HIRDETÉS

Játékszoba

Cogito ergo bumm!

Re: Játékszoba

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.03. 12:25

Lúdas Mátyás írta:Tudjátok, hogy a Tál család hány tagja tartozik a gyülekezetünkhöz?

De azért hadd ne feledjük szót ejteni még a legutóbbi években elhunyt kedves családtagjainkról sem, akik viszont Dokumen Tál testvérünk áldozatos munkájának köszönhetõen fognak a közösségi emlékezetünkben továbbra is mindig élni. Mint például az öreg Frekven Tál bácsi is, aki arról volt híres ugye, hogy a világ minden pénzéért sem hiányzott volna az összejöveteleinkrõl, kivéve azt a egyetlen alkalmat, amikoris Ampu Tál nevû unokaöccse, - ki miután a mindkét háborúban példás becsülettel betöltött felcseri posztjának köszönhetõen késõbb kitûnõ mestere is lett a szakmának - súlyos érszûkületi bántalmait orvosolandó, egy sikeres és komplikációktól abszolút mentes lábmûtéti beavatkozást hajtott végre rajta. Viszont Konzul Tál nevû gyülekezeti tanácsosunk és egyszemélyben belsõ ezermesterünknek a szakmai véleményét elõzõleg kikérve, jó öregünk egy fiákerrel helyszínre szállíttatott, és számára speciálisan kipárnázott mosódézsába fölöttébb kényelmesen beágyazva, a következõ taggyûlésen már ennek a beavatkozásnak az ellenére is újra csak jelen lehetett. (ám itt illik megjegyezni azt is, hogy a bár csak névrokon, de németországból akkor ideiglenesen éppen itt tartozkodó Barbi Tál nevû kedvesnövérnek az éjt nappallá tevõ állandó törõdése nélkül, az öreg végleges felépülése talán nem is lett volna elképzelhetõ!) És ekkor esett meg az a gyülekezeti életünkben talán csak egyetlen egyszer elõforduló sajnálatos dolog is, mikor a szerintük e különlegesnek nevezett fuvar láttán tett sikamlós megjegyzéseik okán Kommen Tál és Reflek Tál testvéreinket nyílvánosan is szóbeli megróvásban részesítettük, és Lamen Tál nevû vénleány húgukkal egyetemben mindhármójukat kizárni voltunk kénytelenek.
No, de ahogyan mindig is mondani szokjuk: a holtakról vagy jót, vagy semmit!
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.03. 12:45

piszkosfred írta:Elég kevés időm jut a rejtvényre, néném, de folytatom.

endigarszía írta:Én pl kurvára akarok segíteni, remélem, leszek olyan hatékony mint segito, sott! Pár napig azért eltart míg összecsirizelem a szavakat, szóval, ne add föl!

I'm cool like ice cream! :geek: ;)
vagogeza

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.12.03. 12:49

vagogeza írta:mondani szokjuk

Nem! Mondani Szok Tál! :mrgreen:
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.03. 13:01

Lúdas Mátyás írta:Nem! Mondani Szok Tál! :mrgreen:

Na, ezzel most megb...tál! :o
:-]
vagogeza

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.12.03. 13:04

Gézu! Berág Tál?
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.03. 13:18

Nem. Csak keresetlenül is a Koi Tál nevû közösségi szakácsunkkal való viszonyod jutott az eszembe. :o]
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.03. 14:08

Gyõzelem soha nem lett belõle ugyan, s idejövés helyett is elõtte inkább csak a nyettel feleseltem, de a lényeg úgyis csak annyi lenne most, hogy láttam!

Ez itt most leginkább összességében értelmezendõ!
Nos? :)
vagogeza

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.12.03. 14:32

vagogeza írta:

Gyõzelem soha nem lett belõle ugyan, s idejövés helyett is elõtte inkább csak a nyettel feleseltem, de a lényeg úgyis csak annyi lenne most, hogy láttam!

Sem nem vici, sem nem veni, de(da?) vidi?! Lomha agyamnak ez nem elég, ettől még nem Erek Tál-ok. :(
Föl-föl, ti rabjai a földnek!
endígarszia

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.12.03. 14:35

Nekem se megy, képtelen vagyok erre a játékra. :oops:
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: piszkosfred » 2009.12.03. 16:45

endígarszia írta:
vagogeza írta:

Sem nem vici, sem nem veni, de(da?) vidi?! Lomha agyamnak ez nem elég, ettől még nem Erek Tál-ok. :(

Ez így Da Vinci.
piszkosfred

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.03. 17:08

S mi van akkor, ha csak 'dávidi'? Ebben a játékban ugyanis minden egyes betût komolyan szokunk venni! ;)

veni, vidi, vici - 'veni' helyett 'dá' - 'vici' nem lett belõle -> így marad csak a 'vidi' + elõtte 'dá' -> dávidi

