HIRDETÉS

Morfondír

Felszínesek és alaposak túlélési technikái.

Re: Morfondír

HozzászólásSzerző: exe » 2009.09.27. 23:03

Kánya írta:Széles nagy Erdély magyarságának nincs két sor mondanivalója se.
("Néma gyereknek az anyja picsája!", hehehe.)

Hm ... még tiszta szerencse, hogy egyes amerigóknak még többjük is akad, nem csak kettõ ... Bár lehet, hogy mégiscsak az lenne a jobb, ha tényleg csak kettõ lenne, viszont azok olyanok lennének, amiket magyarul még meg is lehetne érteni. Mert sokszor a 'less' valóban 'more' lehet ...
exe

HozzászólásSzerző: exe » 2009.09.29. 20:18

No, Kánya uram, miután immár minden azirányú vágyad, hogy a sok vádaskodó felsülésednek és az ebbõl következhetõ szégyenérzetednek (már ha lenne neked olyasmi!) minden maradandó nyomát törülték, teljesülni látszik! Ezért csak annyit szeretnék mégegyszer itt a nyilvánosban az orrod alá törölni, - mert hiszen az idevágó, de idõközben kiollózott részeket nyílván követted - hogy sem Lúdas M, sem pedig endigarszia nem én vagyok. És természetesen ennek a rádnézve sajnálatos ténynek a minden egyes kínos elõzményével és mégkínosabb következményével egyetemben. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exe 2009.09.29. 20:22-kor.
exe

HozzászólásSzerző: aetranger » 2009.09.29. 20:21

...ugyanis Lúdas Mátyás Aetranger volt tov. Kánya.
aetranger

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.09.29. 20:38

A zendigarszia meg az endigarszia! Faszé' köll ezt ennyit magyarázni ennek a madárnak?!
Föl-föl, ti rabjai a földnek!
endígarszia

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.09.29. 23:49

Nem tudom mi megy itt: nem mondom, hogy nem tetszik a moderátor buzgósága (bár elvileg ellene vagyok), de az biztos, hogy nem az én sugalatomra tevékenykedik. Mi több, nekem úgy tünik, hogy saját kezdeménezésbõl, illetve valami választástájt bevezetett új irányelvek következéseként cselekszi ezt. De leginkább hiszem kedves exe, hogy egyszerûen csak tudja milyen egy ronda vírus vagy, és elejét akarja venni minden potenciális fertõzésnek.
Mert ez történik, kedves: mocskolsz, mocskolsz, mocskolsz - mint régen - minden alap nélkül, mint fennebb is (ugyanitt 2009.09.29. 14:18).
Igen, egyszer kifejeztem abeli gyanúmat, hogy te volnál LúdasMátyás - lásd (ugyanitt 2009.06.03. 14:21) - de, még ugyanabban a mondatban jeleztem kétségemet is eziránt. Arra pedig egyszerûen nem emlékszem, hogy akárki mást (lett légyen az andygarcia, vagy strongbowl, etc.), valaha is asszociáltam volna a te nickeddel.
Két barátom is (az új-dispirõl) meg kellett írja nekem (PÜ-ben), mi volt a nickje az ó-dispin - annyira nem tudom felismerni, ki kicsoda - és errõl is írtam valamikor.
Nnasakkor, hol van ebben a "sok vádaskodó felsülés és az ebbõl következhetõ szégyenérzet, a rámnézve sajnálatos tények, minden egyes kínos elõzményével és mégkínosabb következményével"? Halucinálsz, kedves - mint az a fugedes volt, vagy hogy hívták. Fröcskölsz, kedves.
Get a life, woman! Hát te csak virtuáliában élsz?
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: exe » 2009.10.04. 21:01

Kánya írta:Mert ez történik, kedves: mocskolsz, mocskolsz, mocskolsz - mint régen - minden alap nélkül, mint fennebb is (ugyanitt 2009.09.29. 14:18).

