HIRDETÉS

Feminista anyukák, ide

Felszínesek és alaposak túlélési technikái.

Feminista anyukák, ide

HozzászólásSzerző: partiumi » 2008.12.22. 14:52

Hogyan lehet kiiktatni a tévézést? Ez a nagy probléma, amivel a családom jelenleg küszködik. Nagyon hamar televízió függőt lehet csinálni a pár hónapos gyerekből, a szakkönyvek szerint pedig ha televízió, akkor 2 éves korig semmi, aztán meg max 20 perc jól megválasztott mesefilm. Most mi legyen? Dobjuk ki a tévét?
partiumi

Re: Feminista anyukák, ide

HozzászólásSzerző: KNORR » 2008.12.22. 14:59

partiumi írta:Hogyan lehet kiiktatni a tévézést? Ez a nagy probléma, amivel a családom jelenleg küszködik. Nagyon hamar televízió függőt lehet csinálni a pár hónapos gyerekből, a szakkönyvek szerint pedig ha televízió, akkor 2 éves korig semmi, aztán meg max 20 perc jól megválasztott mesefilm. Most mi legyen? Dobjuk ki a tévét?

A válasz, röviden: igen. Meglátod, nem nehéz, nekünk pl. van de képernyővel a fal felé fordítva, egy sarokban. Soha be se kapcsoltuk, és sztem ez így is marad. Nem hiányzik.
KNORR

HozzászólásSzerző: mahavisnu » 2008.12.23. 16:32

Elég radikális megoldás a szülők életéből is teljesen kiiktatni a tévét.

Különben kiváncsi lennék, miért ajánlják a szakértők a nulla tévézést 2 éven aluli gyerekeknek. Nálunk valamiért, bár nem rendeltük meg külön, megy a Baby tv. Párszor véletlenül rákattintva láttam, hogy egy rajzfilmecske abból áll, hogy kedves képek követik egymást (napocska, háziállatok, ilyen dolgok), zenével megspékelve. Mitől sokkal rosszabb ez, mint mondjuk egy képeskönyv, ami közben zenél is? Nem vitatkozni szeretnék a szakértőkkel, csak meg szeretném érteni.
mahavisnu

HozzászólásSzerző: Rideg » 2008.12.26. 16:22

Csak úgy miheztartás végett érdeklődöm, Ti, akik ebben a topikban eddig megszólaltatok, Ti mind feminista anyukák vagytok?
És ha igen, megtenné valamelyikőtök, hogy definiálja ezt a kombót?
Továbbá, érdekelne az is, hogy lesz valaki feminista anyuka? Mi volt előbb, tyúk vagy tojás?
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: Theodor Wilburn » 2008.12.26. 17:02

Rideg írta: Mi volt előbb, tyúk vagy tojás?

A tyúk. Később aztán a feminista tyúk. Az antialkoholista kakassal nevelték a jövő zálogát, az aranyszaró csürkét.
Theodor Wilburn

HozzászólásSzerző: mentatea » 2008.12.29. 15:53

Theodor Wilburn írta:
Rideg írta: Mi volt előbb, tyúk vagy tojás?

A tyúk. Később aztán a feminista tyúk. Az antialkoholista kakassal nevelték a jövő zálogát, az aranyszaró csürkét.

Theodor, neked kivel vagy mivel is van most problémád? A feministákkal vagy az alkohollal. Szerintem ez utóbbi...
mentatea

HozzászólásSzerző: Theodor Wilburn » 2008.12.29. 16:08

Nekem az alkohol nélkül van problémám. Te mi ellen küzdesz? Fasz?
Theodor Wilburn

néni, bácsi

HozzászólásSzerző: mentatea » 2009.01.03. 00:14

Engem most az érdekelne, hogy hogyan lehet, hogyan érdemes meghatározni egy kétév körüli gyereknek, hogy mi a lényeges különbség a nénik és a bácsik, a fiúk és a lányok között. Kislányomnak egyelőre minden gyerek baba, de ugyanakkor minden felnőtt néni. Próbálom megtanítani a bácsira is, de mit mondjak neki, bácsi az, aki... ? Bár lehet, hogy még egyszerűen nincs itt az ideje az ilyenfajta megkülönböztetésnek.
mentatea

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.01.03. 01:46

:D
A "néni"-rõl jut eszembe, hogy fiatal (román) szülõk fogadoztak enyelegve, mit fog elõször mondani a gyerek: "tátá"-t vagy ""mámá"-t; és a gyerek azt mondta, hogy "néné".... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

Anyuci! ... apucinak miért nincs szája?

