HIRDETÉS

Dühöngõ

Felszínesek és alaposak túlélési technikái.

Re: Dühöngõ

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.25. 10:23

Hajajj ... Én is, de még menyire! :o)
vagogeza

"Istenkáromlás"

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.25. 13:26

oldroby írta: Mi ott fenn Máramarosban nem is tudtuk, hogy létezik egy lapte, exe, endigarcia vagy akár vágógéza, mindaddig amíg nem kezdődött meg a lekezelő, megmondó, és mind durvább beszólás, Istenkáromlás, meg anyázás és főbelövéssel való fenyegetés.

Nos, amíg te ezért az egyébként eléggé megkérdõjelezhetõ itélõképességre valló, "főbelövéssel való fenyegetés"-szerû rágalmazásodért valóban minden további nélkül is minimum egy jó kis anyázást érdemelnél meg tõlem, oldroby, addig az ilyen "Istenkáromlás"-sal való vádaid után már legfennebb, ha csak kiadósat röhögni lehet rajtad!

Mert én semmiféle 'fesztív' hagyományõrzésnek valóban nem szeretnék elrontója lenni, de ezen azért már csakugyan ideje lenne valamiképpen megpróbálni túllépni!
Valóban csak ennyire sekélyes volna nálatok az a bizonyos, nemzeti felemelkedést szolgáló szellemi arzenál? Tényleg csak az ilyen idejétmúlta szakrális szarozás lenne annak a sokat emlegetett nemzeti megmaradásnak a legfõbb feltétele? Mert bár az ilyenszerû inszinuálásokkal, két-háromszáz évvel ezelõtt még sima bemondásos alapon is valóban máglyára lehetett küldeni a másképpen is gondolkodni próbálkozót, node a Jóisten szerelmére, ti kedves 'önérzeteskedõ' kartácsaink, most már igen-igen közelrõl is hamarosan 2010-et írunk, és ugye még azt a legbigottabbnak számító spanyol inkvizíciót is lassan-lassan már két kerek évszázada éve lesz, hogy hivatalosan is felszámolták! :? :D

Jah, és ezzel a "mi ott fenn Máramarosban" dologgal egyáltalán nem kéne ennyire felvágni, mert pl. én annál is sokkal-sokkal fennebb vagyok! :mrgreen:
vagogeza

HozzászólásSzerző: Kehidakustány » 2009.12.25. 17:55

És..az utobbi 1OO évben az ember többet vátozott- fejlődött mint 1OO OOO éve, úgyhogy az inkvizició....de számoljátok csak ki ti ... :lol:
Kehidakustány

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.26. 06:00

endígarszia írta:Eszem-faszom megáll! Próbáltál már 3 nicken, 3 stílusban, szóhasználattal, írásképpel írni?!

Nem - nem próbáltam. Én bejelentkeztem anno mint Kánya, majd nem sokkal a 2004.12.05-i cirkusz után átszereltem a Vas-ra (mely tulkép nevem egyfajta röviditése), majd, mikor ennek oka kifulladt, visszatértem a Kányára. Semmi átfedés nem volt - az egy "MáramarosSziget-i-de" topik kivételével, ahol fontosnak találtam megõrizni a kontinuitást.
Jaigen: mikor bejelentkeztem az új-dispire, lefoglaltam minden valaha is használt nickemet (itt vagy egyebütt) - hogy ne kerülhessen más tulajdonába - mint késõbb kiderült, nagyonis elõvigyázatosan.
Nem tudom, mit tudsz Te az informatikáról, de ha azt hiszed, hogy a kódolás az kimeríti ennek fogalmát, akkor nagyon tévedsz. De, ez is csak mellékszál.
S ha már felemlítetted Powert, emlékezz vissza, hogy legalább tízszer jelentkezett be újra-és-újra, ahoz hogy azonnal (órákon belül) repítsék (minden tiszteletem azon kollegái elõtt, akik felkarolták). S nemcsak õt kezelték így, bár másokat kevésbbé "látványosan". Ez, ellenpéldának ahoz, hogy milyen könnyû bejelentkezni, ha az admin nem kamel.
(Ezt érdemes lenne leellenõriznem, de) én nem úgy emlékszem, hogy Demszkijt kitiltották volna - õ hagyta itt a dispit, ahol, aki nem helyeselte, az nem vitatkozott vele, hanemcsak ócsárolta. Miért is? Mert belétek van nevelve, hogy nacionalistának lenni (mintahogy õ volt), az egyenlõ a nácizmussal, ergo dögöljön meg. Azt nem szabad (nektek) észrevenni, hogy bezzeg az egész világ nacionalista (de pláne szomszédotok, a román), és nekik így normális.
Igenis állítom, hogy szisztémikus becsmérlés folyik itten (a dispin) - szinte semmi vita. Ebben fõkolompos az alpári hajlamú lapte, aki szerintem végletekig hergelte az indulatokat. (Hehehe: gondolom, jól érezted magad, mikor, rögtön rá, hogy egekbe magasztaltad "tárgyilagosságát", elemi erõvel véleményezte anyámat. Meg engemet, zabigyereknek - az "analfabéta" már nem elég erõs. Ez, egyrészt, rávilágít arra, hogy a "tárgyilagosság melyik oldalán" állsz, másrészt, hogy mennyi jövõje van hiszterikái lecsendesedésének. Nemde? S mindez azért, mert elvbõl a moderálás ellen vagyok/voltam.)
Ez történt a Máramaros topikban is: nem vitázni tértetek be, hanem ledorongolni, kiosztani, az ottani hangulatot semmibevéve törtetek be. A "megaszondás" jogán.
Én nem azért vagyok itt (vagy egyebütt), hogy pl a MAHAT-nak fordítsak angolból, vagy Nneddudginek héberbõl - bár nem mondom, egyszer-kétszer elmegy. Azért vagyok itt, mert úgy érzem, be kell mutassam az erdélyieknek, amiket tanultam világszerte - jót/rosszat. Hogy bemutassam, hogy másképp is van. Hogy vidámabb-, felszabadultabbak is lehetnek (ezért is keveseltem mindig a tagokat) - merjenek. Merjenek verselni, morfondírozni, álmodni/remélni, stb., jellegzetesen kiélni egyéniségüket. S közben jól is érezzem magam. Szókimondani - még mielõtt más diktálja majd, mit mondhatnak - idegen nyelven. Demszkij is ezért volt itt.
S ha ennek az volt az ára, hogy nem tudok helyesírni - akkor is megérte.
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.26. 12:09

