HIRDETÉS

Dühöngõ

Felszínesek és alaposak túlélési technikái.

Re: Máramarossziget

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.03.19. 14:36

Rideg írta:
Lya írta:
Segíteni embertársainkon egy nemes cselekedet .Én is segítek az időseknek átmenni az utcán, stb....de , ha már valaki annyira felnőtt és még értelmesnek is tartja magát,
akkor vállalja cselekedetei, mondásai, irományai következményeit .
Tiszteletet csak akkor érdemel valaki, ha ő is tiszteli a körülötte levőket .
Te vagy a fizetett védence ?

aranycsillag, ha idézel, próbáld úgy megoldani, hogy ne az jöjjön le belőle, hogy a rideg be van baszva és saját magával beszélget, az öregember úttestre lökését ne keverd a tisztelettel, az nem jár csak úgy alanyi jogon, ahhoz köll valami teljesítményféle is, azt látom, hogy nem egészen vágod az állítok + bizonyítok logikai folyamatot, ha gondolod szívesen kifejtem bővebben , akár ingyér is, ennyit nekem a te fejlődésed megér, nameg telik a sápból, amit döbrögitől húzok , tudtad-e, hogy reggelente mindig berontok hozzá, hogy fölsegítsem a kabátját?, és ebben még az a párezer kilométer sem akadályozhat meg, ami köztünk van, mer elküldöm ám az asztráltestem, jól jön reggel az a kis jatt nekem is, amit ilyenkor odalök a naccsága, szóval csak azt akartam mondani, némileg eufémizálva, hogy ma reggel szőke vagy, de sebaj, én csípem a szösziket, olyanok mint a liftben szóló zene, szól,szól, de mindig az ingerküszöb alatt marad, jó napot, jó szurkolást - mondta a felejthetetlen Knézy Jenő, hát szurkolok neked blondie, ma és mindörökké, Omen!

Logikai folyamatról beszélünk és még ott tartunk, hogy a hajszín elméletet alkalmazzuk .Talán csak a deresedő halántékuak írhatnak ide ? Ne felejtsük el, hogy haladunk a korral és a szellemel is .
Nesze semmi fogd meg jól !
Lya

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.03.19. 14:38

JODIE írta:Astalvista tényleg hol van ,nagyon hiányolom egyébként? :o

Ilyen nevű uraság - Astalvista - e helyt nem járt. Sem most, sem régebb.
Kérdésed kihez intézted? Ha hozzám, hozzánk, akkor a válasz egyébként egyszerű: nem tudom, tudjuk, hogy te hiányolod-e, de nagyon, Astalvista nevű uraság távollétét. Ha meg magadtól kérded, mondd JODIE, honnét tudjam, tudjuk, hogy te a hiányaiddal miképpen is állsz.
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: JODIE » 2009.03.19. 14:42

Lúdas Mátyás írta:
JODIE írta:Astalvista tényleg hol van ,nagyon hiányolom egyébként? :o

Ilyen nevű uraság - Astalvista - e helyt nem járt. Sem most, sem régebb.
Kérdésed kihez intézted? Ha hozzám, hozzánk, akkor a válasz egyébként egyszerű: nem tudom, tudjuk, hogy te hiányolod-e, de nagyon, Astalvista nevű uraság távollétét. Ha meg magadtól kérded, mondd JODIE, honnét tudjam, tudjuk, hogy te a hiányaiddal miképpen is állsz.

Hát te ki vagy? De biza járt itt Astalavista kebelbarátom volt,ne taggadd le.... :)
JODIE

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.03.19. 14:46

segito írta: egy huron pendulnek.

Egy huron mindenképp csak pendül. Akik pendülnek, azok a huronok.
Érted úgy-e?
Kérdés: te önazonosságilag miként pendülsz?
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Lúdas Mátyás » 2009.03.19. 14:51

JODIE írta: Hát te ki vagy? De biza járt itt Astalavista kebelbarátom volt,ne taggadd le.... :)

Lúdas Mátyás. Azon túlmenően, hogy nemcsak az értő olvasás, illetve a helyesen írás, de még a központozás is kihívást jelent számodra JODIE. Tagadnád?
Lúdas Mátyás

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.03.19. 14:53

Lúdas Mátyás írta:
JODIE írta: Hát te ki vagy? De biza járt itt Astalavista kebelbarátom volt,ne taggadd le.... :)

Lúdas Mátyás. Azon túlmenően, hogy nemcsak az értő olvasás, illetve a helyesen írás, de még a központozás is kihívást jelent számodra JODIE. Tagadnád?

