 2010.01.26. 17:37

Na lám-lám milyen szépen kikerekednek a dolgok. Egyazon nyelven beszélünk, majd h.össze nem ugrunk, morgunk egymásra, s mégis kiderül a végén, h. egyről beszélünk miután nagy nehezen megértjük magyarul is, sőt románul is egymást.
Tehát visszatérve a Bip-bip alapgondolatára, amit az elözöekben felvetett, h visszamenjünk vagy maradjunk. Okos 5let, h hazavinni a keserű tapasztalatok árán megszerzett ismereteket, otthon kamatoztatni. Szerintem igen. Nem a jónép tehet arról, hogy ilyen senkiháziak kapaszkodtak fel a trónra, akik nem tesznek semmit a falujukért, városukért, népükért, nemzetükért... hanem a sajátmaguk zsebeinek tömködésével vannak lekötve. Úgy ahogy Judynak nem tetszik a MB úgy másoknak sem, csak annyira meg vannak vezetve a sok duma által, h már azt sem tudják kinek hídjenek. Itt kéne egy kicsit tisztábban látni, és megint csak oda jutok el, h összefogás hiánya a széthúzás.
Namámost, mivel mindenki nem jöhetett el otthonról, csak egy kis hadsereg, ahogy Kánya mondja, akkor az otthon maradott seregeknek vinni kell egy kis écceszt, h tudjon bodoguni otthon, és a mi lelkiismeretünk is e helyén legyen.
De, h ne legyenek kétségek én édesanyámat is áthoztam magammal, és urnában vittem vissza a családi sírba, édesapám mellé, hogy ott nyugodjon békében, s ahol majd egykoron én is...Majd a gyerekek visznek oda.Haza!
judy írta:Re: Nagyvilág és erdélyiek
Hozzászólás Szerző: judy » 23 perccel ezelőtt
Na látod ebben tökéletesen igazad van ,hogy itt nincs szükség művelt emberekre, a régi rendszer emberi vannak mindenhol ,tehát a nyugaton érvényesül ,itt nem .Csak ezért nem biztos ,hogy minden erdélyi hibás,mert nem akar idegen lenni egy más országban
.....

Na látod-látod,h amint saját bevallásod szerint is "nem biztos h. minden erélyi hibás" ezért nem szabad általánosítani, mert külömbözöek vagyunk...és úgy gondokodunk is. De az a fő, h megértsük egymást, mert ha nincs béke közöttünk, akkor szomorú vége lesz a mesének !!!
epydem

HozzászólásSzerző: Bip-bip » 2010.01.26. 19:12

epydem írta:Na látod-látod,h amint saját bevallásod szerint is "nem biztos h. minden erélyi hibás" ezért nem szabad általánosítani, mert külömbözöek vagyunk...és úgy gondokodunk is. De az a fő, h megértsük egymást, mert ha nincs béke közöttünk, akkor szomorú vége lesz a mesének !!!

Természetesen ezzel én is egyetértek, sokszínűség, demokrácia, tolerancia meg ilyenek... az alapvető dolgokban kell egyetérteni.

Magyarország, és egyben Erdély tragédiája véleményem szerint az - és most nagyon durva leszek! - hogy gyakorlatilag a megkeresztelkedés óta másnak nyaljuk a hátsóját, és nem a józan paraszti eszünket használjuk. Részben a németrómai császár, részben a pápa, majd a török, Habsburg, utána meg az orosz apparatcsikok, vagy a zsidó kommunisták mondták meg, hogy mit kell tennünk, nekünk mi a jó. (Lehet antiszemitázni, úgysem vagyok az. :-) )
Amikor eljutottunk Trianonig, már akkor is arisztokráciánk zömében olyanokból állt, akik a Habsburgok kegyéből lettek urak. A Horthy-korszakot leszámítva, amely minden hibájával együtt a leggyümölcsőzőbb 25 éve volt az utóbbi 500 év Magyarországának, később ez már csak rosszabb lett.

Erdélyre visszatérve, gondoljunk csak bele, hogy 1918 után eljött onnan kb. 150.000 ember (és a legképzettebbek vagy legmozgékonyabbak), majd ez megismétlődött 1945-ben, majd 1990. után. Ez csak így kb. fél millió lélek. Alsó hangon. Nem beszélve az utódaikról.

