HIRDETÉS

Gumiszoba

Felszínesek és alaposak túlélési technikái.

Gumiszoba

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.10.23. 09:49

Máramarosszigeti fodrok :-)

Áthozom ide - ne borzolódjon tovább a máramarosszigeti hangulat - nem tesz neki jót. Ez egy olyan dolog, amit, LúdasMátyás is meg kellene értsen, hisz' õ állítólag már tizenegy vernakuláris máramaroszigetit végigértett (pláne a falusi városiakat).
Gumiszobaba (s nem Dühöngõbe) hoztam -
egyrészt, mert vitatkozhatnékom -s nem veszekedhetnékem- van;
másrészt, mert bár (vagy t'án pont azért mert) igaza van endigarszianak, mely szerint ez tényleg minden topikra tartozna ezen a fórumon, mintsem hogy most annak rendje-s-módja szerint becopypastezzük mindenhova, inkább használjuk eme meta-topikot (META-TOPIK - ez tetszett - látszik, hogy én(ÉN) találtam ki - tessenek begyakorolni/használni: ezentúl kötelezõ);
harmadrészt pedig, mert pontmintahogy ti helyesírásimádók vagytok, én rendszeretõ vagyok - ezt meg kellene értsétek - a reciprocitás szellemében, hehehe. S különben is, ez egy "rugalmas" helynek igérkezik. :D

Na-s-akkor kezdjük talán mr.vagogeza úrral, aki "esetleg" angolul fogja elmagyarázni nekem/nekemféléknek (remélhetõleg egy sokkal kevésbbé pongyola-stílusban, mint amilyenre magyarul képes volt), hogy van az, hogy
- a magyar nyelv "születésének évfordulója" - hányadik is? 995-ödik? 5377-edik? És mi is volt egy nappal elõtte? Az anyukája, vagy talán valami orosz/hun/vosnyák/sumír?
- a magyar nyelv évfordulója egy évig tart? Miféle szülinap ez? Nekem is kell!
- ünnepelni kellene az "évfordulót", nem tisztelni - nehogymán'aszt gondoljam, hogy valami idegen náció belémvert eseményeirõl volna szó, amirõl tudnom kell/illik.
- Vagy talán a visszahonosított setalon (lenne) a hibás - lett volna egyszerû/(síma) honosítás, "esetleg" át- vagy be- honosítás, megérteném új- és idegenszerûségét - de így - "pútyé dá'j kãlducz", nemde? Mert ezek a qrwa nyugatra menekült "díszmagyarokok", miután személyesen hülyére erõltetted magad a magyarokok érdekében, még van pofájuk nagypeczkesen aszondani, hogy "nemelég"! Nemde, vagogeza elvtárs?
- S oh-oh-oh: helyettem/(miattam)/(értem?) sose szégyeld magad: talán inkább, nézz (magad) körül....
(Nnakedves vagogeza (akinek nem volt fontos vesszõkkel látni el saját nickjét): fogadj el tõlem egy jótanácsot (amit csak annyiért kapsz, mert Máramaros vármegyeinek jelentetted itt be magad): ha rombolsz, istenesen kösd ám fel a gatyádat (jusson eszedbe Fouché), de ha építeni akarnál, ahoz is kell(ene) érteni (jutna eszedbe Talleyrand). (Ha ugyan hallottál (volna) eme nevekrõl......)
Másként, hogy értessem meg Veled (kedves vagogeza), hogy annak a kis kleopatranak ugyanannyi joga van álmodozni, mint Neked? Mi több: Õ talán többet is tett, mint Te?

Nnah: who's next? (E kis angol is nem annyira nekem hiányzik, mint inkább endigarszia tiszteletére (nemispedig ünneplésére - hallod-é, nemVágóGéza?) van, aki -valamikorrégesrégen- angolul mutatkozott volt be - :D .)
Hogy ne menjünk jajj-de-messzire, itt van példának okául, a zehr LúdasMatyi, aki nem átalja gúnyolódni a "StramHímek"-kel (csak nincs rá oka?), de ugyanakkor pontosan tudja, hogy az admin/moderátor más topikcímeket kijavított(!!!) (pl. az "Ezt a verset olvastam" topikcímet) - úgylátszik az, hogy egyesek fehérebbek, mint "kettesek", semminél sem természetesebb.
Nem csak Ghézah "nem vhághjah", de Te sem vágod, LM: nem kell én menjek semmi hegyre, mert van nektek választott prófétátok, a "Kárpátok szent bérczeitõl" ihletett BarkóMéla, aki olyan szépen bírja a magyart, hogy ha akarja, versben mondja el az igazat. S látszólag jól is végezheti dolgát, hisz' aki csak sugalmazni is meri, hogy elégedetlen lenne a ti helyetekben, azt kimarnátok. (A'szem, KósKárolyban olvastam nemrég, hogy) "a magyar tanulni sem akar", azt is rossz néven veszi. (Hehehe: élõ példa vagyok én, aki csakazértse tanultam meg írni, pedig hárman is olvassák soraimat e dicsõ fórumon.)
Úgyhogy kedves endigarszia, nagyjából igazad van. Sajnos. Kivéve persze az olyan népeket, akik akkor is zsidók/örmények/kínaiak stb, ha véletlenül magyar vagy angol, vagy török lenne anyanyelvük - "kivétel szentesíti az eszközt".

