HIRDETÉS

Dühöngõ

Felszínesek és alaposak túlélési technikái.

Re: Dühöngõ

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.02.25. 19:09

na
Ó, ha rózsa bimbó lehetnék
powershot

HozzászólásSzerző: judy » 2009.02.25. 19:52

powershot írta:na

Ufffff.............. :)
judy

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.02.26. 03:39

Nnah: egy percre nem vagyok itt, s már lekonyult a bili füle!

Felkérem a díszes szurkoló társaságot, hogy ne próbáljon itt egyszótagos bekiáltásokkal békítgetni minket, mert nem-oda-Budi!
Ide csak hosszú tirádák jöhetnek, legallább egy ezred-ciánnyi sértéssel megspékelve, amintképp következik:
anyapicsázás = 1 mili-cián
leantiszemitázás = 5 mili-cián
szallonnácizás = 3 mili-cián
félanalfabéta = 2 mili-cián
kommunista, büdösoláh = 4 mili-cián
igazat mondani = 9 mili-cián
stb....
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: powershot » 2009.02.26. 06:32

na-na :) :lol:
Ó, ha rózsa bimbó lehetnék
powershot

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.02.27. 01:26

Kánya írta: legallább egy ezred-ciánnyi sértéssel megspékelve, amintképp következik:
...
...

Ettõl függetlenül, a szíve szerint a 'legallább' is még mindig csak egy lö-vel megspékelve jönne, ellenben a 'mili' az már inkább kettõvel! (ld. legalább, milli)
S ez utóbbi pedig nem csak a 'félanalfabéta' szó kapcsán érvényes, hanem a többi öt esetben is ... :mrgreen:

(kérdõjel nincs, erre sem kell válaszolni!)
döbrögi

HozzászólásSzerző: Rideg » 2009.02.27. 10:54

döbrögi írta:
Kánya írta: legallább egy ezred-ciánnyi sértéssel megspékelve, amintképp következik:
...
...

Ettõl függetlenül, a szíve szerint a 'legallább' is még mindig csak egy lö-vel megspékelve jönne, ellenben a 'mili' az már inkább kettõvel! (ld. legalább, milli)
S ez utóbbi pedig nem csak a 'félanalfabéta' szó kapcsán érvényes, hanem a többi öt esetben is ... :mrgreen:

(kérdõjel nincs, erre sem kell válaszolni!)

Ez azért lehet ilyenformán, kedves Nagysád, mert a legallább a kétballáb alsó darabját jelentheti, legalábbbis a Grammatica Transylvaniae vonatkozó irányelvei szerint.

Némely félanalfabétának meg tényleg a milicián a helye! :lol:
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.02.27. 11:23

Rideg írta:Némely félanalfabétának meg tényleg a milicián a helye! :lol:

Hát igen, ez a nagy miliciázás nekem is feltûnt már, jó Cézárom, csak mivelhogy a Kartách Brothers-ék felkérésére a hozzászólásaimat már csak eminnen a Dühöngõbõl nem törülik ki még rendszeresen, úgy én sem akartam a kiváló kollégának az elõbbi vitazárás utólsó szavai jogán ejtett ciáncseppjei fölött érzett örömét is teljes egészében lerombolni.

Hogyisne! ... Hogy aztán megint csak holmi 'magyar agyvelõt tipró' janicsárnak nevezzenek, s nekem még csak megköszönni se lehessen a kedvességet :D
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.02.27. 14:02

Sott©, közben még utána is néztem, és valszeg ismét nem lesz meglepõ, ha azt mondom, hogy Kánya kollégának ezúttal is igaza van: a 'milicián' szóalkalmazás ugyanis valóban egy transzilván 'regionalizmus'!!

Úgyhogy tényleg Õ tudja jól!
Respect! 8-)

Egyetlen kár, hogy így most már csak esetleg sírni lehet a félresikeredett mali-cián ... izé ... malícián.
döbrögi

Re: Máramarossziget

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.08. 16:27

kvari.volt írta:... a Toronto név mégiscsak régebbi. Az elsö polgármester a Wiki szerint is William volt. Mi fórumtagok pedig baráti alapon megerösitjük, hogy a Mackenzie név erdélyi kiejtése úgy hangzik, hogy Berzcy.