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.01.03. 21:59

Tényleg na, mielõtt még a feminista bácsikra és apukákra is sor kerülne, addig talán nem határazná meg valaki, hogy mi is lenne egy-két legszembetûnõbb hasonlóság a feminista, és a nem feminista - azaz közönséges normál anyukák között'?
Vagy mondjuk, ha az ilyenbõl csak elenyészõen kevés lenne, akkor esetleg bár a legfontosabb különbségeket volna érdemes itt is megemlíteni ... Köszi. :0)
döbrögi

Re: Anyuci! ... apucinak miért nincs szája?

HozzászólásSzerző: mentatea » 2009.01.04. 19:50

döbrögi írta:Tényleg na, mielõtt még a feminista bácsikra és apukákra is sor kerülne, addig talán nem határazná meg valaki, hogy mi is lenne egy-két legszembetûnõbb hasonlóság a feminista, és a nem feminista - azaz közönséges normál anyukák között'?
Vagy mondjuk, ha az ilyenbõl csak elenyészõen kevés lenne, akkor esetleg bár a legfontosabb különbségeket volna érdemes itt is megemlíteni ... Köszi. :0)

Tényleg na, döbrögi, mégis milyen választ vársz? Hogy a legnagyobb különbség az, hogy a feminista anyukák állva pisilnek? Inkább te válaszolj arra, hogy miért kezd minden pasi azonnal viszketni, ha a feminista szót hallja? Egyébként nem tartom korrektnek a feminista és "normál" megkülönböztetést, milyen alapon döntötted el, hogy mi a normális és mi a nem normális viselkedés?
mentatea

HozzászólásSzerző: judy » 2009.01.04. 20:04

mentatea írta:
döbrögi írta:Tényleg na, mielõtt még a feminista bácsikra és apukákra is sor kerülne, addig talán nem határazná meg valaki, hogy mi is lenne egy-két legszembetûnõbb hasonlóság a feminista, és a nem feminista - azaz közönséges normál anyukák között'?

Tényleg na, döbrögi, mégis milyen választ vársz? Hogy a legnagyobb különbség az, hogy a feminista anyukák állva pisilnek? Inkább te válaszolj arra, hogy miért kezd minden pasi azonnal viszketni, ha a feminista szót hallja? Egyébként nem tartom korrektnek a feminista és "normál" megkülönböztetést, milyen alapon döntötted el, hogy mi a normális és mi a nem normális viselkedés?

Feminista az aki harcol a jogaiért és az erőszak ellen.A nem feminista ennek a forditottja gondolom.
judy

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.01.04. 21:13

mentatea írta:Tényleg na, döbrögi, mégis milyen választ vársz? Hogy a legnagyobb különbség az, hogy a feminista anyukák állva pisilnek? Inkább te válaszolj arra, hogy miért kezd minden pasi azonnal viszketni, ha a feminista szót hallja? Egyébként nem tartom korrektnek a feminista és "normál" megkülönböztetést, milyen alapon döntötted el, hogy mi a normális és mi a nem normális viselkedés?

Véleményem szerint én sehol nem bátorkodtam még csak a legkisebb célzást sem tenni a feminizmusra úgy, mint 'viselkedési' módra, kedves mentatea. Így hát ezt az inszinuálásodat viszont már én nem tartom még a legkevésbé sem korrektnek!

