HIRDETÉS

Innen-onnan

Kameruni árusok tört angolsággal árulják a japán motívumos kínai törülközőket a pannonmagyar deszkásoknak.

Re: Innen-onnan

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.10. 17:08

Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.10. 17:47

Kánya írta::lol: :lol: :lol: Reménytelen vagy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Igen, tudom! :mrgreen:
S fõleg az ilyen 'fesztíven' hatáskeltõ mellébeszéléseket bírom igazán, mint amilyeneknek te egy csodálatra méltó mestere vagy! :D

Egyébként elképzelem, hogy eme legutóbbi zsidós-szavazásos érvelésed után, most az összes nemzetibb érzelmû atyafi is mind csak õsznek fogja nevezni még a maga ajrópai decemberét is. Csupa szimpátiából. Szóval tényleg zseniális húzás volt, na ... :shock:

És még azt is elképzelem, amint a kanadai televízió éppen azt mondja be, hogy "habár a tél hivatalosan csak két hét múlva áll be, de az idén novemberben, 160 év óta legelsõ alkalommal mégsem hullott hó."
Elég röhejesen hangzana, nem? Pedig a magyarázkodásod értelmében akár még ezt is nyugodtan bemondhatná. :mrgreen:
vagogeza

HozzászólásSzerző: segito » 2009.12.10. 18:14

Mert mirõl is van szó, ugye: a Földnek azon a vidékein, ahol a tél hóval is jár, ott minden egyes hóhoz szokott normális embernek a hó fogalma értelemszerûen a telet is jelenti. Telük kezdetét, hosszát és végét aszerint is határozzák meg, hogy e bizonyos periódus alatt a talajt általában éppen akkor borítja a hó.

akkor ezert van az, hogy neha egy evben ketszer van tel, egyeseknel. attol fuggetlenul, hogy azt a hoboritott tajat csak nehany napig boritja a ho, es utana lehet menni napozni. :mrgreen:

btw, megesik, hogy egyesek decemberben, vagyis 'telen' aratjat a torokbuzat. :lol:
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.10. 18:17

Nem tudom, mi a bajod - pszihopata lehetsz, ahogy látom abból, hogy egyfolytába belémakadsz:
1. Mi az elfogadhatatlan abban, hogy Amerikában másként számolják az évszakokat?
2. Látom, nagyon megtanultad a leckét: a zsidóságot nem szabad összehasonlítani sem másokkal, szenvedéseit másokéval, legendáit másokéval - mégha javukra is válna. Ezzel a zsidó-mumussal hadonászol, mi?
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.10. 18:57

Kánya írta:Nem tudom, mi a bajod - pszihopata lehetsz, ahogy látom abból, hogy egyfolytába belémakadsz:

Így van! De rólam legalább világosan tudhatod, hogy hol is állok!
Sott, egy nagyon keveset valszeg még catói is lehetek, mert ugye egyfolytában arra is emlékeztetnélek téged, hogy bizony-bizony madaram, ejsze nem kellett volna az engem sûrûn anyapicsázót a kizárása után neked - és egyedül csak neked - éppen annyira tüntetõen visszasírnod. Már ha tényleg meg is akarnád érteni. Remember, remember ...
De nem akarod. Mert ha akarnád, akkor szerintem már nem az a falcs és állandóan ködösítõ, önsajnálkozó és álszent Kánya lennél, aki egyébként - ugyancsak szerintem - vagy.
Aztán, hogy te is még pszichopata is lennél? Na látod, azt már egyáltalán nem hinném! Szerintem csak ravasz. Abból a butább fajtából. 8-) :D

Látom, nagyon megtanultad a leckét
Elméssz te a picsába, az örökösen a zsidókra utalgató leckéiddel egyetemben. :mrgreen:
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.10. 19:16

segito írta:btw, megesik, hogy egyesek decemberben, vagyis 'telen' aratjat a torokbuzat. :lol:

