HIRDETÉS

Morfondír

Felszínesek és alaposak túlélési technikái.

Morfondír

HozzászólásSzerző: Kánya » 2008.12.29. 21:45

Érdekes - aszonygyahogy:
I can't stand it = ki nem állhatom
Vajon miért fordították az angolok ezt olyannyira szószerint? :mrgreen:
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

Re: Morfondír

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.29. 23:14

Kánya írta:I can't stand it = ki nem állhatom
Vajon miért fordították az angolok ezt olyannyira szószerint? :mrgreen:

Nem magyarból fordították, Kánya, de szerintem azért mégis teljesen nyilvánvaló lehet a jelen párhuzam.

El is mondom, hogy miképpen gondolom. Röviden:
1946-ban egy militáns zsidó szervezet (Irgun) felrobbantja a jeruzsálemi King David hotelt, aminek kapcsán állítólag a britek azt az emlékezetes kijelentésüket teszik, miszerint is "We can't stand it anymore", értve ezt a helyzetre, de fõképp a zsidókra, meg a viselt dolgaikra, és a rákövetkezõ évben ki is vonulnak Palesztinából. Na most lehet, hogy miközben a legújabb gázai fejlemények kapcsán most te is éppen rajtuk morfondíroztál, akkor abszolút keresetlenül neked is konkrétan éppen egy hasonló gondolat ugorhatott be. Csak magyarul. Vagyis hogy "ki nem állhatom " ... És mégha teljesen öntudatlanul is, de innen következhetett számodra ez a morfondírra is okot szolgáltató, felmerült összefüggés ...

Persze, mindez itt most nem száz %-ra biztos, vagy ilyesmi ... de minden esetre én is morfondírozok ... ,)
döbrögi

HozzászólásSzerző: Kánya » 2008.12.30. 01:45

:D
Van benne valami - de nem az igazi! :D
Hogy-hogy "nem magyarból fordították" (méghozzá sumíron keresztül)? Hátte kivel tartasz? A magyarokkal-e, vagy a medvékkel?
(Tetszik nekem, hogy nálad szinte mindennek valahogy zsidó vonatkozása is van. Még a végén kiderül, hogy aki Izráel- (vagy urambocsá' (itt beugrik a globális összeesküvés elmélete) AEÁ-) ellenes, az antiszemita is.
Pedig, ha nem volna Izráel, akkor most mindenhol sokkal több zsidó lenne. Hát nem gyönyörû egy perspektíva? ;) )
Morfondírozz. :twisted:
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.30. 02:23

Én inkább most éppen azon morfondírozok, hogy milyen érdekességek is sülhetnek ki abból, hogyha az ember még arra a bizonyos hatodik érzékére is hallgat néha, hiszen lám-lám - és itt most a te, épp a minap ejtett 'frappáns mondás'-odat parafrazálva: - ha az elmúlt néhány év során te is csak egy kicsivel, csak egy icike-picivel lettél volna itt konkrétabb annál, mint amennyire mindig is csak lenni mertél, vagyis nem többel, csak annyira, mint mondjuk amennyire segito kartácsunk is szokik merni lenni ... vagy ilyesmi, - akkor azóta már bizonyára te is lehettél volna itt valaki, és akkor már azt a fránya antiszemitizmust sem kéne belõled itt ni, ilyen apránként, és azt is csak szinte már-már úm. csipesszel és harapófogóval elõszedegetni ... ,D

Mert akkor ugye, esetleg már egészen másképp alakult volna az illetõ 'perspektíva' ...
döbrögi

HozzászólásSzerző: Kánya » 2008.12.30. 17:31

:)
Tudok errõl a lakájmentalitásról, amirõl nem tudtunk leszokni, habár már majd'100 éve nem kötelezõ - ha nem osztrák, akkor német; ha nem német, akkor orosz; ha nem orosz, akkor zsidó - ki nincs velünk, ellenünk van.
Mer' nekünk olyan a nemzeti önérzetünk, hogy mindig muszáj valaki mást dicsérni - de az, hogy minket senki sem, az csak normális, nemde?
Há' nem volna akkor már jobb angolosan (hehehe) kitolni alsó ajakunkat, és szívbõl lenézni/utálni mindenkit, aki nem magyar? Ki tudja, talán felnõnénk, mint a többi utóországok?
Kánya

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.30. 18:28

Kánya írta:- ha nem osztrák, akkor német; ha nem német, akkor orosz; ha nem orosz, akkor zsidó ...