Ami meg a 'normál', és az általad erõltetett összefüggés 'normális'-a közötti különbséget illeti, úgy szinte szügségtelen is kellene legyen azt fejtegetni, hiszen amíg a 'normál' megnevezést egy csomó egyéb dolognak az akár minõségi, nagyságrendi, vagy bármi egyéb célzatú besorolására használjuk, addig a 'normális'-sal a tágabb értelmében is leginkább a szellemiekben való elégségesség stb ... a társadalmi, vagy éppen az általad említett viselkedési normák betartását, vagy be nem tartását (is) szokják körülírni. Amikben ugye, valóban nem a legáldásosabb sem vájkálni, sem pedig önkényeskedve itélkezni. Én sem tettem, így pedig te nem is igen vádolhatsz ezzel! Tehát ennyit az ún. korrektségrõl.

Visszatérve a 'normál' kifejezésre, ha egy példával élhetek, akkor most keresetlenül is azt hoznám elõ, hogy amikor valaki teát említ, akkor körülötte kivétel nélkül szinte mindenki a klasszikus fekete, vagyis normál teára gondol - ami ugye nagyjából ugyanaz a tea, mint amit a hazafiságtól túlfûtött bosztoniak is egykoron mind az óceánba hánytak bele - és nem pedig teszemazt kamilla-, avagy éppen mentateára (és itt most egyáltalán nem a nicked fölötti elménckedés a célom!) vagyis nem szükséges pontosítania azt, hogy most éppen nem csak egy megszokott, vagyis 'normál' teára gondol. Viszont a topikindító nagyonis fontosnak tartotta kihangsúlyozni a csak 'feminista anyukák' tényét, és mivel magát a fogalmat, mármint a feminista mozgalmak okait és körülményeit elég behatóan ismerem, úgy még mindig tényleg érdekesnek tartanám megtudni azt is, hogy valóban miféle megkülönböztetési szándéktól indíttatva zárhatta ki innen a kedves topikindító az összes nem feminista, hanem a klasszikus értelemben véve csak normál anyukákat.

Vagyis mi az, ami egy anyukát feministává is tesz, mitõl és mikortól számíhat egy anyuka feministává is avanzsáltnak; megalázó lehet-e egy nõre nézve, ha õ egyszerûen csak egy anyuka, de nem elkötelezett feminista is, jobb anyuka lesz-e valaki attól, ha feminista is lesz, továbbá mennyire lehet káros hatással a gyerekre nézve, ha az anyuka még mindig nem meggyõzõdéses feminista, - vagy ha már sokkal inkább feminista, mint amennyire még anyuka - és persze amint Rideg kollégánk is nagyon találóan megkérdezte már: - miben is áll ennek a kombónak a lényege, és hogy vajon hogyan jobb, ha egy egy nõ elõbb lesz feminista, mint anyuka, avagy éppen fordítva?

Kérdésedre, hogy miért viszketnek a férfiak a feminista szó hallatára, én semmiféle kimerítõ választ ugyan adni nem tudok, de valszeg valami olyasmi tapasztalati dolog azért lehet az egész hátterében, miszerint immár jól tudják, hogy egy feminista nõ sokkal inkább a támadáshoz szokott, és ezért védekezés gyanánt is csak nagyon ritka esetben szokik pont arra válaszolni, mint amit a legnagyobb jóindulattal éppen kérdeznek tõle. :O)

Amúgy te mibõl állapítod meg itt, hogy ki a nõ, és ki a férfi?
döbrögi

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.01.04. 21:43

mentatea írta:

Itt bizony döbröginek kell adjak igazat (ezt se hittem vóna, hogy valaha ide jutok - nagyon furcsán kezdõdik ez az év, anyway - gurulunk lefelé - a'szem, jön a világ vége): a feminista, az szerintem sem normális. (mintahogy a maszkulinista-, vagy a semlegesista sem).
Feminista anyuka az, aki jobban szereti a lányait, mint a fiait. Hogy ezt mégjobban ilusztráljam, képzeld el mit gondolsz azokrol a feminista apukákrol, akik "jobban szeretik lányaikat, mint fiaikat" - vagyami.