Kánya írta: (Hehehe: gondolom, jól érezted magad, mikor, rögtön rá, hogy egekbe magasztaltad "tárgyilagosságát", elemi erõvel véleményezte anyámat. Meg engemet, zabigyereknek - az "analfabéta" már nem elég erõs. Ez, egyrészt, rávilágít arra, hogy a "tárgyilagosság melyik oldalán" állsz ...

"Hehehe"

Egyrészt:

Kánya: Hiányzik neki valami - még otthonról....
vg: Így van Kánya kartács. A te anyád meg kurva volt. .
.. De mivel ennek is csak kábé ugyanannyi lehet az igazságértéke, mint a te hazug és tendenciózus állításaidnak, úgy ismét csak döntetlenre állunk.

Ecce a mûvészi szintre emelt tendenciózus kányai hazudozás.

Másrészt: soha jobbkor ez nem jöhetett volna, kartács, hiszen évek óta én is mindig ugyanezt kérdezem tõled, hogy "gondolom, jól érezted magad, mikor" az az illetõ engem sorozatosan anyázott!! És amiért sorozatosan kizárták, és te sorozatosan "felkaroltad". Ezt nevezed te mostanában úgy, hogy "becsmérel, mert az obszkurus (sic) ügyeiben állítólag nem fogtam a pártját".

Huszonötször, ha nem ötvenszer írtam le éppen ezt a helyzetet neked, de mindaddig nem értetted meg, (bár valszeg még most sem..) amíg most meg te írod, te kérdezed, te veszed rossznéven ugyanazt, egy ***LÁTSZÓLAG ugyanolyan helyzetben!!??

Vajon csak a történelem ismételné itt önmagát? Vagy csak a 'ki szelet vet, az vihart arat', és az 'egyszer még a hazug embert is utoléri a sorsa' effektusok értek volna most téged is utol? Vagy inkább az 'aki másnak vermet ás, az elõbb-utóbb bele is esik abba' lenne? Szerinted melyik találna most a legjobban erre a saját hazug ellentmondásaiban fulladozó nickre, amit te itt a Kányából fokozatosan kreáltál, úm. téged képvisel, és amelyiket ennél jobban már nem is festhettél volna be a sarokba?
Bár ha engem kérdezel, akkor egytõl egyig mind az egész. :(
Kánya írta: Szókimondani - még mielõtt más diktálja majd, ...

Helyben vagyunk. Akkor viszont az én szókimondásomat se próbáld megakadályozni, vagy tendenciózusan valami egyébnek állítani be, csak azért, mert a lényege történetesen nem pontosan a te falcs világodéval megegyezõ!

Sajnálom, Kánya, tényleg mindent megpróbáltam, de egy olyan emberrel, aki ennyire semmibe veszi a saját, elõzõleg leírt szavait, aki az egyazon hozzászólásán belül még a legszemkiszúróbb ellentmondásait sem érzékeli, aki a leírt szóval szemben folyamatosan egy ekkora érzéketlenséget mutat, aki ennyire csúfot ûz a magyar nyelvbõl, aki annyira zavart, hogy örökösen heherészve már a saját ellentmondásai használja fel "érvnek", és aki végsõsoron soha nem arról beszél, arra válaszol, amirõl éppen szó van, azzal ennél többre jutni valóban nem lehet. Belátom, hogy attól ennél többet tényleg nem is lehet elvárni, és hogy valszeg már nem is érdemes.

