HIRDETÉS

Dühöngõ

Felszínesek és alaposak túlélési technikái.

Re: Máramarossziget

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.03.20. 21:27

Rideg írta:
szme írta:.de itt eléggé talpra esett emberek vagyunk, akiket nem a pénz szeretete fűtt, hanem a HAZASZERETET. .

El is hiszem, hogy talpraesett( egy szóban! vágod?) emberek vagytok, elvégre aki hazaszeretettel fűt(egy t! fogtad?), az magasan a legolcsóbb, ráadásul kimeríthetetlen energiaforrást használ, lévén hogy az egységsugarú állampolgár korunkban szinte soha nem kerül olyan helyzetbe, hogy annak eredeti célú hasznosítását lenne kénytelen gyakorolni. Ebből kifolyólag, az említett magas kaloriaértékű anyag kummulálódik, tán erjed is, esetleg megpimpósodhatna, ha ama bizonyos talpraesett emberek nem váltanák ki vele a fűtőanyagimport rájuk eső részét. Én hülye meg fizetem a gázt! :(
Azért kicsit elgondolkozva ezen a kiváló felismerésen, úgy tűnik, hogy más talpraesettek nem csak fűtésre használják ám a szóbanforgót, hanem pl érvek helyett, mindenféle morálisan, jogilag vagy éppen racionálisan igazolhatatlan tetteik hajtóanyagául is. Summázva a dolgot, elmondható, hogy a világtörténelem legpiszkosabb cselekedeteinek többségét két címke alatt követték el, ez a kettő pedig a vallás és a hazaszeretet! ( Vallás alatt értendő mindenféle-színű ideológia is)
Röviden és tömören: le a kalappal a talpraesettek előtt, sikerült megtalálniuk az örökkön-örökké akolmeleget adó energiát, amely egyszersmind égő csipkebokor és vezérlő szellem, miszerint fárosz, ami mutatja az utat a nemkételkedő, nemgondolkodó, kérdés és eszmementes közösségnek!
Hát csak hajrá! Én inkább lógok, mint Lya. ;)

Te nagyon ne lógjál el, mert valakinek hiányérzetet okozol :P .Neked vigyázállásban kell maradni....(láttad a Kevin Kostneres filmet :P ahol Whitney Houston is énekel
:P .
Adok egy tippet:gáz helyett peletet is használhatsz és akkor az egységsugarú eufémizmusos hasznosítás maximumot teljesít ....blá, blá, blá.
Lya

Re: Dühöngõ

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.20. 22:08

Kánya írta:
Amúgy, nehéz veled vitatkozni, mert csúsztatsz:
1.- mondd, hol írtam én azt, hogy Jókai nem tudott magyarul? Azt írtam, hogy pocsék volt a helyesírása. Azt is jeleztem, hogy nem jön elhinnem (lásd "nemhivatalos forrásból" = állítólag) - épp, hogy slaggra jött a pletyka;
2.- hol mondam én valaha is azt, hogy "márpedig ti kárpátmedenceiek ne mind írjatok helyesen, mert izé"? Illetve, mióta tartasz te engemet olyan egy személyiségnek, akinek a véleményét csak úgy lesik a pannónok, követendi?
Igaz, világjártamban felszedett tapasztalataimból kialakult egy olyan véleményem, hogy tartozhatsz egy nemzethez anélkül, hogy tudd a nyelvét (lásd fele zsidóság, rengeteg örmény, olasz, portugál, stb., sõt, immár sok magyar is).
Jaigen, el is mondtam "ITT" e véleményemet - mintahogy azt is, hogy szeretem a nõket, a piát, a cigit, még mindig kivagyok a 2004.12.05-i köpedelem miatt, és hogy máramarosszigeti vagyok - de mindezidáig nem láttam hogy a jónép rohant volna Máramarosszigetre lakni, vagy MO sietett volna kijavítani ökrös hibáját. Miért épp a stílusomat követnék?
3.- ez, lehet, hogy mert nem veszed észre magad, de ugyanide tartozik: bár többször is értésedre lett adva, hogy rossz néven vesszük a topikrombolást, te úgy találtad, hogy csakazértis odadörzsölöd kedvencz, de egyáltalán nem odatartozó fényképedet - ezáltal olyan felháborodást keltve MINDENKIben, hogy még a legcsendesebbikje (gyengébbek kedvéért ronai) is úgy találta, hogy vissza kell szóljon.
S még te panaszkodsz, hogy kiprovokálatlanul kötött beléd!?
Meg kellene értsd: szabadságod odáig tart, ameddig nem sérti a másokét - onnan tovább, az visszaélés.

Igaza volt ronainak: nincs értelme kitalált vádaskodások ellen védekezni.
Mindent összevetve: ármánykodsz.

Kedves Kánya! Kolléga!
1.Jókainak nem a helyesírása volt pocsék, hanem a kézírása. Azért volt neki is (de nemcsak) mindig szüksége egy-két olyan, ebbéli munkáját valszeg nagy megtiszteltetésnek vevõ deákra is, akik a kézíratait olvashatóra letisztázták.
Mert ha történetesen valóban nem tudott volna helyesen írni magyarul, akkor az egyúttal még annyit is tett volna, hogy a magyar szavaknak az éppen helyesen való írásukon keresztül alkalmazható ízt és mindenféle édes zamatot, értelmezhetõséget, azoknak a hangulatuk, jelentésük, jelentésbeli különbözõségeik által ütõ erejétõl fosztotta volna meg az olvasóit, és így pedig arra sem igen lehetett volna képes, hogy ennyire maradandó módon fejezze ki magát. És szerintem Jókait azért ilyesmikkel aligha lenne vádolható, ám amely mindezeknek hiányát te, naponta, akár még magadon is nagyon kínosan megtapasztalhatod.
Továbbá meg ezt az egész, gondosan felépített szerecsenmosdatási imázst akkor romboltad le végérvényesen magadnak, amikor azzal 'érveltél', hogy márpedig neki még korrektorokra, (sõt, 'corrector'-okra!!) is szüksége volt, hiszen köztudott dolog, hogy a korrektorok, azok csak a nyomdai elõkészítések folyamán elõforduló szedéshibák kijavításakor szoktak a képben lenni. A konklúziót ebbõl majd valszeg te magadnak is levonod. Vagy nem!