Még egy kötekedő jelent meg a halpiacon...
Matyika mit is akartál mondani ? Oktatni nem itt kell !!! ;)
Lya

HozzászólásSzerző: JODIE » 2009.03.19. 14:53

Lúdas Mátyás írta:

Neked meg identitászavarod van kedvesem,összetévesztetted magad döbrögivel.Döbrögi tudod ki?.Egy hülye tyúk...
JODIE

Re: Dühöngõ

HozzászólásSzerző: dwork » 2009.03.19. 14:59

:lol: :lol: :lol:
:mrgreen:
dwork

HozzászólásSzerző: szme » 2009.03.19. 16:19

JODIE írta: Astalvista tényleg hol van ,nagyon hiányolom egyébként? :o

Hát , ami engem illet , én nem hiányolom egyáltalán Astalavista úraságot. Nálánál nagyobb beképzelt, alkalmatlan, pofátlan alakkal még nem találkoztam. Síralmas volt az, amit műveltek régebb! Szánalmas volt, ahogy lekezeltek mindenkit ketten Döbrögivel. Sokszor hányíngerem volt, amikor az ők írásaikat láttam!
szme

HozzászólásSzerző: kvari.volt » 2009.03.20. 12:17

kanaluky írta:Ha itt lehet dühöngeni,akkor ha valaki megmagyarázná,hogy mi a jó k....va anny.....ért nem léptet be a rendszer automatikusan ha bejelölöm,vagy miért léptet ki egy bizonyos idő után? :twisted:

Engem sem léptet be, de a jelmondatod mindent megmagyaráz-:)
kanaluky írta:Minden rosszban van valami jó!
----
vezess Lucifer, új világok felé
kvari.volt

HozzászólásSzerző: Rideg » 2009.03.20. 12:44

szme írta:
Hát , ami engem illet , én nem hiányolom egyáltalán Astalavista úraságot. Nálánál nagyobb beképzelt, alkalmatlan, pofátlan alakkal még nem találkoztam. Síralmas volt az, amit műveltek régebb! Szánalmas volt, ahogy lekezeltek mindenkit ketten Döbrögivel. Sokszor hányíngerem volt, amikor az ők írásaikat láttam!

Én megértem, hogy az értelmezési nehézségek frusztráltságot okoznak, ez hosszútávon járhat akár émelygéssel is, de nyugtasson a gondolat, hogy ők is hasonló cipőben csoszogtak, némely ó és újvilági kolléga idioszinkráziát kiváltó gondolatkísérlete olvastán. Egyébként, jellemezheted őket tetszésed szerint, de ezt az "alkalmatlan" kitételt pillanatnyilag képtelen vagyok értelmezni és valahogy úgy érzem, ez most nem az én hibám. :roll:
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: szme » 2009.03.20. 12:57

Rideg írta:
szme írta:

Én megértem, hogy az értelmezési nehézségek frusztráltságot okoznak, ez hosszútávon járhat akár émelygéssel is, de nyugtasson a gondolat, hogy ők is hasonló cipőben csoszogtak, némely ó és újvilági kolléga idioszinkráziát kiváltó gondolatkísérlete olvastán. Egyébként, jellemezheted őket tetszésed szerint, de ezt az "alkalmatlan" kitételt pillanatnyilag képtelen vagyok értelmezni és valahogy úgy érzem, ez most nem az én hibám. :roll:

Elcsodálkoztam, hogy hirtelen milyen nagyokos lettél, te Rideg...!
Mond csak mennyit fizetnek Neked a Döbrögi és az Astalavista, hogy mindunatlan és egyfolytában kardoskodsz mellettük? Gondolom jó pénzt kapsz érte, mert ha nem, akkor nem éri meg Neked! Nem gondolod?

