HIRDETÉS

Morfondír

Felszínesek és alaposak túlélési technikái.

Re: Morfondír

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.04.16. 05:00

Rideg írta:Nadehogy a tárgyra is térjek....

Hirtelenjében, nem is tudom, mit mondjak! ;)
(Ez vicc volt - nehogy döbrögi má' készpénznek vegye. :twisted: )

Sz'al az van, hogy átugortál (a téma idehelyezésével, no meg az "irányvonaladdal") a MO-i helyzetanalízisrõl a világpiacra.
S hogy térjünk vissza erre, egy (hosszú, de) nagyon jó cikket olvastam itt.
(Nem müxik:
http://www.origo.hu/uzletinegyed/valsag ... -maig.html )
A cikk sokkal többet mond, mint akarta - és akkor, még nem beszélt Fekete János(?) volt NB-igazgatóról, meg a rózsadombi egyezmény szellemérõl - ami ma is kisért. (Figyeld meg: azóta is õskommunisták kontrollálják a pénzt.)
Tévedés ne essék: pontosan tudom, hogy még legallább négy (EU) állam van ugyanabban a helyzetben, de - azok, engem, nem érdekelnek.
Leegyszerûsitem neked (nagyon): ezért vagy azért (talán szerencse, talán véletlen, talán úgyfelejették), közzeli barátom totál hitelpotenciálja kábé kétmillió dollár (tulkép végtelen, de arra nem is mer gondolni). Mit gondolsz, miért? Mert a bankok mind azt lesik, mikor válik fizetésképtelenné, hogy rácsaphassanak! S akkor mehessen az utcára, hajléktalannak - mert ne gondold, hogy valaki könyörületes lesz. Gondolj csak az öngyilkos MO-i libafarmerekre - nem is olyan rég.
Persze, ha volna valami jó ötlete, amivel pénzt csinálhatna, akkor tízszer annyit is kaphatna - de nincs. Ergo, összehúzza magát, és annyibõl él, amennyije van (nyúgdíjas) - nehogy elkapja a gépszíj.
Visszakomplikálom: MO - mondjam, vagy ne mondjam - kicsit komplikáltabb: manapság, a GDP 78%-a megy KAMAT-törlesztésre - erre fel, kapott még több hitelt. Mit gondolsz, mikor fog belefulladni? Járai Zsiga ez év február 19-én asszonta, hogy asszonygya: "Az ország a folyamatos államcsőd állapotában van". Pedig õ, régi kommunista.
Egyszer (kétszer) má' kiszámítottam nektek, hogy '45 óta, nagy átlagban, minden MO-i, kicsije-nagyja, évente $100-al többet fogyaszt, mint termel. Ebben benne van infláció, minden.
Nem lenne egyszerûbb megenni összehúzódni és a hazai libát/disznót/halat? Mert elõbb-utóbb, ez lesz a vége. (A tavaly õsszel láttam egy gyönyörûszép MO-i halasfarmot - négy milláért. Eltanácsoltak tõle: aszonták, hogy sosem leszek képes legyõzni a bürokráciát.)
Efficiency (termelékenység?) - személyesen ismerek egy háromdiplomás (mind valami agrár-) már-nem-is-olyan-fiatal-embert, aki szallagmunkás a lámpagyárban (mert igenis van lámpagyár, valahol Váctól délre). Mibe is került MO-nak eme szallagmunkás munkába állítása?

"Kútágason döglött veréb,
Vitafejnek ez is elég.
"
Két szó még a világgazdaságról: hogyha olyan jó dolog adósnak lenni (mint sejtteted), akkor a kölcsönadónak nagyon rossz lehet, úgy-e?
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.04.16. 05:15

Olvasd: "összehúzódni és megenni".
Sorry for the mix-up.
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.04.16. 09:20

segito írta: a megtorpanas pedig a kis tokevel rendelkezok lehetosegei pillanatat is jelentheti.

Hoppá!! Erről szívesen olvasnék gyakorlati példákat is :P
dwork

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.04.16. 10:36

Kánya írta:Hirtelenjében, nem is tudom, mit mondjak! ;)
(Ez vicc volt - nehogy döbrögi má' készpénznek vegye.)