Hát, amennyire lökött te lehetsz, kedves, magyarokat rendszeresen lebûnözõzõ analfabéta kartácsom, én veled kapcsolatban nem csak azt értem meg, hogy te az egyes 'egyes' szavakkal sem nagyon tudod mit kezdeni, hanem azt is, hogy valszeg még az északi félteke mibenlétét sem igazán vágod. :mrgreen:
vagogeza

HozzászólásSzerző: segito » 2009.12.10. 20:02

vagogeza írta:
Kánya írta:Nem tudom, mi a bajod - pszihopata lehetsz, ahogy látom abból, hogy egyfolytába belémakadsz:

Így van! De rólam legalább világosan tudhatod, hogy hol is állok!

... ejsze nem kellett volna az engem sûrûn anyapicsázót a kizárása után neked - és egyedül csak neked - éppen annyira tüntetõen visszasírnod. Már ha tényleg meg is akarnád érteni. Remember, remember ...

az ilyeneket mint Te, rozsaszin pirulara szoktak tenni amig nem tul keso, rosszabb esetben pedig 'psychiatry' szabadsagra szoktak kuldeni, mert ugy tartjak, hogy veszelyesek a tarsadalom szamara.

Hát, amennyire lökött te lehetsz, kedves, magyarokat rendszeresen lebûnözõzõ analfabéta kartácsom,

ne hazudoz :ugeek:

latszik nalad a tel mar bekoszontott, es stresszes alapodba vagy megint. 8-)
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.10. 20:13

Kartácsom! Nem biztos, hogy ezt itt most egyáltalán megérted, de te tényleg olyannyira magas labdákkal játszol, hogy azokat leütögetni nemcsak hogy roppant fáradságos, hanem már egyenesen szégyen is lenne! :ugeek:
vagogeza

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.10. 22:39

vagogeza írta:...nem kellett volna az engem sûrûn anyapicsázót a kizárása után neked - és egyedül csak neked - éppen annyira tüntetõen visszasírnod. Már ha tényleg meg is akarnád érteni. Remember, remember ...

Lám-lám: no good deed stays unpunished!
Mert pl., visszamászási igyekezetedben, a te lapte-döbrögi-exe-stb-vagogeza átvedlésed legalább olyan patétikus volt, mint azé, akit kirúgattál kevesebb anyapicsázásért, mint amit irányomba bizonyítasz. S ha visszaemlékszem, micsoda élvezettel figyelted/kommentáltad azt - egyszersmint vigyázva, nehogy sikerülhessen neki. Nemde, nemkedves puncikám, szerinted az igazságnak is két oldala van: a tied, meg a másé? Vagy talán fel kéne hívni az adminisztráció figyelmét arra, hogy ha egyszer valaki ki van rúgva, akkor az maradjon is kirúgva (egy mégújabb dispi-feltámadásig) - pont mint az a más - az equitás szellemében?
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.10. 23:37