2. Ezt az eddig is mindig elõszeretettel hangoztatott véleményedet akkor és azáltal erõsítetted meg végérvényesen, amikor egy helyesírásról (is) szóló vitában, a legfõbb és legütõsebb érvednek te egy olyan kvázi-'bizonyítéknak' mindenáron való elõhalászásába és tendenciózus ferdítésébe fektettél személyes energiát, (nem elsõ alkalomként, bár valszeg utolsóként sem) amely bármelyik írástudó ember olvasatában kizárólag csak a helyesírás, mint olyan - értsd: a helyesen való írás - totális ignorálhatósága mellett kardoskodik. Nos, a te helyzetedben neked éppen ezt nem kellett volna, és soha nem kellene tenned! Ez az én véleményem. Mert számomra tényleg nagyon fontosnak számít az édes anyanyelvem. Az egyetlen nyelv, amit az utódaimnak maradéktalanul és megrövidítetlenül továbbadhatok, és ezért kutya kötelességemnek is tartom továbbadni!! Hogy megmaradhassunk! És ezt most mindenféle általatok oly nagy elõszeretettel alkalmazott nemzetsírató pátosz szándéka nélkül mondom!

3. Kedves Kánya, most így a harmadik pontodat többször is újraolvasva hajlandó vagyok az egészet úgy értelmezni, hogy TE voltál az, aki nem vetted észre, hogy abba az ominózus topikba azt az én, ún 'kedvencz képemet' nem én, hanem segito elvtársad linkelte be, és én éppen azt kifogásoltam, és kérdeztem is meg tõle, a nyomaték kedvéért kétszer is, hogy miért, milyen megfontolásból, és milyen kurva jogon írta rá az általam használt nevet, hiszen az én megérzésem szerint mindenképpen csak egy végtelenül buta és mûveletlen embernek a gyerekes és kínosan tehetetlen kapálózásáról volt ott szó. Vagyis egyebek mellett arra is lehetõséget adtam neki, hogy a saját változatát is megszellõztethesse a kérdéses dologban. Nos mindeddig még választ nem kaptam. Erre sem. Viszont tõled, tõletek, sõt még a legcsendesebbiketektõl is megkaptam azt, hogy ez lenne az én kedvenc képem, és mindeniketektõl teljesen kiprovokálatlanul. Mivel ezt éreztétek alkalmasnak arra, hogy valami értelmeset és nagyot mondhassatok. No, Kánya, én ezt, még a legjobb akarattal sem tudnám számodra ennél rövidebben és érthetõbben összefoglalni.

Viszont te tényleg azt kellene megértsd, hogy a te szabadságod is csak addig tartott, amíg nem azon röhögtél, és "szórakoztál", hogy engem (de nemcsak) gyaláznak, magánéletemmel, családommal kapcsolatosan játszanak folyamatos kitalálósdi játékot, sõt fenyegetnek is, és te mindezt azáltal tartottad elfogadhatónak, hogy mindig csak egyedül te kívántad itt a cirkusz további folytatását. Itt is, és máshol is. Ha úgy gondolod, akkor talán egy-két szaftosabb passzust még idézhetek is neked az archívumból. No, Kánya kartács, ekkor veszítetted te el elõttem (és nemcsak) minden becsületedet, és ezért látom én is már elég régecske úgy, hogy veled vitatkozni bizony nem igen lehet, mert te nemcsak hogy meglepõen együgyû kartács vagy, hanem ráadásul még végtelenül ravasz is. Ez a kettõ pedig együtt egy eléggé áldatlan kombináció. Amint mondani szokták, az Isten is õrizzen meg egy ilyen emberrel való bámilyen komolyabb vitázási szándéktól. És ezért maradok meg továbbra csak annál, hogy érdemeid függvényében ezt az irántam tanúsított minõsíthetetlen fogásidat néha megköszönjem neked. Nem létezik, hogy ezt még most, ezúttal sem értenéd!
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.20. 22:29

szme írta:
Scleroza ide-oda- a Cavinton tényleg jó volna már ennek a Döbröginek. Talán egy kis kálcium sem ártana, hisz nagy a pocakja.
Ennek ellenére a miliciános eszmefuttatása őt jellemzi. Valami milicista feleség lehet ez a scleroza- úgy értesültem, hogy nő, ezért merészkedem feleségnek nevezni- no, de hagyjuk rá, mert helyesírásért bőgedezik itt minden hozzászólásában, de akkor már legalább tanítsa is azt a helyesírást. Hisz csak a helyesíráshoz ért!!!Szegény!
A politika nyet, a magyar öntudat nyet, a szeretet nyet, ...stb- hát hagyjuk meg neki a helyesírást, csak azért, hogy szegény ne unatkozzon.

Azért ,Döbrögike, még az a sok-sok aljas mocskolkodás, amit műveltél visszaüthet valahol.Nem gondolod?
Mennyit okádsz naponta a saját magad tükörképétől? Nem csömöröltél még meg, ha tükörbe néztél? Gyakorolj tükörbe nézni és mond magadba el sokszor--" nem vagyok gyülöletes, nem gyülölök senkit"--hátha segít a határtalan gyülöleteden átesned! Komolyan mondom, ha így folytatod még a fizetésed sem lesz elég ahhoz, hogy bárki itt kiálljon melletted...talán Rideg komának elég az is amit nyújtassz...de itt eléggé talpra esett emberek vagyunk, akiket nem a pénz szeretete fűtt, hanem a HAZASZERETET. Éreztél valaha ilyent?...az utóbbira értettem.