Jézus Mária, te Kánya! Lehet, hogy te viccnek szeretnéd láttatni, de szerintem ennek már fele sem tréfa! :mrgreen:

Ugyanis nemcsak hogy készpénznek veszem, hanem egy jó ideje már én is határozottan tudom, hogy te általában tényleg nem tudod, hogy momentán mit is mondjhatnál. Azon egyszerû oknál fogva, hogy a verseiden, meg az idézeteiden kívül valszeg nincs is amit! ...
És ezt te is tudod. És meggyõzõdésem, hogy az egyetlen különbség kozted, és a másik amerikós "disnay" szakértõ kartács között is, csak ez az egyetlen lényegesebb aszpektus lehet. Vagyis, hogy míg õ tényleg nem tudja, hogy az égvilágon semmit nincs, amit mondjon, addig te ezt mindvégig tudod. De valamiért mégis mindketten nagyon ragaszkodni szeretnétek annak a látszatához, hogy márpedig mégis VAN.
Pedig NINCS, Kánya, abszolut SEMMI.

Vagy talán csak azért, mert egy igazi amerikainak mindent jobban illik tudnia, és minden lében 'katalizátor' szerepet érez szükségesnek játszani? ... Ki tudja?! A csupa talk-show-kon beléjük sújkolt meggyõzõdéseikre gondolván, mondjuk nem is nagyon lehet ezen csodálkozni ...
És talán ezért is nem volt valami fair dolog belõled ezt a kényszer-választ is kierõltetni, hanem inkább tényleg hagyni kellett volna, hogy az eddigi 'dialógusaidhoz' hasonlóan, bõlcsen ezzel is elszalaszd. A 'momentumot', úgy értem. :mrgreen:

Amúgy gondoltam én, hogy e fenti szakértõi válaszod elõtt bizony jó erõsen meg kell majd fogózni ahhoz, mert abban bármi érdemlegesebb kapaszkodót majd úgysem erõsen fog találni az ember, és hogy a ködlámpákat is ajánlatos már jó elõre felgyújtani.
Nade, Kánya, ahhoz a homályhoz, amit te itt egyre inkább katalizálsz, ahhoz hamarosan még egy autentikus világítótorony fénye sem lesz elegendõ! :D

Bár, ha belegondolunk, hogy A MINDENKI ismerõsödnek éppen erre van igénye, - és hogy minél kuszáltabb és zavarosabb valami, annál nagyobb lesz a fan-club is, amit magához vonz - akkor valóban neked lehet igazad. Gyõztél!

Csak éppen ne sirnál annyit azon, hogy vajon mitõl is lett ilyen 'sz@r' a disputa! ...
döbrögi

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.04.16. 11:54

Kánya írta: Kútágason döglött veréb,
Vitafejnek ez is elég.

Katapláziádat figyelve - a katalizátorkodástól a döglött veréb állapotig - azt az Avasban is ismert mondást hoznám ide, miszerint nem a kútba szart, hanem annak kávájára, aztán belelökte.
Gazdaságpolitikai filozófiád potenciálja szóra sem érdemes. Valahol a P.Mobil együttes színvonalán áll:
"Rettenetes sötét, sötét van.
Te vagy a fény az éjszakában,
gyere dolgozz a lámpagyárban!
Te vagy a fény a lámpagyárban,
világíts az éjszakában!"
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.04.16. 14:15

döbrögi írta:Jézus Mária....

Adtál valamit a témához, kedves?
Vagy csak romboltál....
Megint.
Kánya

HozzászólásSzerző: Rideg » 2009.04.16. 14:26

Kánya írta:Sz'al az van, hogy átugortál (a téma idehelyezésével, no meg az "irányvonaladdal") a MO-i helyzetanalízisrõl a világpiacra.
S hogy térjünk vissza erre....

Örülök, hogy visszatértél Mo.-ra, a kétmillió dolláros hitelpotenciális barátoddal! Mert ő itt él, ha feltételezek némi koherenciát tőled.( viccelek, ám!) :lol:
Ám, félre tréfa, a hitellel kapcsolatos álláspontod egyértelmű és világos : "Mert a bankok mind azt lesik, mikor válik fizetésképtelenné, hogy rácsaphassanak!" Ennyi elég lett volna, a többi -nem is tudom- valamiféle igazolása akar lenni a tételednek, vagy mi? Nem szívesen reagálnék az olyan Cion bölcsei-színvonalú ostobaságokra, mint a " rózsadombi megállapodás" vagy mi a retek, olvasd el a Wikin a kritikai megjegyzéseket, hadd ne kelljen leírnom nekem is, kb minden racionális érv benne van, elég szégyen, hogy átlagos intelligenciájú embernek ezt még magyarázni kell! Annyit hozzátennék, hogy a "megállapodás" pontjai annyira röhejesen betarthatatlanok, hogy én ezeknél -ha már hinteni akarnám a konkolyt- atomrészegen, lobotómia után, crackkel belőve, egy T-34-es alatt fekve is jobbat írnék! :roll:

Az ex-kommancs pénzügyérek csak neked jelentenek meglepit, én itt élek, ismerem mindet(sajna, nem személyesen), erről a helyzetről lehetne ugyan tanulmányt írni, de minek?! Ha ugyanis -ahogy állítod- a bankok mindenhol csak az adós tönkremenetelében érdekeltek, akkor vagy mindenhol kommerek a bankvezérek, vagy sehol , vagy van még párezer variáció, csak éppen ez esetben irreveláns a múltjuk!

Azt írod, hogy Járai szerint ""Az ország a folyamatos államcsőd állapotában van. Pedig õ, régi kommunista." Hát még, ha azt is látnád, hogy itt a "pedig" nem ellentétet jelent, hanem az ok-okozati viszonyt! Pont azért vagyunk képtelenek kijönni a csődből, mert az átkosban annyi szolgáltatást tettek ingyenessé, annyi támogatás vált szerzett joggá, amennyit Mo. nem képes kitermelni, ergo, kölcsönt vesz föl rá! Csakhogy a magyar polgár :lol: egyedül az ingyenebédben hisz, neki mesélhetnek öngondoskodásról, teherviselési-megosztási szempontokról, a picsába, ami jár, az jár! Persze, ehhez keményen hozzájárultak mindenféle színű kormányaink, amelyek gyávák, impotensek és kurvára szűklátókörűek voltak! Inclusive, a tényleg fejlődésgátló adó és járulékrendszert is!
És ide tartozik még az is, hogy azért nem egyszerűbb megenni a hazai élelmiszert mert drágább, mint az import! És azért tartozik ide, mert ha a mezőgazdaság évtizedes kritikátlan támogatása helyett hagyták volna, hogy kialakuljon egy egészségesebb, rentábilis birtokosi-termelői struktúra, akkor legalább a támogatásra szórt milliárdokkal kevesebb lehetne a deficit!

Az efficiency kérdése(bár, én inkább hatékonyságnak értelmezem, de te vagy a multilingvis:)) jó példa arra, hogy miért nem kéne az egész társadalomnak állnia a felsőoktatási költségeket. Nem azt állítom, hogy csóró faszinak 15 évvel ezelőtt tudnia kellett volna, mi lesz a jövőben a kurrens foglalkozás, de legalább nem a költségvetést terhelte volna az ő pályaválasztása!

Hogy végül arra a piszkos inszinuációra :lol: válaszoljak, miszerint én azt sejtetem, hogy adósnak lenni jó; ad1, nem írtam ilyet, ad2, vagy jó lenni vagy nem, aki pl állami támogatású lakáshitelt vett föl és még a válság előtt visszafizette, annak biza jó volt, ad3, bizony szar dolog hitelezőként bedőlt hitelekkel foglalkozni, bár, ezt te nem osztod, elvégre a bank csak erre a pillanatra vár, nonem?! :mrgreen:
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.04.16. 16:32

Kánya írta:
döbrögi írta:Jézus Mária....

Adtál valamit a témához, kedves?
Vagy csak romboltál....
Megint.

Hajajj! ... milyen igaz is ez! ... mert bizony, engem már két ízben is tiltottak ki innen ilyesmiért! :D

Elõször csak három napra a 'Stram hímeid'-bõl, - viszont másodszor aztán már egy egész hétre.
De ezúttal már a Dühöngõ'-dbõl.
És onnan is ugyancsak témarombolásért. (!!)

Na, ezt adja össze az, aki érti!? :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.04.21. 02:01

Rideg írta:
Kánya írta:Sz'al az van, hogy átugortál (a téma idehelyezésével, no meg az "irányvonaladdal") a MO-i helyzetanalízisrõl a világpiacra.
S hogy térjünk vissza erre....