Na igen. Ez bizony pontosan így volt, Kánya. Szerintem ez soha nem is volt titok. Sott, minimum húsz alkalommal mondtam én is ugyanezt el neked. Hogy az illetõ sorozatosan anyámpicsázott, ezért sorozatosan ki is rugták, természetesen én mindannyiszor helyeseltem (ki lenne az a bolond, aki nem ezt tette volna a helyemben?) te pedig mindannyiszor ugyanannyira élvezted a helyzetet, és mindannyiszor egyedül csak te nem 'értetted' meg, hogy vajon miért is rugták ki! Lehetne ez ennél is világosabb?! Pedig soha azelõtt neked nem ártottam, soha szóval sem bántottalak, és azon a pár eseten kívül, amikor tényleg nagyon kihívóan kétszínüsködtél - nagyon jól tudod, hogy ezt most mire értem - mégcsak hozzád sem szóltam. Arról pedig mindannyiszor megkérdeztelek akkor is, mint ahogyan most is, hogy ha esetleg veled történne ugyanez, vajon akkor is csak ilyen lazán a szimbolikus virágoskertekrõl hadováznál? Nem értettél meg. Mint ahogyan most azt sem érted meg, hogy azóta én valahányszor csak a kánya-féle ködös és álszenteskedõ irományokat itt meglátom, a becses gyomrom ugyanannyiszor fordul néhányat a feltörõ utálattól. És mit is lehessen már ez ellen tenni, most mondd meg te is!? Szerintem ezentúl most már mindekettõnknek ezzel kell tovább élnünk. Én téged továbbra is végtelenül utállak, Kánya, te pedig nagy szemkikerekedve még továbbra sem érted meg, hogy vajon miért is.
Ha pedig kizárnak, és nekem éppen újra kedvem lenne hozzá, akkor majd ismét regisztrálok, és mindannyiszor újra emlékeztetni is foglak arra, hogy mennyire egy ide-oda nyaldosó, jellemtelenül kétszínû szarházi is vagy valójában. Legalábbis abból megítélve, amit itt magadból megmutatsz. S akinek szeme van, és látni is akar, az lát is. S vajon mi is lehetne az, amit ezen nem lehetne megérteni? Hiszen életemben én egy ennyire álságos és falcs egyénnel írásban még tényleg soha nem találkoztam. Ez számomra tény. És szavamat is adom neked erre!
Vagyis akkor tulajdonképpen mit is akartál most valami újat mondani ? Valami olyasmit, amit már eddig is számtalanszor nem mondtam volna itt el? Valami konkrétabbat, légyszi, ha már ezen az ágon próbálkozol most úm. 'érvelgetni'!
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.11. 00:38

Kánya írta:Mert pl., visszamászási igyekezetedben, a te lapte-döbrögi-exe-stb-vagogeza átvedlésed legalább olyan patétikus volt ...

S ezt van még képed pont neked írni ide le, Kánya, amikor pontosan téged tudattalak arról, és kértelek meg személyesben - egyúttal még arra is hajlandóságot mutatva, hogy az addigi, velem szembeni álságos szarságaidat elfelejtsem - hogy pl az 'exet' is csak azért hoztam létre, hogy magamat a vidéktársaid gyalázkodásától megvédjem, és amiben a te segítségedet is kérjem? De amit te akkor is elravaszkodtál, sõt, arról még azóta sem beszél egyiketek sem, senki bár egy neharagudj, tévedtünköt nem mondott azért, hogy heteken keresztül a te hallgatásod és beleegyezésed révén itt együgyûségük okán mocskoltak. Így van, te Kánya!? Mert te aztán tényleg tudhatod! Isten lássa lelkem, csakugyan egy szavadba került volna, hogy az egészre lepel kerüljön, és az érdekes is az, hogy amiket én itt neked leírtam, azt te még néhány másik disputástól is ugyancsak olvashattad, csakhogy úgy ahogyan az enyimre nem, úgy az övékre sem válaszoltál soha. Mert neked ahhoz, hogy a kétszínûséged és jellemtelenséged okozta tévedéseidet helyrehozd, vagy bár a kétesebb szálakat elvarrd, ahhoz koránt sincs annyi tartásod és bátorságod, mint amennyit itt pl. aetranger tanúsított. Mert amint már írtam, te csak egy Kánya vagy!

Na, úgy érzem, hogy nagyban összefoglalva ismét csak megválaszoltam a kérdésedre. Viszont az esetlegesen továbbra is felmerülõ kételyeidet én ezután is készségesen, és idõt, fáradságot nem kímélve, bõvebben, részletekbe menõen továbbra is szívesen kitisztázom.
vagogeza