Orcátlanul hazudsz, Kánya uram, hiszen az ilyenszerû állításaidnak a legfõbb bizonyítéka mindig csak az szokott lenni, hogy az én hozzászólásaimat, amelyekben többek között éppen ezeket is taglalom, elõzõleg mindig kigyomlálják, és hosszabb rövidebb idõre még a fórumról is kitiltanak. És mindannyiszor csupa témarombolásért.
Úgyhogy tökéletesen meg is értem én azt, hogy ez az újonnan meghonosodott nyaklótlan moderálás is feltétlenül az ínyedre lehet, és hogy számodra, aki mint az új disputának immár nemcsak záloga, hanem kvitesszenciája is, még ez az ún. 'virus'gyomlálás' is szerfelett konveniál.

Ezért én aztán többször már ejsze le sem írom neked, hiszen láthatólag te úgyis az a fajta 'matekos' lehetsz, akinél minden egyes feladvány megoldását mindig csak az 'egy meg egy az egyenlõ három'-szerû állításainak az ellenbizonyításával kellene megkezdeni.
És még álszent is vagy, kakaskám. A javából, ugye ... :D

Így aztán az ilyen ki kit is mocskolt valójában, meg hogy ki lett volna LM és endigarszia, - meg a strongbow is persze (egyébként róla még keresetlenül is a 'barátaidnak' az említett fel nem ismerése jut eszembe, hehehe - valszeg csak azért, mert te soha nem olvasod el, hogy ki mit, és hogyan ír le) és hogy a morfondíros figuráid után mégis miért is illene szégyellned picinykét magad - a fentebb már említett indoklással én már nem is firtatom tovább. Azt viszont mégiscsak megjegyezném, hogy az ilyen 'get a life', meg hogy 'csak a virtuáliában élsz'-szerû újabb frappánsságaid még csak akkor nyerik el a jogosan megérdemelt parodisztikus jellegüket igazán, amikor netalántán közelebbrõl is abba gondolunk bele, hogy a legutóbbi hónapokban bizony egyedül csak te voltál az, aki a maga infantilis módján minduntalan csak a 'stram' hímeit és frappáns mondásait próbálta itt egymagában elsózogatni, és aki az egyéb ilyen hasonló, de mindenképpen csak vénemberekre jellemzõ kujonkodásokkal itt az erdélyi magyarság "legkommunikatív mintáját" nyaggatta. Bár mindezt biztosan csak egy-egy 'vitaindító' gyanánt, persze ... :D

Azon pedig gondolkoztál már el, kedves Kánya, hogy az a sok 'Mindenki', akire - valahányszor én valamiben nem értettem egyet veled - te minduntalan olyan nagy elõszeretettel hivatkoztál, azok vajon hol lehetnek, ha ennyire nincs neked, akivel most beszélgethess?

Jah, hogy ennek az általad besorolást nyert Mindenkinek is csak az én mocskolásomban merült ki a mindenkori mondanivalója, s aztán még egy-két favicc, höhö, hehe meg miegymás, és a többi már csak néma csend?
Vagy talán neked is feltûnt volna ez már, Kánya?

Nem-é?! ... Na ez az, látod! ...
:D

(aztán gyorsan olvasd el ám, hiszen hamarosan ezt is törlik!)
exe

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.10.05. 04:46

exe írta:(aztán gyorsan olvasd el ám, hiszen hamarosan ezt is törlik!)