Persze, az életnek megvannak a maga törvényei, és az ottmaradottak közül sokan - kevesebb IQ-val megáldottak - épp emiatt a kivándorlás miatt jutottak új lehetőségekhez, tudtak érvényesülni. Mert vakok között a félszemű is király. Én még jól emlékszem a gyerekkoromra, amikor a falunkban a kollektivizálásban oroszlánrészt vállaló verőlegények, a brigadérosok, voltak az utca tekintélye, és a falu értelmiségét a Kolozsvárról vagy Marosvásárhelyről lepottyantott magyar népi szövetséges rokonok, majd később a párt gyorstalpalóját elvégző, esetleg a szekuba jelentkező nyikhajok adták. Később, a 70-es évek közepétől ezt a tablót az amúgy középszerű technokraták színesítették, akik már semmiben sem hittek, csak a karrierben és a pénzben, bőrüket nem vitték vásárra, mint a disszidensek, hanem okosan megvárták, hogy mások kaparják ki helyettük a gesztenyét ("nevető harmadikok"), és gyakorlatilag belőlük lettek a mai cégvezetők és politikusok (az "elit").
Bip-bip

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2010.01.27. 09:06

Bip-bip írta: Persze, az életnek megvannak a maga törvényei, és az ottmaradottak közül sokan - kevesebb IQ-val megáldottak

Erre mondotta vala Mószka ecsém: a java elment, de a színe itt maradt.
Továbbá. Javasolom, mi több, követelem - az autonómia helyett - szögesdróttal (természetesen: benne csordogáló, elmaradhatatlan, sőt ajánlott nagyfeszültségű villanyáram) - a székely indián rezervátum pontos limesek szerinti kijelölését, hogy az ilyen bipek és nippek, mindközönségesen: szarháziak, Dezső bátyám erőst pontos meghatározása szerint tokányemberek még véletlenül se tegyék be oda a lábukat ebben a büdös életben.
Továbbá. Javasolom, mi több, követelem, hogy az ilyen bip és nipp fajtaféléket egyszer s mindörökre töröljék nemcsak a székely kollektív emlékezet kataszteréből, de a rokonsági fokot illetően is.

Méghogy 2 egyetemi diploma...pff (by lapte/dobrogi/vagogeza)
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Strongbow » 2010.01.27. 10:50

Egyébként te Bip-Bip nevű futómadár, ahogy egyébként nemrég irtad "Az Index fóruma még mindig gyengélkedik, így rátok vagyok fanyalodva", na senki nem bánná ha abban a "gyengélkedőben" fejtenéd ki magvas gondolataidat és nem itt (egy részét törölték, látom) az erdélyi itthonmaradt- szellemileg, visszamaradt, IQ-hiányos, haszonleső, elmaradott, gondolkodásukban gyerekes és rosszindulatú stb.stb.- magyarságról. Ha már itt vagy, akkor tud meg:
1. Románságod szar, kár vele kérkedni. A kivégzett diktátor Ceaușescu és nem Cseucseszku, a többi román szöveg csak belinkelt.
2. A Skype-ot mi is ismerjük és szoktuk is használni ha a világ minden tájára szakadt, arra érdemes hazánkfiával óhajtunk véleményt és hireket cserélni.
3. Aki szarul vezet és kipördül, az húzza meg magát és ne ágáljon, hogy az autómentő nem volt ott fél óra alatt, mert én sem rovom fel, hogy Mo.-on ahol odavalósi nemzettársam belémfutott, az ottani autómentő mikor meghallotta, hogy "románról" van szó nem is akart jönni, csak némi csúszópénz igéretének tudható be, hogy flegmán és undorral bevontatott. Értem?
4. Mindazok után, ami mocsadékot Erdélyre és az itteni magyarokra öntöttél, megkockáztatom a feltételezést neked nem két egyetemi diplomád legfeljebb, mint a vonatnak, csak két osztályod van....erkölcsileg.
Méghogy ", magasan képzett Erdélyből elszakadtak " na neeeee Bip-bip fuss tovább.
Továbbá: Dacă dorești să-ți ridici cunoștiințele limbii romăne, nu citi ziare ca EVZ și nu risipi "diamantele strălucite" gândirii tale elevate in forumuri anoste și primitive, căci să știi de la mine încetul cu încetul devii "vakok között a félszemű is király". Vágod úgye?
Végül legjobb, ha megmaradsz a Moneybookers, PayPay és PayPal-eknél, bár nem tudom miért kéne ezeket a Dispután reklámozni.
Bezárásképpen, tévedés ne essék, nem itélem el aki máshol keresi a boldogságát, megélhetését csak akkor vagyok inkább szomorú mint dühös mikor évek múlva ezek az emberek vissza-vissza jönnek, mindenen fanyalognak, mindent és mindenkit lenéznek, nagyképűek, kioktatóak és ami a legbántóbb sajnálkoznak "Hjaj, itt még mindig mindenki milyen bunkó, milyen córesz van" mert mi ittmaradottak a "bőrüket nem vitték vásárra" csak próbáltunk ITT megmaradni. :(
Strongbow