Kedves (e)szmécske, hozzászólásaidat kezdettõl fogva, ám immár egyre lanyhulóbb érdeklõdéssel is követve, arra a megállapításra jutottam, hogy te kimondottan csak abból a megfontolásból regisztrálhattál ide, mert határozott és letagadhatatlan barátkozási szándékaid lehetnek velem kapcsolatban! Nincs igazam?!
Hiszen mi egyébbel magyaráhatnám ezt a kitüntetett figyelmet, amit (ismét csak) irányomba tanúsítasz, amikor a nickem mögött levõ, elméletileg itt még a legradikálisabb véleményei hangoztatása miatt is immunitást élvezõ személy fizikai milyenségével, családi állapotával, feltételezett betegségeinek felemlegetései révén érzéketlenül pellengére való állításával, és mindezeket az ügyed mellett szóló érvekkénti felmutatással sündörögnél ennyire kitartó következetességgel körülöttem?!

Ugyanis a minõsítgetéseiddel, gyalázkodásaiddal természetesem már semmi lényegesebb újat nem hozhatsz a dologba, de figyelembe véve, hogy a legeslegelsõ hozzád való szólásom nekem még mindig csak ez a jelenlegi lenne, viszont te már egész ódákat írtál ide a milyenségemrõl, úgy azt tanácsolom neked, hogy ezzel az általad olyan nagyon erõltett fraternizálással lehetõleg hadd várnánk még egy keveset, mivel én az ilyen hirtelen kötött barátságokat, nemkevésbé az ennyire túlzott és erõszakos bizalmaskodásokat valahogy soha nem értékeltem. Ezért is kérlek meg most még szépen arra, hogy ha netalántán ez alkalommal sem csak beszélgetési szándékod lenne ezzel a nevezett közeledéssel, (amit egyébként, amennyben nem éppen az jutna eszedbe, hogy románnak, nemzetárulónak, zsidóbérencnek nevezz, akkor szerintem velem egész nyugodtan és kordiális körülmények között is lehet mûvelni) akkor lehetõleg inkább már mostantól kezve ne erõltesd tovább ezt a pirulás-feleséges-milicistás féle személyes szarságokat, mert anyázni én már csak elvbõl sem szoktam, de azért valami ahhoz nagyon hasonló verbális szubsztitutumnak az alkalmazása érdekében majd én is egy-két erõteljesebb kivételt teszek!! És tapasztalatom szerint azt itt, a Kánya-féle 'döhöngõben' egészen bátran lehet. Vagyis mégegyszer, szépen, illedelmesen, kioktás, lekezelés nélkül kérlek arra, hogy lehetõleg hideg fejjel gondoldnád át a fentebb írottakat!
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.20. 22:43

JODIE írta: Neked meg identitászavarod van kedvesem,összetévesztetted magad döbrögivel.Döbrögi tudod ki?.Egy hülye tyúk...

Kedves Lya/JODIE/... , be kell vallanom, hogy nem igazán tudom, hogy a ti hozzámszólásaitokra most elméletileg mit is lehetne még 'válaszolni' ...

Minden esetre maradjunk annyiban, hogy egy-null ... nem is: inkább tíz-null a ti javatokra! És ezt most úgy vegyétek, mint dicséret. :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: Rideg » 2009.03.20. 23:03

Lya írta: Te nagyon ne lógjál el, mert valakinek hiányérzetet okozol :P .Neked vigyázállásban kell maradni....(láttad a Kevin Kostneres filmet :P ahol Whitney Houston is énekel
:P .

Mondom én, hogy mindenről csak a dugás...! Nagyon helyesen.

Láttam a Kevin Kóser-filmet, de csak Vitni nótázására emléxem, a többi felejtős. Istenbizony, az se rémlik, hogy volt-e kufirc? Pedig arra mindig figyelek! Nem is volt rossz bőr az a csaj. Valaha.
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.21. 01:22

Kánya írta: Én ténylegesen (genuinely) hiszem, hogy arra válaszolok, amit értettem. Tudod, bár sokat idõzök a dispin, azért - nem itt élek.

Értem. Tehát itt is, ott is írogatsz egy-egy keveset, és közben még néha máshol is meg-megjárod magad. Majd ide is visszatérsz, és minden különösebb aggályoskodás és teketória nélkül folytatod itt is ...
És megesik, hogy itt éppen azt találod folytatni, aminek az írását valahol máshol kezdted meg.

Szerintem ez így akkor már sok minden olyasmit is megmagyaráz, amiken én ezidáig váltig csodálkoztam. Például azt is, hogy bár tényleg tûvé tettem ezt a te két fennti, egymást közvetlenül követõ mondatodat is, de említésre érdemesebb összefüggést közöttük még egy fikarcnyit sem találtam!
Hát akkor valszeg ezért ... :D

De amint mondtam, ez csak EGY példa lett volna. A számtalanból. Mert ugye, kinek is lenne lelki ereje ahhoz, hogy bár csak megközelitõleg is, de a Kánya-összest ide soronként bemásolja? ... :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.21. 02:06

Kánya írta: ... ezáltal olyan felháborodást keltve MINDENKIben, hogy még a legcsendesebbikje (gyengébbek kedvéért ronai) is úgy találta, hogy vissza kell szóljon.

... bár ez itt még a fényeskedõ Napnál is világosabb esete annak, amit közszájon éppen úgy szokunk emlegetni, hogy "a koma visszaütött" :mrgreen:

(egyébként tényleg így volt, Kánya. A csendes ronai valóban csak 'visszaszólt'. Egyszer. Elsõnek.
Aztán kapott egy verbális fülest, s arra meg azt mondta, hogy gyengébekkel õ bizony többet nem verekszik. :ugeek: )

Mondd csak Kánya, neked valóban feltett szándékod az, hogy az intelligenciámat csak ilyeténképpen, és csak ennyire magasan szálló labdákkal csúfoljad?
döbrögi

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.03.21. 04:24

döbrögi írta:
Kánya írta: ... ezáltal olyan felháborodást keltve MINDENKIben, hogy még a legcsendesebbikje (gyengébbek kedvéért ronai) is úgy találta, hogy vissza kell szóljon.

