HIRDETÉS

Góbé kávéház

Felszínesek és alaposak túlélési technikái.

Góbé kávéház

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.01.02. 08:56

Ó, ha rózsa bimbó lehetnék
powershot

Re: Góbé kávéház

HozzászólásSzerző: kanaluky » 2009.01.02. 09:03

Én igazán innék egy jó feketét,de ne legyen az "NYEKEZOR" :D
Minden rosszban van valami jó!
kanaluky

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.01.05. 16:22

kanaluky írta:Én igazán innék egy jó feketét,de ne legyen az "NYEKEZOR" :D

nem nyekezor, rendes kávé:

Kép
powershot

HozzászólásSzerző: kanaluky » 2009.01.05. 19:29

Csodálom,hogy még gőzöl a kávé,hisz már a rendelés elég régi,de azért kösz :lol:
kanaluky

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.01.06. 21:32

persze, hogy gőzöl, ez mindig meleg :)

valamikor lehet majd így szolgálom fel én es a kávét
powershot

HozzászólásSzerző: Theodor Wilbour » 2009.01.07. 10:48

kanaluky írta:Csodálom,hogy még gőzöl a kávé,hisz már a rendelés elég régi,de azért kösz :lol:

Én csak azt szeretném megtudni, hogy hol bukkantál az avatarodra? Ha nem nagy dolog.
Theodor Wilbour

HozzászólásSzerző: kanaluky » 2009.01.07. 22:09

Theodor Wilbour írta:
kanaluky írta:Csodálom,hogy még gőzöl a kávé,hisz már a rendelés elég régi,de azért kösz :lol:

Én csak azt szeretném megtudni, hogy hol bukkantál az avatarodra? Ha nem nagy dolog.

Helcsi ! Ime itt a link ahonnan letöltöttem az avatart. ;) http://profile.imageshack.us/images/tag/avatar
kanaluky

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.01.08. 05:59

az avatar helyét meglesheted: jobb klikk az avatarra, tulajdonságok/hely

http://img246.imageshack.us/img246/741/ ... ldocc0.gif

vagy

Kép
powershot

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.01.08. 10:54

Aggyisten...
Én meg azt szeretném tudni, hogyan kell az avatárt ide bepaszírozni?
Mert nekem sehogy sem sikeredik... :?
Szépen elmegyek a profilhoz, avatár szerkesztése, megadom a linket, beírom
a kép méretét (mert egyedül ez a nyavalyás fórum nem tudja...) katt a mehet gombra....
...és semmi sem történik....
szóval.. segítség. :?:
dwork

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.01.08. 14:13

most itt egy kicsit avatarkodunk<

fontos, hogy a z avatarnak kiválasztott kép megfelelő méretű legyen
powershot

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.01.09. 06:40

powershot

HozzászólásSzerző: kanaluky » 2009.01.11. 09:55

......úgy látom a kávé "világ" szinvonalú :)
kanaluky

HozzászólásSzerző: segito » 2009.01.15. 02:09

kanaluky írta:......úgy látom a kávé "világ" szinvonalú :)

igy igaz, az olaj utan a masodik helyen all.
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.01.15. 06:26

segito írta:
kanaluky írta:......úgy látom a kávé "világ" szinvonalú :)

igy igaz, az olaj utan a masodik helyen all.

a lehet, de gáz nincs :)
powershot

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.01.20. 06:45

reggeli kávé mellé egy fájdalmas hír, lehet csámcsogni rajta:

Kép

Rögzítik hívásainkat

Mától kezdve minden földi és drót nélküli telefontársaság köteles rögzíteni és fél évig tárolni ügyfelei összes hívását, a beszélgetések idejét, tartamát, az előfizető címét, valamint üzeneteit: mikor, kinek, honnan, hová, mit küldött SMS-ben.

A 2008/298-as törvény szerint az emígy rögzített adatokat a telefontársaságok kötelesek az ügyészek rendelkezésére bocsátani (sürgősségi esetben bírói jóváhagyás nélkül is), ha valami bűntény gyanúja merül fel, vagy az uniós tagállamként ránk háruló kötelezettségek teljesítése a tét. És ez még nem minden: március 15-től a számítógépen folyó levelezésünket és a világhálón való barangolásainkat is felírják és tárolják, ezúttal az internetszolgáltatók, vélhetően szintén bűnmegelőzésképpen.

mai 3szek
powershot

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.01.20. 08:27

Vissza kéne térni a régi levélrendszerre! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.01.20. 09:32