Hehehe:
1.__ Lementettem (magamnak). Talán egyszer meg is válaszolom. Addig is, hadd szemelgessek: a "kakaska" tetszett..
2.__ Tetszik nekem a logikád is: szóval, azért nincsenek bizonyítékaid, mert töröltek - ugyan nem a bizonyítékok-, hanem csak a te hozzászólásaidból, de mit számít....
3.__ "Ha van kalapja, az a baj - ha nincs, akkor az." Az empátia netovábbja....
4.__ Nemesebb cél híjján, én tényleg már csak kedélyeskedni járok ide (mondjuk, leszámítva a máramarosszigeti topikot). Lásd (2009.09.27. 19:12)-i hozzászólásomat is, ugyanitt.
És te? Te miért is járogatsz ide? Csak nem azért, hogy a morfondírból becsmérelj egyébb rovatokat? Mert pl. a székely rovatokban egyszer ha voltál - évekkel ezelõtt, ha jól emlékszem.
Miért nem írsz te jobbakat (az általad említett rovatokba, vagy akár újakba amiket nyítnál).
5.__ Magyaráznád meg, mitõl sorvadhatott el pl. a zenerovat? Hisz' törzstagjai szinte soha sem léptek ki onnan....
6.__ Hehe (ezt nem hagyhatom ki) - idézzek az "Erdélyi Grammatika"-ból: "Ha egy szó túl hosszúnak találtatna, a végét el lehet hagyni. Lásd pl. legkommunikatív(abb), (csi), ahol gyengébbek kedvéért, (zárójelben) feltüntettük az elengedhetõ részt is."
:D :twisted:
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.10.05. 06:25

Belevizionáltam* a minap egy dokumentumfilmbe - nem néztem ugyan végig, me'ha minden marhaságot végigcsinálnék, nem maradna idõm a következõre.
Nnaszóval témája: fiatal bolgár agromókusnõ, egyetemet frissen végzett, nem kap otthon munkát (mi a francznak is van olyan egyetemi szak, ahonnan nem lehet elhelyezkedni?) - ergo kivándorol Ámerikába szerencsepróbálni.
Ahol aztán nem kap mást, mint házhozjáró (bejáró?) takaritónõi munkát.
Nem is a pénz a (legnagyobb) baj, hanem hogy az évek telnek-múlnak s õ érzi ahogy sülyed - úgy szakmailag, mint önbecsületileg**. Ismerõsei sincsenek, munkaadóin kivül, akik, -lássuk be-, lehetnek akármilyen kedvesek, mégsem nevezhetõk barátoknak. Mint egy bûvös körben: reális kitörési lehetõség/kilátás: nuku - még a jövõre vonatkozóan sem. Angolja nagyon gyatra (hogy is engedhetõ ez meg a mai fiatalságnál?), de ha anyanyelvén beszél (és a kommentátor fordítja), mindjárt kiérzõdik elegáns (bolgár) szókincse és az értelmiségi gondolkodás belõle.

Tulkép azért ragadtam le a mûsornál, mert emlékszem gyerekkoromból, mennyire tiszteltük a városunk kültelkeire telepedett egykori bolgár menekülteket - pont olyan szorgosaknak bizonyúltak, mint a környékbeli magyar gazdák - és kocsmába sem jártak. Szó se volt elszigeteltségrõl - bele is olvadtak a magyarságba - az pedig, hogy nem felejtették el honnan jöttek, csak dicséretükre vált.

Mi történt mára, hogy embert nem érdekli már szomszédja/felebarátja? Honnan ez a zsibbadtság/fásultság, miért ez a becsukódás? Mint itt is akár: verset pl. még olvasni sem illik, hát még bevallani/bevállalni azt. Mintha álmod(oz)ni már (társadalmi) bûn, szellemi sérültség (bizonyitéka) lenne.
(A minap elmentem egy keresztelõre - a fene tudta, hogy azt mise fogja megelõzni - késhettem volna. Elég az hozzá, hogy a mise végén -papi parancsra- az emberek kezet fognak egymással - anélkül, hogy egymás szemébe néztek volna. Hát mi ez? Mára már a kedvesség is távoltartó?)