(amúgy mi is volt az elõbbi? ... plátói ... dávidi .. hm?) :o
vagogeza

HozzászólásSzerző: epydem » 2009.12.03. 21:03

Miután levizi-tál-tam ezt a területet, nagyon megtetszett ez a por-tál. Foglalkoztam azzal a gondolattal, hogy garan-tál-tan megkérdezi majd valaki tőlem, hogy mit gondol-tál akkor, amikor beszáll-tál ismeretlenül ide. Koket-tál-ok azzal a gondolattal, ha nem tartjátok szabo-tál-ásnak jelenlétem, nem akarok molesz-tál-ni senkit,és remélem nem fogtok kiu-tál-ni innen. Majd ha megkérdezi a barátom, hogy hol kalandoz-tál, akkor elmondom majd azt, hogy ameddig te kocsikat csodál-tál, addig én semmit nem komen-tál-tam , csak egyszerüen medi-tál- tam és nem kifogásoltam azt, hogy nem simogat-tál , vigasztal-tál elhagyatottságomban. Most megyek már, mert aztán dezer-tál !
epydem

HozzászólásSzerző: piszkosfred » 2009.12.04. 09:45

Idem, -e, ??? ebből lesz esetleg idomok? :roll:
piszkosfred

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.04. 10:13

Nope!

divinizált szülõ ... ki vagy a ...
vagogeza

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.12.04. 10:59

A nézõ L. úr számának kellõs közepébe ült be, de közvetlenül az író elõtt, ki filozófikusi fantáziálással tekintett a csillagokra, én ennélkül is trikómban lógok rajta.

plátói

dávidi

- és hogy a latinosan arányos egyenlõség is, a veszett névelõ okán értelmét keresõ divinizált szülõ elõtt éppen most nem sáncolja el magát.

divinizált szülõ :Mi Atyánk? ki vagy a : mennyekben?
Mi atyánk mínusz névelő= mityánk?
Update: Atyánk - A = tyánk, latinosan... = aequ, aequ tyánk= ekutyánk? Mi kutyánk? :roll: ...öhmm..

Tébolyult malájinak éktelenül dühödt szaladása az után, amibõl a hajdani Fórumon még kettõ volt az egy ezer, s a még sugarahagyottan is arszláni szervérõl nevezett elõtt a létet jelentõ már ma is az ékesített holnapi formáját ölti fel.

...
dwork

HozzászólásSzerző: Kehidakustány » 2009.12.04. 11:20

csontból 2 csavart kicsavartál -ágytál hánytál - :D
Kehidakustány

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.12.04. 12:02

epydem írta:Miután levizi-tál-tam ezt a területet, nagyon megtetszett ez a por-tál. Foglalkoztam azzal a gondolattal, hogy garan-tál-tan megkérdezi majd valaki tőlem, hogy mit gondol-tál akkor, amikor beszáll-tál ismeretlenül ide. Koket-tál-ok azzal a gondolattal, ha nem tartjátok szabo-tál-ásnak jelenlétem, nem akarok molesz-tál-ni senkit,és remélem nem fogtok kiu-tál-ni innen. Majd ha megkérdezi a barátom, hogy hol kalandoz-tál, akkor elmondom majd azt, hogy ameddig te kocsikat csodál-tál, addig én semmit nem komen-tál-tam , csak egyszerüen medi-tál- tam és nem kifogásoltam azt, hogy nem simogat-tál , vigasztal-tál elhagyatottságomban. Most megyek már, mert aztán dezer-tál !

Ha ide beszall-tal es nem molesztal-tal senkit sem es lathatoan masok sem inkvizi -tal-tak teged ,
akkor helyed itt lehet .
Lya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.04. 12:37

piszkosfred írta:Idem, -e, ??? ebből lesz esetleg idomok? :roll:

Piszkosúr, talán összegezzüg, hogy mink is van ezidáig:

A nézõ L. úr számának kellõs közepébe ült be, de közvetlenül az író elõtt, ki filozófikusi fantáziálással tekintett a csillagokra, én ennélkül is trikómban lógok rajta.

Ludolf-féle szám = pi
nézõ = látó -> p(látó)i -> plátói
az író, ki filozófikusi fantáziálással tekintett a csillagokra = Stanislaw Lem
ennélkül is trikómban(!) lógok(!) rajta(!) = Karinthy, 'Lógok a szeren' ... en|nélkül -> szere(n) -> szere(n) + Lem = szerelem
plátói szerelem

"Veni, vidi, vici"
nyet ellentéte 'dá' -> 'veni' helyett 'dá'
'vici' soha nem lett belõle -> de a lényeg úgyis csak annyi lenne most, hogy láttam! = marad csak a 'vidi' + elõtte '' -> dávidi
dávidi ...
------------------------------------------

- és hogy a latinosan arányos egyenlõség is, a veszett névelõ okán értelmét keresõ divinizált szülõ elõtt éppen most nem sáncolja el magát.

pl a párosság is ... divinizált szülõ .. hm -> ...
vagogeza

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.12.04. 13:03

dávidi kutya?
:roll:
dwork

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.04. 13:08

endígarszia írta:Sem nem vici, sem nem veni, de(da?) vidi?! Lomha agyamnak ez nem elég, ettől még nem Erek Tál-ok. :(

Pedig egy ilyen zseniális megoldás után, szerintem még azt is nyugodtan megérdemled! ;) :D
vagogeza

ElőzőKövetkező

Vissza: M U L T I K U L T

Not able to open ./cache/data_global.php