... bár ez itt még a fényeskedõ Napnál is világosabb esete annak, amit közszájon éppen úgy szokunk emlegetni, hogy "a koma visszaütött" :mrgreen:
(egyébként tényleg így volt, Kánya. A csendes ronai valóban csak 'visszaszólt'. Egyszer. Elsõnek.
Aztán kapott egy verbális fülest, s arra meg azt mondta, hogy gyengébekkel õ bizony többet nem verekszik. :ugeek: )
Mondd csak Kánya, neked valóban feltett szándékod az, hogy az intelligenciámat csak ilyeténképpen, és csak ennyire magasan szálló labdákkal csúfoljad?

Nézd, én már nagyon meguntam ezt az obsesiv compulsive rámszállásodat.
Figyu (khronologice):
1. nem tudom, mikor jelent meg a segito ominózus hozzászólása (ki lett törölve a "SZÉKELY ÖNRENDELKEZÉS"-bõl), de
2. te lereagáltad (2009.03.15. 05:24)-án - még mindig ott van a hozzászólásod).
3. Ugyancsak te átvitted a máramarosi topikba (2009.03.16. 09:29)- án - az admin jóvoltábol, a bizonyiték most itt van a "dühöngõben"; megnézheted. By the way, akkorára már figyelmeztetve voltál, hogy hagyj nekünk békét;
4. Erre fel, (2009.03.16. 11:11)-án megismételted a bemásolást, "nehogy elkallódjon" megjegyzéssel - mintha az Szigetre tartozna. Jól tette az admin, hogy azt is áthozta ide. Tény, hogy azt is megnézheted ebben a topikban;
5. Alig ezek után szólalt fel ronai (2009.03.16. 11:58)-kor - megintcsak leellenõrizheted itt,
6. és mindezek után kezdted kommentálni, hogy ronai "is kikezdett veled - provokálatlanul".

Értsd meg: segitonek megvan a magához való esze - nem én vagyok a megmondója annak, hogy mi legyen az õ véleménye, akármirõl is. Hozzám ne gyere ezzel.
Ha mindez nem elég, sajnálom - tovább nem lesz.
Már MINDENKI csodálkozik, miért is van türelmem hozzád - ki is fogyott.
Melegen ajánlom, menj orvoshoz.
Pá.
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: kvari.volt » 2009.03.21. 11:23

Kánya írta:szeretem a nõket, a piát, a cigit, ... máramarosszigeti vagyok - de mindezidáig nem láttam hogy a jónép rohant volna Máramarosszigetre lakni ...

Na de remélem a nök legalább sörösládával álltak sorba a házad elött. Ennyi már csak jér nekünk...

Nem jér, de jár...
----
vezess Lucifer, új világok felé
kvari.volt

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.21. 12:03

Kánya írta:Figyu (khronologice):
1. nem tudom, mikor jelent meg
...
Ha mindez nem elég, sajnálom - tovább nem lesz.
Már MINDENKI csodálkozik, miért is van türelmem hozzád - ki is fogyott.
Melegen ajánlom, menj orvoshoz.
Pá.

Most már ezt is sokkal könnyebben megértem.
A Kánya-féle, pontokba szedett bizonyítási módszer. Ahol az elsõ 'khronologice' pont már mindjárt az, hogy "nem tudom mikor"
Bameg, te Kánya, hiszen ennél még a népmesék a maguk hol volt, hol nem voltjával is sokkal konkrétabban kezdõdnek .. :mrgreen:

Aztán a többi pontokban is ugyanaz a semmi, csak sokkal bõvebben kifejtve. Csak éppen azt nem értem, hogy akkor mi a nyavalyáért kell mindig megszámoznod õket. Ha késõbb már amúgy sem válaszolsz semmire? S errõl mondod te azt, hogy tovább nem lesz, te Kánya?! Értsem úgy, hogy az elõzõ sokpontosaddal többé már nem is foglalkozol, mert 'gyengébekkel te sem verekszel'?

Hiszen ugye milyen szépen felmutattad a végsõ bizonyítékodat, ami most már mindent visz: menj orvoshoz!
QED, mi? Szerintem már azt is odaírhattad volna, mert csak emelt volna a stílusán ... :D

A magyar nyelvrõl viszont ismét semmi! Az is csak az elõbbi felsorolásodig tartott. Amig én is nem válaszoltam rá.

Na erre mondtam én, látod, hogy csak ennyi a veled való 'vitázás. Temérdek helytelenül írt idegen szó mögött egy üres fontoskodás. Amivel nem is lenne nagyobb baj, ha még idejében észrevetted volna, amire anno én is (de nemcsak) milyen nagyon szépen kértelek, hogy ne azon szórakozz (te mondád így a minap, igaz?) ne arra kontrázz és röhécselj "obsesiv compulsive'-an, amikor engem anyámba küldenek, hogy vasdoronggal akarnának leütni, hanem ha már elhatárolódni nem is tudsz vagy akarsz az ilyen eljárásoktól, akkor legalább ne tüzeld, és fõleg ne kétkulacsoskodj.
Az 'archivumba' szoktál járni? Nem?! Pedig néha megtehetnéd te is, hogy kicsit égjen az arcod! Mert sötét egy kartács vagy te Kánya, és eléggé ravasz is ahhoz, hogy ezt rövidtávon még úgy-ahogy kendõzni is tudjad. És ezen még ejsze az orvosod sem változtathat.