Ja...és milyen hasonló cipőben csoszogtak, te Rideg...? Értelmezési problémáik voltak, netán? :lol: :mrgreen:
szme

HozzászólásSzerző: Rideg » 2009.03.20. 13:41

szme írta:
Rideg írta:
szme írta:

Én megértem, hogy az értelmezési nehézségek frusztráltságot okoznak, ez hosszútávon járhat akár émelygéssel is, de nyugtasson a gondolat, hogy ők is hasonló cipőben csoszogtak, némely ó és újvilági kolléga idioszinkráziát kiváltó gondolatkísérlete olvastán.

Ja...és milyen hasonló cipőben csoszogtak, te Rideg...? Értelmezési problémáik voltak, netán? :lol: :mrgreen:

Áááá dehogy, hát hol írtam én ilyet?! :roll:
Rideg

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.20. 15:08

Kánya írta: Hehe: ha lett volna hozzá jogosultságom, áthoztam volna én - ha ezt kifogásolod.
Megéri, hogy itt megmaradjon - talán tanul belõle.

Más: a minap olvastam (nemhivatalos forrásból), hogy Jókai Móriczkának két correctorja is volt, olyan borzalmasan írt. Még nem határoztam el, miért kettõ - nem egyeztek, túl gyorsan írt, akkor találták fel a helyesírást - elég az hozzá, hogy a könyvek Jókai, nem a correctorok neve alatt jelentek meg. Azaz, az ötlet a fontos, nem a helyesírás. Illetve, az ötlet hiánya - amit holmi grammatikai orthodoxizmus mögé rejteni, szerintem, nem egy jellemes viselkedés. 8-)

Zseniális találmány részedrõl ez a 'hehe' kötõszó, Kánya, mert láthatólag mindenütt és bármilyen kínos helyzetben is elõnyösen alkalmazható. Például még a leghomályosabb és legsemmitmondóbb ún. 'válaszokat' is probléma nélkül lehet vele az azokat megelõzõ kérdésekhez hozzákapcsolni. Egyetlen kár csak az, hogy így aztán 'tanulni' nem lehet belõle semmit ... :mrgreen:

Amúgy én most már tényleg egyre jobban csodálom azokat az oda nemrégiban importált újvilágiakat, akik miután az agyukban lévõ, eredetileg magukkal átcipelt sötétséget egy némileg szobatisztább, amerikai típusú mosottságra sikerült felcseréljék, az óhazát most már azzal vélik a legjobban szolgálni, hogy a jó ottani fajta, mindenkit önzetlenül megsegitési szellem és egyéb hasonló doktrinák szerint, folyamatos jótanácsokkal lássák el az ittrekedt magyar benszülötteket is. Egy ilyen lehet például ez a jelenlegi, ún segítõ szándékú erõfeszítés is, amikoris fáradságot nem kímélve, hatalmas erõbedobással kutatnak fel arra nézõ bizonyítékokat, hogy márpedig a magyarnak nem kell tudni! Mármint magyarul. Hiszen Jókai sem tudott. (ami ugye, egy eléggé bõdületes marhaságnak számítana komolyabb körökben, de tõled ITT, e hasábokon még ez is elmegy...) Hiszen a helyesírást végképp nem azért van, hogy annak köszönhetõen még értsük is, amit kifejezni, mondani vagy írni akarunk, és lehetõleg még azt is helyesen értelmezzük, amit más akarna velünk közölnil, vagy mert enélkül már jóformán még magyar nyelvrõl sem igazán lehetne beszélni, és ennek elég gyors következményeként aztán mindjárt még magyar nemzetrõl sem, ugye ... Hiszen mit nekik az a sok fránya ékezet meg vesszõ, meg mindenféle kínos babámfüle, amiket úgyis csak mind azért találtak ki, hogy a becsületes igazmagyar embert velük jól összezavarják és lehetõleg porig megalázzák, hogy aztán az önbizalmát is teljesen taccsra téve, egyfolytában csak frusztráltnak és kioktatottnak érezhesse magát. :D

Gratulálok, Kánya, szerintem ennél nagyobb szolgálatot a Nemzetnek, amerikaiként már szinte nem is igen tudtál volna tenni!
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.20. 15:27

Lya írta: Te vagy a fizetett védence ?