Na ki a díszmagyar? :(
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

Re: Gumiszoba

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.10.23. 12:44

Kánya írta:harmadrészt pedig, mert pontmintahogy ti helyesírásimádók vagytok, én rendszeretõ vagyok - ezt meg kellene értsétek - a reciprocitás szellemében, hehehe. S különben is, ez egy "rugalmas" helynek igérkezik. :D

:D

Na-s-akkor kezdjük talán mr.vagogeza úrral, aki "esetleg" angolul fogja elmagyarázni nekem/nekemféléknek (remélhetõleg egy sokkal kevésbbé pongyola-stílusban, mint amilyenre magyarul képes volt), hogy van az, hogy
- a magyar nyelv "születésének évfordulója" - hányadik is? 995-ödik? 5377-edik? És mi is volt egy nappal elõtte? Az anyukája, vagy talán valami orosz/hun/vosnyák/sumír?

:lol: :lol: :mrgreen:
- a magyar nyelv évfordulója egy évig tart? Miféle szülinap ez? Nekem is kell!

:lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
- ünnepelni kellene az "évfordulót", nem tisztelni - nehogymán'aszt gondoljam, hogy valami idegen náció belémvert eseményeirõl volna szó, amirõl tudnom kell/illik.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
- Vagy talán a visszahonosított setalon (lenne) a hibás - lett volna egyszerû/(síma)
honosítás, "esetleg" át- vagy be- honosítás, megérteném új- és idegenszerûségét

:mrgreen: :mrgreen:
miután személyesen hülyére erõltetted magad a magyarokok érdekében,

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
még van pofájuk nagypeczkesen aszondani, hogy "nemelég"! Nemde, vagogeza elvtárs?

What? :o
- S oh-oh-oh: helyettem/(miattam)/(értem?) sose szégyeld magad: talán inkább, nézz (magad) körül....
(Nnakedves vagogeza ... : ha rombolsz, istenesen kösd ám fel a gatyádat (jusson eszedbe Fouché), de ha építeni akarnál, ahoz is kell(ene) érteni (jutna eszedbe Talleyrand). (Ha ugyan hallottál (volna) eme nevekrõl......)

:? :mrgreen: :mrgreen:

Nnah: who's next?

:lol: Hihe-hhe
- hallod-é, nemVágóGéza?) van, aki -valamikorrégesrégen- angolul mutatkozott volt be - :D .)

WTF??
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nem csak Ghézah "nem vhághjah", de Te sem vágod, LM: nem kell én menjek semmi hegyre, mert van nektek választott prófétátok, a "Kárpátok szent bérczeitõl" ihletett BarkóMéla, aki olyan szépen bírja a magyart, hogy ha akarja, versben mondja el az igazat.

:mrgreen:

S látszólag jól is végezheti dolgát, hisz' aki csak sugalmazni is meri, hogy elégedetlen lenne a ti helyetekben, azt kimarnátok.

:mrgreen: :mrgreen:

(A'szem, KósKárolyban olvastam nemrég, hogy) "a magyar tanulni sem akar", azt is rossz néven veszi.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(Hehehe: élõ példa vagyok én, aki csakazértse tanultam meg írni,

:o :( :shock: :oops:

Úgyhogy kedves endigarszia, nagyjából igazad van. Sajnos. Kivéve persze az olyan népeket, akik akkor is zsidók/örmények/kínaiak stb, ha véletlenül magyar vagy angol, vagy török lenne anyanyelvük - "kivétel szentesíti az eszközt".

LOL

Na ki a díszmagyar? :(

Let me guess - YOU are?! :mrgreen:
vagogeza

Vissza: É L E T M Ó D