Ejsze csak nem fogsz most ugyanabba a hibába esni, KV, hogy a túlontúl magasröptû marhaságokat ezután már te sem hagyod szó nélkül?!

Pedig lassan-lassan meg kell ám szokni, hogy az érdemes kollégánknak éppen ez lenne az õ legfõbb stílusa és ismertetõ jegye. Te pedig választhatsz: vagy mindig is csak egy csendes vevõ leszel az õ csupazárójeles-szuperködös elõadásaira, és ezáltal egy köztiszteletnek örvendõ szolid disputásnak is maradhatsz meg, vagy pedig ezeket a áltudományos fontoskodásokat néhanapján jól le-leütögetve egyfolytában azt recckirozod, hogy elõbb-utóbb te is majd az egynémelyik volt kolozsvári, vagy volt árapataki disputatársnak a 'haragosAk'-listájára kerülsz fel. :lol:

Úgyhogy például arra a Toronto neves részre, én a te helyedben mégegyszer talán már rá sem kérdeznék ... Bár az is igaz, hogy te sem igen használtad a kérdõjeleket, s így akkor már arra sem lenne igazán muszáj válaszolni. ... :mrgreen:
döbrögi

Re: SEGÍTSÉÉÉÉÉÉÉÉÉG

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.12. 01:16

Nem igazán fogom fel, kedves moderátorok, hogy vajon miféle megfontolásból is törolhetitek ti most immár még innen is ki a hozzászólásaimat? ... Hiszen én csak egy elég jó karban lévõ guglit ajánlottam fel megvételre, és Kánya kollégának minden jel szerint éppen egy igen nagy szüksége is lett volna rá.
Vagy akkor már miért nem inkább a 'Kínál' rovatba helyeztétek át? Hátha legalább ott lett volna némi kereslet rá ... :cry:
döbrögi

HozzászólásSzerző: kvari.volt » 2009.03.14. 10:59

döbrögi írta:Ejsze csak nem fogsz most ugyanabba a hibába esni, KV, hogy a túlontúl magasröptû marhaságokat ezután már te sem hagyod szó nélkül?!
Pedig lassan-lassan meg kell ám szokni, hogy az érdemes kollégánknak éppen ez lenne az õ legfõbb stílusa és ismertetõ jegye. Te pedig választhatsz: vagy mindig is csak egy csendes vevõ leszel az õ csupazárójeles-szuperködös elõadásaira, és ezáltal egy köztiszteletnek örvendõ szolid disputásnak is maradhatsz meg, vagy pedig ezeket a áltudományos fontoskodásokat néhanapján jól le-leütögetve egyfolytában azt recckirozod, hogy elõbb-utóbb te is majd az egynémelyik volt kolozsvári, vagy volt árapataki disputatársnak a 'haragosAk'-listájára kerülsz fel. :lol:

Nézd Döbrögi,
Kánya és én nagyon messze lakunk szülöföldünktöl, és egymástól is. Néha megszólalunk, angolszász könnyedséggel kezelve a száraz tényeket. Néha meg-megállunk, élvezzük a társalgást. Nem is vagyunk egyedül, másokkal is beszélgetünk, söt inkább másokkal. Igy müködik egy sikeres forum - laza, idöszakos, kellemes kontaktust tesz lehetövé távoli emberek között, akiknek vannak közös érdeklödési pontjaik.

Téged ez igazán nem kéne zavarjon. A "haragos" lista nem jó kifejezés, mert azt sejteti, hogy valami személyes ellentét állna fel. Pedig úgy kéne felfogni, hogy az eltérö kifejezésmódot kedvelö emberek más-más csoportokba tömörülnek. Legyen az egyik csoport az áltudományos zárojelesek egylete. Mások tömörüljenek a fagylaltozó köré, persze ide is szivesen ellátogatok. És legyen meg az anyapicsázó katarzist keresők klubbja.
----
vezess Lucifer, új világok felé
kvari.volt

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.14. 13:26

kvari.volt írta:Nézd Döbrögi,
Kánya és én nagyon messze lakunk szülöföldünktöl, és egymástól is. Néha megszólalunk, angolszász könnyedséggel kezelve a száraz tényeket. Néha meg-megállunk, élvezzük a társalgást. Nem is vagyunk egyedül, másokkal is beszélgetünk, söt inkább másokkal. Igy müködik egy sikeres forum - laza, idöszakos, kellemes kontaktust tesz lehetövé távoli emberek között, akiknek vannak közös érdeklödési pontjaik.