Nem, aranyoskám - inkább én vagyok neki az õ fizetõ védence. Õ meg az én fizetett védõm.

Nem éppen ugyanaz, de nem gond, mert a két szó valóban megtévesztésíg hasonlít egymásra, és ki mondta azt, hogy mindenkinek mindkettõt kellene ismerni ..
Hiszen még a mili-cián és a milicián is majdnem egyforma. És azok közül is csak inkább az egyikrõl szoktak hallani ... :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.03.20. 16:08

Hát gyerekek, nem vettétek észre ....itt holmi nyúgdíjas emberek magyarul írni , olvasni tanítanak minket :)
És köszönjük meg nekik, hisz ezt ingyen kapjuk !
Jöhet a következő óra!
Ja ...én lógok , elmentem ! Üsse ménnnkő !!!!
Lya

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.03.20. 16:39

döbrögi írta:

Nem, aranyoskám - inkább én vagyok neki az õ fizetõ védence. Õ meg az én fizetett védõm.

Nem éppen ugyanaz, de nem gond, mert a két szó valóban megtévesztésíg hasonlít egymásra, és ki mondta azt, hogy mindenkinek mindkettõt kellene ismerni ..
Hiszen még a mili-cián és a milicián is majdnem egyforma. És azok közül is csak inkább az egyikrõl szoktak hallani ... :mrgreen:

Róza, róza scleroza, pontosabban ateroscleroza - melegen ajánlom erre a jó öreg Cavintont .
Akkor meglehet, hogy minduntalan nem ismételed meg ezerszer a milicíános eszmefuttatásod .
Lya

HozzászólásSzerző: szme » 2009.03.20. 17:12

Lya írta:
döbrögi írta:

Róza, róza scleroza, pontosabban ateroscleroza - melegen ajánlom erre a jó öreg Cavintont .
Akkor meglehet, hogy minduntalan nem ismételed meg ezerszer a milicíános eszmefuttatásod .

Scleroza ide-oda- a Cavinton tényleg jó volna már ennek a Döbröginek. Talán egy kis kálcium sem ártana, hisz nagy a pocakja.
Ennek ellenére a miliciános eszmefuttatása őt jellemzi. Valami milicista feleség lehet ez a scleroza- úgy értesültem, hogy nő, ezért merészkedem feleségnek nevezni- no, de hagyjuk rá, mert helyesírásért bőgedezik itt minden hozzászólásában, de akkor már legalább tanítsa is azt a helyesírást. Hisz csak a helyesíráshoz ért!!!Szegény!
A politika nyet, a magyar öntudat nyet, a szeretet nyet, ...stb- hát hagyjuk meg neki a helyesírást, csak azért, hogy szegény ne unatkozzon.

Azért ,Döbrögike, még az a sok-sok aljas mocskolkodás, amit műveltél visszaüthet valahol.Nem gondolod?
Mennyit okádsz naponta a saját magad tükörképétől? Nem csömöröltél még meg, ha tükörbe néztél? Gyakorolj tükörbe nézni és mond magadba el sokszor--" nem vagyok gyülöletes, nem gyülölök senkit"--hátha segít a határtalan gyülöleteden átesned! Komolyan mondom, ha így folytatod még a fizetésed sem lesz elég ahhoz, hogy bárki itt kiálljon melletted...talán Rideg komának elég az is amit nyújtassz...de itt eléggé talpra esett emberek vagyunk, akiket nem a pénz szeretete fűtt, hanem a HAZASZERETET. Éreztél valaha ilyent?...az utóbbira értettem.
szme

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.03.20. 18:44

döbrögi írta:Zseniális....

:) Köszi - jól esik a dicséret - de ne gondold, hogy azt nézem, mit mivel hogyan kössek össze. Én ténylegesen (genuinely) hiszem, hogy arra válaszolok, amit értettem. Tudod, bár sokat idõzök a dispin, azért - nem itt élek.