Ja's'ami a legfontosabb: nekem nagyon visszatetszõ, hogy (avatárodban) egy nigger nõ teát készíthet - hacsak nem úrnõjének.... :mrgreen: :mrgreen: ;) :roll: :lol: :twisted:
S'mégvalami: én a feministákrol minden rosszat el tudok képzelni - még azt is, hogy vegetáriánusok. :o
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.01.04. 21:56

Kánya írta:Itt bizony döbröginek kell adjak igazat: ... a feminista, az szerintem sem normális. (mintahogy a maszkulinista-, vagy a semlegesista sem).
Feminista anyuka az, aki jobban szereti a lányait, mint a fiait. Hogy ezt mégjobban ilusztráljam, képzeld el mit gondolsz azokrol a feminista apukákrol, akik "jobban szeretik lányaikat, mint fiaikat" - vagyami.

Ja's'ami a legfontosabb: nekem nagyon visszatetszõ, hogy (avatárodban) egy nigger nõ teát készíthet - hacsak nem úrnõjének.... :mrgreen: :mrgreen: ;) :roll: :lol: :twisted:

Sajnos, hogy mivel az immár bevett szokása szerint, Kánya kolléga egyetlen szavamat sem értette meg, - legalábbis bizonyos általam nem befolyásolható okok miatt nem azt és úgy értette, ahogyan az szándékozva és írva is vagyon, viszont még ezáltal sem megakadályozva abban, hogy az én, általa félreértett szavaimnak a téves értelmezését még a saját töltelékével is körítve, egy mégmagasabb BS. nívójára emelje fel, úgy ezennel én az õ fenti, az enyéimmel bármiféle összefüggést is sugalló kijelentéseitõl, bizony határozottan és a legteljesebb mértékben határolom el magam! Pont. .)
döbrögi

HozzászólásSzerző: barni79 » 2009.01.04. 22:10

Kánya szaki, asszem jobb vón', ha az agaraidat kissé hátrábbról uszítanád/taszajtanád. A teatöltögetést kifogásolhatod, de a töltögető nevezgetése már arcpirító! Easy, boy, easy! :))))
"dubito ergo cogito; cogito ergo sum"
barni79

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.01.04. 22:18

barni79 írta:Kánya szaki....

:mrgreen:
Azt hittem, mindenki látja majd a ;) viccet jelentõ jelentõs jelet.
Persze, ettõl nem kell mindenkinek tetszedjen az.... :D
Kánya

HozzászólásSzerző: Theodor Wilbour » 2009.01.05. 11:02

judy írta:Feminista az aki harcol a jogaiért és az erőszak ellen.A nem feminista ennek a forditottja gondolom.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Theodor Wilbour

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.01.05. 11:23

Tévével kapcsolatban:
A válasz, röviden: igen. Meglátod, nem nehéz, nekünk pl. van de képernyővel a fal felé fordítva, egy sarokban. Soha be se kapcsoltuk, és sztem ez így is marad. Nem hiányzik.

ezzel teljesen egyetértek. Tévé nem kelletik a gyereknek.
Feminista anyukák: itt ugyanazt kérdezném amit Rideg...
Mi az hogy feminista anyuka?
Judy: ;)
Feminista az aki harcol a jogaiért és az erőszak ellen.A nem feminista ennek a forditottja gondolom.

A nem feminista tehát: nem harcol a jogaiér és harcol az erőszakért? :lol:
dwork

HozzászólásSzerző: judy » 2009.01.05. 11:35

dwork írta:Tévével kapcsolatban:

ezzel teljesen egyetértek. Tévé nem kelletik a gyereknek.
Feminista anyukák: itt ugyanazt kérdezném amit Rideg...
Mi az hogy feminista anyuka?
Judy: ;)

A nem feminista tehát: nem harcol a jogaiér és harcol az erőszakért? :lol:

Kedves dwork jól átátál a hatalom oldalára.Hallottál-e olyanról hogy feminista mozgalom?A FEMINISTÁK EZEK ELVEIT HÍRDETIK.VANNAK NŐK AKIK IGEN IS ELTŰRIK AZ ERŐSZAKOT ÉS NEM FORDULNAK VÉDELEMÉRT A TÖRVÉNYHEZ,HADD VERJE A FÉRJE.ÉN OLYANRÓL ,HOGY FEMINISTA ANYA NEM HALLOTTAM, EZ EGY NAGY MARHASÁG,DE FÚJJÁTOK A KÁSÁT.
judy

Következő

Vissza: É L E T M Ó D