Úgyhogy éld csak ki "jellegzetesen" a te "egyéniségedet" továbbra is, és majd én is "kiélem" a magamét.
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.26. 14:35

A félreértések és félremagyarázások elkerülése érdekében ide is beírom azt, amit a moderációtól kértem :

"Kedves moderátor,
mégegyszer igen határozottan szeretnék rámutatni arra, amit egy moderátortól a maga moderátori következetessége révén elvárni lehet:
- ha ugyanis az én nickjeimet (döbrögi, exe) annyira lazán, figyelmeztetés nélkül voltál képes innen kivágni, a legminimálisabb érzéket, megértést sem tanúsítva azon tény iránt, hogy a hozzászólásaim egy akkor éppen ott zajló diszkurzus szerves részei voltak, de Te azokat mégis TOPIKROMBOLÁSNAK minõsítetted, - akkor ugyanannak a pártatlan következetességnek a nevében most az is joggal várható el tõled, hogy e kifejezetten (KETTÕS!!!) TOPIKROMBOLÁSNAK SZÁNT tevékenységet is, amivel a Kánya és az oldroby nickek immár a MÁSODIK rejtvényfejtésre szánt topikot tennék tönkre, Te is ugyanolyan intézkedéssel, ugyanolyan kategorikus kizárással 'bünteted'!!

Hadd tanulják õk is meg azt, hogy hogyan is kell majd egy másik nicket regisztrálni ahhoz, hogy a sértettnek érzett mivoltukat továbbra is megvédelmezhessék!!

Köszönöm."

Remélem, hogy e fentinek minden szava pontosan és világosan értelmezhetõ, és ez sem tûnik majd komplikáltabbnak, mint mondjuk az 1+1=2.
Mert ahogyan eddig is, mint a minden oldalon, minden egyes általad még ki nem törölt szó és hozzászólás is még mindig teszi, ez ezúttal is önmagáért beszél!

A továbbiakban pedig kivácsian várok.
vagogeza

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.12.26. 22:37

Nos, anno a Postaréten mi magunk választottunk magunk közül arra érdemesültet, aki alkalomadtán eligazított, ha netán valamelyikünk tévesztette a játékszabályt, ergo ha már föltétlen köll a moderátor (szerintem egyáltalán nem köll), akkor nemé lenne célszerűbb, ha mi választanánk meg, ugyanis bármennyire is pattog itten a mostani moderátor, ő mégiscsak egy alkalmazott, bérmunkás, stb (nem közülünk való), aki nagyon sok esetben, statisztikailag 97, 44 százalékban nem igen állt a kialakult helyzet magaslatán, mitöbb, általam soha meg nem értett szeszélyből térfélen kívülre zavart olyanokat, akik okkal és méltán mondhatták, és mondták is: vert visz veretlent, szóval javasolnám, hogy a moderátor mondjon le végleg, s keressen magának becsületes, hozzáillő munkát, menjen el fémmunkásnak, vagy szövőnőnek.
Kánya, ha pediglen az útra szartál, akkor vállaljad édeslelkem. Ilyen egyszerű ez.
Ismételten világgá mentem naptámadat felé.
Csók.
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.12.26. 23:07

Kánya írta: Azért vagyok itt, mert úgy érzem, be kell mutassam az erdélyieknek, amiket tanultam világszerte - jót/rosszat. Hogy bemutassam, hogy másképp is van. Hogy vidámabb-, felszabadultabbak is lehetnek (ezért is keveseltem mindig a tagokat) - merjenek. Merjenek verselni, morfondírozni, álmodni/remélni, stb., jellegzetesen kiélni egyéniségüket. S közben jól is érezzem magam. Szókimondani - még mielõtt más diktálja majd, mit mondhatnak - idegen nyelven. Demszkij is ezért volt itt.
S ha ennek az volt az ára, hogy nem tudok helyesírni - akkor is megérte.
[/quote]

Kedves KANYA , minden tiszeteletem a tied, mert a szivembol regeltel!

Gratula :)))

Boldog Uj Evet kivanok !
Lya

HozzászólásSzerző: oldroby » 2009.12.26. 23:52

Kedves Mindnyájan! Kedves Endigarcia !

Egy kicsit kikapcsolok, s egész máshonnan, más világból írok, az is lehet, hogy híbázok is..mert más a gép, másak a körülmények!

A lényeg a lényegből, úgy látom aránylag nyugodt légkörben is meg lehet beszélni dolgokat, nem csak anyázva. Engem teljesen kiakasztott az az alpári szöveg, az a minősithetetlen szóhasználat ami Kányát és engemet ért az utóbbi időben vg részéről. Mind csak ámultam,. hogy egy olyan magas színvonalon gondolkodó, és társalgő valaki, hogyan tud idáig sűlyedni. Én a katonaságban egy feljebbvalómat úgy megütöttem mert anyázott, azután is hogy figyelmezetettem rá, hogy elájult. 10 napi aresztet kaptam érte, és örvendtem, hogy nem lett katonai törvényszék az űgyből.
Én tényleg csak játékra próbáltam bejelentkezni, és azt hittem, hogy lehet is,...de a fogadtatást olvashatjátok milyen volt. Azt nem lehet letagadni.Karácsony napján is, csak a vg Kányának írt levele miatt másoltam be a saját szövegét(ami origin és megtekinthető), mert egyszerúen nem tudtam tűrtöztetni maga. Aztán már bántam, hogy lehettem ekkora ökör pont Karácsonykor ilyet idézni, de már elment....Megint csak azt írhatom mea culpa !
Sokszor azon tűnödöm magamban, hogy lehet valakiben ennyi kettősség, és rosszindulat.
Azt is elkönyveltem, hogy adott pillanatban jól jön a kritika, mert azért mindent mi sem mondhatunk meg, mert akkor elriasztanán az embereket. De ennyire azért az túlzás. Egyszerüen megfeneklik a másképp sem nagyon folyékony párbeszéd egy ilyen beszólsás után, és akkor erölködni kell, hogy valahogyan visszataláljanak azok, akiknek elment a kedvük a sok mocskolódás, káromkodás és anyázás miatt.
Intelligens emberek között, hogy engedhető meg az ilyesmi?????? És mi az értelme,haszna ennek a minősíthetetlen stilusnak????? :?:
Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél !
oldroby