Örülök, hogy visszatértél Mo.-ra,

Jah. Csak éppen azt a fránya 'momentumot' ne szalasztaná el az ember mindig olyan kurva hamar ... :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.05.03. 01:15

A vegetáriánusok kommunisták - mind. 8-)
Kánya

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.05.27. 21:08

Levelet kaptam. Lapte/Döbrögitõl.
Állítólag, ki lett rúgva a dispirõl. Sajnálatos.
Ami azonban a még sajnálatosabb, hogy a dispi-közösség nem képes túllépni (veszekedõsen) vitatkozó stílusán - ami elõbb-utobb, mindannyiszor ide vezet. Sok értékes tagot veszítettünk már el ezért.
Savanyú egy népség lehetünk. Nagyon nem szeretek belegondolni, miért.
Nemigazán értékelem a moderátor határozatát sem. Sajnos, szükség van rá, mert eléggé éretleneknek is bizonyulunk: hemzseg a sok személyeskedés, topikrombolás, mások véleményének/akaratának becsmérlése. S mindez pont mi, az erdélyi értelmiség legkommunikatív mintája/rétege. Mit kivánhatni a többiektõl? Nem véletlen, hogy paraziták kerültek nemzetünk elejére.

Elég az hozzá, hogy volt Lapte/Döbröginek egy (nagyon furcsa) "utolsó" kívánsága: hangsúlyoznám ki, hogy õ sosem használt más nicket, mint eme (elõzõ) kettõt - és hogy nem õ az endigarszia sem (mintha ezt nem tudtuk volna a "StrammHímek"-bõl).
És hogy nem is fog. Amit remélek, nem fog betartani: személyesen, szeretném õt visszalátni - kevésbbé savasan/savósan. :)
Kánya

HozzászólásSzerző: kanaluky » 2009.05.28. 06:10

Az előző változatban is eljátszotta a mártírt aztán mégis visszajött döbrögi néven.
Minden rosszban van valami jó!
kanaluky

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.05.28. 12:26

Kánya írta:Levelet kaptam. Lapte/Döbrögitõl.
Állítólag, ki lett rúgva a dispirõl. Sajnálatos.

Krúdy, aki egy s mást tudott az életről, az ember természetéről, azt állította, hogy "nem olyan könnyű huncutnak lenni."

mi, az erdélyi értelmiség legkommunikatív mintája/rétege.

Inkább fonákja.
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.06.03. 12:37

...pont mi, az erdélyi értelmiség legkommunikatív mintája/rétege.

:lol: :lol: :lol: hahahahhhahh....
ezt a humor topikba kellett volna :mrgreen:

Hmmm... és esment hmm....
ha te levelezel L/D-vel, akkor az egymás kiosztását, marását, mocskolását miért nem ott intéztétek el?
Akár úgy is mint az erdélyi értelmiség legkommunikatív mintája/rétege ?
Fölöttébb izgalmas.... arra hajlok, hogy kellett a színpad, s a nézők...
dwork

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.06.03. 20:21

dwork írta:
...pont mi, az erdélyi értelmiség legkommunikatív mintája/rétege.

:lol: :lol: :lol: hahahahhhahh....
ezt a humor topikba kellett volna :mrgreen:

:mrgreen:
Igen - kezdem én is hinni, hogy el(bl)vicceltem....
Elmorfondírozhatnál rajta - LúdasMátyás (aki szerintem maga döbrögi, de lehet, hogy tévedek) is végignevette magát ezen - úgyhogy kell legyen benne valami. 8-)
dwork írta:

Hmmm... és esment hmm....
ha te levelezel L/D-vel, akkor az egymás kiosztását, marását, mocskolását miért nem ott intéztétek el?
Akár úgy is mint az erdélyi értelmiség legkommunikatív mintája/rétege ?
Fölöttébb izgalmas.... arra hajlok, hogy kellett a színpad, s a nézők...