Na ... na, alakul, csak kialakul! 8-) Hátha leszel te még ennél konkrétabb is! ...
Nagy kópé vagy, Kánya, te Nagy Fehér Testvér, már megbocsáss - és még hogy nálam "van mindennek valahogy zsidó vonatkozása", mi?
Bár ejsze az is csak azért lehet, mert valahányszor téged olvaslak, olyankor tényleg lehetetlen lenne nem rájuk vonatkoztatni. Ez tény! :mrgreen:

... és szívbõl lenézni/utálni mindenkit, aki nem magyar? Ki tudja, talán felnõnénk, mint a többi utóországok?

Sõt, alkalmakként tiszta szívbõl adni nekik még vasdorongot, bészbollütõt meg szívlapátot is? Vagyis a fejükre, úgy értem. Hogy jó becsületesen emlegessék meg ám a Magyarok Istenét, nem igaz? Ha már semmiképpen sem lehet õket arra rávezetni, hogy mindig mindenrõl a 'Helyes Módon' gondolkozzanak!

Hát, kolléga, ha te most tényleg azt állítod, hogy te majd csak ennek a magabiztos nemzeti utálkozásnak és lenézésnek a révén éreznég magad nemzetileg felnõve, akkor már végképp nem csodálkozok azon én sem, hogy miért mindig csak egyesedegyedül te voltál az, aki a maga színpompás 'virágoskertjébõl' mindig éppen az innen kizárt mindenféle-fajta gyûlölködõ kirekesztõket hiányolta erõsen! Hát ezért! És bár tudom, érzem, hogy ez az egész még logikailag sem igazán áll össze, de a te mondataiddal kapcsolatban azt én már tényleg régóta nem keresgélem. 8-)

Egyébként ahhoz már tényleg gratulálok, hogy hosszú-hosszú évek óta legelsõ alkalommal sikerült neked is úgyahogy, viszonylag konkrétnak lenni! :lol:
döbrögi

HozzászólásSzerző: Rideg » 2008.12.30. 19:03

Kánya írta::)
Tudok errõl a lakájmentalitásról, amirõl nem tudtunk leszokni, habár már majd'100 éve nem kötelezõ - ha nem osztrák, akkor német; ha nem német, akkor orosz; ha nem orosz, akkor zsidó - ki nincs velünk, ellenünk van.
Mer' nekünk olyan a nemzeti önérzetünk, hogy mindig muszáj valaki mást dicsérni - de az, hogy minket senki sem, az csak normális, nemde?
Há' nem volna akkor már jobb angolosan (hehehe) kitolni alsó ajakunkat, és szívbõl lenézni/utálni mindenkit, aki nem magyar? Ki tudja, talán felnõnénk, mint a többi utóországok?