*:- "belevizionáltam" - tõsgyökeres erdélyi magyar szó;
**:- "önbecsületileg" - egy másik tõsgyökeres magyar szó.
Kánya

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.10.06. 18:15

Kánya , nagyon tetszett amit írtál.Ez tapasztalható lépten- nyomon:a társadalom elmagányosodása.Mindenki begúbózik, hajt a saját kis malmára , a közösségi szellem megszünöfélben

és a barát szót lassan elfelejtjük. Meg kell tanulni önzetlenebben élni, jobban egymásra figyelni , felhagyni az előítéletekkel és akkor.... örömmel jönnék ide a förumra is. :)
Lya

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.10.07. 05:15

Lya írta:. örömmel jönnék ide a förumra is. :)

gyere, te

én pl. elég soxor itt vagyok: egyedül :(
Ó, ha rózsa bimbó lehetnék
powershot

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.10.07. 06:52

Hahó, itt vagyogatok...
Ki korán kell, mit is lel ??? ;)
Egyedül nem jó, főleg egy fórumon, de másképp sem.
Lya

HozzászólásSzerző: exe » 2009.10.07. 10:36

Kánya írta:ronai, attól, hogy itt-ott kitöröltek miegymást, még elvárom, hogy megkövess. (Máramaros)

Hm ... lehet, hogy nekem is inkább valami ilyen, a tiedhez hasonló, az enyimeknél sokkal radikálisabb felszólítást kellett volna veled szemben alkalmaznom?! ... Hiszen tagadhatatlan, hogy a te többnyire csak angolnázó mellébeszéléseidnek is az egyetlen lehetõségét, számodra is csak az ugyanilyen 'itt-ott kitöröltek miegymást' ténye szolgáltatja! (!!!)
Mit szólsz? Csilingel már valami? ... Bár ki tudja ... ha belegondolok abba, hogy az évek során leptél te már engem itt meg néha olyan hozzászólásokkal, hogy annál fennköltebbet és összefüggéstelenebbet még maga a harminckétezer éves magyar múltban is csupa angolul gondolkozó, nagyérdemû kontinenstársad talán még egy egésznapos vándorprédikátorképzõ kurzus után sem tudna zagyvábbra összehozni. Úgyhogy mindezt szemelõtt tartva talán jobb is lesz, ha nem forszírozom tovább, és inkább ejtjük ezt a témát ...

Node, egynémely pontod mellett azért mégsem akarok szó nélkül elmenni, - és bár az én eredeti kérdésem nem az volt ugyan, hogy ÉN miért nem írok ide, hanem inkább az, hogy ez az illetõ 'legkommuníkativ erdélyi magyar minta' még a te ismételt felszólításaid ellenére is vajon miért nem ír? - így a négyesedre én is csak azzal a viszontkérdéssel válaszolnék, hogy aszongya: S ugyan kinek írnék, Kánya, talán NEKED? Vagy a MINDENKI barátodnak? Engedd meg, hogy ezen az elvárásodon én most egy erõsen jót röhögjek! ...
:D :D :D
Köszönöm! Mert ugye, mi is lenne a garancia, hogy azt te ezután még meg is értenéd? Mert hiszen eddig sem értetted meg soha! És meggyõzõdésem, hogy nemcsak egy-két, általam nagyratartott régi disputás lehet még ugyanígy ezzel.

A zenerovat pedig köszöni szépen, mert az eredeti dispután õ is egészen azidáig jól elvolt, amíg aztán nem a masszív tölgyfaszekrényekbe beépített empéhárom-játszó és jutub muzsika szolid hangzása lett a zenehallgatás kapcsán kibontakozó 'viták' és kritériumok irányadója. Hogy aztán e kompakt teher allatt pontosan éppen ezért döljön a saját dugába az egész. És ugyanez lenne a helyzet a föntebb nehezményezett 'versolvasási' hiányosságokkal is. A verset ugyanis általában magáért a vers kedvéért olvassák, és csak azért, mert te itt minden összel mondjuk éppen Petõfivel együtt ülsz ki az örökzöld nyilvános dombtetõre, vagy mert mondjuk a 'kõ még csak azért is marad'-ra találsz meg újabb kínrímeket, hogy ' versolvasásilag' aztán azokkal brillírozz, az még semmit nem jelent, Kánya ... legfennebb csak azt, hogy mennyire korlátolt is vagy. Ha érted, hogy mit is akarok ezzel mondani?! ... Meg egyébként is, ha egy bizonyos téma valakinek történetesen a szokásosnál nagyobb mértékben lenne a szívügye, lett légyen az zene, profi hancúrozás, vagy éppen a versolvasás, akkor az illetõ azzal már sokkal inkább az adekvát szakfórumokra járogat el, és nem az ilyen 'mit ettem-mit ittam, csórépuncis-izomagyas-stramhímes, pátoszos-közhelyes frappáns-nagyotmondós, de valamikor azért még jobb napokat is megélt fórumokon szórja a gyöngyöt a maradék konda elé :D