Egyébként nagyon szakszerû bogár lehet ez a kedves moderátor. Egyetlen szó, jelzés nélkül is képes a háttérben annyira szépen össze-vissza ollózgatni a különbözõ topikokból, hogy aztán lám, még te, aki pedig rendelted ugye, sem tudsz már az egész között eligazodni. Pedig mennyire szívesen magyaráznád el 'chronologice', nem? MINDENKI nevében. Akik egyenként is mind 'vissza'szóltak.
És engem meg úgy zárt ki a fórumról, hogy aztán három egész napon és négy éjszakán keresztül írta nekem belépéskor azt, hogy holnapig ki vagy zárva ... Holnapig ki vagy zárva ... Holnapig ki vagy zárva ... holnapig ki vagy zárva ...
Le a kalappal! :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára döbrögi 2009.03.21. 12:11-kor.
döbrögi

HozzászólásSzerző: szme » 2009.03.21. 12:11

[quote="döbrögi"

Kedves (e)szmécske, hozzászólásaidat kezdettõl fogva, ám immár egyre lanyhulóbb érdeklõdéssel is követve, arra a megállapításra jutottam, hogy te kimondottan csak abból a megfontolásból regisztrálhattál ide, mert határozott és letagadhatatlan barátkozási szándékaid lehetnek velem kapcsolatban! Nincs igazam?!
Hiszen mi egyébbel magyaráhatnám ezt a kitüntetett figyelmet, amit (ismét csak) irányomba tanúsítasz, amikor a nickem mögött levõ, elméletileg itt még a legradikálisabb véleményei hangoztatása miatt is immunitást élvezõ személy fizikai milyenségével, családi állapotával, feltételezett betegségeinek felemlegetései révén érzéketlenül pellengére való állításával, és mindezeket az ügyed mellett szóló érvekkénti felmutatással sündörögnél ennyire kitartó következetességgel körülöttem?!

Ugyanis a minõsítgetéseiddel, gyalázkodásaiddal természetesem már semmi lényegesebb újat nem hozhatsz a dologba, de figyelembe véve, hogy a legeslegelsõ hozzád való szólásom nekem még mindig csak ez a jelenlegi lenne, viszont te már egész ódákat írtál ide a milyenségemrõl, úgy azt tanácsolom neked, hogy ezzel az általad olyan nagyon erõltett fraternizálással lehetõleg hadd várnánk még egy keveset, mivel én az ilyen hirtelen kötött barátságokat, nemkevésbé az ennyire túlzott és erõszakos bizalmaskodásokat valahogy soha nem értékeltem. Ezért is kérlek meg most még szépen arra, hogy ha netalántán ez alkalommal sem csak beszélgetési szándékod lenne ezzel a nevezett közeledéssel, (amit egyébként, amennyben nem éppen az jutna eszedbe, hogy románnak, nemzetárulónak, zsidóbérencnek nevezz, akkor szerintem velem egész nyugodtan és kordiális körülmények között is lehet mûvelni) akkor lehetõleg inkább már mostantól kezve ne erõltesd tovább ezt a pirulás-feleséges-milicistás féle személyes szarságokat, mert anyázni én már csak elvbõl sem szoktam, de azért valami ahhoz nagyon hasonló verbális szubsztitutumnak az alkalmazása érdekében majd én is egy-két erõteljesebb kivételt teszek!! És tapasztalatom szerint azt itt, a Kánya-féle 'döhöngõben' egészen bátran lehet. Vagyis mégegyszer, szépen, illedelmesen, kioktás, lekezelés nélkül kérlek arra, hogy lehetõleg hideg fejjel gondoldnád át a fentebb írottakat![/quote]

Elmondok neked egy titkot---azért regisztráltam, mert az erdélyiek közt szeretek lenni.
És azért , mert voltak szép felejthetetlen idők, itt a dispi fórumán, amit elfejteni soha nem lehet--te vagy az okozója.
Még azért is, Döbrögi, mert megakarok tanulni helyesen magyarul írni--ezért keresem barátságodat! :lol:

Most még nem nevezlek semminek, addig, amig nem bántassz itt senkit többé! De ha megteszed és fesőbbrendűbben viseltetsz mások felé, hát megteszem és nem hagylak nyugodni. Megértettél remélem?????
szme

HozzászólásSzerző: szme » 2009.03.21. 12:17

Rideg írta:
szme írta:.de itt eléggé talpra esett emberek vagyunk, akiket nem a pénz szeretete fűtt, hanem a HAZASZERETET. .

El is hiszem, hogy talpraesett( egy szóban! vágod?) emberek vagytok, elvégre aki hazaszeretettel fűt(egy t! fogtad?), az magasan a legolcsóbb, ráadásul kimeríthetetlen energiaforrást használ, lévén hogy az egységsugarú állampolgár korunkban szinte soha nem kerül olyan helyzetbe, hogy annak eredeti célú hasznosítását lenne kénytelen gyakorolni. Ebből kifolyólag, az említett magas kaloriaértékű anyag kummulálódik, tán erjed is, esetleg megpimpósodhatna, ha ama bizonyos talpraesett emberek nem váltanák ki vele a fűtőanyagimport rájuk eső részét. Én hülye meg fizetem a gázt! :(
Azért kicsit elgondolkozva ezen a kiváló felismerésen, úgy tűnik, hogy más talpraesettek nem csak fűtésre használják ám a szóbanforgót, hanem pl érvek helyett, mindenféle morálisan, jogilag vagy éppen racionálisan igazolhatatlan tetteik hajtóanyagául is. Summázva a dolgot, elmondható, hogy a világtörténelem legpiszkosabb cselekedeteinek többségét két címke alatt követték el, ez a kettő pedig a vallás és a hazaszeretet! ( Vallás alatt értendő mindenféle-színű ideológia is)
Röviden és tömören: le a kalappal a talpraesettek előtt, sikerült megtalálniuk az örökkön-örökké akolmeleget adó energiát, amely egyszersmind égő csipkebokor és vezérlő szellem, miszerint fárosz, ami mutatja az utat a nemkételkedő, nemgondolkodó, kérdés és eszmementes közösségnek!
Hát csak hajrá! Én inkább lógok, mint Lya. ;)