:D Nna, újra ott vagyunk, hogy "nekünk vagyis mindenkinek, nekem is, dícsérnem kell ha akarom, ha nem, mert az én nemzeti önérzetem, ami nem a sajátom, elvégre közös(kommunisztikus), az már csak olyan, hogy azt kell tennem amit Ő előír! Ha viszont ez így van, akkor hiába is erőlködöl, nem tolunk mi alsó ajkat angolosan(félig véresen?), mert a nemzeti önérzet rögvest fölhorgad és ránkordít, hogy aszongya: Ne kóstolgassá', ebszülte! Te determinálva vagyol arra hogy lakájkoggyá', hát akkor kuss és tarcsd magad az előírtakhoz!
Vagy mégse?
Képes-e a nemzeti önérzet a változásra? Ki vagy mi alakítja őt? Netán a sorsnak csapásai? Dehát az már megvolt, többszörös újrajátszásban és ez lett belőle! Akkor, próbáljuk jókedvvel, bőséggel? Sajnos-sajnos, pillanatnyilag nincs raktáron, talán ha holnap befáradna...
Lehet, egyszerűbb lenne kormányzatilag kiplakátolni, hogy " Január 1-től a nemzeti önérzet megváltoztattatásra kerül! Részletek a félhivatalos kőnyomatosban! Majd én megmutatom nektek...azanyátok!"
És akkor derék kiegyenesedik, arcon rózsa pirul, tekintet dacosan a jövőbe mered, kéz erősen markolja a vörös...izé, a nemzeti lobogót, láb dobbanva lép és nem dicsérünk, csak utálunk és akkor nekünk jó lesz! De még milyen jó!
Amen
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.30. 19:24

Kánya írta:Pedig, ha nem volna Izráel, akkor most mindenhol sokkal több zsidó lenne.

Ez vészesen emlékeztet arra az örökzöld mondásra, miszerint: "nekem igazán semmi bajom nincs az iksz, vagy ipszilon nemzettel, csoporttal stb., csak éppen ne lennének egyhelyütt olyan sokan, hogy ennyire idegesítõen látszodjanak ... 'sze nekik is sokkal jobb volna, ha szépen kussolva ide-oda beolvadnának. Grrr!" :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: Kánya » 2008.12.30. 22:32

döbrögi írta:
Kánya írta:Pedig, ha nem volna Izráel, akkor most mindenhol sokkal több zsidó lenne.

Ez vészesen emlékeztet arra az örökzöld mondásra, miszerint: "nekem igazán semmi bajom nincs az iksz, vagy ipszilon nemzettel, csoporttal stb., csak éppen ne lennének egyhelyütt olyan sokan, hogy ennyire idegesítõen látszodjanak ... 'sze nekik is sokkal jobb volna, ha szépen kussolva ide-oda beolvadnának. Grrr!" :mrgreen:

:D
(Mint egy kis Fouché, hehehe.)
Kedves Ármányka :)
1. Nekem, ez nem is tünik olyan vészesnek;
2. Ha visszapillantanál oda, ahol ezt írtam, észrevehetnéd, hogy szellemeskedésnek szántam;
3. Valamikor nagyon régen, Izráelben mondta nekem egy jópár évvel mégazelõtt odavándorolt valaki, hogy "nekem semmi bajom a bevándorlással - nekem a bevándorlókkal van bajom". Értsd, nem akarták azok fránya bevándorlók feladni romános- marokkói- németes stb. szokásaikat, beleolvadni a nekik nemtetszõ helyi levantinizmusba - még akkor sem, ha "az is zsidó, ez is zsidó". (Nnajó, a marokkói, az indulásbol ronda.);
3b. (Ha nem tudnád, szinte így van ez mindenütt - csak a téma változik, a logikai séma ugyanaz);
4. Morfondírozgatok (elvégre evégre lett e topik kitalálva): hogy van az, hogy zsidóknak szabad zsidókat/zsidóságukat/Izráelt gyûlölni, nekünk pedig nuku?!?
Kánya

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.30. 22:55

Kánya írta:Kedves Ármányka :)

Látom már, Kánya pajtás, hogy az iménti konkrétságod csak egy fölöttébb átmeneti, és azonnal tova is libbenõ tünékeny jelenség vala. Ami meg továbbra is megmaradt, az ismét csak a már szokásos, pontokba szedett rizsa ;)

Egyébként meg Ármányka vagy TE, kedves máris kétnickes ide-oda kolléga ... :mrgreen:

Nem érted, mi? Na látod, errõl van szó! :)
döbrögi

HozzászólásSzerző: Kánya » 2008.12.31. 00:51

döbrögi írta:
Kánya írta:- ha nem osztrák, akkor német; ha nem német, akkor orosz; ha nem orosz, akkor zsidó ...