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.27. 12:25

oldroby írta:Kedves Mindnyájan! Kedves Endigarcia !

Intelligens emberek között, hogy engedhető meg az ilyesmi??????

Hogy te egyetlen hozzádintézett direkt választ sem olvasol el, ordroby, azt már rég észrevettem.

S hogy az általad kommentált dolgok elõzményeivel még annyira sem vagy tisztában, azt mi sem bizonyítja jobban annál, hogy pont azokat a kérdéseket teszed itt fel, amikre a disputa akkori közössége is már két évvel ezelõtt próbált választ találni.

Vagyis hogy "Intelligens emberek között, hogyan engedhető meg az, hogy valakit, valakiket a véleményük okán anyapicsázni?
Érted oldroby? Többek között ENGEM az anyám picsájába küldtek, zsidóbérencnek, Jézusgyilkoznak, kommunista, szájbavizelõnek stb neveztek!

De ami a legfontosabb oldroby, hogy én soha nem anyapicsáztam vissza!

Az illetõket kizárták, oldroby! Hússzor! Talán többször is!

És most fogyelj, oldroby! - Kánya pajtásod (egyedül csak õ, senki más!!) ezeket az anyapicsázókat úm. 'karolta fel' és nem karta megérteni, hogy vajon miért is zárták ki õt/õket!!

Pedig a kérdés akkor is ugyanolyan tiszta volt, mint ahogyan te most felteszed, oldroby: Intelligens emberek között, hogyan engedhető meg az ilyesmi??!!

De ezt egyedül csak Kánya nem akarta megérteni! Akkor még nem!

Mi errõl a te véleményed?

Én meg akkor is, és azóta még számtalanszor is azt kérdeztem tõle, hogy ha majd esetleg õt anyapicsázza valaki, akkor az majd mennyire fog smakkolni neki ?
Nos, amint a jelen esetek bizonyítják, ez számára most ugyanannyira nem smakkor, és ugyanannyira visszatetszést kelt, mint ahogyan a többi disputásban akkor is keltett, amikor engem anyapicsáztak. Csakhogy akkor õ nem a maga bõrén érezte. Ez itt most az õ személyes obskúrus ügye.

Amúgy ha te is igazán csak a tényekhez ragaszkodva akarnál is prókátorkodni, akkor készakarva nem olvasnád félre a dolgokat sem.
Mert:
Amit Kányának írtam, annak egyrészt a maga elõzménye is megvan, másrészt rögtön utána is írtam azt, hogy az ilyen kijelentéseknek szerintem sincs semmi igazságértéke.
Elismerem viszont, hogy ilyenkor figyelembe kellene azt is vennem, hogy az összetett mondatokat egyesek nem igazán tudják értelmezni.

Amit meg hatáskeltés céljából idéztél ide karácsony napján:
- ha jobban megfigyeled, akkor van ott abban még egy fontos rész is, ami egy lényeges elõzményre utal! És gondolom, hogy egy ilyen "közönséges bûnözõ" megnevezésért az illetõnek te is a fogát verted volna ki, nem igaz?
Na látod?! Itt viszont én legfennebb csak az "édesanyja kurva picsájába" tudtam elküldeni az illetõt.
Te mit tettél volna. Hány napi áresztet érne meg neked egy ilyen idóta képének a szétverése? Sokat, igaz?!

Na és akkor most olvasd el újra azt az ominózus mondatot, amit oly szívesen idézgetsz, vajon még mindig ugyanolyan pártoskodva itéled meg?

Néhány direkt kérdés hozzád, oldroby, hátha még ugyailyen direkt módon is válaszolsz rájuk:
- mi a véleményed arról, hogy miután endígarsziát velem a végletekig összemostad, az õ hozzászólásait nekem tulajdonítva nevezetesen is engem mocskoltál, (NB. felmenõimet, leszármazottaimat, génjeimet is) de miután az elõbbi hozzászólásában õ még erre is kitérve határozottan igazolja is neked e kulcsfontosságú tévedésedet, de erre a dologra te mégsem reagálsz, egyetlen szóval sem beszélsz errõl, sõt, mintha soha nem is írta volna? Talán azért nem, mert kényelmetlen volna? És mégegyszer leírom neked, hogy amikor endégarszia és Lúdas Mátyás ott veletek az MM-ban visszaválaszolgatott, akkor én már tényleg rég nem voltam az élõ nickek sorában. De azért mégis nekem tulajdonítottatok mindent. Ha Kánya meggyõzött volna benneteket arról, amire én õt megkértem, akkor vagogeza soha meg sem született volna. Erre én neked becsületszavamat adom!