Amúgy, nehéz veled vitatkozni, mert csúsztatsz:
1.- mondd, hol írtam én azt, hogy Jókai nem tudott magyarul? Azt írtam, hogy pocsék volt a helyesírása. Azt is jeleztem, hogy nem jön elhinnem (lásd "nemhivatalos forrásból" = állítólag) - épp, hogy slaggra jött a pletyka;
2.- hol mondam én valaha is azt, hogy "márpedig ti kárpátmedenceiek ne mind írjatok helyesen, mert izé"? Illetve, mióta tartasz te engemet olyan egy személyiségnek, akinek a véleményét csak úgy lesik a pannónok, követendi?
Igaz, világjártamban felszedett tapasztalataimból kialakult egy olyan véleményem, hogy tartozhatsz egy nemzethez anélkül, hogy tudd a nyelvét (lásd fele zsidóság, rengeteg örmény, olasz, portugál, stb., sõt, immár sok magyar is).
Jaigen, el is mondtam "ITT" e véleményemet - mintahogy azt is, hogy szeretem a nõket, a piát, a cigit, még mindig kivagyok a 2004.12.05-i köpedelem miatt, és hogy máramarosszigeti vagyok - de mindezidáig nem láttam hogy a jónép rohant volna Máramarosszigetre lakni, vagy MO sietett volna kijavítani ökrös hibáját. Miért épp a stílusomat követnék?
3.- ez, lehet, hogy mert nem veszed észre magad, de ugyanide tartozik: bár többször is értésedre lett adva, hogy rossz néven vesszük a topikrombolást, te úgy találtad, hogy csakazértis odadörzsölöd kedvencz, de egyáltalán nem odatartozó fényképedet - ezáltal olyan felháborodást keltve MINDENKIben, hogy még a legcsendesebbikje (gyengébbek kedvéért ronai) is úgy találta, hogy vissza kell szóljon.
S még te panaszkodsz, hogy kiprovokálatlanul kötött beléd!?
Meg kellene értsd: szabadságod odáig tart, ameddig nem sérti a másokét - onnan tovább, az visszaélés.

Igaza volt ronainak: nincs értelme kitalált vádaskodások ellen védekezni.
Mindent összevetve: ármánykodsz.
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: Rideg » 2009.03.20. 20:27

szme írta:.de itt eléggé talpra esett emberek vagyunk, akiket nem a pénz szeretete fűtt, hanem a HAZASZERETET. .

El is hiszem, hogy talpraesett( egy szóban! vágod?) emberek vagytok, elvégre aki hazaszeretettel fűt(egy t! fogtad?), az magasan a legolcsóbb, ráadásul kimeríthetetlen energiaforrást használ, lévén hogy az egységsugarú állampolgár korunkban szinte soha nem kerül olyan helyzetbe, hogy annak eredeti célú hasznosítását lenne kénytelen gyakorolni. Ebből kifolyólag, az említett magas kaloriaértékű anyag kummulálódik, tán erjed is, esetleg megpimpósodhatna, ha ama bizonyos talpraesett emberek nem váltanák ki vele a fűtőanyagimport rájuk eső részét. Én hülye meg fizetem a gázt! :(
Azért kicsit elgondolkozva ezen a kiváló felismerésen, úgy tűnik, hogy más talpraesettek nem csak fűtésre használják ám a szóbanforgót, hanem pl érvek helyett, mindenféle morálisan, jogilag vagy éppen racionálisan igazolhatatlan tetteik hajtóanyagául is. Summázva a dolgot, elmondható, hogy a világtörténelem legpiszkosabb cselekedeteinek többségét két címke alatt követték el, ez a kettő pedig a vallás és a hazaszeretet! ( Vallás alatt értendő mindenféle-színű ideológia is)
Röviden és tömören: le a kalappal a talpraesettek előtt, sikerült megtalálniuk az örökkön-örökké akolmeleget adó energiát, amely egyszersmind égő csipkebokor és vezérlő szellem, miszerint fárosz, ami mutatja az utat a nemkételkedő, nemgondolkodó, kérdés és eszmementes közösségnek!
Hát csak hajrá! Én inkább lógok, mint Lya. ;)
Rideg

ElőzőKövetkező

Vissza: É L E T M Ó D

Not able to open ./cache/data_global.php