Na ... na, alakul, csak kialakul! 8-) Hátha leszel te még ennél konkrétabb is! ...
Nagy kópé vagy, Kánya, te Nagy Fehér Testvér, már megbocsáss - és még hogy nálam "van mindennek valahogy zsidó vonatkozása", mi?

Hehe: csak a történelmi sorrendet követtem, automatice - nnah, ki az ármánykodó?
(De a "Nagy Fehér Testvér" (esetleg "Big Bwoana"), az tetszett. :D )
Kánya

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.31. 01:24

Kánya írta:Hehe: csak a történelmi sorrendet követtem, automatice - nnah, ki az ármánykodó?

Te vagy, Kánya, sajnos, hogy te vagy az. És fõként azért sajnos, hogy ezt te ráadásul még pont onnan is teszed, ahonnan ezzel a legjobban árthatsz. :cry:

Hiszen jól megértettem én a sugallott kronológiádat, kolléga, - hogyne értettem volna, hisz nem te találtad ki, hanem te is csak szajkózod az egészet - csak éppen te nem értetted meg, hogy én azóta is pontoasan arra reagálva írom, amiket írok. Pedig egyfolytában magyarul írom.

Bár lehet, hogy azt meg te nem igazán érted meg? Mer' akkor egyelõre lõttek annak az általad javasolt fennhéjázón 'lenézõ és utákozó' Magyar Büszkeségnek! :D
döbrögi

HozzászólásSzerző: Kánya » 2008.12.31. 04:13

Rideg írta:Képes-e a nemzeti önérzet a változásra? Ki vagy mi alakítja őt? Netán a sorsnak csapásai? Dehát az már megvolt, többszörös újrajátszásban és ez lett belőle! Akkor, próbáljuk jókedvvel, bőséggel? Sajnos-sajnos, pillanatnyilag nincs raktáron, talán ha holnap befáradna...

Nem - inkább sajnáljuk magunkat, hogy nincs ki kivezessen a sz@rbol....
Kevés nép nem szenvedett történelme folyamán - de valahogy azoknak megy most a legjobban, akik a legtöbbet szenvedtek (már, ha nem pusztultak bele).
Az idén voltam elõször MO-on. (Ez nem igaz így: volt már olyan, hogy Bécsben megnyomtam a pedált és egyenesen Máramarosszigetig úgy tartottam.) De pl., 2005-ben inkább Izráel-Bukarest felé mentem, mintsem hogy ötkilométerenként eszembe jusson a 2004.12.05-e. Pedig te nem tudod mit jelent olyan helyeken járni, ahol a policáj is magyarul basz le.
Naszóval, olyan helyeken jártam, ahol négy milláér' isteni farmot vásárolhatnék, halastó lehetõséggel, megami. S nem egyet - húszat, ha akarnék.
Be-bejárok egy MO-i nosztalgia-fórumba is - valaki épp állást keres, és panaszkodik, hogy "nincs három diplomája". Basszam: már hetvenedikszer hallom, és nem jön elhinnem - az én rosszulsikerült rokonom is három diplomával tologatja a neoncsöveket valahol Vác környékén.
A szegénységi qvóta valahol a nép 40%-ánál tart - hogy is van ez, hogy is van ez? Talán "büdös dolgozni"?
Mert panaszkodni mindegyik tud - és ráfogni az okot másra: a kormányra, az EU-ra, a zsidókra, a világot áthálózó pénzügyi klikkekre - csak sajátmagára nem.
Nekem, mindez összefügg: "jajj-istenem, nehogy határoznom keljen", "nehogy meg keljen fognom az eke-szarvát", jöjjön má' valaki és vezessen ki ebbõl a sz@rbol", "te mit szólsz, mit határozzak", meg mind ilyen.
Én (és nemcsak én) pucér seggel mentem el onnan, és elrendeztem magam. Tehát, lehet - mégannyira kellene lehessen otthon. Erre fel, hej-dehányszor kaptam a pofámra, hogy mér'mentem el - mintha én lettem volna hivatott másokat is elrendezni.