- viszont:még mindig nem mutattad meg nekem, nem bizonyítottad azt az elég erõs vádadat, hogy én fõbelövéssel fenyegettelek volna téged!

- az ún. "istenkáromlás" témakört is teljesen veszendõbe hagytad
-

... és még sok, ennél sokkal több is lenne, oldroby, de hirtelen borzasztóan meguntam az egészet, hiszen biztosan tudom, hogy csak a hangulatkeltésért vagy itt, mert haragszol rám a MM-i topikban leírt véleményemért, és nem azért, mert az elõzményeket téged különösebben is érdekelnének ... És a legszomorúbb az, oldroby, hogy mindezt hiába írja le neked ugyanígy még endígarszia is, mert te a következõ válaszodban úgyis csak ugyanúgy Endigarciázol. Szerintem tényleg hiába minden ...
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.27. 12:45

A figyelmedbe, mégegyszer:
endígarszia írta:Írod: „ Ki volt az aki ismeretlenül bejött a szigeti oldalra és mindenkit szidalmazni kezdett?”
Én voltam. Én, RIDEG és/vagy ENDÍGARSZIA! Demeg nem is igaz, mert akkora hülye még se vagyok, hogy beállítok valahá és közlöm, hogy itt mindenki segg, csak én vagyok helikopter! Általában konkrét témához szóltam hozzá, amire a következő válaszokat kaptam.
1. Mifaszt akar itt, aki nem máramarosi?
2. Ne zavard a pipafüstöt!
3. Eriggy innen, mer’ nem kérdeztünk!
Vagy valami hasonlót. Én meg alkalmazkodtam a hely szelleméhez. És még csak nem is bánom, mert ha értelmesen nem lehet veletek, akkor isten neki, hülyéskedjünk. Aztán meg fölbosszantott az a fafejű makacsság, amivel megpróbáltátok endígarciát, LM-et, exét, vagogezat összeragasztani, mintha eljött vóna a világvége, hogy több idegen is megjelent a topikban! Hát az nem létezik, olyan nem történhet, ez hazugság, valaki(értsd: egyvalaki!) bosszant minket…!
Eszem-faszom megáll! Próbáltál már 3 nicken, 3 stílusban, szóhasználattal, írásképpel írni?!
Bakker, vaknak-süketnek kell lenni, aki ezt nem látja-hallja! Tudod, én egy pillanatig sem hittem, hogy szigeti, Jónás, oldroby egy ember lenne. Pedig stíluselemzés alapján, lett volna okom rá, de úgy gondoltam, talán a szigeti atmoszféra teszi. S mióta ezt érzékelem, oda se dugom az orrom. Tán ragadós…

endígarszia és RIDEG
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.27. 13:00

endígarszia írta: Ekkor született meg endígarszia(amúgy, hosszú í-vel írom, bár senki nem akarja figyelembe venni, de nem néz ki hülyébben mint az iboja)

Ezt most v.ö. a legutóbbi Endigarcia-val.

Vagyis ennyit a többi dolgok megértéséhez is szükséges 'figyelmes' olvasásodról!

És arról, hogy vajon akkor mennyire lehetne elvárni tõled azt, hogy az elõzményekkel is úgy-ahogy tisztába légy, és ne csak zsigerbõl gyûlölködve keltsd a pártoskodó negatív hangulatot velem szemben?
Olyan dolgokról, amikrõl neked még a leghalványabb fogalmad sincs, mivel te soha semminek nem olvasol utána.
De azért vaktában mégis mindennel, mindenkivel példázódol.
És ugye lehetetlenség is volna neked itt most újra beidézgetni az egész eddigi disputát. Meg aztán el sem olvasnád!
Ördögi kör, nemde? ...

Node, szíved joga, te azért továbbra is nyugodtan haraguhatsz rám, valahogyan majd csak túlélem.
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.27. 15:12

Viszont annyit még mindig tényleg szeretnék valahogyan megértetni veled/veletek, kedves oldroby, hogy az a ti jellegzetes érvelési módszeretek, amivel folyamatosan az én feltételezett személyes hátteremmel foglalkoztok, - és amiben többek között éppen segito kartácsunk a nagymester - az egyáltalán nem segíti elõre a a normális hangnemû párbeszédet.***
És amit pedig, ha valóban tisztában lennél a disputa múltjával, akkor azt is tudnád, hogy én mindig propagálni próbálkoztam.

De az, hogy ti folyamatosan az ilyen feltételezett "haszontalan vénleány" meg otthoni gének, magányosság, paranoja, velemszületett genetikai rosszindulat, baszatlan kurva, akit RIDEG kellene többször dugjon stb (volt és van is elég ilyen, csak gyõzném ide felsorolni) roppant sértõ szarozásokat vajon meddig kellene még eltûrni és szó nélkül hagyni?

