HIRDETÉS

Innen-onnan

Kameruni árusok tört angolsággal árulják a japán motívumos kínai törülközőket a pannonmagyar deszkásoknak.

Re: Innen-onnan

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.11.22. 15:27

Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.07. 19:50

Havazik - elsõ hó Torontó idei õszén.
Ugyancsak, 160 éve, hogy figyelik, az idei volt az elsõ hó nélküli november.

http://www.yv.hu/p=c1bc1d8544007025adaf23fda4856795
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.07. 20:17

Kánya írta:Havazik - elsõ hó Torontó idei õszén.
Ugyancsak, 160 éve, hogy figyelik, az idei volt az elsõ hó nélküli november.

Tényleg ennyire le lenne maradva ez a Torontó, hogy ott a december is még mindig csak õsznek számít? :o
Amúgy jó oldal ez az innen-onnan. Még akkor is, ha sokkal inkább onnan, mint az innen. :D
vagogeza

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.08. 06:00

Lehet, hogy Svédországban (már?) nem divat, de van egy olyan, hogy napéjegyenlõség (æquinoctium) és napforduló (solstitium) - mifelénk (még?) úgy számítják (pl.) az õszt, hogy szeptember 21-tõl december 21-ig (esetenként 22-23).
Egocentrikus beállítottságodra jellemzõen, problémád van megérteni, hogy valami egyszerre is megfelelhet az "innen" és "onnan" jelzõknek.
Mint már mondtam régebben: többet kellett volna játszál. Pl. azt, hogy nem vagy egyedül.
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.08. 18:23

Kánya írta:Lehet, hogy Svédországban (már?) nem divat, de van egy olyan, hogy napéjegyenlõség (æquinoctium) és napforduló (solstitium) - mifelénk (még?) úgy számítják (pl.) az õszt, hogy szeptember 21-tõl december 21-ig (esetenként 22-23).

Te a csillagászati télrõl beszélsz, Kánya, amit természetesen még Kanadában sem számítanak sem a napéjegyenlõség, sem a napforduló függvényében.
Viszont okosabbak szerint: "A Föld északi féltekéjén december, január és február, míg a Föld déli féltekéjén június, július és augusztus a tél hónapjai." Sott, általánosan elfogadott meghatározás az is, hogy a tél a levélhullástól a rügyfakadásig tart.

Namost, ha te azt írod, hogy Torontóban a november hó nélküli volt, és az idei elsõ õszidecemberben hullott le - (csillagászati idõszámításodból persze még azt is ki lehet következtetni, hogy 'tifelétek' a levélhullás csak december 21-én, azaz közvetlenül karácsony elõtt következik be, és hogy ezekszerint valszeg ti még a szeptemberi aratást sem õszinek, hanem nyári betakarításnak nevezhetitek, ugye) akkor a magatok decemberi õszével és júniusi tavaszával ti valóban nagyon le lehettek maradva az északi félteke többi országaihoz képest. Aminél egyebet ugye, én sem nagyon írtam.

És persze ezen már az sem sokat változtat, Kánya, ha szokásodhoz híven te éppen vagy angol, vagy latin nyelvû mellébeszéléssel próbálsz meg nyomatékot adni a baklövéseidnek. Amin én cseppet sem lepôdök meg, hiszen mint jelenség, ez cseppet sem újkeletû. A történelem során ugyanis elég sokszor akartak már mások is ilyen-olyan hülyeségeket éppen latinul adni el. :|
'Mint már mondtam régebben': többet kellett volna olvasnod. És nem csak olyasmit, amit te írtál, hanem amit valaki más. :D
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.08. 19:09

toldás-javítás:
"Te a csillagászati télrõl beszélsz, Kánya, és nem arról a mindannyiunk által ismert, sokkal földközelibb télrõl, amit természetesen még Kanadában sem számítanak sem a napéjegyenlõség, sem pedig a napforduló függvényében."
vagogeza

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.08. 21:53

vagogeza írta:Sott, általánosan elfogadott meghatározás az is, hogy a tél a levélhullástól a rügyfakadásig tart.

Ez fájt - alig tudtam összeszedni magam - máskor ne mondjál ilyet; ez még a kacsalábon forgó zománcozott vágóhidon is túltesz.
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.08. 22:36

:o
Te ilyenkor füvezel is, vagy csak iszol?
vagogeza

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.09. 01:25

Nájsz tráj.
Kánya

HozzászólásSzerző: segito » 2009.12.09. 03:56

Table in Eastern Standard Time (USA)
To convert to Eastern Standard Time (USA) subtract five hours. The following table (using EST) is extracted from that site:

Start and End of Winter, EST Winter of Start End
2001-2002 Dec. 21, 2:21 PM Mar. 20, 2:16 PM
2002-2003 Dec. 21, 8:14 PM Mar. 20, 8:00 PM
2003-2004 Dec. 22, 2:04 AM Mar. 20, 1:49 AM
2004-2005 Dec. 21, 7:42 AM Mar. 20, 7:33 AM
2005-2006 Dec. 21, 1:35 PM Mar. 20, 1:26 PM
2006-2007 Dec. 21, 7:22 PM Mar. 20, 7:07 PM
2007-2008 Dec. 22, 1:08 AM Mar. 20, 0:48 AM
--------------------
As far as the globe - there is the Vernal Equinox (Start of Autumn in Northern Hemisphere; start of Spring in the Southern) on the 22nd of September.