Pontosítok: nemigazán "levelezünk". L/D legelsõ hozzámintézet levelében tudósított engem arról, hogy ki lett zárva. Ez nekem meglepetés volt - én ugyanis nem helyeslek semmiféle kimoderálást (de már nem ágálok ellene (mint régen), mert valahogy nagyon egyedûl maradtam, ami ezt illeti). Ezért aztán, levele minden becsmérlõ hangulata ellenére, azt sugaltam neki, hogy ne hagyja magát ("aludjon rá egyet", és csak azután határozzon). Ez volt legelsõ és egyetlen levelem hozzá. (Megintcsak becsmérlõ) válaszából lejött, hogy nem, ami után kitettem fenti (2009.05.27. 21:08) hozzászólásomat. És ezzel kész volt.
(Mind)ettõl függetlenül, igazad van: le lehetett volna az egészet levelezni - ha lett volna kivel.
Mellékesen:
1. bár elfogadom a "kiosztás" kifejezést, nem úgy emlékszem, hogy valamikor is mocskoltam volna azt a nõt - csak kikértem az igazamat (többé-kevésbbé viccesen) - annak reményében, hogy egyszer majd rájön: civilizáltabban kellene viselkedjen. Be-bejárok egy moderálatlan (sex)-fórumba (mymessybedroom) - tanulni lehetne belõle, olyan szépen beszélgetnek (perverzék) egymással;
2. mind e mellett, tudom sajnálni azt a nõt: levelei-/hozzászólásaiból nekem az jött le, hogy õ itt élt, a dispin - addicted - hallottam már ilyesmirõl. Miattam, akár vissza is jöhetne. Amit azonban a "Máramaros" topikban rendezett, az olyan volt, mint mikor egy vendéged ócsárol - nem is tudom jellemezni;
3. nagy probléma ez az "erdélyi értelmiség legkommunikatív mintája/rétege": úgy néz ki, mintha egy pár székelyföldin és máramarosszigetin kivül, senki sem álmodozna már - mindenki "megöregedett", vagy mi történt - avagy a dispi szerepelt immár le....
Kánya

HozzászólásSzerző: exe » 2009.06.03. 22:19

Pontosítok: nemigazán "levelezünk". L/D legelsõ hozzámintézet levelében tudósított engem arról, hogy ki lett zárva.
...
3. nagy probléma ez az "erdélyi értelmiség legkommunikatív mintája/rétege"...

Ha már pontosítasz, akkor pontosíts rendesen, ravaszkám! Mert ugye a kizárásomat én annak rendje és módja szerint tudomásul is vettem, soha nem is lett volna szándékom ide többet írni, de miután oldroby nyomban meg is kezdte az árnyékbokszolást és büdös szõrösnyelvûnek nevezett, fontosnak gondoltam, hogy hadd tudatnám még egyszer utoljára a nagyérdemûvel, hogy számomra a lapte (amit nyiltan, minden hüss-hüss nélkül vetettem le) és a döbrögi mindig is bõven elég volt ahhoz, hogy bármiféle véleményemet is azok segítségével itt elõtárjam. Következésképpen pedig sem Lúdas Mátyás, sem endigarszia, de még csak strongbow! sem én vagyok! Ezt az exe-t is csak kényszerbõl, és csakis a fent már említett okból hoztam létre még akkor, amikor errõl a nickrõl Kányát szü-ben arra kértem, hogy ha már kizártak, (hogy semmiféle nyílvános jelzés, magyarázat, maradandó nyom nélkül tették, az csak a moderáció szakszerûségét minõsíti, és számomra már teljesen lényegtelen) - akkor ott, a máramarosi topikban mesélné el a kartácsoknak, hogy mivel többé már nem vagyok, és szándékom sincs más néven lenni, úgy aztán õk minden írni tudó disputásban engem gyanítva, lehetõleg ne mindig éppen ezért dobnák le a láncot.
Tehát csak ennyi volt az a híres 'levelezés', amit jó szokásához híven, Kánya természetesen még azért sem oda írt be, ahová ismételten is megkértem, és ahonnan az összes hozzászólásaimat törölve tiltottak ki, hanem inkább ide, a saját kis fontoskodó ún. Morfondírjába. Hogy miért éppen ide, az számomra mindig is talány marad. Mindegy. Többre nem is számíthattam tõle. Viszont a helyzetnek a legnagyobb pikantériája mégiscsak az lenne, hogy nekem azokat a hozzászólásaimat törölték éppen, amelyben többek között arra kértem a mm-i kartácsokat, hogy az érveléseikben anyát-apát, géneket, gyerekkort, utódot és hasonló szarságokat lehetõleg ne keverjenek bele. A 'dögöljön meg'-et nem is számíva! Ezért aztán immár én is feljogosítva érzem magam arra, hogy kedves oldrobit én is szépen az édesanyja szõrös valagába küljem el, amit a szagáról õ valszeg mindig is felismer, ugye - ahogyan azt Székelyföldön szokják ilyenkor mondani, és hogy akkor már én is legyek egy kicsikét lokálpatrióta. Váljék egészségére!