HozzászólásSzerző: segito » 2009.12.11. 03:41

vagogeza

Isten lássa lelkem,
:shock:

baranyborbe oltozott sunyi, tovabb nem is mondom. :roll:
Szabad világ

--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.11. 04:28

Hehehe: megnyugodtam.
Szóval mindegy, hogy Á-t vagy B-t mondok, te bele fogsz akadni - mert téged személyes vendetta vezet ellenem.
Hogy miért, miért nem, az részleteiben csak neked fontos - elég az hozzá, hogy virágoskertrõl "hadovásztam", pont mikor abszurd véleményedet erõltetted; t'án nem is egyszer.
Mondd, miért nem zsidózol inkább? Azokat is azért írtották, mert másfélék voltak, mint a "nagy szószóló". Ideális pozicióban vagy!
Te, az igazság fegyelmezett, minimalista lovagja. Ja igen, és mindennek a megfellebezhetetlen (pongyolista) túdója, hehehe.
Ha összeszámolnám, több szemetet dobtál rám, mint amennyiért kirugattál másokat - csuppán azért, "mert nem támogattalak" valami obszkurus helyzetben.
Meggyõztél: az ilyeneket, mint te, tényleg ki kellene rugatni.
Mert pl. lereagálva az általad felhányt exe-incidenst, ugyan ki volna az, aki egy sértegetésel teli leveledbõl kielégitené kérésedet?

Oh! Köszi, hogy tudattad velem, hogy össze voltál zörrenve aetrangerrel, de most már OK. Nem tudtam - tényleg. De úgy-e nem haragszol, ha holnapra el is felejtem? Ugyanis marhára nem érdekel....
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.12. 16:33

Kánya írta:Hehehe: megnyugodtam.

Ha összeszámolnám, több szemetet dobtál rám, mint amennyiért kirugattál másokat - csuppán azért, "mert nem támogattalak" valami obszkurus helyzetben.
Meggyõztél: az ilyeneket, mint te, tényleg ki kellene rugatni.

Nagyszerû. Örülök, hogy elõbb-utóbb csak sikerült meggyõzzelek. Jobb késõn, mint soha!

Pedig én már tényleg hosszú évek óta szerettelek volna ráébreszteni arra a tévhitedre téged, miszerintis:
1. - Ha sorozatosan valaki másnak mondják azt, hogy az 'anyja picsája', akkor az teljesen oké, és nem kell kirugni;
2. - de ha történetesen már személyesen neked mondják ugyanazt, vagy hasonlót, akkor az már nem oké! Az viszont már ki kell rugatni!

De te egészen a jelen fordulásodig még soha nem hagytad volna meggyõzni magad arról, hogy:
(és itt most megkérlek, hogy erõsen jól figyelj, Kánya, mert itt lenne a kvintesszencia is elrejtve!)

- azt, amit magadra nézve bántónak és sértõnek találnál, azt lehetõleg másra nézve, mással szembe se toleráld vagy bátorítsd!!

(közben egy keveset még a szöveget is széthányom, mert az ennél tömöttebb sorokkal neked láthatólag eléggé komoly gondjaid lehetnek, és a válaszaidból megítélve soha nem is sikerül rendesen elolvasnod õket)

Nehezen ment ugyan, és a te esetedben egy elég hosszú folyamat is volt az, hogy minderrõl meggyõzzelek, de tudod, 'minimalista lovagok' már csak ilyenek vagyunk, fáradtságot nem kimélünk, és a 'vitapartnerünket' mindig is csak a mellébeszéléseket kerülve szeretnénk rávezetni arra, amire magától rájönni egyébként teljesen képtelen lenne. Hadd érezze és tapasztalja meg a maga bõrén, hátha akkor már jobban hajlik a szíves meggyõzésre.

Aztán ettõl te még mindig nyugodtan zsidózhatsz, és persze nevezheted az egészet is akár 'obszkurus' helyzetnek vagy személyes vendettának is (és ki tudja, hogy még mit ki nem szoksz te ilyenkor találni) de az elért eredményen ez már semmit sem változtat!

Elég sok idõbe és kitartásba tellett, az igaz, és arról sem vagyok még teljesen meggyõzõdve, hogy végre most már tényleg értenéd is az egész elõállott helyzetet, de a lényeg az, hogy így most már legalább a paraszti józan ráérzés azért csak mocorogni látszik benned.