Mert a te kérdésedet idézve, vajon"Intelligens emberek között, hogy engedhető meg az ilyesmi?"

***És ha ugyancsak a te axiómád mentén gondolkodunk - és ugyan miért is ne tennénk! - akkor mégis miért csodálkozol azon, hogy 'minden ilyen akció is mindig valamiféle reakció, ellenakció' formájában fog valahol visszaütni?

Mert vajon mit is tudhattok ti rólam, oldroby? Vagy mit tudhattok arról a néhány, általam nagyra tartott néhai, vagy jelenlegi disputásról?

Az égvilágon semmit, oldroby. Mert én például soha nem tartottam fontosnak sem a címeimet, sem az esetleges titulusaimat, koromat stb. ide beírni. Mivel az ilyesmi a vélemények szabad kimondásának a korában amúgy sem lenne lényeges!
(és itt hívom fel a szíves figyelmedet arra, hogy valszeg TE nem "puplicista" vagy, hanem csak elírhattad, és valójában a publicisztika lenne az, amivel foglalkozol. Ám legyen ...)

De rólam például még a mai napig sem tudja senki azt biztosan, hogy vajon nõ vagyok-e, vagy férfi!? És bizony, be is kavar ez egyeseknek elég rendesen. Mit csinálok, hány éves vagyok, hol jártam a tegnap, mit ettem, mekkora házam van, melyik géprõl írok, éppen most mi sül a leremben, matekoz vagyok, írkász vagyok, tûzoltó fényképész, alkotómûvész, traktorista, valóban egyedül élek-e, magányos vagyok-e, vagy nagy családom van, ... Semmit!!

SEMMIT!

Mert mindezeket nem fontos nektem rólam tudnotok!

RIDEGRÔL, astalavisztáról, piszkosfredrõl és még egy néhányról sem volt soha fontos! És éppen ezért is tiszteltem és tisztelem annyira õket.
A személyes integritásukért.

Mint ahogyan nekem sem fontos azt, hogy éppen melyik titulusra való hajtás közepette kényszerültek itt egyesek annyira elhanyagolni az olyan egyéb szellemi tevékenységeket, amik pedig egy idõ után már határozottan abban nyilvánulnának meg, amit szavaid szerint Te úgy emlegetsz itt, mint hogy az illetõ "ismeri a kultúrát" és "magas szinvonalon képes gondolkodni és társalogni"!

Érted kedves oldroby, hogy ezzel én most mit is mondok neked?!

Viszont akkor ne is találgassuk egymásról az ilyesmit, hiszen úgyis csak feltételezgetni tudnánk.
A feltételezgetésrõl pedig tudni való, hogy vitában érvként, bizony még egy kalap szart sem ér!

No, többek között pl éppen erre is volna értendõ endígarsziának az a 'térgyilagosságra és tényszerûségre' vonatkozó megjegyzése is!
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.27. 15:32

No kész! Remélhetõleg a modi hamarosan megtisztítja a rejtvényes topikokat, mert ezentúl én már tényleg csak játszani szeretnék!

Márha akad is akivel, természetesen.

Ha pedig mégsem, akkor szépen tudomásul veszem, és legfennebb én is csak annyit mondhatok, mint amit munkássága során Kurt is többször mondott:
"Így megy ez!"
vagogeza

HozzászólásSzerző: oldroby » 2009.12.27. 22:06

exe írta:Már meg ne haragudj, kedves Gandalf, de véleményem szerint te meglepõen dilettáns lehetsz. Azonkivül persze, hogy ráadásul még roppant szemtelen is, ha házigazdaként az ide látogató emberek intelligenciáját egy ennyire nyegle módon vagy képes kicsúfolni, és folyamatosan palira venni.
Nos, az enyimet többé garantáltan nem fogod. Mindazonáltan részemrõl én még a továbbiakra is nagyon sok kellemes és szellemes disputázót kivánok a fórumotokba, hiszen saját elmondásotok szerint ti nemcsak hogy "innovatívak, értékteremtők, felelősek, kritikusok", hanem még "demagógiamentesek, és piacvezetők" is vagytok, és így ezt az egyébként példaértékû professzionalizmussal mûködtetett csiki-csuki fórumotokat nyílvánvalóan meg is érdemlitek!