Te is helyesírás tanár vagy? :lol: :!:

Hoppá, akkor fogozzatok meg jól, mert ezek itt ketten, a Rideg koma és a Döbrögi, kioktatnak , hogy kell helyesen írni ( no meg olvasni és értelmezni)!!!! Tessék odafigyelni minden egyes leírt szavatokra, ha nem akarjátok , hogy felesleges plussz helyesírási órákat adjanak nektek! :shock:
szme

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.21. 12:21

szme írta:
Elmondok neked egy titkot---azért regisztráltam, mert az erdélyiek közt szeretek lenni.
És azért , mert voltak szép felejthetetlen idők, itt a dispi fórumán, amit elfejteni soha nem lehet--te vagy az okozója.
Még azért is, Döbrögi, mert megakarok tanulni helyesen magyarul írni--ezért keresem barátságodat! :lol:

Most még nem nevezlek semminek, addig, amig nem bántassz itt senkit többé! De ha megteszed és fesőbbrendűbben viseltetsz mások felé, hát megteszem és nem hagylak nyugodni. Megértettél remélem?????

Pami! Gwen! Vagy melyik msik neveden is szólítsalak! A te stílusod és magyar helyesírásod valóban felejthetetlen. Eléggé mély nyomokat is hagyott bennem! Jöjj hát gyorsan te is, szaladj, röpülj a keblére Kányának meg MINDENKINEK, aranybogár! :D

Aztán mondd csak, a férjecskéd is regisztrált már? Meg az albán gyerekek is? Akikkel annyira meg szerettél volna veretni, kisangyal? :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: szme » 2009.03.21. 13:11

döbrögi írta:
szme írta:

Pami! Gwen! Vagy melyik msik neveden is szólítsalak! A te stílusod és magyar helyesírásod valóban felejthetetlen. Eléggé mély nyomokat is hagyott bennem! Jöjj hát gyorsan te is, szaladj, röpülj a keblére Kányának meg MINDENKINEK, aranybogár! :D

Aztán mondd csak, a férjecskéd is regisztrált már? Meg az albán gyerekek is? Akikkel annyira meg szerettél volna veretni, kisangyal? :mrgreen:

Mondd csak, Pami milyen mértékben hagyott mély nyomot benned? Amint olvasgattam az archivumban, hát eléggé elbántatok vele, ezért meg is illetne egy kis feddés. Az a sanda gyanúm támadt, hogy nagyon beleshettél Pamiba, ami azt jelenti, hogy a mély nyom nem hiába alakult ki--csak azt nem tudom legyengített vagy még jobban aljasabbá tett--
Kik azok az albán gyerekek, ha nem vagyok indiszkrét? Vannak itt azok is?
Ja, és mióta vagyok Neked aranybogár--főleg neked--talán belém is úgy belestél , mint Pamiba?
Az az áskálódás , amit te itt csinálsz mindenkivel szemben, azt valójában saját magad ellen teszed. Gondolkozz már el Döbrögi, és hagyj fel a nyomozósdival, mert nem áll jól neked!
Keresd meg a hibáidat és orvosold valahogyan, mert ha nem látnád , eléggé kivívtad magad ellen a haragot. Tanulj tinó, mert ökör lesz belőled!
Amúgy, mi ez a fentebb általad leírt mende-monda? Gyakorlod az anyanyelv helyes használatát?
szme

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.21. 14:04

szme írta: Az a sanda gyanúm támadt, hogy nagyon beleshettél Pamiba, ami azt jelenti, hogy a mély nyom nem hiába alakult ki--csak azt nem tudom legyengített vagy még jobban aljasabbá tett--
Kik azok az albán gyerekek, ha nem vagyok indiszkrét? Vannak itt azok is?
Ja, és mióta vagyok Neked aranybogár--főleg neked--talán belém is úgy belestél , mint Pamiba?
Az az áskálódás , amit te itt csinálsz mindenkivel szemben, azt valójában saját magad ellen teszed. Gondolkozz már el Döbrögi, és hagyj fel a nyomozósdival, mert nem áll jól neked!
Keresd meg a hibáidat és orvosold valahogyan, mert ha nem látnád , eléggé kivívtad magad ellen a haragot. Tanulj tinó, mert ökör lesz belőled!
Amúgy, mi ez a fentebb általad leírt mende-monda? Gyakorlod az anyanyelv helyes használatát?

Igen Pami, egy kissé ismét 'belestem' Gwen/Pamiba, és már csak az érdekesség kedvéért is érdemes belenézni például a Wass-topikba, ahol egy az egyben úgyanigy, megdöbbentõ hasonlatossággal található meg számtalan olyan konkrétum, mint amilyen a 'kottybelé- szilvalé, a 'bögedezés', a 'magyarellenességi' szindrómád, a 'mond', amit a legutóbbi használatig még azóta sem tanultál meg helyesen írni, pedig már vagy ötször leírtad a napokban, a betegségekre, pirulákra, Cavintonra, tükörre való hivatkozások, de a sajátos központozás, a szavak között csak véletlenszerûen elszort vesszõk, pontok, szünetek, a dupla vonalka meg az idõszakonkénti nagyon sok pontocska, amiket még a mai napig sem tudom, egyikrõl sem, hogy tpn. mit is jelentenek stb.