Winter starts in the northern hemisphere on December 22nd (start of summer in the southern hemisphere)

Spring starts in the northern hemisphere on March 22nd (That is the first day of autumn in the southern hemisphere)

Summer starts in the northern hemisphere on June 22nd (First day of winter in the southern)

Has to do with the tilting of the earth on it's axis.
----------------
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.09. 06:15

vagogeza írta:Te a csillagászati télrõl beszélsz, Kánya, és nem arról a mindannyiunk által ismert, sokkal földközelibb télrõl, amit természetesen még Kanadában sem számítanak sem a napéjegyenlõség, sem pedig a napforduló függvényében.
Viszont okosabbak szerint: "A Föld északi féltekéjén december, január és február, míg a Föld déli féltekéjén június, július és augusztus a tél hónapjai." Sott, általánosan elfogadott meghatározás az is, hogy a tél a levélhullástól a rügyfakadásig tart.

És persze ezen már az sem sokat változtat, Kánya, ha szokásodhoz híven te éppen vagy angol, vagy latin nyelvû mellébeszéléssel próbálkozol ... :D

Sott, ez még a kartácsunk 'Szabad világára' is ugyanúgy érvényes.
vagogeza

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.12.09. 08:12

...talán okosabb lenne kivágni minden erdélyi fenyöfát és a helyüket beültetni datolyapálmával...(?)
Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.12.09. 09:47

a tél a levélhullástól a rügyfakadásig tart.

Számomra a tél akkor kezdődik, amikor a cserépkályhákban először kezd pattogni a nyáron felhasogatott és kiszáradt tüzelőnek való.
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.09. 19:59

vagogeza írta:Sott, ez még a kartácsunk 'Szabad világára' is ugyanúgy érvényes.

Mindhiába erõlteted a te kis privát évszakjaidat, azok maradnak csak annyinak: nemtúdásodat bizonyító hozzászólás.
Mert, amit segito tett fel, az mifelénk a hivatalos - sõt, az általánosan elfogadott is.
(Épp tegnap mondta a TV, hogy "habár a tél hivatalosan csak két hét múlva áll be, ma éjtszaka 30 cm hó fog hullani" - (pechjük volt: csak 5 hullott, s az is latyak már; és az összefüggést sem látom).)
Mi több, nagyonis gyanítom, hogy Ajrópában is így van ez már, csak ti Svédországban stb. nem tudjátok.
S amit ti nem tudtok, az nincs, ami pedig máskép van mint elképzelitek, az elitélendõ - sõt: kivetendõ.
Receptivitás a javából!
Tudjátok-e, hogy mára már kevesebb magyar van a világon, mint zsidó? Pláne amióta nem-testvérek vagyunk?
Kánya

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.09. 20:09

hnockh írta:...talán okosabb lenne kivágni minden erdélyi fenyöfát és a helyüket beültetni datolyapálmával...(?)

:lol: :twisted: ;)
Kánya

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.12.09. 21:06

Kánya írta:Tudjátok-e, hogy mára már kevesebb magyar van a világon, mint zsidó? Pláne amióta nem-testvérek vagyunk?

Pláné annak fényében amióta választott nép lennénk...
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.09. 21:45

Lúdas Mátyás írta:
Kánya írta:Tudjátok-e, hogy mára már kevesebb magyar van a világon, mint zsidó? Pláne amióta nem-testvérek vagyunk?

Pláné annak fényében amióta választott nép lennénk...

Nem tudom - én hitetlen vagyok. Nekem úgy jön le, hogy mások legendáit agyonmagasztaljuk, a mieinket pedig megvetjük.
Mese mind, de mennyire számít!
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.09. 22:47

Kánya írta:
Mert, amit segito tett fel, az mifelénk a hivatalos - sõt, az általánosan elfogadott is.
(Épp tegnap mondta a TV, hogy "habár a tél hivatalosan csak két hét múlva áll be, ma éjtszaka 30 cm hó fog hullani" -

És én készségesen el is hiszem neked, Kánya, hogy éppen a tegnap, és hogy éppen ezt mondta. Ejsze õk is megérezték, hogy ennek most már fele sem tréfa, és itt az idõ, mert éppen most kell megvédeni a mundér becsületét! :mrgreen: Heheheh