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.01.27. 13:52

Strongbow és LúdasMátyás írta:(2010.01.27. 04:50) illetve (2010.01.27. 03:06)

Hihihi:
Elevenetekre lépett, nemde?
Csak nem keltetek ki magatokbol?
Hihihi.
Bezzeg, mukk se volt míg a szögesdrótkeritésen belülrõl röpködtek a judy-féle bunkóságok - kifelé.
Dupla mérce, dupla mérce.
Pedig csak annyi történt, hogy mindenki eszkuzálja magát - kis lelkitükre elõtt. (De mindent megértenünk sem volna szabad, az is biztos.)
Épp a napokban konkludeálta az egyik nagyon jó haverem, hogy "baj van a dispivel: ha valaki nem dob be egy sértést, nincs mirõl diskurálni".
Ti is tudhatnátok, (mert nem új az,) hogy van egy olyan valami, amit EQ-nak hívnak. (Vagy nincs - hehehe.)
Ha mégannyira tetszik nekem is, én (is) azt tartom, hogy a patriotizmus klasszikus változata immárra anakrónikus - lám Rideg is hogy kikelt anno azon csepegõs cikkek miatt. Mára már a polgárnak is lehetnek elvárásai hazájától (s méghozzá, jogosan).
A modernebb formája, amit "Corporate Canada", illetve "Corporate Transylvania", vagy egyéb feddõnévvel szoktak csúfolni, még nagyon incipiens formában van - sok kivánnivalót hagy maga után.
S végül, ne felejtsük el, hogy az "ubi bene, ibi patria"-nak is megvannak az érdemei - lásd az USA-, vagy Izráel sikersztorykat, 100%-os bevándorló-országok sikersztoryjait, úgy gazdasági, mint stabilitás-, fennmaradási esély szempontjából.
Mennyi esélye is van a "székely enklávé"-nak (külsõ segitség nélkül), hogyan is képzelitek?
Kánya

HozzászólásSzerző: judy » 2010.01.27. 14:18

Kánya írta:
Strongbow és LúdasMátyás írta:(2010.01.27. 04:50) illetve (2010.01.27. 03:06)

Hihihi:
Elevenetekre lépett, nemde?
Csak nem keltetek ki magatokbol?
Hihihi.
Bezzeg, mukk se volt míg a szögesdrótkeritésen belülrõl röpködtek a judy-féle bunkóságok - kifelé.
Du

Kíváncsi lennék ,hogy ezek a nagy magyarok ott is szövegelnek ahol vannak,vagy amikor hazajönnek akkor olyan nagy vitézek.Németország az Németország tudod,nahát ez nagyon velős mondás egy elszármazott hazánk fia szájából.
judy

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2010.01.27. 15:33

Kánya írta: Elevenetekre lépett, nemde? Csak nem keltetek ki magatokbol? Hihihi. Bezzeg, mukk se volt míg a szögesdrótkeritésen belülrõl röpködtek a judy-féle bunkóságok - kifelé. Dupla mérce, dupla mérce.