S hogy a székely rovatokba vajon miért is nem járok? Hát csak azért nem, Kánya, ha már huszadszorra is megkérded, mert azt, hogy én egy olyan, a fizikai valóságomtól független társadalom-politikai élet létkérdéseibe, amelyben én személyesen nem veszek részt, (és amelytõl végsõsoron is saját akaratomból függetlenítettem magam) kivülállóként folyamatosan belekontárkodjak, azt most is éppen akkora érzéketlenségnek és pofátlanságnak tartom, mint amekkorának eddig is tartottam. Tehát csak ezért nem. És ezt sem csak most, legelsõ alkalommal mondom el neked, de sajnos, te még azóta sem fogtad fel.
exe

HozzászólásSzerző: exe » 2009.10.07. 10:57

Kánya írta:Belevizionáltam* a minap egy dokumentumfilmbe - nem néztem ugyan végig, ...

'Belevizionáltam', Kánya, az legfennebb csak annyit jelenthet, hogy abba az illetõ dokfilmbe te alaposan beleképzelted magad. Ezen én nem is csodálkozom. Láthatólag te sok mindennel vagy így. De legfõképpen a 'stram himséggel' ... :o :D

Mint ahogyan a 'megbecsület' sem, úgy tkpn. az 'önbecsület' sem jelent semmit. Mármint magyarul, úgy értem. Mert a 'becsület' az egy külön dolog ugye, és az 'önbecsülés' pedig egy szorosan ahhoz tartozó valami. Vagyis hogy ilyen már van. Csak sajnos, hogy nem neked. Legalábbis mindaddig nincs, amig te kitartóan csak az ilyen légbõlkapott, tájékozatlanságodat éveken át palástolni hívatott 'Erdélyi Grammatikákkal' kedélyeskedsz* Pedig ennyi erõvel és kitartással szerintem már helyesen is megtanulhattál volna írni magyarul. Mert ez egy cseppet sem vicc, Kánya! És mert te legalább egy ennyivel még mindig tartozol. Hogy kinek is, azt dönts el te magad, de biztosíthatlak arról, hogy nagyonis tartozol. És mindaddig, amíg ezt te nem teszed, addig jobb lesz az ilyen kedélyeskedve nyelvrontó szócsavargatásokat az olyanokra hagyni, akik ugyanezt még rendes-helyes magyarul is tudják, és akiknek mondjuk a hosszú magán- és mássalhangzók helyes használata sem okoz különösebb problémát. Sõt, egyáltalán semmiféle problémát nem okoz, és ezért aztán sem a mondanivaló, sem a tartalom nem láthatja semmi ilyesminek a kárát. És azoknak talán még jól is áll az ilyesmi ... Viszont édes-kedves stramhímem, egykoron kollégám, Kányám, gyöngyvirágom, hidd el azt nekem, hogy Te nem tartozol azok közé!** :)

** hogy honnan ez a magyar nyelvvel szemben tanúsított roppant érdektelenség, azt én soha meg nem érthetem ...
*(kicsi szívem teljes melegébõl remélem, hogy ezért most nem fogod kitörültetni még ezt is!) :)
exe

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.10.08. 14:04

Kánya írta: Nnaszóval...: fiatal bolgár agromókusnõ... Angolja nagyon gyatra (hogy is engedhetõ ez meg a mai fiatalságnál?), de ha anyanyelvén beszél (és a kommentátor fordítja), mindjárt kiérzõdik elegáns (bolgár) szókincse és az értelmiségi gondolkodás belõle.