Nem tudom, mi a megoldás - de hogy most valami nincs rendben velünk, az biztos - és nem határozni, várni megoldást máshonnan, halasztgatni a változást, nekem nagyon élhetetlen egy álláspontnak tûnik.
Kánya

HozzászólásSzerző: judy » 2009.01.01. 08:58

Én csak azt nem bírom felfogni,hogy ha valaki elhagyja a szülőhazáját ,az hogy nem érti meg ,hogy korlátozottak otthon a lehetőségek és nincs munkahely,és minden a reláción múlik és nem azon ,hogy mit tudsz.Ha valaki elmegy annak oka van ,és legalább az nem kellene leckét tartson az otthon maradtaknak.Nagyon szomorú dolog ez....Boldog Új Évet
judy

HozzászólásSzerző: segito » 2009.01.01. 09:59

judy írta:Én csak azt nem bírom felfogni,hogy ha valaki elhagyja a szülőhazáját ,az hogy nem érti meg ,hogy korlátozottak otthon a lehetőségek és nincs munkahely,és minden a reláción múlik és nem azon ,hogy mit tudsz.Ha valaki elmegy annak oka van ,és legalább az nem kellene leckét tartson az otthon maradtaknak.Nagyon szomorú dolog ez....Boldog Új Évet

kedves judy, ha valamikor megtanulunk nyitottak lenni egymas irant, akkor majd nem lessz irigyseg, akkor elfogjuk tudni fogadni egymast ugy ahogy van. s nem ugy, hogy ha elmentel az anyadot ..., akkor ne oktas bennunket. nem kellene annyira begubozni, inkabb probalni megnyilni, nyitottak lenni egymas irant. nyitottan sokkal konnyebb az elet, legtobb esetben mi csinaljuk a legnagyobb nehezseget sajat magunknak. a gond az mindenutt megvan, nem csak ott, vagy itt...
boldog BUEK!
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.01.01. 10:26

Bocsi - nem akartam leckét tartani, és ha visszaolvasom, egy sorom se mondja azt, hogy mit hogyan csináljatok.
Csak annyit mond, hogy nem értem - nem értem, mert másként látom, mégha mégannyira uniszonban beszélne is mindenki. Talán, mert immár több mint 30 éve nem vagyok ott - de talán, mert már más mércével mérek. Vedd észre, hogy nálatok is vannak cégek, amelyek virulnak.
De elfogadom a kritikát, mert már többször mondták, hogy "rámenõs" vagyok - mint ahogy az illik is egy pionírhoz. Lehet, hogy kiérzõdik.
BÚÉK! :)
Kánya

HozzászólásSzerző: judy » 2009.01.01. 10:30

Kánya írta:Bocsi - nem akartam leckét tartani, és ha visszaolvasom, egy sorom se mondja azt, hogy mit hogyan csináljatok.
Csak annyit mond, hogy nem értem - nem értem, mert másként látom, mégha mégannyira uniszonban beszélne is mindenki. Talán, mert immár több mint 30 éve nem vagyok ott - de talán, mert már más mércével mérek. Vedd észre, hogy nálatok is vannak cégek, amelyek virulnak.
De elfogadom a kritikát, mert már többször mondták, hogy "rámenõs" vagyok - mint ahogy az illik is egy pionírhoz. Lehet, hogy kiérzõdik.
BÚÉK! :)

Nem feltétlenül neked szólt az egész.Igen virágzanak a cégek ,én például ahol dolgoztam tiszta kommunista rendszer volt,az alkalmazottak egymást bárulták az igazgatónak és hadd ne soroljam még ,hogy mik voltak.Az tudja ezt ,aki itt él.
judy

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.01.01. 13:12

Hehe: csak a történelmi sorrendet követtem, automatice - ..

versus
Kánya írta:Mert panaszkodni mindegyik tud - és ráfogni az okot másra: a kormányra, az EU-ra, a zsidókra, a világot áthálózó pénzügyi klikkekre - csak sajátmagára nem.