- incepand din 20 ianuarie, adica de martea viitoare, toti operatorii de telefonie fixa si mobila , adica ROMTELECOM, RDS&RCS, ORANGE, VODAFONE, COSMOTE, ZAPP, etc. sunt obligati sa stocheze timp de 6 luni urmatoarele date despre TOATE CONVORBIRILE NOASTRE TELEFONICE: DE UNDE VORBIM, CU CINE (nr. de telefon si NUMELE SI ADRESA ABONATULUI), LOCATIA CELUI CARE ESTE APELAT, CAND SI CAT VORBIM;
- incepand din 20 ianuarie, adica de martea viitoare, toti operatorii de telefonie fixa si mobila , adica ROMTELECOM, RDS&RCS, ORANGE, VODAFONE, COSMOTE, ZAPP, etc. sunt obligati sa stocheze timp de 6 luni urmatoarele date despre SMS-urile pe care le trimitem: DE UNDE LE TRIMITEM, CUI SI CAND LE TRIMITEM;
- incepand din 15 martie 2009, adica peste mai putin de doua luni, toti provaiderii de internet, adica RDS&RCS, ROMTELECOM, ORANGE, ZAPP, etc.sunt obligati sa stocheze timp de 6 luni urmatoarele date despre emailurile noastre: DE UNDE TRIMITEM EMAILUL, DATA SI ORA LA CARE NE CONECTAM LA INTERNET, CUI TRIMITEM EMAILUL(adresa IP si NUMELE SI ADRESA FIZICA A ABONATULUI), DATA SI ORA LA CARE NE DECONECTAM DE LA INTERNET;
- incepand din 15 martie 2009, adica peste mai putin de doua luni, toti provaiderii de internet, adica RDS&RCS, ROMTELECOM, ORANGE, ZAPP, etc.sunt obligati sa stocheze timp de 6 luni urmatoarele date despre NAVIGAREA NOASTRA PE INTERNET: CINE SUNTEM (NUME, ADRESA FIZICA SI IP-ul), DATA SI ORA LA CARE NE CONECTAM LA INTERNET, DATA SI ORA LA CARE NE DECONECTAM SI PROBABIL TOATE ADRESELE DE INTERNET PE CARE LE ACCESAM.
powershot

HozzászólásSzerző: Strongbow » 2009.01.20. 14:09

Nem az a baj hogy él a lehetőséggel-lehallgatni a telefont, ellenőrizni a mess.-t, megnézni honnan hova az emil- a titkosszolgálat, illetve Ro.-ban a hivatalos és nem hivatalos a törvényes és illegitim titkosszolgálatok tömkelege, hanem a valós ellenőrzés a túlkapások ellen és, hogy esetleg ne visszaéljenek a lehetőséggel. Persze EU elvárás és szabályozás de ott ha nagyteljesítményű lehallgatóközpontok pásztázzák is az étert és a hálót napi 24 órában, csak bizonyos előre megállapított kulcsszavakra harapnak rá (pl. bomba, robbantás, Al-quaida stb) és attól fogva azt az elektronikus kapcsolatformát figyelik kikérvén a megfelelő szolgáltatótól az azonosítási adatokat. Ugyanakkor létezik egy reális civil ellenőrzés is (mennyire hatékony az a társadalom fejletségi fokától fögg), hogy bizonyos adatok birtokában azok ne politikai zsarolás céljából legyenek felhasználhatóak. Felteszem viszont a kérdést mi van a kártyás telefonokkal? Elvileg persze bemérhető a készülék földrajzi poziciója, de gondolom aki bünőző és mobil telefont használ az bekalkulálja, hogy a nagy dobás előtt vesz pl. 1oo kártyás telefont és minden beszélgetés után eldobjy a használtat. :(
Strongbow

HozzászólásSzerző: kanaluky » 2009.01.20. 19:42

powershot írta:reggeli kávé mellé egy fájdalmas hír, lehet csámcsogni rajta:

Kép

Rögzítik hívásainkat

Mától kezdve minden földi és drót nélküli telefontársaság köteles rögzíteni és fél évig tárolni ügyfelei összes hívását, a beszélgetések idejét, tartamát, az előfizető címét, valamint üzeneteit: mikor, kinek, honnan, hová, mit küldött SMS-ben.

A 2008/298-as törvény szerint az emígy rögzített adatokat a telefontársaságok kötelesek az ügyészek rendelkezésére bocsátani (sürgősségi esetben bírói jóváhagyás nélkül is), ha valami bűntény gyanúja merül fel, vagy az uniós tagállamként ránk háruló kötelezettségek teljesítése a tét. És ez még nem minden: március 15-től a számítógépen folyó levelezésünket és a világhálón való barangolásainkat is felírják és tárolják, ezúttal az internetszolgáltatók, vélhetően szintén bűnmegelőzésképpen.

mai 3szek

Remélem,hogy ez csak ott RO-ban van,vagy nem? :)
kanaluky

HozzászólásSzerző: judy » 2009.01.20. 19:52

kanaluky írta:
powershot írta:reg
Rögzítik hívásainkat

A

mai 3szek

Remélem,hogy ez csak ott RO-ban van,vagy nem? :)

Igen Romániában,de van példa erre külföldön is.
judy

Következő

Vissza: É L E T M Ó D