Mint ahogy azt te is nagyon jól tudod Kányapajtás, sem korábban, sem most, de mégcsak a jövőben sem lesz dupla mérce, legalábbis nálam, de/és engedtessék meg szóvá tennem, mint ahogy szóvá tettem más esetekben is jónehány ferdítést, lett légyen szó zsidóságról, cigányságról, etcetera, mitöbb a judy-féle szösszenetekre is reagáltam, nos, főleg egy olyan megjegyzés, kijelentés kapcsán (kevesebb IQ-val megáldottak) hallassam egyre halkuló hangomat, amikor is fajtámat mocskolja mindenféle szarházi tokányember, s ha te ezt elevenembe vágásnak nevezed, akkor legyen elevenembe vágás, s ha úgy észleled, hogy kikeltem magamból, akkor tényleg kikeltem ezen alkalommal magányomból, sőt, tovább mennék ezen a csapáson, és jelezném az érintett/érintettek, érzékletesebben: szarházi tokányember(ek) felé: rajtuk tartom a szemem, s ahogy a Grófné szokja volt hajdanán mondani, jól nézzenek szét, amikor a járdáról lelépnek. Természetesen a virtuális járdára gondolok itten.
Az meglehet, hogy teszerinted anakrónikus a klasszikus patriotizmus, szerintem meg egyáltalán nem elavult eszme, főleg téveszme, csupán helyes értékén/mértékkel köll kezelni/mérni eme érzést is.
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Strongbow » 2010.01.27. 16:11

Hijnye Kánya....csípjen meg és a SzentFrász meg egyéb aprószentek! Nem akarnám szembeállítani a te "ubi bene, ibi patria"-dat a klasszikus "Hol sírjaink domborulnak,/Unokáink leborulnak," idézettel mert kinek a pap kinek a papné, avagy kinek "Corporate Canada"(még akkor is ha aggódik Máramarosszigetért) kinek "Corporate Transylvania", ha olyan bunkó is ahogy minősítettétek. Itt nem arról szólt a kommentár, és ha figyelmesen elolvastad volna akkor, nem vagy annyira buta, rájöttél volna. Igy érdemben, heherészéseidre meg mellébeszéléseidre, nincs mit és nem is akarok válaszolni. Vitában a bezzeg, meg, ha neki lehet akkor nekem miért nem (ez a Jody-val megejtett megjegyzésed kapcsán) és a dupla mércére való hivatkozás, az csak az érvek szegényes voltát vagy azoknak teljes hiányát hivatottak pótolni. Klasszikus patriotizmus, anakronikus volta.... ej,a pulykasütéshez három klasszissal jobban értessz. Ezzel egy félévre kiirtam magam. :lol:
Strongbow

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2010.01.27. 16:17

Strongbow írta: Ezzel egy félévre kiirtam magam.

Nem köll annyira irtani magad, nem ír az egész annyit.
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Kánya » 2010.01.27. 16:18

Lúdas Mátyás írta:...helyes értékén/mértékkel köll kezelni/mérni...

:D
A vicc az, hogy hogy én hiszek egy másféle(/többféle?) - nevezzük nõi-, pedig nem az - logika létezésében is (amit szivesen tanulmányoznék, ha találnék egy intelligens nõt, aki megmagyarázná ;) ).
Ezért is reagáltam le judyt: lehetetlen túlzásokkal rátapint/ecseteli a tényleges helyzetet - ez egy tálentum.
El tudnám képzelni, hogy a mai modern logikával elmehetnénk élet(formák) mellett, anélkül, hogy észrevennénk (azt).
Kell(ene) empátia - ahoz is, hogy felismerjük annak olyan formáit is, amit egyébként jön sértésnek vennünk.
Erre jó az a világ, amibõl Goethe többet szeretett volna.
8-)
Kánya

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2010.01.27. 16:30

SztFrász Kánya pajtás, a Kép- and szöveg rébuszos lyukacska pár kattintással odébb van, na. :)
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Bip-bip » 2010.01.27. 19:53

Lúdas Mátyás írta:SztFrász Kánya pajtás, a Kép- and szöveg rébuszos lyukacska pár kattintással odébb van, na. :)

Nem süllyedek le a szintedre, ezért nem foglak sértegetni.
Ha lehet, kerülj el engem, de jó messzire. Értettem?
Bip-bip

ElőzőKövetkező

Vissza: V I L Á G