Szerintem azért csak jobb lett volna, ha azt a legutóbbi, igen hosszú hozzászólásodat is pontokba szeded, mert akkor ha másban nem is, de legalább bár a számok növekvõ sorrendjében lehetne még érzni némi logokus folytonosságot! :)

Amúgy én is mindig azt mondom, hogy aki elment, - teljesen mindegy, hogy mikor és mi okból, - az tényleg ne igen tartson se megélhetésbõl, se napi vagy hosszútávú politikából kurzusokat az otthonmaradtaknak. És fõleg ne magyarságból, és ezt meg pláne akkor ne tegye, amikor õ maga már magával a magyar nyelvvel is csak egy egészen távoli köszönõ viszonyban - ha még ugyan - áll! Ezt most nem föltétlenül neked szólt, hanem csak úgy általában ... ;)
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.01.01. 13:23

segito írta:... ha valamikor megtanulunk nyitottak lenni egymas irant, akkor majd nem lessz irigyseg, akkor elfogjuk tudni fogadni egymast ugy ahogy van ... inkabb probalni megnyilni, nyitottak lenni egymas irant. nyitottan sokkal konnyebb az elet, legtobb esetben mi csinaljuk a legnagyobb nehezseget sajat magunknak. a gond az mindenutt megvan, nem csak ott, vagy itt...
boldog BUEK!

Hát, ez valahogy mintha kurvára nem akarna együtt rímelni azzal a te, igencsak hirtelenül véget ért tavalyi kárrierednek az akkori forgatókönyvével, kedves kartács ... Mert hiszen akkoriban mintha éppen a gyûlölködésbõl, uszításból és a mássagok mihamarábbi kiirtásából tartottad volna itt a nagyleckéidet, nem?! .. Aztán most hirtelen a nyakunkon ez a hatalmas 'nyitottság', meg 'egymás elfogadása', meg csupa ilyesmi szép magasztosság ... de hiszen ez már szinte egy szemenszedett tolerancia a részedrõl, te segito, mi történt veled?! Vagy csak most éreznéd úgy, hogy ilyenkor, ünnepi idõkben fölöttébb illendõ az ilyen nyálas-pátoszos megnyilatkozás? Mert akkor le a kalappal, kartácsom! Bár innen nézve elég gyászosan álságosnak látszik ez az egész! :D
döbrögi

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.01.02. 02:06

döbrögi írta:Amúgy én is mindig azt mondom, hogy aki elment, - teljesen mindegy, hogy mikor és mi okból, - az tényleg ne igen tartson se megélhetésbõl, se napi vagy hosszútávú politikából kurzusokat az otthonmaradtaknak. És fõleg ne magyarságból, és ezt meg pláne akkor ne tegye, amikor õ maga már magával a magyar nyelvvel is csak egy egészen távoli köszönõ viszonyban - ha még ugyan - áll! Ezt most nem föltétlenül neked szólt, hanem csak úgy általában ... ;)

Tényleg mindig is így mondtad - dehátakkor te egy rafinált antiszemita vagy, mert õk osztán se a nyelvükkel nem komplikálják magukat, se azzal, hogy miért mentek (vagy nem mentek) ide vagy oda, és bizony ohne genier beleszólnak (méghozzá szervezetten) -Ó-, Új- és egyébb- hazájuk ügyeibe, és te - horrrrribile dictu - mindezt nem helyesled.
Nnade ez nem vonatkozik föltétlenül rám - csak úgy általában.... ;)
Kánya

Következő

Vissza: É L E T M Ó D