Kedves kollégák !
Felkérnék valakit, hogy tudassa vg-val, hogy ellentétben vele, ha én egyszer kimondtam, vagy leírtam valamit, akkor ahhoz is tartom magamat. Mint azt említettem volt, én vele közvetlenül több párbeszédet nem folytatok, úgyhogy felesleges erőlködnie bármiféle sértegetéssel,aljas rágalmazással vagy akár uram bocsá' dícsérettel, én ahhoz tartom magam amit egyszer kimondtam.
Ami az érvelését illeti, hogy én nem olvastam vissza a dispiben, nagyon is igaza volt. Én megelégedtem azzal a szigeti fórummal amit létrehoztam, és igyekeztem egy normális hangnemben a szigetiekkel kommunikálni, és beszervezni, hogy lehetőleg minél többen beszélgessünk, kapcsolatokat építsünk, üzeneteket tudjunk meg otthonról. Sokan nem tudják mit jelent idősebb fejjel elválni az otthontól, hát én sokat szenvedtem az "otthon" s a gyökereim hiánya miatt. Nagyon sokat jelentett számomra az a hely, amit igyekeztem karbantartani és civilizált módon gondolatokat cserélni. Nem is nézegettem én be máshova egyáltalán, hisz kielégített teljes mértékben az "otthon"- hoz kapcsolódó jó légkör. Nem is volt semmi probléma ott, a szerintetek "belterjes akolunkban" mindaddig amíg meg nem jelentetek és bűzleni kezdett a "civilizált", megmondó, kioktató, lebecsmérlő és szitkozódó hozzászólásaitoktól az egész "istálló". Eleinte Kánya is, én is és mindenki más, szépen kértünk benneteket, hogy a "kultúrátok" világosságát ne pazaroljátok ránk. Csak azután kezdett elfajulni a dolog, miután már mi is felmérgelődtünk, és kaptátok a válaszokat. Igaz a vg állítása, hogy már nem tudtam ki-kicsoda, csak az inzultusokra válaszoltam, hisz azt gondoltam, hogy mivel abban az órában regisztrált Ludas Mátyás amikor Döbrögit kízárták, és hasonló hangnemben írt Endigarcia is, az volt a feltételezésem hogy mindez csupán egy ember műve.
Ha nem lett volna mindez, és nem piszkáltatok volna bennünket a beszólásaitokkal, akkor szerintem a moderátor sem lépett volna be olyan módon, és nem törölt volna oldalakat, sőt a vg se kellett volna megszülessen. Sajnálom, hogy nem maradt meg valahol a régi párbeszéd, mert akkor ugyanúgy idézni tudnék, hogy mire kaptátok a válaszokat, mert mi nem küldtünk senkit sem melegebb éghajlatra. Az én szótáramban nincs ilyen, és büszke vagyok arra is, hogy soha életemben nem káromkodtam egyszer sem! Ezért is tudtam annyira felháborodni a Kánya Édesanyját ért inzultus, és a Segítő hasonló szidalmazása miatt. Én, személy szerint kimaradtam ebből a "megtiszteltetésből", de kaptam épp eleget, amit most nem sorolnék itt fel.
Felteszem a kérdést, hogy mire volt mindez jó ?
Hogy milyen elszámolni valótok volt Kányával, azt én nem tudhattam, és nem is érdekelt. Megvolt és van a saját magam problémája, épp elég ahhoz, hogy ne legyen időm a máséval foglalatoskodni. Ellenben a "szigeti tatárjárás" nagyon felbőszített, s csupán azért történhetett meg az velem, hogy olyan hangnemben kezdtem én is válaszolni az inzultusokra, mint amilyen módon azok érkeztek. Megint csak azt mondhatom, hogy nem vagyok büszke rá!
Arra sem vagyok büszke, hogy túlzott optimizmussal bekopogtam hozzátok, s az lett az eredménye, ami...Nem fogok zavarni többé! De nem azért, mert túl magasnak tartom a labdáitok, amint vg fogalmazott, hisz azért amit addig nem tettem meg, beleolvastam az előzményekbe. Örvendek, hogy a moderátor tényleg törölte a vg aranyköpését amit beidéztem, mert az a szívem szerint történt. Én sem találtam azután a legokosabb ötletemnek. A részemről tehát ennyi! Én megmaradok továbbra is a megszokott "akólomban", mert jól érzem ott magamat, és megköszönném ha ti sem hoznátok "jó modort, kultúrát és fényt" oda. Sikerekben és kizárás mentes Boldog Újévet kívánok Nektek !
oldroby

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.28. 01:09

Ámen.

Hálistennek, akkor a szigeti dolgot mégiscsak szerencsésen lezártuk.
Kénytelen-kelletlen ugyan, de elismerem: a Máramarosban tett kéretlen látogatásunkért te bizony, igen alaposan megfizettél!
Nagyon fájdalmas és tanulságos lecke volt ez mindannyiunk számára.

Igérem, hogy mint ahogyan azóta sem, én többé ezután sem megyek oda!

Te pedig ahogyan igérted, ezután már csak a saját ottani problémáiddal foglalatoskodol.
A Kánya/segito-féle afféremet meg a továbbiakban rám bízod, és az újabb félreértéseid elkerülése érdekében, többé nem próbálkozol abszolút tájékozatlanul prókátornak lenni.
S abban, hogy ezt te, mint a csak egyszer kimondott szavak embere be is tartod, én egyetlen pillanat erejéig sem kételkedek.

Ahogyan Kánya mondaná: You made your point, I got it!

Számodra én is ugyanúgy egy Sikerekben (gazdag) Boldog Újévet kívánok!

PS. szereteném azonban a sértegetés szándékának még a gyanúját is elkerülni, amikor még arra kérlek meg, hogy a 'magas labda' kifejezés valódi jelentésének viszont nézz még utána. Mert lehet, hogy néhány fontosabbnak szánt mondatod is mindjárt más színben fog feltûnni.