Téged ez igazán nem kéne zavarjon. A "haragos" lista nem jó kifejezés, mert azt sejteti, hogy valami személyes ellentét állna fel. Pedig úgy kéne felfogni, hogy az eltérö kifejezésmódot kedvelö emberek más-más csoportokba tömörülnek. Legyen az egyik csoport az áltudományos zárojelesek egylete. Mások tömörüljenek a fagylaltozó köré, persze ide is szivesen ellátogatok. És legyen meg az anyapicsázó katarzist keresők klubbja.

Nézd kvari.volt,
azt én is látom, hogy te valóban egy irigylésre méltó könnyedséggel vagy képes még a legszárazabb tényeket is kezelni. Például már azt is, hogy éppen te voltál az, aki angolszász lazaságot meghazudtoló gõggel és hidegvérrel üzentél át a fejem fölött akkor, amikor én hozzád soha egyetlen rossz szót nem intéztem, és úgy általában sem semmilyent, és egy olyan témában, ami téged igazán nem kellett volna zavarjon. És érdekes módon éppen azt a 'haragosAk' listáját, valamint a totális ignorálásomat ajánlgattad az innen oly messzire lakó kollégáknak, amelynek most pedig újra egy ennyire indignált hangnemû külön fejezetet szentelsz. És lám csak, mit nem ad most a Jézuska, te sem igazán aszerint élsz, mint amit tanítasz, (amúgy általában így szokott ez lenni) és éppen te lettél az, aki már nem is ignorálnál annyira, hanem ime, most mégis van arcod továbbra is az én intelligenciámat próbálni palira venni, és azt is éppen te hozod fel, hogy az anyádpicsázók számára a legajánlatosabb az volna, ha egy külön klubba tömörülnének, lehetõleg jó messzire innen. Mert tudod, kvari.volt, ez a fórum is csak addig volt képes a maga lazaságát és könnyedségét megõrizni, amíg éppen nem ezeknek a roppant laza angolszászoknak volt egyfolytában szükségük ezt az említett anyapicsázó, zsidóbérencezõ, rohadtkommunistázó, krisztusgyilkosozó, büdösoláhozó, szájbavizelõsözõ, hazaárulózó, korcsmagyarozó csõcseléket maga körë gyûjteniük, valószínûleg tán éppen a maguk saját ki nem mondott véleményeiket egy markánsabb módon pótolandó. Nos, éppen ez az, ami engem mindig is zavart, KV, ha már felvetetted, mert mindadig szerintem még velem is elég kellemesen el lehetett beszélgetni, csakhogy ezt te természetesen nem így tudhatod, és valszeg immár fene nagy szándékod sem erõsen lehetett az ilyesminek némileg már a nagyképüsködõ kötekedésed elõtt is utána nézni.
No, ez lenne az én laza véleményem és következtetésem a jelen dolgokról, és természetesen arról is meg vagyok gyõzõdve, hogy egy sikeres fórum érdekében te nem is akarnád mindezeket tõlem elvitatni, hiszen amint írod, téged az ilyesmi egy csöppet sem kellene zavarjon.

Ja igen, és akinek meg valóban és nagyon erõsen és igazándiból és tiszta provokálatlanul is kötekedni van kedve, az szerintem kössön bele egy zsáknyi cementbe. (lásd: Jónás) :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: szigeti » 2009.03.14. 15:19

Engem nem érdekel, hogy miről vitatkoztok, de kérek mindenkit aki nem idevaló az csak akkor szóljon hozzá a szigeti topikon, ha az nem sérti sem a szigeti személyeket, nem szennyezi be eget rendítő hűlyeségeivel oldalunkat. Mi itt hála Istennek békésen jól megvagyunk. Hagyjon nekünk békét mindenki, hogy beszélgessünk normálisan.
szigeti

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.14. 20:32

szigeti írta:Engem nem érdekel, hogy miről vitatkoztok, de kérek mindenkit aki nem idevaló az csak akkor szóljon hozzá a szigeti topikon, ha az nem sérti sem a szigeti személyeket, nem szennyezi be eget rendítő hűlyeségeivel oldalunkat. Mi itt hála Istennek békésen jól megvagyunk. Hagyjon nekünk békét mindenki, hogy beszélgessünk normálisan.