(Elore szolok, hogy nem magyar billentyuzeten irok es lusta vagyok az alt+xxx-t hasznalni), ha onbecsuleted tenyleges, tehat valos (lenne), akkor az elegans szokincsu ertelmisegirol nem mint agromokusrol remkepzelegnel, te vizionarius.

Most es igy erdekelne, te vizionarius, mikepp velekedsz Muller Hertarol (ha onbecsuleted tenyleges, tehat valos, akkor igy es most nem hasznalod a Google-t)!?
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.10.08. 17:36

powershot írta:
Lya írta:. örömmel jönnék ide a förumra is. :)

gyere, te

én pl. elég soxor itt vagyok: egyedül :(

Most nem lehetsz egyedul, akaratlanul is reszt vehetsz ennek a Kanyanak a szapulasan.Oszinten sajnalom, nem tudom, miert csinaljak ?
Destruktiv szemleletuek, gondolom...kulonben sem erdekel nagyon.
Na meselj!
Lya

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.10.08. 23:31

Lúdas Mátyás írta:(Elore szolok, ...)

:)
1.)_ Elõre bocsátom, hogy nekem még nem adatott meg hogy magyar billentyûzeten írjak, de az Alt.xxxx -et mindig is használtam - jól-rosszúl, a magam módján; azonban, hagynánk inkább az ilyen apróságokat azokra, akik amúgy sem tudnak ennél magasabbra emelkedni, nem gondolod?
2.)_ Meg kellene tanúlni a ""vision" és "envision" közötti küllömbséget; de, az 1.)-es pont szellemében, el tudom fogadni azt, hogy másoknak is (lehet, hogy) megvan a maguk módja izé, kedélyeskedni.
3.)_ (Vissza a 2.)-esre,) megérteni nem muszáj - de elfogadni, illene - a reciprocitás nevében. Érted-e ezt, nem-elv-társ LM? Mert elfogadni az manapság divat - lásd ancora (persze igaz, vannak kivételek is, pl. zsidók, bosnyákok, tutzik), míg megérteni valamit (ha egyáltalán érdemes), rettenetesen sok tanulást igényel. Ez nem vicc: már az Ezeregyéjtszakában is említi, hogyamikor felküldték aszta diákot a toronyba csiszolódni, ahogy böngészte a könyveket, úgy látott át/ki egyre jobban az ablakokon - bele a világba nekije beléje. Még nem jöttem rá, hogy ez mert közben kinyílt a csipája, vagy mert az ablakokat is mosták ugyanakkor, de hogy így volt, az fix és ne is próbáljatok más magyarázattal jönni nekem, mert azértse akarok többet látni a világból, mint amennyit elképzelek róla.
4.)_ Eléggé ellitista lehetsz, ha neked agromókus értelmiségi az rémkép. Tudok én román tanárt is, akiben nem volt semmi intellektuális szikra - az volt még rémkép! ;)
Jut eszembe egy bizonyos Kós Károly (megh. K-várt, 1977), aki mûépitész létére nem átallott írni/szervezni/nyomdászkodni/politizálni/stb., sõt, horribile dictu, dékánkodni az Agronómián (tudod, ott a Monostori úton). S mindezt (mesterségét is beleértve) példamutató módon. Feltehetem-e azt a kérdést, amit csak kivándoroltak mellének szoktak szegezni?
(Fel kellene már állítani egy táblázatot, ki mit róhat fel kinek és mi köze hozzá.)
5.)_ Nem ismerem HertaMüllert - ha ugyan a Nobel-díj jelöltrõl beszélünk - kivéve a "Drückender Tango"-ját (verzióstól). Azt is csak azért, mert valahol feljött, hogyan lehet eltólni egy nemes célt rossz nemzeti hozzáállással. (Hát nem megnyúgtató-e, hogy nemcsak a magyarok rondák?) Elég az hozzá, hogy van egy elmélet, mely szerint, egyenlõ esélyek mellett, egyes nemzeteknél az események úgy rendezõdnek helyükre, mint tetriszen a kockák, míg másoknál minden keresztbe áll. Nevezd ezt Isten akaratának, fatalizmusnak - nekem inkább szerencsés nemzeti sajátosságnak tetszik - történelmi jellegzetességnek.
6.)_ Vagy inkább hagyjuk - hehehe. 8-)
:twisted:
Kánya