Benned pedig, Kánya mester, láthatólag ismét egy Freud veszett el, hiszen te is csak a pszichológiai profilom felálításával próbálsz itt végérvényeskedve 'érvelgetni'. Hát nem faszfejke, ha ti úgy gondoljátok, hogy csak vulgáris szavakkal lehet valakit megsérteni, akkor nagyon tévedtek. És mégegyszer mondom, - neked immár harmadszor is! - hogy LM és andigarszia NEM ÉN VAGYOK! Csupán csak ennyi lett volna az üzenetem, de te nem lennél Kánya, ha nem ravaszkodtad volna el. És hagyd az én feltételezett lelkivilágomnak a kielemzését az erre szakosodottakra, és inkább te is anyádat 'sajnáld', ne engem! Nem tudom, hogy ilyesmirõl te addicted már hallottál-e? Ha nem, akkor most hallassz, és amint világosan láthatod, ehhez mégcsak LM, garszia vagy egyéb fenszi fantázianév sem kellett nekem. Remélhetõleg így most már megérted!
Eddig voltam, ami véleményem akadt, azt mindig el is mondtam, és hogy azokért éppen közötetek, kartácsok között nem voltam népszerû, az soha nem is idegezített. Ennyi. A többit meg megtartom majd magamnak, legalábbis nem itt, az ilyen félanalfabéta amerigók között fogom elmondani. Érted már, hogy miért nem vagyok én LM vagy andigarcia?

És egyébként is mi a turó az, hogy 'legkommunikatív'?!! Mert ha már 'leg'- akkor nem kellene még egy kettõs 'bö'-cske is a végére? Erdélyi grammatika mi? Vagy ez is olyan, mint a 'legprimitív' ? Amilyen te vagy?!
exe

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.06.03. 22:41

Ecce homo disputandicus addictus.... :lol:
Mi ez, megkezdődött a második felvonás? :geek:
dwork

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.06.03. 23:27

"exe", az egy nagyon helyes kis nick. 8-)
Kánya

HozzászólásSzerző: segito » 2009.06.04. 06:33

És egyébként is mi a turó az, hogy 'legkommunikatív'?!! Mert ha már 'leg'- akkor nem kellene még egy kettõs 'bö'-cske is a végére? Erdélyi grammatika mi? Vagy ez is olyan, mint a 'legprimitív' ? Amilyen te vagy?!

ezen mar nem lehet segoteni, meg mindig itt tartassz? :lol:

olyan irasod mar nics is amiben a hibbadsagod kine mutatnad. meg mindig szabadon jarsz, vagy csak kiseretben engednek ki? en ezert dontottem volt ugy, hogy irasaidat nem olvasom ez uj disputa megnyitasa ota, hisz csak mint ismetleseket lehetett latni benne. s csak ugy kitiltatni magam nem volt kedvem mint ahogyan azt a multban is LAPTE-son meg csinaltad kedves. s mind ez azert mert vissza mertem valaszolni szorosnyelvukem. a szemelyeskedeseidrol ne is beszelve. de ha valaki szemét, ugye, akkor az a szorosnyelve reven, erzeket nem ismerve elkezdi rombolni a rombolhatot.
janicsarkam, gondolom hogy egy kis idot vegre raszansz, hogy egy par kiserletet elvegezzenek rajtad, hatha igy meg valamit segithetnek rajtad.
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.09.27. 19:12

"Amig ön durmol, dolgozik a darmol."
Mert ez megy itt - még ha fel is ébred egy-egy dispi-tag - mondanivalóját a darmol hatása jellemzi.
Mintha vének gyülekezete lenne: még a szex-rovatok is panganak.
Széles nagy Erdély magyarságának nincs két sor mondanivalója se.
("Néma gyereknek az anyja picsája!", hehehe.)
Talán még egy szünetet kellene tartani - mint amilyen a múltkori választástájt volt - mert az nagyon sokat segített...
Bizony-bizony.
(Tisztelet a kivételnek...?)
Kánya

ElőzőKövetkező

Vissza: É L E T M Ó D