Hát, ha téged valóban nem érdekelne, hogy a jónép mirõl is vitatkozik, akkor talán azt a szabadságot sem vennéd magadnak, hogy a nem szigetieket - hozzászólásaikat eget rendítõ hülyeségeknek nevezve, ugye - ennyire érzéketlen módon sértegesd itt meg. :cry:

Ezt most nem igazán értetted, igaz? - No, hála Istennek, mert én is pont ennyire nem értem azt, hogy logikailag vajon neked is hogyan jöhetett mégis ilyen szépen össze. :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: kleopatra » 2009.03.15. 20:15

Bocsi döbrögi, de amiket összehordasz -másokat kioktatsz sértegető módon kicsit már nagyon is sok. Egy férfi csak okos és lényeghez törő dolgokkal kellene foglalkoznia !
kleopatra

Bocsi döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.15. 21:15

kleopatra írta:Bocsi döbrögi, de amiket összehordasz -másokat kioktatsz sértegető módon kicsit már nagyon is sok. Egy férfi csak okos és lényeghez törő dolgokkal kellene foglalkoznia !

Részemrõl semmi gond, kedves kleopatra, sõt, nagyon örülök, hogy te is megpróbálkoztál a lényeghez való hozzátöréssel. :)
Hogy neked sem sikerült? - Istenem, nem csak egyedüli nõként lehetsz így ezzel ... Amióta Kánya kollégát is olvasgatom, azóta én már semmi ilyesmin nem lepõdök meg ... .)

Egyébként meg, hogy akkor már te se maradj kioktatlanul:
- egy férfi ... kellene foglalkozzon - ez helyes ugye,
- egy férfinek ... kellene foglalkoznia - ez is helyes lenne,
de hogy: - egy férfi ... kellene foglalkoznia - na, ez így már egyáltalán nem lehet helyes. Érted, ugye? ..

Most aztán te is nagyon gyûlölsz, igaz? ... Nem is csodálkozom, mert tényleg megérdemlem!
döbrögi

HozzászólásSzerző: segito » 2009.03.16. 04:32

kleopatra » Tegnap, 20:15

Bocsi döbrögi, de amiket összehordasz -másokat kioktatsz sértegető módon kicsit már nagyon is sok. Egy férfi csak okos és lényeghez törő dolgokkal kellene foglalkoznia !kleopatra

kedves kleopatra, en egyszeruen nem tudtam, hogy a dobrogi meg jelen van mert ki-iktattam. de ha Te ennek a lapte/ dobroginek megtudnad magyarazni a dolgokat, akkor nagyot gratulalnek azert neked, tudtommal meg senkinek sem ment ez idaig. de ha tobb eszed van, akkor kimeld meg tolle magad, mert a lapte/ dobrogi az menthetetlen. ugy ahogyan mondtam, m e n t h e t e t l e n. ha nem hiszel nekem, akkor majd gyozodj meg sajat magad ...

lathatolag hiba nelkul beszel, de ezt fegyverkent hasznalja; oszd meg es uralkod folotte elve alapjan. szoval, ne tevesszen meg ha megis le nez rad, halgass a szivedre.
Szabad világ

"Wisdom we know is the knowledge of good and evil- not the strength to choose between the two."
--John Cheever --
segito

HozzászólásSzerző: oldroby » 2009.03.16. 16:13

Kellemes szép napot Mindenkinek !
Köszönjük az infókat, egész érdekesek. Ellenben sajnálattal vettem tudomásul, hogy még mindig folyik itt a pengeváltás, holott nem kínáltuk fel az oldalunkat "döbrögi úr" harcmezejének. Jól jönne egy Ludas Matyi, aki háromszor is megadná az idegen betolakodó jogos jussát. Érdekes, mindannak ellenére, hogy igen jó tollforgató, azért a pallérozottsága ellenére, mégis nagyon kilóg a sorból. De ezt ő saját maga is érzi, csak azt nem értem hogy beismerése ellenére
"Most aztán te is nagyon gyûlölsz, igaz? ... Nem is csodálkozom, mert tényleg megérdemlem!" ,
mit keres még ezen az oldalon.
Kedves "döbrögi"! Eddig is meg voltunk nélküled, és "lapte" nélkül is, sőt hogyha ezentúl elkerülsz bennünket, kioktató, fölényeskedő és egyszerűen tőlünk idegen filozofiádat nélkülöznünk kell majd, igérem nem fogunk krokodil könnyeket sírni miattad. Vissza sem fogunk kívánni, se küldeni...sehová, habár saját magad bevallása miatt is megérdemelnéd !!!
Ha mindezt nagyszerű felfogásoddal MEGÉRTETTED, akkor remélem majd találsz sepregetni valót, a sajátmagad portája elött, mert a miénk eddig tiszta volt, és meg voltunk takarítónő nélkül is.
Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél !
oldroby