Pami, gwen, Márkus, vagy hogy a rákba is szólítsalak, egy emberrõl az írása pontosan annyira pontos képet fest, akárcsak egy fénykép. Bármikor felismerhetõ lesz róla. Jellemzõ rád, hogy miután vagy tíz nicked alatt írtál ugyanígy, mind a tízzel pontosan így kezdted a pályafutást, mind a tizet pontosan a lassan itt is eljövendõ krisztusgyilkosozásért, zsidóbuzizásért, albánokkal való megkerestetésért zártak ki, most mégis ugyanezzel a változatlan stílussal és írással érkezel. Jobban mondva már régota itt vagy, csak ezidáig még tûrtõztetted magad. De a szög az elõbb utóbb csak kiszúrja a foltját, nem? Vagy valami ilyesmi ... :mrgreen: Csak amiért az ember nem szólt, mivel nem akart számodra kínos perceket szerezni, az még nem azt jelenti, hogy ennyire szõke nõbõl azért éppen olyan sok lenne az egyazon régióban! :D
Tökéletesen kapóra jöttél te most, hiszen Kánya kartáccsal éppen te rólad is diskuráltunk, arról, hogy mennyire hiányolt, amikor az anyámpicsázásodért innen kiraktak. Soha jobbkor nem érkezhettél volna ... Biztosan nagyon örül is most neked. Mert esetleg most még egy két érdekesebb résznek a szószerinti felelevenítésére is indokot szolgátattál. Gondolom, hogy a záróbeszédedet majd ismét férjed nevénem írod meg, amelyben maj tizenegyedikszer is megigéred, hogy többé ide lábadat be nem teszed. Eszme-ként. Mert a többi továbbra is marad .. :mrgreen:
Pfff ..

Jézus-Mária, nem lehet igaz, hogy mind csak csupa ilyen féleszû idiótákat lenne képes kitermelni ez a frissen elnyert virtuális szólásszabadság! :cry:
döbrögi

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.21. 17:35

szme írta: Gondolkozz már el Döbrögi, és hagyj fel a nyomozósdival, mert nem áll jól neked!

Áh, nem kell azon olyan nagyon gondolkozni, hiszen én már tudom, hogy ki/kik vagy, te is tudod, és most már azt is tudod, hogy én is megint tudom, és ebbõl a néhány alábbi mondatodból még az is tudni fogja, akinek bár csak egy iciri-piciri csöppecske sütnivalója is van. :)

Mert ugye nézd csak, kedves (e)szmécske, aka népes JODIE p(h)amiLya:

Az itt következõ mondatokban kövesd a bizonytalan magyar tudásod következtében ugyanolyan bizonytalanul és ezért legtöbbször tévesen is használt kérdõjeleidet:

Lya: Én nem vagyok Jodie ? Ki az ?

jodie: Astalvista tényleg hol van ,nagyon hiányolom egyébként?

szme: Megértettél remélem?????

Most meg keress rá az egyénieskedõ vonalkáidra:

Lya: Azonkivül a szavak nagymestere o---

szme: --főleg neked--talán belém is úgy belestél , mint Pamiba?

- majd a felesleges helyesírási órák kapcsán szóltok a 'gyerekekhez', feltûnõ hasonlatosságú hangnemben, egyformán dilettáns iróniával, ugyanazzal a bizonytalan központozással, és egyforma tehetetlenül lehetetlenkedõ lényegi semmitmondással:

Lya: Hát gyerekek, nem vettétek észre ....itt holmi nyúgdíjas emberek magyarul írni , olvasni tanítanak minket :)
És köszönjük meg nekik, hisz ezt ingyen kapjuk !
Jöhet a következő óra!

szme: Hoppá, akkor fogozzatok meg jól, mert ezek itt ketten, a Rideg koma és a Döbrögi, kioktatnak , hogy kell helyesen írni ( no meg olvasni és értelmezni)!!!! Tessék odafigyelni minden egyes leírt szavatokra, ha nem akarjátok , hogy felesleges plussz helyesírási órákat adjanak nektek!

Tudtad követni? Nem? Pedig mindezek már a szimpla egyszeri olvasgatás közben is szinte kiverik a bármelyik átlagosra kinyitott olvasgatói szemet.
És a pami/gwen/márkus ugyanilyenjeit már érdemesnek sem látom ideidézgetni. Minden esetre egy ilyen 'védenc' ügyvédre most tényleg erõsen büszke lehet az a bizonyos, MINDENKI-bõl verbuválódott 'talpra esett'-tek hada! 8-) :D

Na, édes kedves hülye tyúkom - ahogyan te is engem a napokban megneveztél - mivel láthatólag te ugyanolyan szõke maradtál, mint amilyenként a régi szép idõkben is ugyanigy tündököltél, én a mi kettõnk mégtovábbi barátkozása elõl most meglépek, és inkább majd én is lógni fogok a szeren! :D
döbrögi

HozzászólásSzerző: szme » 2009.03.21. 22:20

döbrögi írta:
szme írta: Gondolkozz már el Döbrögi, és hagyj fel a nyomozósdival, mert nem áll jól neked!

Áh, nem kell azon olyan nagyon gondolkozni, hiszen én már tudom, hogy ki/kik vagy, te is tudod, és most már azt is tudod, hogy én is megint tudom, és ebbõl a néhány alábbi mondatodból még az is tudni fogja, akinek bár csak egy iciri-piciri csöppecske sütnivalója is van. :)

Mert ugye nézd csak, kedves (e)szmécske, aka népes JODIE p(h)amiLya:

Az itt következõ mondatokban kövesd a bizonytalan magyar tudásod következtében ugyanolyan bizonytalanul és ezért legtöbbször tévesen is használt kérdõjeleidet:

Lya: Én nem vagyok Jodie ? Ki az ?

jodie: Astalvista tényleg hol van ,nagyon hiányolom egyébként?

szme: Megértettél remélem?????

Most meg keress rá az egyénieskedõ vonalkáidra:

Lya: Azonkivül a szavak nagymestere o---

szme: --főleg neked--talán belém is úgy belestél , mint Pamiba?

- majd a felesleges helyesírási órák kapcsán szóltok a 'gyerekekhez', feltûnõ hasonlatosságú hangnemben, egyformán dilettáns iróniával, ugyanazzal a bizonytalan központozással, és egyforma tehetetlenül lehetetlenkedõ lényegi semmitmondással:

Lya: Hát gyerekek, nem vettétek észre ....itt holmi nyúgdíjas emberek magyarul írni , olvasni tanítanak minket :)
És köszönjük meg nekik, hisz ezt ingyen kapjuk !
Jöhet a következő óra!

szme: Hoppá, akkor fogozzatok meg jól, mert ezek itt ketten, a Rideg koma és a Döbrögi, kioktatnak , hogy kell helyesen írni ( no meg olvasni és értelmezni)!!!! Tessék odafigyelni minden egyes leírt szavatokra, ha nem akarjátok , hogy felesleges plussz helyesírási órákat adjanak nektek!