Nekem sokszor az a benyomásom, hogy te valamiféle idegen nyelven gondolkozol, Kánya. Ha ugyan igen egyáltalán. És hogy érteni sem magyarul, az egyszer biztos.
Mert mirõl is van szó, ugye: a Földnek azon a vidékein, ahol a tél hóval is jár, ott minden egyes hóhoz szokott normális embernek a hó fogalma értelemszerûen a telet is jelenti. Telük kezdetét, hosszát és végét aszerint is határozzák meg, hogy e bizonyos periódus alatt a talajt általában éppen akkor borítja a hó. Mondom: általában, és ezt hosszú évek megfigyelései és statisztikái alapján teszik. Tehát amikor te azt írod, hogy "160 éve, hogy figyelik, az idei volt az elsõ hó nélküli november", akkor nekem, magyarul értõnek az is teljesen nyilvánvaló lesz, hogy ezek szerint a december meg pláne aligha számíthat õszi hónapnak, mint ahogyan azt ugyanott véletlenül állítod - még ott, tifelétek sem, és még annak ellenére sem, hogy te ezt késõbb aztán mindenféle latininoskodó csillagászati fogalmakat képbe hozó mellébeszélesekkel azt bizonyítani szeretnéd. Hogy a különbözõ névkicsavargató "zománcozott vágóhidas" elménckedésekrõl már ne is beszéljünk! Viszont amint már írtam, jól ismervén a te, hasonló alkalmakkor bevetett 'egy mondatban nyolcszor is nyított zárójel'-es angolnázó készségedet (amelyekbõl legalább egy azért mindig nyitva is marad, ugye) én készségesen el is hiszem, hogy mindezt csak szépen elismerni, az neked nem is lehet olyan nagyon egyszerû.
És persze, hogy a 'szabad világi' tudós kollégád sem maradhat ki a heccbõl, és erre fel aztán angolul õ is mégegyszer leírja ugyanazt a lexikális marhaságot, amit elõzõleg már te is megtettél - csak latinul. És idõközben láthatólag még azt is felfedezi, hogy mindettõl függetlenül azért még maga a Föld is kerek. :o :mrgreen:

Na most, amennyiben te még most is, és még csak azért is azt állítod, hogy Kanadában, az északi féltekén, ahol a hóval is járó kiadós telek után igazán nem kell fölöslegesen vágyakozni, mert jön az magától is rendesen, az évszázadok óta rendszeresen már november havában bekövetkezõ hóhullás ellenére is még a december hónapot is õsznek számítjátok, és hogy egyedül csak az ott élõ népek igazitanák csillagászati fogalmakhoz a mindennapjaikat, akkor egy normálisan vitába szerintem te még annál is tényleg sokkal beszámíthatatlanabb vagy, mint amennyire én ezt rólad eddig is tartottam. Vagy pedig te magad nem vagy normális. Ez utóbbit abban az értelemben persze, amelyikben fentebb is említettem.

Almafabéta kartácsunk esetében ez az utólagos opció elesik, mivel nála ez egyáltalán nem is kérdés. :D
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.10. 00:15

Kánya írta:Mi több, nagyonis gyanítom, hogy Ajrópában is így van ez már, csak ti Svédországban stb. nem tudjátok.
S amit ti nem tudtok, az nincs, ami pedig máskép van mint elképzelitek, az elitélendõ - sõt: kivetendõ.
Receptivitás a javából!
Tudjátok-e, hogy mára már kevesebb magyar van a világon, mint zsidó? Pláne amióta nem-testvérek vagyunk?

Ajrópában ezt, vagyis az ilyen 'érvelési módozatot' nevezik egyébként kvalifikált mellébeszélésnek. Nálatokfelé meg ugyenezt hívják BS-nek.
Kendõzés gyanánt kitálalsz egy másik, de az összeféggésben teljesen irreleváns problémát, és annak a kvázi-bizonyítgatásával próbálod a vitatott kérdésre is érvényesnek erõlködni az állított 'igazadot'.
'Gyanítod', hogy "Ajrópában is így van ez már" - tehát ezáltal sugallod, hogy csak én vagyok a hülye, mert ugye Európában is õsznek számit a december, hiszen vitathatatlanul változtak a telek, de ugyanakkor elfelejted, hogy ezzel meg azért buksz egy nagyot, mert ezáltal aztán véletlenül azt is elismered, hogy TE/ti is csak azért "nevezitek" a decembert õsznek, mert az utóbbi idõben kevesebb hó esett, viszont a novemberi havazásaitok ellenére, szerinted ott még csak azért is a csillagászati tél meghatározását tartjátok mérvadónak. Persze, ha egyáltalán követni vagy képes azt, amit ezennel most meg én sugallok neked. :?
Nem, Kánya, Európában - józan népi bölcsességgel élve - még mindig a december, január és február hónapokat tartjuk és nevezzük a tél hónapjainak. Lexikális napéjegyenlõségektõl és napfórdulóktól függetlenül.
Szóval amint mondtam már, sajnos, hogy ebbõl a csillagászati zagyvaságodból nekd már valszeg egyre nehezebb lesz még az idei teletek beköszöntése elõtt kimászni.

Ami pedig a zsidózást illeti, ha legalább bár ebbõl az egy vitádból kihagytad volna õket, akkor egyúttal még azt az eddig már többször ismételt állításomat is sikerült volna megcáfolnod, miszerint is te a vitázni képtelen mivoltod mellett bizont még egy igencsak sikamlós szalonnáci is vagy! De így viszont még ez sem igazán ment most neked. :mrgreen:
vagogeza

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.10. 02:14

:lol: :lol: :lol: Reménytelen vagy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kánya

ElőzőKövetkező

Vissza: V I L Á G