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.16. 16:29

segito írta:
kedves kleopatra, en egyszeruen nem tudtam, hogy a dobrogi meg jelen van mert ki-iktattam. de ha Te ennek a lapte/ dobroginek megtudnad magyarazni ...

lathatolag hiba nelkul beszel, de ezt fegyverkent hasznalja; oszd meg es uralkod folotte elve alapjan. szoval, ne tevesszen meg ha megis le nez rad, halgass a szivedre.

Kép
Mondd csak kartácsom, ha ez valóban így van, hogy neked fogalmad sem volt arról, hogy én 'még jelen vagyok', akkor mégis milyen megfontolásból linkelted te ide ezt az engem gyalázó képet? És éppen a tegnap?! HE?

És mondd csak, mégis mit várhat még el, és mit érdemel egy ilyen kartács, aki egy olyan nicket szeretne lejáratni, aki tudta szerint már régóta nincs is itt - vagy esetleg alternatívaként is az olyan, aki ennyire sunyi és gyerekes módón próbál itt hazudozni? Mégis kit remélsz te még itt magadon kívül az ilyen angolszáz lazasággaiddal hülyíteni? Ha egyáltalán megérted, amiket most kérdezek?! ...

Különben is a laptezésedrõl jut eszembe, hogy szerintem te itt a legõszintébbnek és legszavahihetõbbnek akkor tûntél, amikor bocskoros nicknév alatt egy magyarul alig tudó román parasztként próbáltad itt a jónépet provokálni. Emlékszel még? Mert akkor legalább a te saját 'magyarságoddal' írhattál!

Mondd csak segito - és ezt most a legkomolyabban - nem lenne jobb neked is, ha te is nemcsak a mégtovábbi elhûlyûlésedhez vezetõ túlhevült szívedre hallgatnál, hanem néhanapján még az eszedre is? Amely utóbbit egyébként láthatólag megosztani már elég jól megosztottál, csak éppen még uralkodni nem igen tudsz fölötte!? :D
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.16. 16:48

oldroby írta: Kedves "döbrögi"! Eddig is meg voltunk nélküled, és "lapte" nélkül is, sőt hogyha ezentúl elkerülsz bennünket, kioktató, fölényeskedő és egyszerűen tőlünk idegen filozofiádat nélkülöznünk kell majd, igérem nem fogunk krokodil könnyeket sírni miattad. Vissza sem fogunk kívánni, se küldeni...sehová, habár saját magad bevallása miatt is megérdemelnéd !!!

Kedves oldroby, mindaddig, amíg te megengeded magadnak, hogy tájékozatlanságod ellenére is állást foglalva engem fölényeskedve lekezelj, kioktass, 'tölünk idegen filozófiázós', roppant hatáskeltõ és rokongyûjtõ inszinuálásokkal illethess, addig szerintem semmi kurva jogod nem lehet azt várni el tõlem, hogy én is ne egy hasonló hangnemben válaszoljak meg neked. Mindenki a tehetsége és 'pallérozottsága' szerint elv alapján. Inkább még most melegében olvasd el te is a segitonak írt válaszomat, próbálj meg a szavak mögé is gondolni, és közben arról se feledkezz meg, hogy én sem téged, sem pedig a többi nagyérdemû szigetit soha itt egyetlen kiprovokálatlan szóval nem illettem! Hátha valamit majd te is megértesz az egészbõl? Hátha még Ludas Matyi segítsége nélkül is menni fog ez neked? És biztosítalak arról, hogy az érdemek függvényében én még mindig nagyon tiszteletteljes vagyok és voltam, kedves oldroby!

Na, kiváncsi vagyok! ...
döbrögi

ElőzőKövetkező

Vissza: É L E T M Ó D

Not able to open ./cache/data_global.php