Tudtad követni? Nem? Pedig mindezek már a szimpla egyszeri olvasgatás közben is szinte kiverik a bármelyik átlagosra kinyitott olvasgatói szemet.
És a pami/gwen/márkus ugyanilyenjeit már érdemesnek sem látom ideidézgetni. Minden esetre egy ilyen 'védenc' ügyvédre most tényleg erõsen büszke lehet az a bizonyos, MINDENKI-bõl verbuválódott 'talpra esett'-tek hada! 8-) :D

Na, édes kedves hülye tyúkom - ahogyan te is engem a napokban megneveztél - mivel láthatólag te ugyanolyan szõke maradtál, mint amilyenként a régi szép idõkben is ugyanigy tündököltél, én a mi kettõnk mégtovábbi barátkozása elõl most meglépek, és inkább majd én is lógni fogok a szeren! :D

Hagyd már a hülyeségeidet! Te is tudod, hogy nem vagyok sem Jodie és sem Lya. Vagyok, aki vagyok, de nem azok akiknek vélsz. Elszomorodtam, hogy nem ismersz fel. Szégyelhetnéd magad, és szégyelld is!
Most mellécéloztál, nyelvtudákos! Nagyon mellécéloztál! Hi-hi-hi!
szme

pami eszme ...

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.21. 23:18

szme írta:
Hagyd már a hülyeségeidet! Te is tudod, hogy nem vagyok sem Jodie és sem Lya. Vagyok, aki vagyok, de nem azok akiknek vélsz. Elszomorodtam, hogy nem ismersz fel. Szégyelhetnéd magad, és szégyelld is!
Most mellécéloztál, nyelvtudákos! Nagyon mellécéloztál! Hi-hi-hi!

Na igen, eszmeLyácska, néhai pamidból kiindulva, én pontosan egy ilyesmi válaszra is számítottam.
És tényleg nagyon elszomorító az, hogy te még ezek után sem szégyellted meg magad!

Mert bizony te voltál - és vagy - itt az összes ilyen magyarul rendesen sem írni, sem olvasni, sem pedig értelmezni nem képes szõke tyúk meg liba, aki elõl minden magára valamit is adó embernek mindig is csak kitérni lehetett, mert velük soha egy értelmesebb, két tõmondatnál is többõl álló dialógust lefolytatni nem lehetett, mivel még ezt a kettõt is azonnal félreértette. És én meg is értem, hogy mindezek okán te folyamatosan frusztráltnak is érezheted magad. Az ilyenek szoktak mindig azon siránkozni, hogy lekezelik meg kioktassák õket. Mert nagyon is jól tudják önmagukról, hogy a fontoskodó hápogásuk bizony csak nagyon felületes háttereket takar. Ezért is érzik úgy, hogy az ilyen Astalaviszta-féle döbrögikkel - és láss csodát, újabban még az eddig eléggé szolidnak hitt Ridegekkel szemben is - folyamatosan résen kell legyenek, mert ezek aztán seperc alatt kioktatják és lekezelik õket, és így aztán az a szellemi zürzavaruk is viszonylag hamar felszínre bukkan, amivel pedig egészen azidáig még mindig olyan jól lehetett a csupa 'talpra esettséggel füttött' igazmagyarságról pofázni. Tanulásról, nyelvmõvelésrõl arról nem. Az a magyarsághoz nem szükséges.

Számtalan konkrát példával bizonyíthatnám a jodiságodat is, mint ahogyan a gwenségedet és márkusságodat és a franc emlékszik még, hogy hányféle másságodat is bebizonyítottam (egyébként azokat is szinte ugyanezekkel a frappánsnak hitt szavakkal tagadtad. Egy darabig.)
De most annyira abszurd és számodra is ismét kínos lehet ez az egész helyzet, hogy inkább már nem is teszem. Ha nem érezted volna fontosnak, hogy ismét kibújj a zsákodból, akkor még ennyit sem tettem volna. Lehettél volna tõlem továbbra is csak a jodie-féle nagy familya.

Hanem inkább kiváncsian és csendes somolygással követem majd azt, hogy vajon miként és milyen ravaszkodó praktikák révén gondolod, gondoljátok a helyzetbõl kivágottnak érezni magatokat. Mert tõled az is kitelik, hogy azt is elhiszed majd. Érdekes lesz csöndesen elröhécselni a kapálózásaitokon, meg azon, amit majd nagy bután konspirálva mindeniketek szájába adsz, persze most már jobban vigyázva az írások közötti, lehetõleg jól szembetûnõ különbségekre. Amiket szerintem azért mégse vígy majd erõsen túlzásba, mert az is csak egy újabb problémás jel lehet! :mrgreen:
döbrögi

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.03.22. 15:55

Kedves szme szerintem jobb elkerülni , kikerülni az ilyen energiavámpírokat .Most már belláttam én is , hogy nem szabad ilyen emberekkel leállni
még vitatkozni sem .Kár rájuk pazarolni egyetlenegy másodpercet is , hisz mit nyújt a társaságuk , csak bosszúságot és haragot.Hiányzik ez valakinek ?Szerintem, nem...
Tavasz közeledik és gyönyörüen süt a nap .Örüljünk ennek , meg a kedveseink társaságának .Ezekre érdemes időt, energiát pazarolni.
Lya

QED

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2009.03.22. 16:56

:mrgreen:

I rest my case.
döbrögi

ElőzőKövetkező

Vissza: É L E T M Ó D

Not able to open ./cache/data_global.php