A mihamarábbi kikeleti kitekéntés reményében, medvehortyogós télközépi üdvözlettel Neked is a legjobbakat! :o)
vagogeza

HozzászólásSzerző: piszkosfred » 2009.12.28. 01:51

robyka
Hogy így anyáskodva rászálltál a szigeti topikra, egy könnycsepp jelent meg a szemem sarkában, tovább olvasva egy picit be is pisikáltam -ez lehet, hogy a korral jár-, de aztán eszembe jutott, hogy nem is olyan rég az erdővidéki topikból tanácsoltál el ugyanilyen bennfentesként. :roll:

Kicsi a világ, bazdmeg.
piszkosfred

HozzászólásSzerző: oldroby » 2009.12.28. 11:57

piszkosfred írta:-ez lehet, hogy a korral jár-, de aztán eszembe jutott, hogy nem is olyan rég az erdővidéki topikból tanácsoltál el ugyanilyen bennfentesként. :roll:

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a róza is együtt jár a kór előre haladtával, de az még kórosabb, ha ráadásul még rosszindulattal is párosul... :!:
oldroby

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.28. 12:27

Áhh, dehogyis rosszindulat ... szerintem õ is csak valaki olyannal téveszthetett össze, aki veled egyazon 'órában regisztrált', és még a tiedhez 'hasonló hangnemben' is írdogál. Jogos a feltételezése, "hogy mindez csupán egy ember műve".

Nem nagy dolog. Ilyesmi még a legjobb topikokban is megesik.
Te például hónapokon keresztül voltál áldozata ennek az említett rózának.
Legfennebb majd ilyenkor te is csak egy-két hatástalan kimagyarázkodási kisérletre kényszerülsz. Na, mondd már! ...
vagogeza

HozzászólásSzerző: Rideg » 2009.12.29. 00:08

Kánya írta:
endígarszia írta:Eszem-faszom megáll! Próbáltál már 3 nicken, 3 stílusban, szóhasználattal, írásképpel írni?!

Nem - nem próbáltam.

Én meg nem tőled kérdeztem! :) Mindegy.

Namost, a fejtegetésed többi részére nem térek ki, részben, mert az ember(legalábbis én) egy idő után elunja a babaruházást, másrészt meg akkor sem változik sem a te felfogásod, sem az enyém, ha húsvétig mikeskelemenkedünk itten. Nemtom említettem-e, hogy rejtvényeznék kicsit? Igen? Nna, hát ezért se! Egy dolog van, ami talán megér pár szót - mert nem csak morál nélküli moralizálás részedről- a nacionalizmus kérdése.

Kánya írta: Azt nem szabad (nektek) észrevenni, hogy bezzeg az egész világ nacionalista (de pláne szomszédotok, a román), és nekik így normális.

Azon lépjünk gyorsan túl, hogy " nem szabad észrevenni", ez egy Kánya-like szájtépés, bagatelle, még egy sercintős emotikont sem érdemel. Abban viszont nagyot tévedsz, hogy az egész világ nackó lenne. Mert a "de pláne" szomszéd inkább sovénnak mondható, bizonyos megnyilvánulásai alapján. Ámde, sorolhatnék tucatjával nemzeteket, etnikumokat, amelyek nem nackók, már ha a nacionalizmus alatt a legjobban elfogadott meghatározását értjük. Nade, ez megint mellékszál.
Viszont, ha a román sovén, és ez neki normális, akkor ez az etalon? Én is az legyek? És azt hogy kell csinálni? Keressek egy kisebbséget és rúgjak beléjük? Vagy keressek egy románt és közöljem vele, hogy ő egy alsóbbrendű lény? Az a segito műfaja, én azér' elvégeztem az óvodát.
Én lehetek nackó, azzal még nem bántok senkit, amennyiben ez alatt a nemzetépítést, önazonosságot, magyar kultúrát értjük, de nem lehetek az a kisebbségben élők helyett! Ha egy nemzet nem tudja megtartani az értelmiségét, akkor asszimilálódni fog. Írók, költők, tanárok nélkül nem marad fenn hosszútávon. Ezt nem pótolja az, ha én a neten naponta ötvenszer leanyázom a románokat. Biza, lehet utálni az RMDSZ-t, hazudnak, lopnak stb, de valahogy megtanulták azt a fajta román politizálást, hogy mindegy mi történik, a végén ott legyünk a fazoknál! Hát megint ott vannak, zsíros falatokat fognak habzsolni, de az már az erdélyi közösség dolga, hogy nekik is jusson belőle! (mellékszál: mekkora buli, hogy az orthodox egyházat rögtön kivették Hunorka minisztériumából :lol: , na persze, a költségeket attól még ő fogja állni)

Lényeg: nem a nacionalizmussal van baj, hanem a szűklátókörű, ostoba sovinizmussal, de mindkét részről! Az, hogy itt a dispután ez főleg magyar oldaláról mutatkozott meg és ez ellen nyilatkozott aki nyilatkozott, az sajna már a mi bajunk.
A tiéd meg az, hogy képtelen vagy különbséget tenni a kettő között!
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

ElőzőKövetkező

Vissza: É L E T M Ó D