És ha már állítod, hogy immár meggyõztelek, akkor többet már szinte beszélni sincs amit sokat róla!
Örülök, hogy legalább ebben segíthettem.

Viszont apropó "obszkurus helyzet": - szerintem azért az olyan szavakat, amelyeknek a használata körül adódható félreértéseket nem igazán érzed, azokat nagyon érdemes volna inkább mellõzgetni, hogy nehogy aztán hamarosan majd te is csak azon kapd magad, mint az érdemes kontinenstársad is, hogy akik veled valamiben nem értenek egyet, azokat simán csak közönséges bûnözõknek nevezed!!

Mert ha valamire igen, akkor jelen esetben éppen az ilyeneknek a kifinomult agyát lehetne 'obszkurusnak' nevezni. Mert az valóban obskúrus! :D

Bizony mindig is mondtam én azt neked, Kánya, hogy erõsen ritka észkombájnok vagytok ti, kedves kartácsok. Ezzel most nem azt akarom állítani, hogy több már nem is lenne ilyen, mert még azért tényleg van. Csak már elég ritka. S ejsze azért, mert az ilyenek már lassan mind kimentek Amerikába ...
Valszeg valami szentlélek súghatta meg nekik, hogy: Go be dick somewhere else!! :ugeek:
vagogeza

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.12.14. 18:46

Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.12.16. 14:22

Az nem biztos , hogy ha másképp lessz akkor jobb is lesz . Az viszont biztos ahoz ,hogy jobb legyen másképp kell lenie...
hnockh

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.12.16. 14:34

hnockh

HozzászólásSzerző: hnockh » 2009.12.19. 13:22

http://www.honline.ro/?action=telegraf&phase=3195
...ez a Korodi Attila is képes természetvédelmi övezetet beltelkesiteni akkor ha érdekei ugy kivánják( nem 1 esetröl tudok)...akkor meg mi a frászt keres Koppenhágában...? az ilyet legjobb lenne falhoz állitani... felpofozni majd valagba rugni...
hnockh

HozzászólásSzerző: segito » 2010.01.13. 01:25

szomoru de ez a kis TV intervju egyre valosagosabba valik. ilyesmit mar nagyobb varosokban is mint Parizs, London, es a tobbi helyeken is tapasztalhatunk. addig mig az EU 'is' a vallasi szimbolumokat, gyakorlatot torli publikus helyekrol, az elvallastalanitason ugykodik, addig a bejovo, ujabb vallasok erosodnek az anyaorszaguk tamogatasabol, a hagyomanyos kereszteny vallasokkal szemben. nem csak az, de az, hogy a frissen betelepulok egyszeruen nem tartsak tiszteletben a befogado orszag torvenyeit, de a befogado orszag ellen szegulnek kulturajuk oknal fogva. ebbol is el lehet kepzelni egy olyan III. VH-t ami nem lessz hasonlo az elobbi haborukhoz viszonyitva - ha erre ra kerulne a sor. rosszabb lessz mint a Trianoni, mert mar a szomszedottol is kell hogy tartanod.
ki kell irtani a feher lakosagot (ez egy olyan valakitol hangzik el aki egy egyetemi tanar volt egy amerikai egyetemen. de ehez hasonlot talasz dogivel az internetten.)
- az ilyenekre is jo oda figyelni, mert ez sem megy mar ritkasagban. a media, a kormanyok szeretik az ilyesmit elhalgatni, hogy egy esetleges kaosz ne alakuljon ki, ugyan ugy mint a recesszio kezdeten. haromevre ra a recesszio kezdete utan hivatalosan is bejelentik, hogy kerem szepen mostantol recesszioba vagyunk, amit persze mar vagy harom evvel azelott is tudtunk.

"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel."
Albert Einstein
Szabad világ

--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: hnockh » 2010.01.18. 17:42

hnockh

ElőzőKövetkező

Vissza: V I L Á G