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.10.09. 03:56

Öreg cherokee indián mesél unokájának arról a csatáról, ami minden emberben zajlik.
Azt mondta: 'Fiam, a csata két farkas között zajlik, akik mindannyiunkban ott lakoznak.
Egyikük a Rossz. - A düh, irígység, féltékenység, sajnálat, szánalom, kapzsiság, erõszak, önsajnálat, bûntudat, harag, kisebbrendûség, hazugság, hamis büszkeség, felsõbbrendûség és az ego.
Másikuk a Jó. - Az öröm, béke, szeretet, remény, nyugalom, alázat, kedvesség, jóindulat, empátia, nagylelkûség, igazság, együttérzés és a hit. '
Az unoka elgondolkozott egy pillanatra, majd megkérdezte nagyapját: ' És melyik farkas gyõz? '
Az öreg indián mosolyogva válaszolt: ' Az, amelyiket eteted. '
Kánya

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.10.09. 07:31

Aggyisten
jut eszembe:
http://www.youtube.com/watch?v=QHCQl3nyF5s&feature=related
... ezen belül is a 6:00 kor kezdődő részecske... ;)
dwork

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.10.09. 09:07

Kánya írta: 3.)_ (Vissza a 2.)-esre,) megérteni nem muszáj - de elfogadni, illene - a reciprocitás nevében. Érted-e ezt, nem-elv-társ LM?

Nem, nem értem (közben lett magyar billentyűzet), mert nem értettük meg egymást (érzem), ugyanis feszültség van abban (így vélem), amikor az elegáns szókincsű, értelmiségi gondolkodású (te állítottad utólag) hölgyet (előzően a lead-ben) agromókusnak nevezed, ugyanis, a te példáddal élve (vissza), Kós Károlyt sem illik agromókusnak becézgetni, figyelembe véve, hogy mégis csak (ő is) (többek között) elegáns szókincsű, értelmiségi gondolkodású, bánsági születésű (mint Herta Müller, akit ugyan nem ismerek, csupán rémlik, hogy a múlt század vége felé megboldogult barátom, L.Cs. mintha mesélt volna róla, mi több, az ő ironizáló fejtegetéseiben valami olyasmit is mondott, meglásd, egyszer nevétől hangos lesz Európa, s akkor mi (és itt közép-kelet európaiságunkra, a vele kortársi mivoltunkra gondolt, azt hiszem), akiknek illet volna ismerni (fordítani, olvasni) (habár hallom, hogy Visky A. és Láng Zs. próbálkozott, de a merkantil-szellem erősb vala) a világ szégyenére csak közhelyeket fogunk felböffenteni magunkból) erdélyi (transzilván, tündérkert) hagyomány szerint) erdélyi atyafi volt, mint ahogy Szilágyi Domokos (szívem csücske) is az volt, aki a megismerés-felismerés-megértés feszültségét a Bartók Amerikában című versében emígy magyarázza:
Keserves és hosszú az út a léttől a megismerésig, a megismeréstől a
fölismerésig.
A megismerés üdvözítő módja nem a megfogalmazás, hanem a teremtés.
A fölismerésé a küzdelem.
Így születik a nyugalom: nyugtalanságok egyensúlya.

Értedé Kánya? Kissé parafrazálva Szilágyit: vigasztal-e, ha nem szükségszerűen pazarlod magad, elv ide vagy oda?
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.10.09. 09:33

Lya írta: Destruktiv szemleletuek, gondolom...kulonben sem erdekel nagyon.

De azért (mégis) annyiban érdekel (téged), hogy nem eléggé kontemplatíve (par excellence, par dessus le marché: par force) minősítesz.
Lúdas Mátyás

ElőzőKövetkező

Vissza: É L E T M Ó D